Mala pomoć oko grafičke kartice :)

poruka: 3
|
čitano: 1.052
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Mala pomoć oko grafulje :)

Prije svega ispričavam se zbog novo otvorene teme koja se tiče "ovog" problema jer ih sigurno ima, malo sam guglao ali iskreno nisam sam sebi pomogao. Inače hitno mi je i nemam previše vremena zbog osobnih razloga pa otvaram temu da vidim na jednom mjestu o čemu je riječ.
Nadam se da ćete shvatit, ako adminima smeta mogu je slobodno uklonit, jbg. ja tražim malu pomoć.. i da, stariji sam član neaktivan godinama 


Pa krenimo, naime.. kupio sam novu grafu, radi se o gtx-u 980ti, predhodno sam koristio staru ofucanu geforce 210 (jbg, komp se sastavljao kako se imalo para, a grafa je sljedila najzadnja)
Upiknuo sam ju u slot i riješio drivere (predhodno nisam ništa čuo, valda  ) i tako dan dva kad odjednom se počne čuti zvuk pištanja, ne sad nešto prejako, ali laganini pištanje koje polako iritira.
E sad, čitao sam svašta, da može biti ram, napajanje ovo ono, no sve sam to isprobao a između ostalog izvadioi sam GTX i stavio staru 210ku i tog pištavog zvuča nije bilo kad sam zapalio komp.
Komp je nov, sve je u njemu novo.. prašine nema trunke. Dakle pišti grafulja?! 

Može li mi netko reći što se zapravo tu događa i zašto pišti?
Zaboravio sam reći da pišti tek kad se windows podigne, točnije dok dođe na desk. pištanje zna prestat dok gejmam. Nakon nekog vremena pištanje se vrati (možda malo manje se čuje ili mi se čini jer naviknem na taj zvuk pa ne mogu ocijeniti da li je manje ili isto)
No sve u svemu ukratko sam opisao sranje koje me spopalo, pa bih molio ako je netko imao isti ili sličan problem i kako ga otkloniti ako se uopce može.

Evo spec konfe ako išta znači:

CPU:
INTEL Intel Core™ i7-6700K @ 4,0 GHz
CPU Cooling:
Corsair H100i GTX 

RAM:
16GB Corsair Vengeance DDR4 3000mHz

Motherboard:
Asus MAXIMUS VIII HERO

 

Drive:
SSD SanDisk SSD PLUS 240GB

HDD Seagate ST1000DM003
Power Supply:
Corsair RM850i

Win 7 Ultimate

 

Hvala unaprijed i svako dobro!
Pozdrav iz Švabije 


Renato

backo*
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 19:34 (Dudu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mala pomoć oko grafulje :)

Coil whine

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
7 godina
protjeran
offline
Mala pomoć oko grafičke kartice :)

Da vjerojatno grafa cvili, nemaš se što brigati, zatvori kućište, spusti ga s stola i valjda se neće čuti 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice