CPU problem

poruka: 66
|
čitano: 9.714
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno
HolyPotato kaže...

A hvala majstore, a Kako to tocno napraviti taj update nisam nikad radil

 Skini ovo:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Utility/motherboard_utility_gbttools_gbt_atbios.exe

 

upute:

http://www.gigabyte.com/webpage/20/images/utiltiy_atbios.pdf

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
16 godina
neaktivan
offline
CPU problem, pomoc hitno

vidiš istina,svaka čast,ja uopće nisam gledal dal ima dvije revizije ploče.

 

edit:ali za reviziju 3.0 mora bios biti na F6 i za jedan i za drugi procesor,kak bi onda mogel prvi procesor mu raditi da nema F6?

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 22:43 (jura).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno

xxx-man je majstor, ja se nebih toga nikad dosjetio ugl. hvala puno. Evo sad trenutno sam na starom cpu-u pa javim kad zavrsim

14 godina
moderator
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno
jura kaže...

vidiš istina,svaka čast,ja uopće nisam gledal dal ima dvije revizije ploče.

 Gigabyte je poznat po svojem nepotrebnom kompliciranju i "izmišljanju tople vode" kod modela.

 

Ovaj model ima 3 revizije, a čak sam jednom vidio model sa 5 revizija od njih...i da to nebi bilo svje, zadnja revizija je imala najmanje podržanih procesora...kretenizam...

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 22:42 (XXX-Man).
16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno
XXX-Man kaže...
jura kaže...

vidiš istina,svaka čast,ja uopće nisam gledal dal ima dvije revizije ploče.

 Gigabyte je poznat po svojem nepotrebnom kompliciranju i "izmišljanju tople vode".

 

Ovaj model ima 3 revizije, a čak sam jednom vidio model sa 5 revizija od njih...i da to nebi bilo svje, zadnja revizija je imala najmanje podržanih procesora...kretenizam...

 ma ja krivo gledam,pogledal sam ovu ploču koju ima pod moj pc,a sad vidim da je na prethodnoj stranici napisal da ima drugačiju ploču zato mi nije bilo jasno zbog čega bi trebal napraviti update

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 22:45 (jura).
8 godina
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno

Evo skinuo sam taj link i instalirao preko setupa i sto sad

8 godina
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno

Isao sam preko Internet Opcije I tamo mi je Napisal moju maticnu i sad sam restartal komp I to je to?

14 godina
moderator
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno

Ako si pratio cijeli postupak iz uputa onda valjda je. Uđi u bios i provjeri što piše koja je verzija.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
8 godina
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno

Sad mi pise F5 a prije je pisala F3, znaci sad je Ok?

14 godina
moderator
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno

Da, sad je ok.

 

S obzirom na verziju, imaš sreće da ti je i taj stari procesor radio...

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
8 godina
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno

Hvala puno svima, posebno xxx_manu, castim ga pivom prvom prilikom. Idem vidjet sad jos novi proc stavit

14 godina
moderator
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno

Hajde pa javi :)

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
8 godina
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno

Evo, sve radi super :)

13 godina
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno
HolyPotato kaže...

Evo, sve radi super :)

 Super mislim da ti je kamen pao sa srca ;-)

9 godina
odjavljen
offline
CPU problem, pomoc hitno

Znači sve si lijepo opisao sa mijenjanjem 2 različita procesora, naveo modele, mijenjanje hladnjaka, zvukova disanja, ali si zaboravio napomenuti i drugu matičnu? Da nije ona matična pod moj pc?

Sva sreća da ti netko nije preporučio popravak matične u pećnici.  

 

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno

Ahaha da... Glavno da je sad sve super

7 godina
protjeran
offline
CPU problem, pomoc hitno

Zdravo,
Ovo je obavijestiti javnost da gospođa Jane Alison, privatni zajam zajmodavac ima otvori finansijski prilika za sve kojima je potrebna bilo kakve finansijske pomoći. Mi smo dati kredit na 2% kamatne stope za pojedince, firme i kompanije pod vedrim i razumljivo uslovima i stanju. kontaktirajte danas nas na e-mail, tako da možemo vam dati naše uvjete kredita na: (saintloanss@ gmail.com)

 
0 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: CPU problem, pomoc hitno

Iz koje si kruške ti ispao? Kakvi krediti, kakve pi*** m***?

8 godina
offline
Re: CPU problem
Koji krediti?????!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU problem
HolyPotato kaže...
Koji krediti?????!!

 kasnis skoro godinu dana^^ 

Battleog - 191silvinjo
8 godina
offline
Re: CPU problem
Haha, bolje ikad nego nikad, meni godina prošla skoro kao 1 tjedan
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
CPU problem

Pozdrav ljudi....imam jedno pitanje... Naime, kupio sam prije 2 mjeseca i7 9700k novi....ploca je gigabyte z370p-d3.... Ovako,vrteci neki benchmark na procesoru jezgre divljaju, ni jedna ne radi na jednakom taktu, spustaju se cak i na 3.3ghz dok je jedna ili dvije jezgre max na 4.3ghz....to je na neki nacin i logicno jer do sada ni jedan proceso ne radi na full taktu kako inace pise na spcfikaijama procesora.... Kazem to iz iskustva, imao sam prethodni i5 8600k....max boost pod opterecenjem 4.098ghz dok je pod manjim opterecenjem 4.198ghz sve jezgre.... Pa mi nije jasno ako je i5 8600k tako stabilno radio bez pada taktova, zasto i7 9700k pada tako drasticno? Hladi se vodenim hladnjakom corsair h100x, 59-60 stupnjeva, to ne prelazi.... Ubiti, pomislio sam da je i do napajanja, dosta je staro termalake se smart 530w 80+....4 dodatna ventiltora, 2x hdd, m2 ssd, gigabyte gtx 1080.... Inace nemam neko logicno objasnjenje.... Stavljen je novi bios zbog procesora f14.... Ako netko zna, slusam savjet.... I da.... Gledajuci na yutubu na cinebench r15 score na stocku je 1500+ dok je meni 1360....to je eto jedini razlog zbog cega me muci neka neispravnost

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
CPU problem

Mislim da bi taj cpu trebao 4,6ghz tjerat , ako su temperature ok provjeri voltaze , upali neku igru pa stisni ovdje SS iskusniji ce ti znat reci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: CPU problem
Killy kaže...

Pozdrav ljudi....imam jedno pitanje... Naime, kupio sam prije 2 mjeseca i7 9700k novi....ploca je gigabyte z370p-d3.... Ovako,vrteci neki benchmark na procesoru jezgre divljaju, ni jedna ne radi na jednakom taktu, spustaju se cak i na 3.3ghz dok je jedna ili dvije jezgre max na 4.3ghz....to je na neki nacin i logicno jer do sada ni jedan proceso ne radi na full taktu kako inace pise na spcfikaijama procesora.... Kazem to iz iskustva, imao sam prethodni i5 8600k....max boost pod opterecenjem 4.098ghz dok je pod manjim opterecenjem 4.198ghz sve jezgre.... Pa mi nije jasno ako je i5 8600k tako stabilno radio bez pada taktova, zasto i7 9700k pada tako drasticno? Hladi se vodenim hladnjakom corsair h100x, 59-60 stupnjeva, to ne prelazi.... Ubiti, pomislio sam da je i do napajanja, dosta je staro termalake se smart 530w 80+....4 dodatna ventiltora, 2x hdd, m2 ssd, gigabyte gtx 1080.... Inace nemam neko logicno objasnjenje.... Stavljen je novi bios zbog procesora f14.... Ako netko zna, slusam savjet.... I da.... Gledajuci na yutubu na cinebench r15 score na stocku je 1500+ dok je meni 1360....to je eto jedini razlog zbog cega me muci neka neispravnost

 

Proc će radit onak kak mu ploča naredi da radi.

 Da bi radio po specifikacijama koje intel navodi treba bit u idealnim uvjetima što se hlađenja tiče i u kombinaciji sa ful kompatibilnom pločom koja mu može omogućiti da radi na tim frekvencijama.

Zar ne ?

12 godina
offline
CPU problem

Loš VRM i ploča throttla 100%. Ta nemre handlat i7 9700k preko 1.28v da joj VRM nije barem na 110c+.Sigurno ti je na auto i možda baca neke divlje napone.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 20:41 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: CPU problem
Silent horror1992 kaže...
Killy kaže...

Pozdrav ljudi....imam jedno pitanje... Naime, kupio sam prije 2 mjeseca i7 9700k novi....ploca je gigabyte z370p-d3.... Ovako,vrteci neki benchmark na procesoru jezgre divljaju, ni jedna ne radi na jednakom taktu, spustaju se cak i na 3.3ghz dok je jedna ili dvije jezgre max na 4.3ghz....to je na neki nacin i logicno jer do sada ni jedan proceso ne radi na full taktu kako inace pise na spcfikaijama procesora.... Kazem to iz iskustva, imao sam prethodni i5 8600k....max boost pod opterecenjem 4.098ghz dok je pod manjim opterecenjem 4.198ghz sve jezgre.... Pa mi nije jasno ako je i5 8600k tako stabilno radio bez pada taktova, zasto i7 9700k pada tako drasticno? Hladi se vodenim hladnjakom corsair h100x, 59-60 stupnjeva, to ne prelazi.... Ubiti, pomislio sam da je i do napajanja, dosta je staro termalake se smart 530w 80+....4 dodatna ventiltora, 2x hdd, m2 ssd, gigabyte gtx 1080.... Inace nemam neko logicno objasnjenje.... Stavljen je novi bios zbog procesora f14.... Ako netko zna, slusam savjet.... I da.... Gledajuci na yutubu na cinebench r15 score na stocku je 1500+ dok je meni 1360....to je eto jedini razlog zbog cega me muci neka neispravnost

 

Proc će radit onak kak mu ploča naredi da radi.

 Da bi radio po specifikacijama koje intel navodi treba bit u idealnim uvjetima što se hlađenja tiče i u kombinaciji sa ful kompatibilnom pločom koja mu može omogućiti da radi na tim frekvencijama.

Zar ne ?

 I5 8600k nije nikad preso 54 stupnja, ventilatore sam druge uzeo s rgb-om.... Stavio ih da vrte u fullu preko njihovog konektora.... Dok sam imo prasine u kucistu i radijatoru i7 9700k je olaziondo dobrih 70 stupnjeva, ali nakon ciscenja kucista do 60 i dalje ne ide.... Ostavim benchmark i gledam po 10 minuta u hw monitor i pratim temperature.... Mozda trola maticna kao sto kazete.... Ali bitno da nemam neki pad performansi nasparam i5.... 

10 godina
neaktivan
offline
Re: CPU problem
mislioc kaže...

Loš VRM i ploča throttla 100%. Ta nemre handlat i7 9700k preko 1.28v da joj VRM nije barem na 110c+.Sigurno ti je na auto i možda baca neke divlje napone.

 

 Sto se napona tice nisam vidio da baca ista sumnjivo, sve pratim na hw monitoru kako radi.... Preporucujes mozda neku z390 plocu? Jer to mi je bezveze trosak, skupe i ne vidim neku porebu kupovat, ne znam, ali ako je takav prijedlog, nije problem novu uzet

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU problem
Killy kaže...
mislioc kaže...

Loš VRM i ploča throttla 100%. Ta nemre handlat i7 9700k preko 1.28v da joj VRM nije barem na 110c+.Sigurno ti je na auto i možda baca neke divlje napone.

 

 Sto se napona tice nisam vidio da baca ista sumnjivo, sve pratim na hw monitoru kako radi.... Preporucujes mozda neku z390 plocu? Jer to mi je bezveze trosak, skupe i ne vidim neku porebu kupovat, ne znam, ali ako je takav prijedlog, nije problem novu uzet

Da bi znao dal je do vrm hladjenja, popkreni cinebench "na hladno" nakon sta si upalio komp, on kratko traje i vrm se ne moze ugrijat na kriticnu razinu u tako malo vremena. Prati onda taktove. Ako ti s vremenom taktovi pocnu padat i pocnes gubit CB score, onda je do hladjenja vrm-a. 

Osim kupovanja nove ploce, stvar mozes rijesit i rucnim clockanjem tako da nadjes minimalni napon s kojim ce ti sve jezgre radit na 4.6ghz recimo, to bi trebalo biti dosta nisko . A mozes i stavit vent da puse po vrm podrucju. Ovodvoje u kombinaciji 100% rijesava probleme...

10 godina
neaktivan
offline
Re: CPU problem
ansha kaže...
Killy kaže...
mislioc kaže...

Loš VRM i ploča throttla 100%. Ta nemre handlat i7 9700k preko 1.28v da joj VRM nije barem na 110c+.Sigurno ti je na auto i možda baca neke divlje napone.

 

 Sto se napona tice nisam vidio da baca ista sumnjivo, sve pratim na hw monitoru kako radi.... Preporucujes mozda neku z390 plocu? Jer to mi je bezveze trosak, skupe i ne vidim neku porebu kupovat, ne znam, ali ako je takav prijedlog, nije problem novu uzet

Da bi znao dal je do vrm hladjenja, popkreni cinebench "na hladno" nakon sta si upalio komp, on kratko traje i vrm se ne moze ugrijat na kriticnu razinu u tako malo vremena. Prati onda taktove. Ako ti s vremenom taktovi pocnu padat i pocnes gubit CB score, onda je do hladjenja vrm-a. 

Osim kupovanja nove ploce, stvar mozes rijesit i rucnim clockanjem tako da nadjes minimalni napon s kojim ce ti sve jezgre radit na 4.6ghz recimo, to bi trebalo biti dosta nisko . A mozes i stavit vent da puse po vrm podrucju. Ovodvoje u kombinaciji 100% rijesava probleme...

 Isprobano na hladan komp sa otvorenim prozorom, zimsko je vrijeme tako da su temperature bile jako niske.... Ista stvar.... A sto se tice clockanja, u to bas ne bi ulazio, razumjem se u dosta toga sto se komponenti tice, samo u clockanje bas ne.... 😉 Budem porazio neko rijesenje na yutubu ili bas u slucaju da netko blizu mene bude imao z390 plocu, lako isprobam i vidim gdjr je problem.... 😉

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice