Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :) izdvojena tema

poruka: 1.257
|
čitano: 390.258
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Imam i ja bisera jednog. Dodem do frenda koji je tek dobio svoj komp i pitam ga u cemu je problem..kaze on meni da se nece upaliti...

Idem ja vidjeti u cemu je problem, kad ja vidim da covjek konstantno pali i gasi svoj monitor i govori mi "vidi". Iznenađen

Doslo mi je da njega ustekam u struju, pa da se derem vidi, vidi, pa on svijetli.

There are no coincidences only opportunities...
 
48 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Tu i tamo ljudima popravim neki komp (tipa kad se prenatrpaju virusima, il treba reinstal sistema il tak neš) za neke sitne pare. I šta mi se desilo. Tražio me jedan šipac s kvartovskog placa (čovjek normalan.. nije neki ono...) da jel mu mogu sredit komp da su mu djeca zeznula nešto pa ne radi... ja reko može, dofuraj mi kantu do doma i sutra gotovo. I dopelja sad on komp i dobro ja idem prikopcat sad to da vidim šta je. I sad piknem miša, piknem tipkovnicu, piknem napajanje i idem piknut monitor i tražim tražim nigdje da ga upiknem. A kad ono vidim na mjestu grafičke rupa umjesto konektora, a grafička se vidi unutra... Zovem ja pa šta je bilo s onom žicom di ti je bila upiknuta ona od monitora a lik će meni aaaaa ****** ja vuko vuko, pa reko sigurno se zapeklo pa upro nogom i neš krcnulo nije valjda da sam strgo... ja onak XD XD XD

BUG rulz!
 
37 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

evo ovak............

ja i moj buraz smo vam imali problem s hdd

kod instaliranja windowsa nije prepoznavo hard(win) pa mo morali uzet drugi hard pa na njega instalirat win da bi se onaj prvi hard mogo prikazat

no to ni nije tak bitno

to je bilo prije jedno godinu i pol

bio buraz u skoli i bili smo jedno mjesec dana bez kompa

i sad idem ja specijalac malo prckat(nisam imo nikakvog iskustva)

reko idem probat nikad nebum naucil ak ne probam

i sad opet ne prepoznaje hard i uzmem hard i ustekam ga u komp (a komp radi)

jos se i dan danas cudim kak taj komp radi(evo upravo pisem na njemu)Cool

kad sam ja to usteko samo je komp krepo

cak su se i ventovi zamrznuli

vidim ja da to nekaj ne stima jer se na prekidacu za paljenje nece ponovno upalitPlač

reko sta cu sad (Boga sam molio vise nego prije krizme da to cudo proradi)

cak sam bio spreman bit bez kompa dok svoj ne dobijem samo da se komp oporavi

nakon jedno 2 sata odoh ja provjerit sta je s kompom

opet nista

onda sam iskljucio i uljucio onaj prekidac na produznom kabelu koji ma vise onih uticnica

onaj prekidac kaj svijetli

i onda je za cudo proradilCool

Psssssst Zecovi spavaju 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Creative kaže...

Zovem ja pa šta je bilo s onom žicom di ti je bila upiknuta ona od monitora a lik će meni aaaaa ****** ja vuko vuko, pa reko sigurno se zapeklo pa upro nogom i neš krcnulo nije valjda da sam strgo... ja onak XD XD XD

 SmijehSmijehSmijeh Jaooooo!!
"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
15 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ima frend Access point na krovu s kojim se spaja na selski wireless. I sad ponekad se zna zamrznuti (vrućina i to) i prestane raditi pa ga treba samo ištekati/uštekati iz struje

i zove mene frend da ga je ištekal na produžnom kablu koji ide na krov i da se nije resetiral. Ono, probal on sve kombinacije i ne radi. Otiđe na krov i išteka/ušteka baš direktno iz njega adapter i proradi. I on to meni veli ja nemrem vjerovati, pa ono svjedno je gde ga ištekaš.. slijedeći put kad se to desi idem ja do njega da to vidim.. i gle vraga - nemreš vjerovat - neće se resetirat ak ga baš fizički ne ištekam/uštekam na AP-u :) još uvijek taj misterij nije razrješen.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

moni je jedanput na starom kompjuteru pukao cd dok je bio u pržilici.ja tamo igram zajebavan se kad ono odjednom zzzzzzzzzzbum

otvorim ja cd rom aono unutra cd u jedno 3o-ak djelova.

 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
papsija kaže...

moni je jedanput na starom kompjuteru pukao cd dok je bio u pržilici.ja tamo igram zajebavan se kad ono odjednom zzzzzzzzzzbum

otvorim ja cd rom aono unutra cd u jedno 3o-ak djelova.

 Imam i ja slicno iskustvo, samo na srecu nije doslo do havarije.
Naime, donio mi je prijatelj da mu snimim jedan dvd+r (Sony), na njegov nagovor stavim da se snima 16X brzinom (Nero), nakon 10 sekundi se culo gromoglasno lupanje iz przaca!??  Trajalo je nekih 10 sekundi to lupanje. Izadje ladica, dvd na mjestu, pogledam dvd, nije pukao niti je ogreban!!??
Stavim ponovo da se snima, ali sad na 4X i sve ok.
Isto mi se desilo sa jednim Bug dvd. Prvi put ga stavio u dvd citac da vidim sta ima novog, gromoglasno lupanje, malo izgreban bio, ali od tad je necitljiv.
S ostalim Bugovim dvd nisam imo problema.
"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Meni se DVD pogon znao otvarati dok očitava raznorazne DVD-e, pa ono vidiš kako se odjednom nekako robotiziranim zvukovima otvara, i Bugov DVD kako poskakuje 5 cm uvis i vrti se oko svoje osi :D

Računalo mi i dandanas (zbog lošeg napajanja, rekli su mi davno neki na forumu) neće da se pokrene čim ga iskopčam iz struje, i to traje nekih sat vremena. Kasnije - sve OK.

I da, iako nije hardverski problem, jednom frendu sam obrisao oko 18 000 virusa sa NOD32 antivirusom. Jako mnogo, osobito ako se sjetimo da je neki lik u Bugu u rubrici 'Pisma' pisao o oko 3 000 virusa otkrivenih NOD-om...

Doć će Zoka da vas roka
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
daredevil87 kaže...

Imam i ja bisera jednog. Dodem do frenda koji je tek dobio svoj komp i pitam ga u cemu je problem..kaze on meni da se nece upaliti...

Idem ja vidjeti u cemu je problem, kad ja vidim da covjek konstantno pali i gasi svoj monitor i govori mi "vidi". Iznenađen

Doslo mi je da njega ustekam u struju, pa da se derem vidi, vidi, pa on svijetli.

 Ja imam sličnog bisera. Zvao me frend i kaže da mu monitor radi, a komp neće . Ja otišo do njega , a on nije priključio kabel za napajanje. Belji se

16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
asusdvd kaže...

neće da se pokrene čim ga iskopčam iz struje

 
Stvarno neko smece od napajanja, ni svoju struju ne proizvodi
www.dice3d.com - Online portfolio
16 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
horizon kaže...
asusdvd kaže...

neće da se pokrene čim ga iskopčam iz struje

 
Stvarno neko smece od napajanja, ni svoju struju ne proizvodi
Čim ga iskopčam iz struje, a nakon toga i ukopčam. Treba mu sat vremena odmora, i onda sve OK:D 
Doć će Zoka da vas roka
16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ha, totalno zaboravih na ovu temu... Najnovije i najgore što mi se dogodilo, nekome može biti smješno, ali meni brate nije... Uglavnom, izvadim ja cili komp na stol s ciljem da lakše clocknem staru kantu i da izvučem šta se izvuć da prije nego ode u Polje Matičnih Ploča. I uglavnom, cili komp na stolu, izvan kučišta. I dok vrtim bencheve i čekam rezultate itd, itd, itd uzmem ja kakao, kekse, sendvič i polako kratim vrijeme. Mislim da i sami slutite šta se dalje dogodilo. Ali ipak...da dovršim. Samo sam se okrenuo uzeti knjižicu od matične ploče da vidim neke stvari za napon RAM-a, trznem stolicom, ona udari u stalak od monitora, monitor se prevrne, udari u šalicu, prolije kakao po matičnoj, procu, ramu, grafi i svemu ostalome... Kako je monitor pao i po grafičkoj, slomio ju je jer je bila u matičnoj Plač, monitor je pao sa stola i pukao ravno po sredini. Kabel od monitora se zamotao za naslon od stolice, ja ustanem sa stolice kad ono tuto kompleto sve na pločice u pola bilijarde komadića! Jedino, jedino što je sve to preživjelo je RAM, na znam kojim čudom, možda zbog metalnog hladnjaka...+ naravno napajanje koje nije palo sa stola jer su kabeli bili dovoljno dugi. Jedan Seagate je također otišao asta la vista... Lipo, ha? Nevinašce

Mount Vision Pro
Moj PC  
18 1 hvala 0
16 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

To kaj se tebi dogodilo moglo bi zavrsit u epizodi Sljama pa kak si to uspio svaka cast na spretnosti trebalo bi ti dodijelit medalju, srecom ja nisam ni izbliza spretan kao ti kaj da se radi!!!Šutim

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Malo sam detaljnije procitao dogodovstine u ovoj temi i to je za krepat od smijeha kakve sve ljudi gluposti ne izvadjaju s kompom da covjek ne povjeruje ma zamisli tipa koji stavlja maticnu u destiliranu vodu mislec da ona ne vodi struju jezus kristus pa to je nemoguca glupost. Srecom ja sa kompom nisam nikad imao ozbiljnijih problema osim klasike koja se svakom dogodi eto jucer ja na netu kad komp se zmrzne i ekran pozeleni i ja ga resetiram pa nakon pomnog razmisljanja i provjere sistema dojdem do zakljucka da je to zakasnjela bozicna cestitka od Ati drivera ili graficke kartice fala lepa malo su zakasnili drugi put mi ne morate tak cestitat moze i bez toga kaj ces dogodi se!!!Šutim

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ovo je stvarno gadno, a kakva ti je konfiguracija, jel nesto vrijedno?

"1.6 billion Chinese are angry with Jack Bauer. Sounds like a fair fight."
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Imao sam i ja par iskustava.

 

Jednom priliko na starom kompu, pregrijavao me se proc. Kako je bilo ljeto, ja lijepo kompa na stol, skinem stranicu, dopeljam onu sobnu grijalicu, i stavim na stol da hladi ( sam se vent. okreće, grijači ne rade- kao ventilator) i uglavnom, sve super, temperature nrmalne, proc. se ne grije rpeviše, ja zadovoljan.

I sad drugi dan, ja odem van,a buraz glupi upali komp, tu grijalicu i sjedne za komp. Dođem ja doma, a on meni akko mu se gasi, pojavljuju BSOD i tako. Ja malo bolje pogledam komp, vidim onu grijalicu, i skužim da je glupi buraz rokno na max. grijanje, valjda zabunom.

Na matičnoj 8 kondenzatora procurilo, osišo hard, ma svašta nešta. E kako sam tada po******.

 

 

A jednom mi se dogodilo da sam išao stavljat neki cd-e u rom, i kako je bio mrak, ja otvorim rom, ubacim cd bez gledanje, i zatvorim rom. Kad ono za par sekundi čuješ bzzzffššsszzz. Ja se zas**, reko koji je ovo k., otvorim rom, i vidim da je unutra od prije bio ostao neki cd, tak da sam imao dva unutra jedan na drugom. Začudo, obadva su bila i dalje ispravna

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

Meni je čak očitavao onaj ispod uredno, češkao sam se jedno 5min dok nisam skužio zašto umjesto pjesama on meni filmove očitava Osmijeh

 

Rom radi uredno i dan danas... Osmijeh

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 10:34 (Dardevil).
15 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
davorsite kaže...

Neki još ne znaju ni razliku između DVD medija i VHS kazete kao moj frend. Kad je pogledao jedan film na DVD-u nazvao me i pitao jel ga treba premotati na početak ili da ga ostavi tamo gdje je stao.

 Ima specijalaca koji su micali poklopac sa VHS kazete i, uz veeeliki upitnik iznad glave, gledali u crnu vrpcu i pitali "a gdje su ovdje sličice?"
16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Evo moj kiks .

Prvo sam izvadio  ram ( ugašeni komp) zatimsam upalio komp i  u takvog  upaljenog kompa  sam stavio ram .

Kad je ono tresnulo, cijela soba mi je zasmrdila.

Zgorili su mi matična i proc.

Tipje za popravak tražio 2000 kn  ali sam si kupil novu mašinu .

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

nije moje ali.... ROFL

 

http://i39.tinypic.com/2zg7lu9.jpg

|^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@) [url=http://profile.xfire.com/inferno2912][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/inferno2912.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 12:48 (Inferno).
Moj PC  
17 0 hvala 0
16 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Pisem diplomsku radnju, bia skoro pri kraju i nestane mi u wordu ikona za poravnanje teksta, i ja gledam i ne mogu virovati da je nema i ako je nema na traci nema je niti na jednom menu-u tipa tools ili file ili nesto. Reinstaliram word opet je nema i nakon zivcanog sloma kazem ma ko te je*e necu se zaje*avati sa tobom i na kraju predam radnju sa pola teksta poravnato pola ne i to sve u nekom random stilu od starnice do stranice.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ja sam malo protrljao 3870 sa zadnje strane po tepihu da se ocisti prasina i nikad vise nije proradila (statika) al sam odnio na granciju i dobio sam novu.

AMD Phenom 9950 2,6(OC3,0) /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, Club3D Radeon 4870, Hiper 730W.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Pročito sam vaš kikseve za puknut od smijeha,ali evo mojih (i od frendova) :

 

1.Kiks : Frend je kupio novu grafu (4670) i zvao nekog tipa da mu dođe ugradit i dođe tip i ono vidi moj frend je htio da mu tu grafu ugradi u laptop (ne morate mi vjerovat al da je to istina najbolje zna moj frend koji grafu prodo drugom frendu).

 

2.Kiks : Nećak je dobio pc i sad ćeka on tipa koji mu treba sve instalirat i gleda i čita po cd-ima i vidi on : Motherboard Driver i kaže mi : E Luka ja sam već igro drivera na playstationu (meni je to bilo smiješno) !!!!!!

92% tinejdžera sluša turbofolk,ako si i ti među njima kopiraj si ovo u potpis. Zastava Yugo 89.g. alu felge,klima,CD i DVD player,nema zadnja sjedala (instalirani lcd monitori),prostor za kučište pc-a,V8 motor od 350KS nepovoljno prodajem !!!!!!
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
2029.MN4 kaže...

Ha, totalno zaboravih na ovu temu... Najnovije i najgore što mi se dogodilo, nekome može biti smješno, ali meni brate nije... Uglavnom, izvadim ja cili komp na stol s ciljem da lakše clocknem staru kantu i da izvučem šta se izvuć da prije nego ode u Polje Matičnih Ploča. I uglavnom, cili komp na stolu, izvan kučišta. I dok vrtim bencheve i čekam rezultate itd, itd, itd uzmem ja kakao, kekse, sendvič i polako kratim vrijeme. Mislim da i sami slutite šta se dalje dogodilo. Ali ipak...da dovršim. Samo sam se okrenuo uzeti knjižicu od matične ploče da vidim neke stvari za napon RAM-a, trznem stolicom, ona udari u stalak od monitora, monitor se prevrne, udari u šalicu, prolije kakao po matičnoj, procu, ramu, grafi i svemu ostalome... Kako je monitor pao i po grafičkoj, slomio ju je jer je bila u matičnoj Plač, monitor je pao sa stola i pukao ravno po sredini. Kabel od monitora se zamotao za naslon od stolice, ja ustanem sa stolice kad ono tuto kompleto sve na pločice u pola bilijarde komadića! Jedino, jedino što je sve to preživjelo je RAM, na znam kojim čudom, možda zbog metalnog hladnjaka...+ naravno napajanje koje nije palo sa stola jer su kabeli bili dovoljno dugi. Jedan Seagate je također otišao asta la vista... Lipo, ha? Nevinašce

 ...i začudiš se kako si to sve uspio napraviti? Ja bi imao žuti uskličnik iznad glave jedno 3 sata pitajući se kako sam to uspio napraviti...
Ali šteta starog kompa...koja konfiguracija je bila?
FlyBoy kaže...

Imao sam i ja par iskustava.

 

Jednom priliko na starom kompu, pregrijavao me se proc. Kako je bilo ljeto, ja lijepo kompa na stol, skinem stranicu, dopeljam onu sobnu grijalicu, i stavim na stol da hladi ( sam se vent. okreće, grijači ne rade- kao ventilator) i uglavnom, sve super, temperature nrmalne, proc. se ne grije rpeviše, ja zadovoljan.

I sad drugi dan, ja odem van,a buraz glupi upali komp, tu grijalicu i sjedne za komp. Dođem ja doma, a on meni akko mu se gasi, pojavljuju BSOD i tako. Ja malo bolje pogledam komp, vidim onu grijalicu, i skužim da je glupi buraz rokno na max. grijanje, valjda zabunom.

Na matičnoj 8 kondenzatora procurilo, osišo hard, ma svašta nešta. E kako sam tada po******.

 

 

A jednom mi se dogodilo da sam išao stavljat neki cd-e u rom, i kako je bio mrak, ja otvorim rom, ubacim cd bez gledanje, i zatvorim rom. Kad ono za par sekundi čuješ bzzzffššsszzz. Ja se zas**, reko koji je ovo k., otvorim rom, i vidim da je unutra od prije bio ostao neki cd, tak da sam imao dva unutra jedan na drugom. Začudo, obadva su bila i dalje ispravna

 Hehe...usred ljeta upalio grijalicu na max...hehe
WItcher kaže...

Evo moj kiks .

Prvo sam izvadio  ram ( ugašeni komp) zatim sam upalio komp i  u takvog  upaljenog kompa  sam stavio ram .

Kad je ono tresnulo, cijela soba mi je zasmrdila.

Zgorili su mi matična i proc.

Tip je za popravak tražio 2000 kn  ali sam si kupil novu mašinu .

 Pa ne možeš u upaljenog stavljati...jel te tresnula malo struja da dođeš pameti? Hehe
Xbox360 Modder kaže...

Pročito sam vaš kikseve za puknut od smijeha,ali evo mojih (i od frendova) :

 

1.Kiks : Frend je kupio novu grafu (4670) i zvao nekog tipa da mu dođe ugradit i dođe tip i ono vidi moj frend je htio da mu tu grafu ugradi u laptop (ne morate mi vjerovat al da je to istina najbolje zna moj frend koji grafu prodo drugom frendu).

 

2.Kiks : Nećak je dobio pc i sad ćeka on tipa koji mu treba sve instalirat i gleda i čita po cd-ima i vidi on : Motherboard Driver i kaže mi : E Luka ja sam već igro drivera na playstationu (meni je to bilo smiješno) !!!!!!

 1.kix mi je predobar...a čuj ima puno ljudi koji nemaju pojma o kompovima...
 2.kix koliko ti nećak ima godina? Jel negdje 10-13?
̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 14:51 (Najbrži).
16 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
ja moram od druga jedan kiks da ispricam,ja mu se i danas smejem tome ...lik hteo da vidi koje mu marke DDR memorija...iskljucio komp izvadio memoriju video ,vratio i da upali PC ..nije hteo....konstatacija je bila da mu crkla maticna ploca :D e sad zasto neam pojma ,ali se tako sve dobro vremenski potrefilo :D
K'eni pa te vat' ;)
16 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
BugSU kaže...
ja moram od druga jedan kiks da ispricam,ja mu se i danas smejem tome ...lik hteo da vidi koje mu marke DDR memorija...iskljucio komp izvadio memoriju video ,vratio i da upali PC ..nije hteo....konstatacija je bila da mu crkla maticna ploca :D e sad zasto neam pojma ,ali se tako sve dobro vremenski potrefilo :D
 Statički elektricitet...dirao je prstima "nožice" od RAM-a...
̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest!
16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Kad smo kod statike, ja uvijek mislio da kuciste djeluje ko faradayev kavez, al izgleda da ne.

Nedavno sam sjedio na krevetu i slago neke cd-e, i valjda sam previse dodirivo deku, napunio se statikom. Naso jedan CD na kojem nije nis pisalo, i idem ga stavit u citac, i dotaknem usput prstom kuciste i strese me staticki.

Komp se prvo zbrejka na par sekundi, i onda restarta. Molim boga da nije sve otislo kvragu, boota se normalno, cini se da sve radi, ali iskace balon "found new hardware" - naso je mreznu koja je oduvijek instalirana, integrirana na maticnu. Naravno, nema ni neta.

Restartam ja par puta, probam instalirat drivere (jer kao on nju vidi, al je nova...), nista, nema. Ha reko dobro bar je samo ona otisla, odem do starog kompa po mreznu, stavim u novi komp, upalim komp (kabel je jos uvijek u onoj integriranoj mreznoj), komp se boota i internet radi, mrezna instalirana i radi...

www.dice3d.com - Online portfolio
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

Ja kada rastavljam komp (uglavnom kod čišćenja) uvijek prije nego vadim hardware prstima dotaknem kučište (masa) da se statički elektricitet iz prstiju isprazni...potom vadim prvo RAM-e, pa grafičku, pa procesor...jer treba biti pažljiv s RAM-ima...JAKO su osjetljivi na statički elektricitet...

 

EDIT: kučište bi trebalo biti uzemljeno...

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 16:26 (Najbrži).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Najbrži kaže...

Ja kada rastavljam komp (uglavnom kod čišćenja) uvijek prije nego vadim hardware prstima dotaknem kučište (masa) da se statički elektricitet iz prstiju isprazni...potom vadim prvo RAM-e, pa grafičku, pa procesor...jer treba biti pažljiv s RAM-ima...JAKO su osjetljivi na statički elektricitet...

 

EDIT: kučište bi trebalo biti uzemljeno...

 da i ja jednom sam se opeko i nikad vise...Smijeh
jučer sam overclockal WC-papir :P :P :P
16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Neki su pitali koja je konfa bila pa evo:

MBO: DFI Lan Party SLI-DR

CPU: AMD Athlon64 X2 4200+ 2,2 GHz, zadnji clock je bio 3,16 GHz

RAM: Corsair 2GB DDR400 XMS

GPU: ASUS EN8800 GT

HDD: Seagate 500 GB

TV Kartica: Leadtek DV2000

Monitor: Philips 19"

 

Staro je to bilo, ali brate, baš šteta! Moji nisu mogli doć sebi! Da sam to uspio nekako, ne znam kako snimit, to bi na YouTube-u bio hit mjeseca! Najviše od svega mi je žao matične... Već sam jednu takvu, skoro istu izgubio nedavno... Ta matična je prošla jako puno memorija, procova i grafa.

Mount Vision Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice