Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)

poruka: 23
|
čitano: 2.908
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)

Znaci ovako malo povijesti kompjuter ima 3mj tako nesto i od prvog dana covjek je imo problema svako malo i onda sve cesce i cesce

konf je sljedeca

gpu: msi 2080ti super ventus

mbo msi b450 pro carbon ac

rayzen 7 2700x

m2 ssd

psu: croshair cx750m

 

Desavalo se sljedece da u igricama prilikom otvaranja nekog menia ili samo pokretanje igre kompjuter se jednostavno ugasi i restartira.

nakon sta je softwerski sve rijeseno. islo se kopat i isprobavat.

 

zakljucak cx750 je doslovno poblesavio prilikom pokretanja malo jaceg benchtesta u kombustoru cuje se zujanje zavojnica iz psu i komp se ugasi.

stavljeno cx600 za probu sve radi uredno isto zuji ali se ne gasi.

takoder proban gpu u drugom pc-u sve ok

stavljeno napajanje od 1000w koje bilo pri ruci i sve testove sva maltertiranja prolazi bez problema.

 

jedino sta bilo cudno mi sta sam stavio taj gpu i to napajanje (cx750m) u moj kompjuter samo sta ja imam 1600x i moj pc se ne gasi ali imam slabiji proc i nemam "gejmersku plocu"

 

pouka price probajte izbjec cx750 jer moze radit ali ce da zdimi nakon nekog vremena.

bar ovdje bio slucaj

 

 

Dodatak sve psu calculatori govore da je 550W dovoljno za ovakav sustav.
ali ako se ide na expert setings di se mogu stavljati frekvencije i voltaze posebno dode se do 700W

jer rayzen 7 u boostu dode an 4200mhz i 1.3 1.4v

i 2080ti super ventus radi na 1850mhz i 1025mv

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2020 14:22 (Lacko).
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)
Lacko kaže...

pouka price probajte izbjec cx750 jer moze radit ali ce da zdimi nakon nekog vremena.

Možda je napajanje jednostavno neispravno, ovako nešto možeš reći samo ako si isprobao još jedno napajanje iste marke i modela,

ovako samo lupaš gluposti bezveze.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
8 godina
offline
Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)

Mijenjaj napajanje,još je pod garom ...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)

ima na netu puno tema di 750W od croshaira serija ne radi kako treba i ima mali prag tolarancije za load. ima i testova di se zale na to.

takoder sve radi normalno dok kompjuter nejde u boost mode i ne pojede struju.

kao sta rekoh gore u kalkulatoru kad se stave vrijednosti OC koje gura maticna i nvidia sa svojim boostom na rtx dode se do 700W potrosnje.

i ni jedno napajanje koje pise 750 ne daje 750 kao ni ona od 600 itd itd to je trenutni max load koje mogu dat u kombinaciji sa 5v i 3.3v railom
npr 530W napajanje od hipera koje imam doma je 384W na 12v railu i 150W na 5v railu  i pise na kraju max combined 510W (uracunajuci jos -12 -5 i 3.3v da me se ne hvata za rijeci)

 

Drugo napajanje je testirano doma u drugim kompovima koji trose blizu 600W i radi normalno.

trece nikad se ne uzima napajanje kad se slaze komp na granici jer ako napajanje moze dat npr pisem 750W (koji nisu pravih 750 nego ajmo rec 700W) tebi komp cucla 650W znaci ostane ti 50W i napajanje ce krepat jako brzo.

takoder i na stranici od msi za gpu pise da minimalno je recomended 650W psu  iako ona u loadu trosi "250W

i dole slika kalkulatora sa uracunatim svim vrijednostima kompa s time da gpu sam stavio da je 1850 sta je tvornicki boost ali boosta i na 2010 na trenutke.

 

I cisto mozete ili pripazit ili ne mene cisto zaboli ona đoka i nemoram ništa nikom dokazivat dobre volje sam napisao da se pripazi.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 20:11 (Lacko).
13 godina
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)
Lacko kaže...

 I cisto mozete ili pripazit ili ne mene cisto zaboli ona đoka i nemoram ništa nikom dokazivat dobre volje sam napisao da se pripazi.

Dobre volje ti fino širiš dezinofrmacije, kako sam rekao, uzmi novo napajanje iste marke i modela pa testiraj, ako i tamo budeš imao isti slučaj, onda se možemo razgovarati.

A ja ti garantiram da ti imaš neispravno napajanje.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)

Care, ti da imas i i9 9900k na 5.5ghz i klokanu RTX 2080Ti, to napajanje bi to moglo terat bez beda. Imas jednostavno neispravno napajanje i to je to... A ta stranica gore, 750w ? Ta konfa trosi oko 500injak W (ako i tolko)...

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 21:47 (hahhaajaads).
Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)
Lacko kaže...

ima na netu puno tema di 750W od croshaira serija ne radi kako treba i ima mali prag tolarancije za load. ima i testova di se zale na to.

takoder sve radi normalno dok kompjuter nejde u boost mode i ne pojede struju.

kao sta rekoh gore u kalkulatoru kad se stave vrijednosti OC koje gura maticna i nvidia sa svojim boostom na rtx dode se do 700W potrosnje.

i ni jedno napajanje koje pise 750 ne daje 750 kao ni ona od 600 itd itd to je trenutni max load koje mogu dat u kombinaciji sa 5v i 3.3v railom
npr 530W napajanje od hipera koje imam doma je 384W na 12v railu i 150W na 5v railu  i pise na kraju max combined 510W (uracunajuci jos -12 -5 i 3.3v da me se ne hvata za rijeci)

 

Drugo napajanje je testirano doma u drugim kompovima koji trose blizu 600W i radi normalno.

trece nikad se ne uzima napajanje kad se slaze komp na granici jer ako napajanje moze dat npr pisem 750W (koji nisu pravih 750 nego ajmo rec 700W) tebi komp cucla 650W znaci ostane ti 50W i napajanje ce krepat jako brzo.

takoder i na stranici od msi za gpu pise da minimalno je recomended 650W psu  iako ona u loadu trosi "250W

i dole slika kalkulatora sa uracunatim svim vrijednostima kompa s time da gpu sam stavio da je 1850 sta je tvornicki boost ali boosta i na 2010 na trenutke.

 

I cisto mozete ili pripazit ili ne mene cisto zaboli ona đoka i nemoram ništa nikom dokazivat dobre volje sam napisao da se pripazi.

 

 

 

 

 Corsair je malo preozbiljna firma za takve kerefeke. Da su sva napajanja tog modela losa, oni bi sva napajanja zamijenili o svom trosku.

Samo, msi 2080ti super ventus, bog'te tu grafu niti google ne pronalazi. Ne mogu je pronaci ni na MSIovim stranicama. Sto je to ?!?

14 godina
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)
SamoPitam3 kaže...

 Sto je to ?!?

   To ti je porez na bedake...

8 godina
offline
Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)

Ja sam imao problem sa  gasenjem kompa  na napajanju Corsair AX 760 (platinum serija)  i zamjenili su mi ga i dobio sam novo napajanje  odmah  i od onda nikad problema radi kao urica . Koliko znam cx je početničko napajanje  koje po meni nema sta radit na high end konfiguraciji čisto iz više razloga ...Ne kažem da ne bi trebalo radit ali ako več mislim trpat  2080ti plus neki proc koji to prati  , ne želim štedit na NAJBITNIJOJ  komponenti  u kompu (preporučujem) Ali u svakom slučaju reklamacija  i traži novo :)

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)

Kvalitetno napajanje je osnova bilo koje konfiguracije,posebno high End rigova!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)

imao sam identicne probleme ali sa EVGA 500W G2, to se vuklo par mjeseci jer nikak skuzit u cemu je problem.

sve se svelo na to da je G2 imala odredjenih problema sa eco modom, kad bi se ventilator upalio - komp bi se resetirao, nesto je bilo syebano u elektronici.

RMA, dobio drugo identicno, isti problem.

na kraju su mi poslali G3 i problema vise nema.

 

u svakom slucaju CX750 je i vise nego dosta za 2080ti, vjerojatno bi uspjesno vuklo i dvije takve da ima potrebe.

i da, ne treba svaka konfa, pa ni ona koja ima 2080ti u sebi, gold/diamon klasu napajanja

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
5 godina
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)
nixass kaže...

imao sam identicne probleme ali sa EVGA 500W G2, to se vuklo par mjeseci jer nikak skuzit u cemu je problem.

sve se svelo na to da je G2 imala odredjenih problema sa eco modom, kad bi se ventilator upalio - komp bi se resetirao, nesto je bilo syebano u elektronici.

RMA, dobio drugo identicno, isti problem.

na kraju su mi poslali G3 i problema vise nema.

 

u svakom slucaju CX750 je i vise nego dosta za 2080ti, vjerojatno bi uspjesno vuklo i dvije takve da ima potrebe.

i da, ne treba svaka konfa, pa ni ona koja ima 2080ti u sebi, gold/diamon klasu napajanja

 Ne treba, ali nema smisla uzet najjaču i najskuplju grafiku, najskuplji procesor, potrošit gomilu para, a onda probat uštedit 300 kuna na napajanju. TO je debilno, oprosti. Ne samo da bi uzeo najbolje napajanje, nego i kvalitetan UPS za to sve.

 

CX je najosnovniji model. Entry level. Ima 750W, istina, i to je dovoljno za svašta, ali ovo je bronze, 80+ napajanje,što znači da može malo preko 600W izbacit, po meni sve preko 600W je pod opterećenjem i nije mu dobro. Nakon CX serije postoji još 6 (slovima: Šest) jačih i boljih serija od Corsaira. 

 

S razlogom postoje razne serije, s razlogom su jedne skuplje od drugih... U ozbiljan PC, s ozbiljnim komponentama na kojima se nije štedilo, mora bit i ozbiljno napajanje. CX je ozbiljno napajanje, ali ne dovoljno. Očito.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 14:21 (Filox).
14 godina
protjeran
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)
Filox kaže...

 Ne treba, ali nema smisla uzet najjaču i najskuplju grafiku, najskuplji procesor, potrošit gomilu para, a onda probat uštedit 300 kuna na napajanju. TO je debilno, oprosti. Ne samo da bi uzeo najbolje napajanje, nego i kvalitetan UPS za to sve.

 

CX je najosnovniji model. Entry level. Ima 750W, istina, i to je dovoljno za svašta, ali ovo je bronze, 80+ napajanje, što znači da može malo preko 600W izbacit, po meni sve preko 600W je pod opterećenjem i nije mu dobro. Nakon CX serije postoji još 6 (slovima: Šest) jačih i boljih serija od Corsaira. 

 

Ovo ti nema veze s vezom, efikasnost ne govori koliko W moze "izbacit" nego koliko ce "povuc" iz zida da izbaci toliko koliko moze.... 

5 godina
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)
ansha kaže...
Filox kaže...

 Ne treba, ali nema smisla uzet najjaču i najskuplju grafiku, najskuplji procesor, potrošit gomilu para, a onda probat uštedit 300 kuna na napajanju. TO je debilno, oprosti. Ne samo da bi uzeo najbolje napajanje, nego i kvalitetan UPS za to sve.

 

CX je najosnovniji model. Entry level. Ima 750W, istina, i to je dovoljno za svašta, ali ovo je bronze, 80+ napajanje, što znači da može malo preko 600W izbacit, po meni sve preko 600W je pod opterećenjem i nije mu dobro. Nakon CX serije postoji još 6 (slovima: Šest) jačih i boljih serija od Corsaira. 

 

Ovo ti nema veze s vezom, efikasnost ne govori koliko W moze "izbacit" nego koliko ce "povuc" iz zida da izbaci toliko koliko moze.... 

 Aha, OK, thanx... Slično, ali različito.

Live long and prosper.
14 godina
protjeran
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)
Filox kaže...

 Aha, OK, thanx... Slično, ali različito.

Nije uopce slicno, nema veze jedno s dugim.

8 godina
offline
Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)

Po meni vataža napajanja (W) je konstanta koju napajanje može dati u nekoj konstanti vremena ...

 

Da li su ta napajanja testirana na sat,dva sata,6 sati,12 sati ili dan ...

 

Sad i ako ćemo matematički W=V*A (P=U*I) , što iz toga znači da na 220V*3A=660W ...

 

Tako da ono koliko može povuć iz zida je jako neprimjeren odgovor za izlaznu snagu i uopće nema veze jedno s drugim ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)
Filox kaže...

 Aha, OK, thanx... Slično, ali različito.

 ono sto si rekao gore za 80+ certifikate... to bi onda znacilo da i "trash" napajanja poput MSa su dobra, jer MS navodi neka njihova napajanja pod 80+ a zapravo je daleko od toga i isto tako je nesigurno 

16 godina
offline
Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)

solidan video, od strucnjaka za napajanja, jel sve istina il ne, ne znam, al se svakako nekaj moze naucit

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
3 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)
nixass kaže...

solidan video, od strucnjaka za napajanja, jel sve istina il ne, ne znam, al se svakako nekaj moze naucit

 

Sve super objašnjava,ali kak bi se reklo,svaki cigan svoga konja hvali ...

11 godina
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)
nbdy32 kaže...
nixass kaže...

solidan video, od strucnjaka za napajanja, jel sve istina il ne, ne znam, al se svakako nekaj moze naucit

Sve super objašnjava,ali kak bi se reklo,svaki cigan svoga konja hvali ...

 nema veze je cigo, odavno je on zaposlenik corsaira, no i dalje su se mogle pročitati vrhunske recenzije napajanja na njegovoj stranici

nažalost, otkako je jeremy schrag (aka oklahoma wolf) otišao u pemziju, izgubili smo odličan izvor dobrih recenzija

 

ovo mi je zanimljivo gdje govori o napajanjima niske kvalitete (od 10.20 minuta videa), kod kojih matične ploče moraju kompnezirati lošu regulaciju i problematični ripple napajanja i zato su zapravo crkavale kad kondenzatori i drugi elementi na njima više ne bi izdržali 'torturu' (isto vrijedi i za grafe)

 

dakle, neko gold ili platinum napajanje nije dobro samo zbog više efikasnosti, pa manje struje vuče iz utičnice, nego prvenstveno je dobro za dugotrajnost komponenti jer im daje "čistiju" struju

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 10:07 (picajzla0707).
8 godina
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)
picajzla0707 kaže...
nbdy32 kaže...
nixass kaže...

solidan video, od strucnjaka za napajanja, jel sve istina il ne, ne znam, al se svakako nekaj moze naucit

Sve super objašnjava,ali kak bi se reklo,svaki cigan svoga konja hvali ...

 nema veze je cigo, odavno je on zaposlenik corsaira, no i dalje su se mogle pročitati vrhunske recenzije napajanja na njegovoj stranici

nažalost, otkako je jeremy schrag (aka oklahoma wolf) otišao u pemziju, izgubili smo odličan izvor dobrih recenzija

 

ovo mi je zanimljivo gdje govori o napajanjima niske kvalitete (od 10.20 minuta videa), kod kojih matične ploče moraju kompnezirati lošu regulaciju i problematični ripple napajanja i zato su zapravo crkavale kad kondenzatori i drugi elementi na njima više ne bi izdržali 'torturu' (isto vrijedi i za grafe)

 

dakle, neko gold ili platinum napajanje nije dobro samo zbog više efikasnosti, pa manje struje vuče iz utičnice, nego prvenstveno je dobro za dugotrajnost komponenti jer im daje "čistiju" struju

Slažem se s tobom,samo takve stvari objasniti krajnjem juzeru ...

 

I sam frajer veli,kupiš novi proc,novu matičnu,al ostaviš napajanje iz prethodnog kompa,a razlika u potrošnji dupla ...

11 godina
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)
SamoPitam3 kaže...

 Corsair je malo preozbiljna firma za takve kerefeke. Da su sva napajanja tog modela losa, oni bi sva napajanja zamijenili o svom trosku.

Samo, msi 2080ti super ventus, bog'te tu grafu niti google ne pronalazi. Ne mogu je pronaci ni na MSIovim stranicama. Sto je to ?!?

pusti ti to jesu li ozbiljna firma ili ne, mercedes je isto dobra firma pa su imali problema i puno ih ljudi kritizira zbog lošije kvalitete materijala na nižecjenovnim modelima što je sve češće zbog štednje 

corsair ne radi sam svoja napajanja, dakle u računicu mora ući njihova zarada i zarada onih što im rade napajanja, zato rade kompromise i to kompromisi, pogotovo kod cjenovno niže rangiranih napajanja, mogu dovesti do problematičnih situacija

 

upravo taj cx750 je bio dosta kritiziran nakon hardocp recenzije, gdje nije zadovoljio standarde i upravo se događalo što i kolegi - pod većim opterećenjem i malo višom temperaturom bi se ugasio

no nisu im ni serije više klase bile bez greški, dosta se ljudi svojevremeno žalilo na hx seriju, rm750 se također gasio na hardocp testu pod jačim opterećenjem, no i druge ozbiljne firme poput seasonica su znale imati problema

pravilo je da nema pravila, osim što je glupo zdrobit 15k kuna na ostale komponente i onda štedjeti na onom osnovnom - napajanju

14 godina
neaktivan
offline
Re: Cx750m i 2080ti gasenje pc ( rijeseno)

skuzaj bez ti moja greška
https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-2080-SUPER-VENTUS-OC/

Šta se tice covjeku dolazi napajanje od 1000W uzet ce mu trgovina natrag ovo i doplatit ce za 1000W sad enznam od cega mi reko da ce uzet i miran je
sta se tice napajanja nije da je covjek stedio nego su mu govorili da uzme to napajanje itd itd.
a sta se tice prvih postova di mi govore da sirim dezinformacije eto vidim ima dosta postova ljudi koji se slazu i ima dokaza i koji su imali iste probleme ili slicne
Ja sam napisao kao sta rekoh ko hoce nek procita ko nece ne mora.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice