Grafička se ne pokreće

poruka: 4
|
čitano: 1.177
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Grafička se ne pokreće

Kad stisnem powerup tipku na kućištu, sve se pokrene osim grafičke, i slike naravno na ekranu nema.

Nakon što na napajanju stisnem off/on u pola sekunde, ventilatori grafičke se zavrte i sistem se normalno digne.

Probao sam s različitim windowsima na SSDu i na obicnom hardu tako da je software problem eliminiran.

BIOS updatean, grafička stalno na zadnjem driveru

Fast start iskljucen

U BIOSu sam pokusao izmjenjivat PCI/PCI Express, integriranu grafičku nemam

Više manje sa svime u BIOSu sam probao tako da nemam više ideja, ili je utor na matičnoj ili nešto do napajanja, ili grafička.

Konfiguracija

i5-4460, 8 GB RAM, AMD Radeon R9 290 gigabyte windforce, FSP Hyper 600w, Z97 Pro3

Sve komponente su još pod garancijom. Problem se skoro od samoga početka javljao ali u blažem obliku. Zagreb mi je par stotina kilometara udaljen a tamo je PC kupljen pa mi se nikad nije dalo mučiti s time.

Problema inače nema, prije više od godine se sjecam da kad bi clockao graficku bi mi FPS brutalno dropao na igrama, sad ne gejmam pa moram provjeriti dali je taj problem i dalje prisutan. 

Također, par puta se dogodilo kad uđem na CSu u match, nestane slike i zvuka, tada graficku nisam provjeravao dali vrti.

Imate kakavih prijedloga? 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Grafička se ne pokreće
.Mish kaže...

Kad stisnem powerup tipku na kućištu, sve se pokrene osim grafičke, i slike naravno na ekranu nema.

Nakon što na napajanju stisnem off/on u pola sekunde, ventilatori grafičke se zavrte i sistem se normalno digne.

Probao sam s različitim windowsima na SSDu i na obicnom hardu tako da je software problem eliminiran.

BIOS updatean, grafička stalno na zadnjem driveru

Fast start iskljucen

U BIOSu sam pokusao izmjenjivat PCI/PCI Express, integriranu grafičku nemam

Više manje sa svime u BIOSu sam probao tako da nemam više ideja, ili je utor na matičnoj ili nešto do napajanja, ili grafička.

Konfiguracija

i5-4460, 8 GB RAM, AMD Radeon R9 290 gigabyte windforce, FSP Hyper 600w, Z97 Pro3

Sve komponente su još pod garancijom. Problem se skoro od samoga početka javljao ali u blažem obliku. Zagreb mi je par stotina kilometara udaljen a tamo je PC kupljen pa mi se nikad nije dalo mučiti s time.

Problema inače nema, prije više od godine se sjecam da kad bi clockao graficku bi mi FPS brutalno dropao na igrama, sad ne gejmam pa moram provjeriti dali je taj problem i dalje prisutan. 

Također, par puta se dogodilo kad uđem na CSu u match, nestane slike i zvuka, tada graficku nisam provjeravao dali vrti.

Imate kakavih prijedloga? 

Hvala

Posuditi napajanje višeg ranga/wattaže i probati. Ne bi bilo loše provjeriti RAM memtestom 86+

13 godina
offline
Re: Grafička se ne pokreće
.Mish kaže...
Imate kakavih prijedloga? 

Hvala

Imaš garanciju, nosi to na reklamaciju.

Osobno bih probao testirati koristeći jače i kvalitetnije napajanje, a onda probati grafičku karticu u drugom računalu.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička se ne pokreće

Može li ikako biti do monitora ili da to odmah eliminiram? Monitor ima 7 god, Samsung syncmaster 2233bw

Iako pretpostavljam da je napajanje, ako budem u prilici cu posuditi drugo 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice