Linije na ekranu

poruka: 4
|
čitano: 1.083
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Linije na ekranu
Jucer kako sam bio za računarom slika je počela da se mijenja i da dolaze neke linije i pojavi crn ekran i vrati u normalu. Mislio sam da nije nista ozbiljno, ali sad češće se to dešava pa se zna čak nekad rečunar i ugasit i u donjem kutu mi piše "AMD Graphic driver has stopped working and recovered"
Brisao sam drivere te ponovo instaliro ali i dalje ista stvar, jedino može da radi na integrisanoj graf.
Da li je problem do grafičke ili su driveri problem?
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Linije na ekranu

Provjeri temperaturu grafičkog procesora na grafičkoj kartici, npr. programom GPU-Z. Dolazi li do problema kad se grafička previše zagrije? Ako da, onda bi trebalo očistiti hladnjak i promijeniti termalnu pastu.

 

Možda bi bilo dobro i da izvadiš grafičku karticu i očistiš kontakte (recimo gumicom za brisanje olovke).

 

Pitaš je li problem grafička kartica ili su driveri - na to pitanje si možeš samo ti sam odgovoriti, tako da probaš tu grafičku karticu u drugom računalu ili probaš drugu grafičku karticu u ovom računalu.

15 godina
neaktivan
offline
Linije na ekranu

Crkava grafička. Kako je prethodno napisano, čišćenje i nova termalna pasta je početak. Ali najvjerojatnije će se linije ponovo javiti..Zadnja varijanta je "pečenje" grafičke, to je može osposobiti na kraće ili nešto duže vrijeme dok se ne nabavi nova...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Linije na ekranu

Grafička je već odavna u grobu.

ukrućena goropadnica
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice