Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upali

poruka: 18
|
čitano: 2.682
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upali

Pozdrav, imam mali problem oko paljenja kompa.

 

Naime ako ga ugasim vrlo ga je tesko ponovno upaliti. Par puta mu je trebalo preko 40 minuta i vjerojatno 100 restarta (pritiskom na power button na kucistu) da se ponovno pokrene.

Cpu i gpu fan se vrte ali nema slike na monitorima. Ledica na misu ne radi tj. jedino proradi na restartu prije kojem se uspije upalit komp.

Matična ploča je Asrock z77 extreme4-m i na njoj nema integriranog beepera tako da mi nikad nije bipala bez obzira dal je nes u redu il nije. Ja sam prije nekih tjedan dana isao u par ducana u rijeci ali nigdje nisu imali to za posebno kupiti.

Uglavnom sve radi normalno kad je upaljen i vec 2-3 tjedna nisam gasio komp nego ga samo bacim u sleep s obzirom da mi treba cesto za faks, ali sad bi trebao vidjet sta tu ne valja jer mislim kupit novi cpu hladnjak i overclockat ili mozda cak kupit novi procesor.

 

specifikacije kompa:

i5 3570k

hd 7870

asrock z77 extreme4-m

xfx pro550w napajanje (neznam kako se tocno model zove mogu pogledat ako je vazno)

hyperx fury 8gb ddr3

 

Sad, pretpostavljam da je problem u hardveru (tocnije vjv maticnoj) ali nemogu biti siguran. Ako itko ima ideju o cemu se radi bio bi zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upali

Obavezno nabavi beeper da vidis  mozda ti maticna pisti pa otkrijes tako lakse problem. Meni sliku nije htio monitor pokazati kada nisam RAM dobro ubacio u slot / ili ako nije ispravan..

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upal

Ram definitivno nece biti problem s obizirom da sve radi normalno vec tjednima dok je upaljen. A beeper jednostavno neznam gdje nabaviti. Bio sam u 3-4 kompjuter shopa/trgovine elektronike i svi su znali o cemu se radi ali nisu to imali.

14 godina
offline
Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upali
Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upal

Vidis nisam se ni sjetio za njuskalo s obzirom da ga nikad ne koristim. Kontakirao sam jednog tamo sellera s obzirom da ce mi brze doci nego 5 komada koje sam narucio s ebaya 15 minuta prije 

11 godina
offline
Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upali

Problem ti je definitivno u maticnoj ploci, imao sam potpuno iste simptome na Asrock 990FX Extreme 3. Nakon sto sam navecer ugasio komp nema sanse da bih ga sljedeci dan opet upalio iz prve. Trebalo mi je ponekad 30ak pokusaja da proradi. Pogotovo ako bi ga istekao iz struje situacija je bila jos gora. Zanimljivo je da kada bi napokon upalio, sve je radilo normalno i bilo potpuno stabilno bez ikakvog rusenja.

 

Uglavnom sve ostale komponente (osim procesora) sam isprobao na drugom racunalu i sve su ispravne. Srecom maticna je bila jos pod jamstvom, te sam dobio u zamjenu ASUS M5A99X Evo r2.0. Nakon toga nemam nikakvih problema vec vise od 2 godine ...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upal

za beeper može poslužiti bilo koji mali zvučnik pa i onaj od slušalica samo treba zalemiti dvi žice sa tim sitnim utikačima.

 

Znalo mi se desiti da mi na mbo nije napon cpu dobar (možda je do kond.) pa sam par puta pomicanjem tog napona za +/- 0,025V dobio da stalno pali iz prve.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upal

 

vjerojatno je zvučnik ostavljen u kutiji od mbo

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2016 23:00 (martinocko9).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upal

Ako se ne varam zvučnik ne dolazi u kompletu s tom matičnom. ATX verzija z77 extreme 4 dolazi s zvučnikom, ali m verzija ne.

15 godina
offline
Re: Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upal

po nazivu napajanja 'pro' 90% je MS... Vjerojatno je to uzrok. Novo isporučuje cca 370w s radeonkom nedovoljno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upal
ihush kaže...

po nazivu napajanja 'pro' 90% je MS... Vjerojatno je to uzrok. Novo isporučuje cca 370w s radeonkom nedovoljno.

 XFX PRO

12 godina
neaktivan
offline
Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upali

Da napajanje je pro verzija 550W.

 

Samo jedan update na ovaj thread. Slucajno sam bio ugasio kompjuter nakon torentanja i sada ga vise ne mogu upaliti. Probavao sam satima i nista. Vec 3-4 dana nemam pristup računalo. Disconecto sam HDD i DVD/CD uređaj i maknuo grafičku karticu ali i dalje se ne pali.

 

Da stvar bude jos gora, ukoliko je riknula maticna ja nemogu vise naci mATX maticnu sa s1155 socketom tako da mi se crno pise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upali

I meni je to počelo nakon updatea biosa prije nekoliko dana pa nisam obračao pažnju, ali upali iz 2. ili 3.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upal

Meni je na početku palio iz 2.-3. i onda svaki sljedeci put mu je trebalo sve vise pokusaja.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upal

kupi ju brzo da ju ne rasprodaju http://bit.ly/28Zfoe6

 samo nečeš moč klokat

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 20:03 (martinocko9).
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upali

Meni se slicno dogadja, svako paljenje moram tri restarta napravit da bi se komp upalio. Prvo paljenje samo vrti ventove nema struje u misu i tipkovnici onda tri restarta i kao da nista nije bilo.

Maticna je Asrock 970 Extreme3 R2.0.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 22:54 (Y2K2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upal
Y2K2 kaže...

Probaj s drugom pločom ili drugim napajanjem.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuteru treba jako puno pokusaja da se upali

Problem je bila matična ploča. Zamijenjena i sad sve radi. Hvala

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice