HP deskjet 3545 greške u printanju

poruka: 17
|
čitano: 2.958
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
HP deskjet 3545 greške u printanju

Pozdrav svima.

Imam HP deskjet 3545 printer već nekoliko godina. Već neko vrijeme ne printa kako treba iz Worda. Ako dokument prebacim u PDF opet se kod ispisa pojavljuju iste greške. 

Tri ili četiri reda na stranici ne isprinta. Znači, u riječima koje se nađu na tom mjestu nedostaje jedan red pa se malo teže čita. Nije to tako strašno, ali ne može proći za dokumente koji se nekamo šalju. Iz excela printa savršeno. 

Očistio sam glave printera. Reinstalirao sam printer. Radio sam update drivera. Stavio sam driver od nekog drugog HP printera. Pokušao sam napraviti update firmware-a, ali to nije uspjelo jer je firmware up to date. 

Ima li netko neku ideju? Kako zamijeniti firmware kad nema novijeg? Mislim da je problem u njegovom software-u.

Unaprijed zahvaljujem na idejama :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
HP deskjet 3545 greške u printanju

Ako test page iz printera izgleda kako spada, onda je problem u Office paketu i njegovim postavkama.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: HP deskjet 3545 greške u printanju
To je neki stariji printer ne? Ja sam imao jedan takav HP printer star 8 god. Iako je dobio Windows 10 drivere nikad nije radio kako treba, malo je htio prinitati malo ne, na Windows 7 je radio normalno.
"Have no fear, Vlad is here!"
4 godine
protjeran
offline
Re: HP deskjet 3545 greške u printanju
Kažeš da si stavio driver od nekog drugog HP printera, možda zato. Meni OKI printer radio na Win8 i kada sam instalirao Win10 ne radi, kada sam nazvao kažu nema podršku za Win10. Instalirao sam isto od drugog modela drivere i počeo printati ali samo prazne stranice. Kasnije ga je novi Linux prepoznao ali nastavio printati prazne stranice iako mi se čini da je na starom Linuxu radio ali više nisam siguran. A ja baš kupio rezervne tonere prije toga. Shit. Sada mogu sve baciti, sve probao i samo prazne stranice.
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: HP deskjet 3545 greške u printanju
Kažeš da si očistio glavu. Ako i na testnoj stranici pokazuje iste greške onda je sigurno neka rupica na glavi začepljena i ne ide tinta. Na tom printeru je glava integrirana sa spremnikom za tintu. Ja sam na jednom inkjet printeru to riješio tako što sam uzeo tople vode i čistog alkohola i pomiješao i ostavio glavu printera uronjenu preko noći. Ima raznim smjesa, neki kažu 10-15 minuta, ali nije bilo dovoljno. Tek kad sam ostavio cijelu noć proradilo je. Pa probaj to ukoliko je i testna stranica s istom greškom!
 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: HP deskjet 3545 greške u printanju

I ja sam pomislio da je u pitanju office i njegove postavke. Reinstalirao sam office i ništa se nije promijenilo. Na svom računalu imam Win 7 i office 2007, sin ima Win 10 i office 2018. Na oba računala se javlja isti problem.

Test page printa savršeno, kao i tablice s tekstom iz excela. Vratio sam originalne drivere jer sa onim drugim nije printao kako treba.

 

Koje bih postavke u wordu eventualno mogao mijenjati?

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 10:02 (ssrene).
4 godine
neaktivan
offline
HP deskjet 3545 greške u printanju

Printao sam PDF sa nekom potvrdom od banke. Isprintao ga je bez greške. Kad prebacim word dokument u PDF printa ga sa istim greškama kao i iz worda. Stvar je u postavkama printera za printanje iz worda, a ja ne mogu doći do tih postavki i na netu ne piše ništa o tome. Support im je dosta loš. Mislim da ću preći na Epson. Ima li još netko neku ideju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HP deskjet 3545 greške u printanju

Instaliraj https://www.cutepdf.com/index.htm

 

Sa njime radi PDF pa printaj dok prah ne potrošiš 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: HP deskjet 3545 greške u printanju
plavi08 kaže...

Instaliraj https://www.cutepdf.com/index.htm

 

Sa njime radi PDF pa printaj dok prah ne potrošiš 

 Hvala, idem probati :)

7 godina
offline
Re: HP deskjet 3545 greške u printanju
bugovac222 kaže...
Kažeš da si stavio driver od nekog drugog HP printera, možda zato. Meni OKI printer radio na Win8 i kada sam instalirao Win10 ne radi, kada sam nazvao kažu nema podršku za Win10. 

 Dobro znaš koje je rješenje - virtualka 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 13:19 (fer-de-lance).
7 godina
protjeran
offline
HP deskjet 3545 greške u printanju

Cak i ne mora, moze direktno sa Microsoft PDF Printer-om raditi PDF-ove, ili direktno iz Worda saveati u PDF formatu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: HP deskjet 3545 greške u printanju
Nemoj o virtualkama, ljutit će se jabučari.
4 godine
neaktivan
offline
Re: HP deskjet 3545 greške u printanju
fer-de-lance kaže...
bugovac222 kaže...
Kažeš da si stavio driver od nekog drugog HP printera, možda zato. Meni OKI printer radio na Win8 i kada sam instalirao Win10 ne radi, kada sam nazvao kažu nema podršku za Win10. 

 Dobro znaš koje je rješenje - virtualka 

 

 Vratio sam originalni driver. Samo sam probao s drugim. To sam vidio na HP supportu. Greške su iste s oba drivera.

7 godina
protjeran
offline
HP deskjet 3545 greške u printanju

Print to -> PDF, otvoris PDF sa AdobeReaderomDC (ne Edgeom) i printaj

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HP deskjet 3545 greške u printanju

Kolko sam shvatil to ne pomaže. Zato sam mu i linkao PDF printer neovisan o MS.

7 godina
protjeran
offline
HP deskjet 3545 greške u printanju

Jos alternativa je PDF Creator:

https://www.pdfforge.org/pdfcreator

 

Meni jedan od najboljih, koji se i dalje razvija,

a starije verzije odlicno rade u virtualkama sa XP-om.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: HP deskjet 3545 greške u printanju
Čitatelj kaže...

Cak i ne mora, moze direktno sa Microsoft PDF Printer-om raditi PDF-ove, ili direktno iz Worda saveati u PDF formatu.

 To sam probao. Opet printa s greškama ako PDF snimim iz worda.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice