Ladica optičkog pogona se ne želi zatvoriti

poruka: 10
|
čitano: 6.092
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ladica optičkog pogona se ne želi zatvoriti

Proizvođač/Model

Lite-on DRW-6S160P -> DRW-6S160P06C

Prije nekoliko godina pocelo je prvo z***bavat tako što ni tilo otvorit ladicu... Udria bi ga lagano pri samom kraju, odma poviše one maske i ladica bi se otvorila... Nedavno mi je dop*zdilo stalno tuč optički pogon, ukučani su več navikli ali ljudi koji ne obitavaju ovdje često uvik bi me gledali ko luđaka kada bi svoj več na dijelove porazbacan komp. po stolu lupa šakom da bi izvadia cd/dvd...

 

Zapea je bia CD unutra i tad mi je puklo. Ugasia sam komp i uvuka spajalicu i izvuka CD... Na komp sam prišteka stariji optički čitač... Oduvik sam mislia da nešto maska sto posto zapinje negdi pa sam odlučia kartom deverom uklonit malo plastike s ruba... Uklonia sam oko po milimetra sa svake strane maske s ladice... Ubacim unutra, upalim komp kad ono opet ista stvar... Maka sam ga sastrane par dana, i došlo mi jučer da ga opet pogledam. Rastavim ga ciloga na djelove. Bilo je neš prašine al ništa strašno. Očistia i ispuha što se očistit dalo. Maka ga sastrane i otiša leč. Jutros sam ušteka nazad sve kablove u njegovu ploču i vratia motor i gumicu na misto. Sav sretan, aj super valjda če sada napokon radit. Ma jok... Uključim ga, otvori se odma bez moje komande. Aj dobro valjda ladica ni bilo dobro zatvorena mehanički. Ubacim CD i vratim ladicu nazad unutra. Par pokušaja da očita sam CD i 5 s nakon što je CD bia u čitaču ovi ga izbaci vanka... I tako cilo vrime...

Ako je CD unutra otvori ga nakon trečeg loada.
Ako nema CD unutra budala stalno pokušava zatvorit ladicu iako je ladica zatvorena.
Pokuša sam skinut gumicu tako da i manualno zatvorit ladicu no on i dalje vrti motor iako je ladica manualnu potpuno zatvorena a onaj dio sa optičkim čitačem podignut u položaj za čitanje medija... 

Jel zna ko koji mu je k* ?

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 1:38 (Cokaric).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ladica optičkog pogona se ne želi zatvoriti
ne zezaj se stim citacem ocito je da je doslo do mehanickog kvara koji ne mozes vjerojatno ispraviti kupi radje novi citac ili dvd przilicu nisu sad skupi tj cista bagatela za cca 150 do 200 kn naci ces dobre citace ili dvd przilice
Teško je danas biti glup,prevelika je konkurencija !!! [url=http://www.userbars.be][img]http://img64.imageshack.us/img64/6718/40997.png[/img][/url]
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ladica optičkog pogona se ne želi zatvoriti

Pa svjestan sam da je došlo do mehaničkoga kvara ali ja želim ustvrditi kojega i otkloniti ga... Zašto kupovati novi zbog kvara od par kuna... Da ga bar mogu vratit nazad na predhodno stanje da se samo zatvara pa da ga nemrem otvorit... Tada sam bar moga čitat medije i pržit... Mislim da ču rastavit senzor i motor pa provat bez njih manualno poslat signal na ploču ali opet nemam pojma koje su struje tu a multimetar i nije da mi baš radi kako treba...

I want to learn =) Zato i tražim public opinion ;D

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ladica optičkog pogona se ne želi zatvoriti
13 godina
offline
Ladica optičkog pogona se ne želi zatvoriti

Ako ti je baš stalo da popraviš onda nosi na servis {#}

★★★★★
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
offline
Ladica optičkog pogona se ne želi zatvoriti

Liteonovi imaju (vidim da je stariji model) serijsku grešku sa mehanizmom za otvaranje i zatvaranje ladice. Nosi na reklamaciju ako je pod garancijom.

Ja zbog toga više ne kupujem LiteOn, mada je po kvaliteti snimki trenutno u vrhu, zajedno sa Optiarcom.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Ladica optičkog pogona se ne želi zatvoriti

mozda ti je otisao taster pomocu kojeg se otvara pogon

evo ja sam sad isprobao drzati taster i lagano gurnuti ladicu unutra i nako 5 s ni opet izbaci ladicu van

provjeri taj taster

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Ladica optičkog pogona se ne želi zatvoriti

'Popravljeno', u neku ruku...

 Ladicu otvaramo i zatvaramo manualno, taster je uvik u kratkom spoju a kučište nam drži pak CD -ova i jedna knjiga =)

xD xD
There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ladica optičkog pogona se ne želi zatvoriti

Jednostavno kupi tu novu gumicu, ocisti sve dijelove na koje ide gumica, motorcic i ostali kolutici..i stavi novu, naravno da ce ti izbacit ladicu, kad je nemoze ni podici, istrosen ti je taj remencic najvjerojatnije..pokusaj to..to ti neke 2, 3 kn, kupi velicinu manje!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ladica optičkog pogona se ne želi zatvoriti
Cokaric kaže...

Pa svjestan sam da je došlo do mehaničkoga kvara ali ja želim ustvrditi kojega i otkloniti ga... Zašto kupovati novi zbog kvara od par kuna... Da ga bar mogu vratit nazad na predhodno stanje da se samo zatvara pa da ga nemrem otvorit... Tada sam bar moga čitat medije i pržit... Mislim da ču rastavit senzor i motor pa provat bez njih manualno poslat signal na ploču ali opet nemam pojma koje su struje tu a multimetar i nije da mi baš radi kako treba...

I want to learn =) Zato i tražim public opinion ;D

Nosi na servis pa ces vidjet sta je "par kuna" {#}

Cokaric kaže...

'Popravljeno', u neku ruku...

 Ladicu otvaramo i zatvaramo manualno, taster je uvik u kratkom spoju a kučište nam drži pak CD -ova i jedna knjiga =)

lol,cudo tehnologije {#}{#}

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice