DVB T2 Signal

poruka: 5
|
čitano: 2.417
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
DVB T2 Signal

Pozdrav, imam jednu situaciju koji bi trebao rijesit ali nemam pojma vise sta gledat...

 

TV iz 2014 (nema DVB T2), nedavno udario grom u kucu i doticni DVB T2 nije radio.. kupljen drugi DVB T2 i sve nariktano i prije kak je bilo no ne hvata signal i programe kak treba (eventualno je proradio i ovaj stari dvbt2 koji nije radio ali ista stvar kao i kod novioh)... U kuci je jos jedan ganc novi tv na kojem sve stima perfektno. I ako ima signala, dodje na par minuta i nestane i hvata 8 programa (iz MUX M1, znaci standard HRT1/2/3/4, RTL, NOVA itd...), kvaliteta signala kad rucno namjestim varira od 75-85% i odjednom skoci na 0% i tad signal nestaje (i eventualno se vrati), MUX 2 programe ne hvata i tamo signala uopce nema (znaci to su z1, cmc, kockica, otv itd.., signal je uvijek na 0%, nekad je znalo zatitrat crveno ali na sekundu). Satelit programi (prek 1000+ njih iz DE rade normalno), promijenio sam onaj antenski prikljucni kabel i ista stvar... Koji bi problem ovdje mogao bit ? Nekak sumnjam da je problem do samog DVB T2 uredjaja (posto sad kod starog, kod tog prvog novog kupljenog i kod drugog je ista stvar), mislim da nije problem do antenskog kabla i hdmia (on sam sliku prenosi jel).. Inace satelit kabal i anteni prikljucak za dvb t2 su u istom stekeru, moguce da je nekak "sprzilo" bas ovog, iako malo radi malo ne...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB T2 Signal

Nakon udara groma sve je moguće, npr. ta utičnica sa izvodom za TV i Sat receiver kao i priključak na antenu na kojoj je možda asimetrični član sa sitnim žičicama koje lako izgore pa nekada ima spoj kako vjetar puše.

Nema informacije kakva je antena za zemaljske programe ?

 

ps: To što spominješ "DVB-T2" je vrsta modulacije kao što su i DVB-T, FM, AM, DAB vrste modulacija , a po tekstu upita izgleda da bi to po tebi trebao biti "TV box receiver" koji može primati i DVB-T2 modulaciju.

10 godina
offline
Re: DVB T2 Signal
AF139 kaže...

Nakon udara groma sve je moguće, npr. ta utičnica sa izvodom za TV i Sat receiver kao i priključak na antenu na kojoj je možda asimetrični član sa sitnim žičicama koje lako izgore pa nekada ima spoj kako vjetar puše.

Nema informacije kakva je antena za zemaljske programe ?

 

ps: To što spominješ "DVB-T2" je vrsta modulacije kao što su i DVB-T, FM, AM, DAB vrste modulacija , a po tekstu upita izgleda da bi to po tebi trebao biti "TV box receiver" koji može primati i DVB-T2 modulaciju.

 Ma mislim na TV box receiver da, meni je to DVB-T2 :D

 

 Antena je na 3 katu i otvorenom balkonu (ne na krovu znaci, nije nit bilo potrebe jer sve je radilo super) i okrenuta je kak je i prije bila, nisam primjetio nikakva ostecenja na njoj... Sad, mene isto zanima kak na drugom novijem TVu svi ti programi nasi rade normalno (bez stekanja, signal odlican), a 10 metara dalje u drugoj sobi nista... Iako sad osobno najvise sumnjam na steker gdje ukopcam taj antenski kabal... 

10 godina
offline
Re: DVB T2 Signal

Vjerujem pošto se radi o više TV-a da negdje imaš razdjelnik za zemaljsku tv , dakle sa antene ide koaks na taj razdjelnik, trebalo bi i njega provjeriti .

Pošto je u igri i satelitska moguće da imaš negdje i ormarić sa više opreme...?

15 godina
offline
Re: DVB T2 Signal
hahhaajaads kaže...
.. Iako sad osobno najvise sumnjam na steker gdje ukopcam taj antenski kabal... 

 -gle, to su stvari koje moraš 'sam' nekako riješiti.. tj ti vidiš svoje žice, utičnice i možeš relativno jednostavno provjeriti.. npr ako je kvar tv-uređaja ili dvbt-kutijice-prijemnika, preneseš u drugu sobu, spojiš i vidiš radi li tj ima ili nema signala i tad znaš gdje je problem tj ako ima tad je od tog spoja-žica-razvodnik.. nešto ako je isto, tad nije žica-antena nego prijemnik itd.. a to su stvari koje moraš sam, dok mi možemo nabacivati samo takve ideje :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice