Kako formatirati (C:) Disk bez CD

poruka: 40
|
čitano: 32.857
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Kako formatirati (C:) Disk bez CD

Kako da formatiram (C:) Disk bez CD.Imam Win7 i napravio sam 3 particije i na jednoj je widnows a na (C:) mi je stari windows i program files od proslog sistema kako da ga formatiram bez CD??

!-!0P@
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako formatirac (C:) Disk bez CD

desni klik miša i Format... ako sam te dobro razumio i trenutno aktivni windowsi su ti na nekoj drugoj particiji

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD

Probao sam to ali pise:

Windows was unable to complete formating!

 

 

!-!0P@
16 godina
neaktivan
offline
Kako formatirac (C:) Disk bez CD

znaci da dižeš windowse sa c: particije. nemožeš formatirati aktivnu particiju na kojoj su ti windowsi.Ako sam te shvatio imaš dvije verzije windowsa na 2 različite particije.Znači moraš dignuti vwindowse koji su ti na nekoj drugoj particiji da bi iz windowsa mogao formarirati C: particiju.  

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD
schnellman kaže...

znaci da dižeš windowse sa c: particije. nemožeš formatirati aktivnu particiju na kojoj su ti windowsi.Ako sam te shvatio imaš dvije verzije windowsa na 2 različite particije.Znači moraš dignuti vwindowse koji su ti na nekoj drugoj particiji da bi iz windowsa mogao formarirati C: particiju.  

Da,ali moze li e ikkako uraditi bez CD

!-!0P@
16 godina
neaktivan
offline
Kako formatirac (C:) Disk bez CD

pa upravo sam ti objasnio kako? kaj ti nije jasno?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD

AAAAA,hvala.

!-!0P@
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD
schnellman kaže...

pa upravo sam ti objasnio kako? kaj ti nije jasno?

Evo sada sam probao ali isto,izgleda da ti nisi razumio ja imam 3 particije,na jednoj je Win7,a na drugoj Windows Vista,i 3 Backup.Ja udem u Win7 i klknem desni klik na particiju gdje je Windows Vista i klknem format,pa start i kad krene pise :

WINDOWS IS UNABLE TO FINISH FORMATING!

!-!0P@
16 godina
neaktivan
offline
Kako formatirac (C:) Disk bez CD

ukucaj u start meni CMD zatim u prozoru upiši format c: i enter zatim ime particije i enter zatim te pita proced with format Y/N zatim Y i enter

možda ti tako bude htio formatirat.Ali mogao bi ti se prestat bootat i win 7 ako formatiraš C: particiju jer bi ti mogao izbrisat boot sector na c particiji od

sedmice zbog čega ti vjerovatno i neda formatirat iz windowsa jer ti je C: particija još uvjek AKTIVNA particija.najboje bi ti bilo da kreneš ispočetka i ponovno napraviš sve particije i zatim instaliraš windowse na c: particiju

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD
schnellman kaže...

ukucaj u start meni CMD zatim u prozoru upiši format c: i enter zatim ime particije i enter zatim te pita proced with format Y/N zatim Y i enter

možda ti tako bude htio formatirat.Ali mogao bi ti se prestat bootat i win 7 ako formatiraš C: particiju jer bi ti mogao izbrisat boot sector na c particiji od

sedmice zbog čega ti vjerovatno i neda formatirat iz windowsa jer ti je C: particija još uvjek AKTIVNA particija.najboje bi ti bilo da kreneš ispočetka i ponovno napraviš sve particije i zatim instaliraš windowse na c: particiju

  sorry ali mbr se ne nalazi na ni jednoj particiji

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
Kako formatirac (C:) Disk bez CD

kako znaš da ga nema?

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD
schnellman kaže...

kako znaš da ga nema?

  mbr se nalazi u prvih 512b na disku, ne na ijednoj particiji

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD

mbr nema veze s tvojim problemom ako ti neda i iz cmd-a formatirat c: to ti je aktivna particija i zato ju nemožeš formatirat.Zato bi ti najbolje bilo da kreneš izpočetka i lijepo si posložiš nove particije i instaliraš si windowse na c particiju.

16 godina
neaktivan
offline
Kako formatirac (C:) Disk bez CD

Mislim da bi ti najzgodnije bilo probati s nekim programom za particioniranje diskova (većina bi ih trebala imati posebnu opciju za formatiranje diskova) . Meni je npr. jednom tako uspjelo sa Paragon Partition Magic. Naravno, ima i drugih programa ali mislim da ti je ovaj jedan od zgodnijih. Sretno i javi rezultate{#}

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2011 21:46 (scorpion667).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD
schnellman kaže...

mbr nema veze s tvojim problemom ako ti neda i iz cmd-a formatirat c: to ti je aktivna particija i zato ju nemožeš formatirat.Zato bi ti najbolje bilo da kreneš izpočetka i lijepo si posložiš nove particije i instaliraš si windowse na c particiju.

ti si rekao da bi mu se mogla prestati bootati 7ica koja je na drugoj particiji sto je glupost, sve particije sa OSom na sebi su mu bootabilne, a onaj najvazniji dio mbr se ne nalazi ni na jednoj particiji

za sve ovakve poslove predlazem koristenje ubcd diska bootanog sa usb sticka, pokretanje parted magica i koristenje gparteda

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2011 21:55 (grimyHR).
13 godina
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD

mogu potvrditi da je to istina.ako formatiras prvu particiju windowsa 100% sam siguran da vise nece raditi D particija.

znam jer sam osjetio na vlastitoj kozi {#}

15 godina
protjeran
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD
herc1988 kaže...

mogu potvrditi da je to istina.ako formatiras prvu particiju windowsa 100% sam siguran da vise nece raditi D particija.

znam jer sam osjetio na vlastitoj kozi {#}

  dual boot sustav ili ti je to bila jedina bootabilna particija?

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD
grimyHR kaže...
schnellman kaže...

mbr nema veze s tvojim problemom ako ti neda i iz cmd-a formatirat c: to ti je aktivna particija i zato ju nemožeš formatirat.Zato bi ti najbolje bilo da kreneš izpočetka i lijepo si posložiš nove particije i instaliraš si windowse na c particiju.

ti si rekao da bi mu se mogla prestati bootati 7ica koja je na drugoj particiji sto je glupost, sve particije sa OSom na sebi su mu bootabilne, a onaj najvazniji dio mbr se ne nalazi ni na jednoj particiji

za sve ovakve poslove predlazem koristenje ubcd diska bootanog sa usb sticka, pokretanje parted magica i koristenje gparteda

neda mi se s tobom nadmudrivat i objašnjavat ti sto je aktivna particija. nego kad si tako pametan objasni zašto nemože  formatirat particiju c iz windowsa iako diže windowse sa druge particije i reci šta mora napraviti pa da i mi nešto naučimo

13 godina
offline
Kako formatirac (C:) Disk bez CD

ne sjecam se

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD
schnellman kaže...
grimyHR kaže...
schnellman kaže...

mbr nema veze s tvojim problemom ako ti neda i iz cmd-a formatirat c: to ti je aktivna particija i zato ju nemožeš formatirat.Zato bi ti najbolje bilo da kreneš izpočetka i lijepo si posložiš nove particije i instaliraš si windowse na c particiju.

ti si rekao da bi mu se mogla prestati bootati 7ica koja je na drugoj particiji sto je glupost, sve particije sa OSom na sebi su mu bootabilne, a onaj najvazniji dio mbr se ne nalazi ni na jednoj particiji

za sve ovakve poslove predlazem koristenje ubcd diska bootanog sa usb sticka, pokretanje parted magica i koristenje gparteda

neda mi se s tobom nadmudrivat i objašnjavat ti sto je aktivna particija. nego kad si tako pametan objasni zašto nemože  formatirat particiju c iz windowsa iako diže windowse sa druge particije i reci šta mora napraviti pa da i mi nešto naučimo

  live distra sa sticka i gparted, napisao sam sto je najbolji alat za particioniranje

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
12 godina
protjeran
offline
Kako formatirac (C:) Disk bez CD

Evo sada cu probat sa partition magic manager pa javim

!-!0P@
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD
hopa147 kaže...

Evo sada cu probat sa partition magic manager pa javim

Ja ti nebi preporučio taj program jer je dosta star i ako imaš novi hard koji je veći od 80 gb nebu ti ispravno napravio particije. Isprobano davno u praksi, rađe to napravi nekim novijim programom,Ja osobno koristim acronis disk director. imaš ga na hirens boot cd sa još brdom drugih korisnih programćića.

15 godina
protjeran
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD
hopa147 kaže...

Evo sada cu probat sa partition magic manager pa javim

  nadam se da mislis na parted magic, sto sam ja i napisao...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
Kako formatirac (C:) Disk bez CD

pa napisao je partition magic menager.A njegova zadnja verzija je 8.Ja sam ga koristio jako dugo ali ne podržava diskove veće od 80 gb.To je prastari program.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD
hopa147 kaže...

Evo sada cu probat sa partition magic manager pa javim

 

OK, ovako... Provjeri nalazi ti li se na Vista particiji folder X:\BOOT, gdje je X oznaka particije na kojoj je Vista. Ako se taj folder nalazi tamo, formatiranje te particije dovest će do toga da ti se 7-ica neće bootati.

 

Ono što u tom slučaju moraš napraviti je bootati u 7-icu, skinuti sisparV5, desni klik na sispar.cmd i odabri Run as Administrator. Kad te pita za oznaku particije lupi C, a na pitanje vezano uz boot menu odgovori s N. Nakon toga restartaj stroj i bootaj sa nekog partition manager boot CD-a (možeš probati npr. ovaj) i ubij Vista particiju.

 

Nadam se da nisam stigao prekasno. {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2011 23:30 (vlad0).
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD

Hvala,najbolji si{#}

!-!0P@
15 godina
offline
Re: Kako formatirac (C:) Disk bez CD
Za ubuduce (ako se dobro razumijes u ono sta radis) imas Hirenov boot cd..
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Kako formatirati (C:) Disk bez CD

slušajte el mi neko može reći imam cd pogon (d:) (windows 7) kad ubacim neki dvd onda se otvori ,a kad ubacim prazni dođe mi ovo ( disk se mora služiti formatom koji windows prepoznaje . Ako disk nije formatiran  morate ga formatirati prije korištenja). oče mi tko reći kako da to popravim!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako formatirati (C:) Disk bez CD
comhacker kaže...

slušajte el mi neko može reći imam cd pogon (d:) (windows 7) kad ubacim neki dvd onda se otvori ,a kad ubacim prazni dođe mi ovo ( disk se mora služiti formatom koji windows prepoznaje . Ako disk nije formatiran  morate ga formatirati prije korištenja). oče mi tko reći kako da to popravim!!

ako imas cd pogon kako ces citat dvd?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako formatirati (C:) Disk bez CD na laptop

kako da formatiram laptop bez cd

miki55
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice