Grafička DOA?

poruka: 7
|
čitano: 1.784
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Grafička DOA?

Situacija ovakva:
Kupio polovnu GeForce GTX 1070 Mini ITX OC 8G (https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1070IXOC-8GD#kf) i ne daje mi sliku na ekranu... niti ne zavrti vent, ne znam je li ima kakvu ledicu gore al ništa... mrtva. Čuo sam se s likom i veli da nije bed i da će mi vratiti lovu ili dati drugu grafičku, ali bih htio prije sve istestirati da vidim je li šta s moje strane u banani. Sve je ispravno spojeno - i ono dodatno 8-pinsko napajanje.
Probao sam:
- Različite grane i kablove napajanja
- Resetirati BIOS (zadnji je) i baterijom i jumperom
- Izvaditi keks RAM-a
- Promijeniti u BIOS-u PCIe sa auto na ×2 (×3 nemam)... ×16 mi je utor (žuti)

Obzirom da imam i integriranu probao sam pokrenuti s njom dok mi je 1070 uštekana i ne prepoznaju je win (win 7 imam gore) tj. ne mogu drivere instalirati (iako su gore već najnoviji). Evo to je što se ovako na prvu mogu sjetiti da sam probao... Znam da mi je najpouzdanija varijanta probati graficku kod nekog ali sve botovi s laptopima ili prastarim kramama oko mene.
Help

 

EDIT: u međuvremenu mi GTX1050 radi uredno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 7:02 (miki_the_pirat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Grafička DOA?

Hmmmm ...

 

Trebalo bi se upaliti neko led svjetlo,ili logo na kartici (obično je tak od 1060 na više modela) ...

 

Ak ju wimbloze ne prepoznaju,najvjerojatnije grafa ne dobiva napajanje ...

 

Ima li samo jedan konektor 8 pina ili ima dva 6+8 pina ???

 

imaš li slučajno instrument da provjeriš da li na kablu kad je komp upaljen imaš 12V na 3 pina (5 pinova je masa) ...

 

Jesi pravilno uštekao taj 8 pinski konektor ??? (ona dva pina stavio sa prave strane ??? )

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 7:12 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
online
Re: Grafička DOA?

Ma i meni izgleda kao da ne dobija napajanje. Pinovi su 6+2 ali ima onaj jezičak što se zakači a i 6+2 se uklapaju na samo jedan način. Imam multimetar ali sam bot za te stvari... ajd nekako bih prokljuvio ali su sleeved kablovi pa su svi crni.

15 godina
offline
Grafička DOA?

Ako ti 1050 radi, dok 1070 ne radi, za pretpostaviti je da ili nisi dobro spojio 8pin na 1070 i na modularno napajanje ili je stvarno neispravna. 

Za svaki slučaj dobro pregledaj gdje si uštekao PCIE 8PIN na napajanju da li je na ispravnom mjestu i da li je možda labavo. 

 

Ako si siguran da si sve spojio kako treba, preostaje ti jedino još da 1070 isprobaš na drugom PC-u (nema veze što su "krame" kod prijatelja, samo je bitno da imaju PCIE na matičnoj i dovoljno jako napajanje sa 8pin PCIE konektorom). 

 

 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
online
Grafička DOA?

Evo ovako sam spojio... dvije desne grane provjereno rade (tamo sam premještao ona 4+4 za CPU)... bemliga. Uspedoh naći frenda koji ima normalan komp (GTX 1060) pa će provjeriti danas-sutra.

 

EDIT: Jesu li svi pinovi "puni" na kablu za VGA? Jer meni na oba (original) kabla sa PSU strane (8 na 6+2) ima jedan prazan pin... tj. bez žice.

EDIT 2: provjerio s mulimetrom 12,06A daju pinovi... budemo vidjeli kod frenda, al sad nekako ne vjerujem da je do ploče/kabla/biosa/štogod

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 16:44 (miki_the_pirat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Grafička DOA?

Na strani napajanja nema standarda, pa može biti prazan, ali ne i na strani grafičke. Moguće da je neka masa spojena na isti pin, pa zato na napajanju nisu svi spojeni.

 

Jesi pokušao različite kombinacije (vidim da imaš tri utora koja mogu primiti kabel za grafičku ili procesor), moguće da su dva na istom railu, a treći odvojeno ili da je jedan neispravan (mala šansa, ali bolje probat)?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
online
Grafička DOA?

Ne radi ni kod frenda... DOA confirmed. Aj bolje i to nego da moram novu ploču uzimati. Tnx svima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice