Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :) izdvojena tema

poruka: 1.257
|
čitano: 391.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
MRK 22 kaže...

A šta kažeš na to da je taj isti lik za vrijeme dok je 9700 pro bila majka neđu grafuljama spalio 3 komada u 5 mjeseci??????

D-e-b-i-l. Nije žvaka za seljaka. Bolje da si uzeo neku FXicu i nju kurio do mile volje a ne ovakvu legendarnu karticu.
A ovaj koji je na silu gurao DDR2 RAM u DDR slot i onaj sa stavljanjem komponenti u vodu zaslužuju Darwinovu nagradu.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2008 21:18 (the_tux).
16 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
nikodormius kaže...

Sjetio sam se jos jedne
frend mi kupio zabunom ddr2 memoriju a ima samo podrsku za drr1 i lik ti mislio da treba silom ugurat
ja mu rekao da saceka dok mu ja sredim ali ne morao je on
i lik je stvarno ugurao ddr2 u utor na maticnoj sve popucale one sastrane plastike sto drze ram i upalio komp i samo cuo krckcrcštštš i poceo dim

LOL i lik baci kroz prozor da mu se nezapali
jos uvijek se smijem kad se sjetim
ziva istina sad lik ima novu pilu sto kosta 12000 kn i rekao mi je da vise nikad nista nece dirati unutar kucista LOL :))

 

 Eh, i meni se to dogodilo.. Samo, ja sam to odradio pedantnije, uzeo sam turpijicu i proširio srednji utor na pločici tako da je fino sjela u utor matične na laptopu. Cool

Naravno, laptop nije proradio, memorija je ostala u funkcionalnom stanju ( još uvijek ju imam, pa ako tko želi kupiti unikat memoriju, dogovoriti ćemo se.. Osmijeh )




16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
LOL.... ovaj je jedan od najboljih
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

za one koji koriste tune up utilities...

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.6.2008 1:10 (MRK 22).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
MRK 22 kaže...

za one koji koriste tune up utilities...

 Vidio sam ja i gore od toga. Kada me je frend zvao da mu XP je užasno spor. Ja ga pitam koliko ga ima, a on kaže preko 4 godine. Uglavnom našao sam oko 9000 grešaka u registry-u, 1300 u programima a 5GB u temporary files. I još negdje 20-tak trojanaca,par virusa a spyware-a da ne govorim.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
protjeran
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

Ocigledno se radilo o XP-u bez SP1 i SP2.

 

Zlo i Naopako
16 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Iako je ovdje riječ o hardveru, ali ja sam jučer servisirao jedan komp koji je na podizanju XP-a u jednom trenutku imao upaljeno oko 190 procesa. Neki servis od Antivira je poblesavio i otvorio se masu puta.  Upisen msconfig i tamo vidim da se pali taj isti servis nesto jako puno, isljucin skoro sve i sad se dizu windowsi nekih deset puta brže.  Inače je komp pun nekih ludosti spywera, virusa i ostalog...  Sad sam uredno prebacio Mp3,slike i dokumente i sad kreće čišćenje. Pinel brigada i softversko...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Paolo2612 kaže...
MRK 22 kaže...

za one koji koriste tune up utilities...

 Vidio sam ja i gore od toga. Kada me je frend zvao da mu XP je užasno spor. Ja ga pitam koliko ga ima, a on kaže preko 4 godine. Uglavnom našao sam oko 9000 grešaka u registry-u, 1300 u programima a 5GB u temporary files. I još negdje 20-tak trojanaca,par virusa a spyware-a da ne govorim.

 vlasnik ove slike od tune up-a nije formatirao windowse 4 god. ja kad sam vidio kad je on izbacio greške, kad me nije herz maznio
15 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

huh kad smo vec kod sprog podizanja windowsa, pozvao me je jedan prijatelj koji ima videoklub, i ima stanovitih problema sa laptopom pa da provjerim sta je,,,upalim laptop,,,cekam, cekam i izbrojim 30 i kusur puta da one tackice prodju prilikom ucitavanja windowsa,,,:), a unutra citava sila nekih programa antivirusa, antispyware, programa za przenje, igara i slicnog,,, imao je preko 20 virusa itd,,,,uzmem registry booster da provjrim kakva je situacija,,,cekao 2 sata da provjeri a linija nije odmakla ni od pocetka kako treba,,,uzmem i formatiram windowse,,,ko ce se zezat,,,,format c zakon

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

a što reći na ovo... neznam da se smijem ili da plačem....

7800 neće da radi.... 7800 neće da radi....
There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
40 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
niki kaže...

a što reći na ovo... neznam da se smijem ili da plačem....

 ja imam za rec sam... wtf?! Iznenađen
***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
15 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
niki kaže...

a što reći na ovo... neznam da se smijem ili da plačem....

 LoooL!!!!! a bedaka....ccccc
"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
protjeran
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
niki kaže...

a što reći na ovo... neznam da se smijem ili da plačem....

 Kad sam pročito skoro sam umro, neznaš jel je gluplji taj koji je rezo ili onaj prijatelj koji mu je rekao da da one linije su tamo da se zna šta i dokle treba rezat.
LOL
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
boxer kaže...

ma imao sam jedan stari kompjuter athlon 1 ghz,,,i svako malo ventilator je znao prestati raditi na procesoru,,,,pa opet poceti i tako to,,,valjda je gubio kontakt ili sta,,,otvorim kuciste,,,stavim komp na stol pored monitora i igram se ja tako u mraku,,,,pa reko da provjerim jel radi hladnjak i stavim ruku blizu hladnjaka da vidim jel puse zrak,,,


Ovo ko da sam ja napisao. Samo što je kod mene bilo malo drugačije...
Isto, krš komp, ventilator srao pa sam držao kučište otvorenim i kad stane ventilator malo ga prstom poguram. Jednom je stao, i ja sam nešto probavao i ispane procesor skroz iz socketa, dok je komp bio upaljen.
Ništa strašno slika se malo smrzla, miš radio par sekundi, al je sve opet proradilo. Nakon instalacije procesora naravno...


Karma is a funny thing
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.6.2008 23:23 (CikaSpaso).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
niki kaže...

a što reći na ovo... neznam da se smijem ili da plačem....

 hahah LOL Smijeh....koji car....Smijeh
bobo desmra
16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Prije par tjedana sam doživio nešto za što se ljudi šalju na pregled psihijatru. Ipak odlučio sam ovo objelodaniti BUG-ovom puku

Da vas posjetim prije tri mjeseca sam imao problem sa AGP grafičkom i zvučnom koje su se klale, problem sam na kraju rješio prodavši zvučnu frendu kojem je radila, u pola cijene, novu novcetu da joj ni muf nisam skinuo.
za znatiželjne:
http://forum.bug.hr/forum/topic/ati-2600xt-agp-problem/1208.aspx?page=0&jumpto=19345&sort=asc&view=flat#p19345

Da se vratim na priču od prije par tjedana. Naime kraj semestra, ispiti počinju i ja kao i svake godine u ovo doba odlučim generalno očistiti svoju sobu od različite vrste smeća.
I tako sam na ormaru naletio na kutiju od grafičke spomenute u linku iznad.  (u ovom trenutku nebitno)
Kako je kutija jako privlačno grafički dizajnirana i jednostavno izaziva znatiželju ja sam je morao otvoriti i zaviriti u nju iako točno znam šta se u njoj nalazi: račun iz trgovine gdje je kupljena, vrećica s zračnim jastučićima u kojoj je bila grafička, user manual, neki kablovi i par adaptera.
U kutiji se nalazio kabel/adapter/konverter (nazovite to kao želite) napajanja, koji je na jednom kraju imao MOLEX a na drguoj onaj 6-pinski koji ide u grafičku.
"Čačkajući" po kutiji naletio sam na naljepnicu na onoj vrećici koja naravno više nije imala ni jednog punog zračnog jastučića. Na toj naljepnici je bila shema kako spojiti napajanje za grafu.

Pazite sad!!!

 

Na toj naljepnici je prikazan Molex kabel koji ide iz napajanja u HDD, a na sebi ima još jedan (ili više) slobodnih molex priključaka na koji treba spojiti onaj adapter napajanja (molex na 6-pin) koji sam dobio sa grafom i preko njega grafa treba dobijat napajanje. Meni se odmah upalila lampica i reko to mora biti to, zato nije radilo možda je stavr u naponu. (op.a. zamislite koliko čovjek može biti glup)
Ja sam taj adapter prije ta tri mjeseca naravno zanemario. Što će mi kad imam direktno iz napajanja taj famozni 6-pinski kabel za grafičku.

Sav ushićen i hiperaktivan biram broj od onog frenda s početka priče i nakon poduljeg nagovaranja uspijem ga nagovorit da mi posudi moju "bivšu" zvučnu da isprobam.

Majstor dođe do mene, položimo kućište na bok i otvorimo ga. On gurne glavu u kućište, ko noj u pijesak i za par trenutaka se uspravi i pogledama me takvim pogledom od kojeg me i sad hvata jeza. Sav iznenađen (i pomalo uplašen misleći pa koji je sad vrag) pogledam u svoje kućište u pravcu svog harda (u tom pravcu je i on gledao) i otkrijem ono što sam znao i prije par godina kad sam kupovao komp.

 

Pogodite šta!!!

Pa ja imam SATA-I HDD koji naravno ima svoje S-ATA napajanje, a ne šugavi MOLEX.Viče

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2008 19:36 (CrazyG).
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ovo sam ipak morao priložiti :(

Slika govori sve

Ah zaboravio sam ta mi se pograška desila zato što mi je HDD bio polovicno ukljucen (ATA)

Neophyte
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2008 10:28 (Neophyte).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
niki kaže...

a što reći na ovo... neznam da se smijem ili da plačem....

 omfg ovoj dvojici Lloyd i Harry nisu ni do koljena

ja sam doživio da mi se poznanik vratio iz chipoteke ushićen jer je kupio nove zvučnike, kad frajer otvori kutiju a unutra samo neki papiri X), zvučnici ostali u izlogu, nije skužio da je uzeo praznu kutiju od izložbenog primjerka

jednom prilikom stojim ja u algoritmu a pokraje mene roditelji kupuju svom sineku FIFU XXXX, komentiraju nešto i onda uoće cijenu oko 450-500kn, i onda bistra majka uzme igru u ruke i ode direktno do najbližeg zaposlenika i pita ga: Oprostite dal nam to možete za 20 kuna ispržiti?


I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
16 godina
protjeran
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
niki kaže...

a što reći na ovo... neznam da se smijem ili da plačem....

Još jedan nadobudni "uradi sam"debil. Užas, katastrofa. Taj bi vjerovatno išao čupati pinove na procesoru da ga ugura u socket ili bi išao raditi dodatni prorez na DDR modulu da ga može ugurati u SDRAM utor.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
15 godina
odjavljen
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ja znam jednog lika koji si je sam slagao konfu i nemam ništa protiv te konfe, predobra je, samo je stvar u tome kaj njemu to jednostavno nije bilo dovoljno pa se bacio na overclock.

I sljedeće kaj si mogao vidjeti je 100 jeb..... problema sa doslovno svakom komponentom koja se nalazi u računalu!!!!!!!!!! LOL, LOL!!

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

ja sam jednom počeo šutat kućište dok mi odjednom nije počeo pištati neki nepoznati zvuk.Onda sam otišao isključiti osiurač jer sam se bojao da me ne bi stresla struja.

A kada sa se vratio sam sam vidio zadimljenu sobu. Smijeh

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
iza.coska kaže...

jedan mof frend je dosao na ideju vodenog hladenja, ali tako da kompletnu maticnu sa svim komponentama uroni u vodu, kad mu je propala ideja jer voda provodi struju nasao je negdje da destilirana voda ne provodi struju.najbolja je fora sta je on to stvarno probao sa svojim kompom a ne sa nekom kantom bezveze, i na kraju je otkrio da i destilirana voda provodi struju!

jedan moj drugi frend je rijesio problem na kompu na jako, bar meni, neobican nacin: jedan dan mu prijavljuje da nes nevalja sa hdd, posto je komp pod garancijom ajmo mi u servis, nakon par dana veli lik sve u redu, mi ni takli komp nismo. otisli mi po komp i stvarno radi. nakon tjedan dva oko 3 u noci frendu opet neradi komp, veli nesta sa hdd. prica on meni: razmisljam si ako je komp proradio nakon sta se provozao u autu mozda proradi opet, ali ako me nazove u 3 u noci da mu vozim komp po gradu ubicu ga. nakon malo mozganja sjeti se on da bi mogao staviti kantu na kauc i lagano treskati kako bi simulirao voznju u autu. taj komp radi i dan danas a bilo je to davno!

 ova je dobra
Psssssst Zecovi spavaju 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

Evo moj kiks : stavio sa ram u upaljeni komp i pregorio mi neki jadan proc i matčna .

Otpeljam tipu na servis i za taj jadan proc i matičnu tražio je 2000 kn .

16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

formatirah laptop (ACER Aspire 5020) puknem XP SP2 'nutra i laptop se gasi od pregrijavanja...puknem Vista X86 Ultimate disk 'nutra...sve se instalira ko beba :)...

 

onda sam uzeo kucni ventilator vulgaris, usmjerio da "pirka" u laptop i poceo instalaciju XP SP2 ispocetka...sve je proslo bez problema... :D

 

logican sljed ce biti otvaranje laptopa i ciscenje svega :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške

no comment   ha ha ha ha ha

16 godina
neaktivan
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
boxer kaže...

ma imao sam jedan stari kompjuter athlon 1 ghz,,,i svako malo ventilator je znao prestati raditi na procesoru,,,,pa opet poceti i tako to,,,valjda je gubio kontakt ili sta,,,otvorim kuciste,,,stavim komp na stol pored monitora i igram se ja tako u mraku,,,,pa reko da provjerim jel radi hladnjak i stavim ruku blizu hladnjaka da vidim jel puse zrak,,,medjutim kako je bio mrak, preblizu sam stavio ruku i prst ugurao u lopatice hladnjaka Izlanuo se,,,,samo cujes bzzzzzoooopp,,fffrrrrrrrrrrr,,,,heh radio je,,,,nije nista bilo ni prstima ni hladnjaku iako sam ga skoro zaustavio s prstom,,,,

 
A sta si ocekivo, celicne ostrice koje rezu prste? :P
www.dice3d.com - Online portfolio
16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

jok, ja svoga zaustavljam samo da vidim kako pise na ekranu 0rpm i onda ostane miran koju sec i opet se pocne vrtiti...

 

je**** su hladnjaci northbridgeva... par puta sam se zajebavao sa njima i 2x se porezao... lol

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Meni je jednom cooler ruku otkinuo...Sada sam invalid Plač

Extreme_Tech
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Extreme_Tech kaže...

Meni je jednom cooler ruku otkinuo...Sada sam invalid Plač

 Bwahahaha
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

LOL moji su frendovi najzesci jedan mi je prijatelj imao komp dvi godine ja ga nisam tad znao. Pozvao me on jedan dan do sebe da se zajebavamo na njegovom komp. Dok sam radio na komp on me pita cemu sluzi Local Disk D jer on nikad nije mogao uci u njega. Ja bas pogledam ono disk nije formatiran LOL on je dvije godine radio sa 20 gb manje..... znam da je to sad nista no tad je to bilo zaista mnogo.... Drugi prijatelj me zove nesto da mu dodzem popravit komp jer mu je usporen triba mu pet min da se sve pokrene. Palim ja komp kad ono on ima instalirana 4 antivirusna programa . Ja poludim na njega i pitam ga zasto ce mu 4 antivirusna na komp on je jednostavno rekao da mu komp bude sigurniji. Da je najveca zalost on je radio na Xp-u imao je samo 512MB rama i Celeron procesor ..... Imam jos prica npr. Pokvari mi se prijatelju komp jednostavno se nije pokretao ja mu kazem da odnese na popravak kod covjeka za kojeg sigurno znam da je dobar. On mene ne poslusa i ode kod drugoga. Taj biser mu kaze da mu je pokvaren Hard Disk to samo po sebi nije sumljivo dok nisam cuo da on nije otvarao komp i da je nakom 2 min rekaou cemu je kvar. Nagovorim prijatelja da ode popravit komp kod covjeka sat sam mu ja preporucio. I on je nasao kvar odmah nakon otvaranja komp svi kondenzatori na maticnoj su popucali. Pa mi je prijatelj na kraju morao kupovati novu maticnu i procesor. Ne brinite se Hard Disk je radio. :D da bude najzalosnije ovo mi je prijatelj iz prve price .... L O L

 
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice