CPU problem

poruka: 66
|
čitano: 9.742
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
CPU problem

Ako je na hladan komp ista stvar, onda te neka postavka u bios-u power limitira. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
CPU problem

Kupljena ploca s linka z390 aurus pro.... Oce biti sta ako uz 8 pinski cpu konektor ne ukopcam dodatni cetiri pinski? Jer takav kabal iz napajanja nemam, a u ducanu kazu tako sta nisu vidjeli i misle da ne bi trebao imat problem bez tog 4 pinskog kabla.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CPU problem
Killy kaže...

Kupljena ploca s linka z390 aurus pro.... Oce biti sta ako uz 8 pinski cpu konektor ne ukopcam dodatni cetiri pinski? Jer takav kabal iz napajanja nemam, a u ducanu kazu tako sta nisu vidjeli i misle da ne bi trebao imat problem bez tog 4 pinskog kabla.... 

 Nije problem bez 4 pinskog, to je za extremni overclocking sa LN2. Upikni samo 8 pinski.

10 godina
neaktivan
offline
Re: CPU problem

Tako sam i napravio.... Poboljsanja se vide, sve jezgre na cinebenchu stabilno lockano stoje na 4.6ghz....nema vise dropova niti ista slicno.... Potrosnja porasla na sakljucanih 95watta na 115watta,temperature dostizu do 68 stupnjeva, sve ovisno o sobnoj temperaruti.... Ali eto, nisam pozalio kupnju, stabilan rad procesora i lijep rgb.... Hvala svima na preporukama.... Jos samo ostaje dic nove widowse i stavit odgovarajuce drivere jer sada sve radi na sistemu od z370 ploce 😉 lijep pozdrav svima.... 

14 godina
protjeran
offline
Re: CPU problem
Killy kaže...

Tako sam i napravio.... Poboljsanja se vide, sve jezgre na cinebenchu stabilno lockano stoje na 4.6ghz....nema vise dropova niti ista slicno.... Potrosnja porasla na sakljucanih 95watta na 115watta,temperature dostizu do 68 stupnjeva, sve ovisno o sobnoj temperaruti.... Ali eto, nisam pozalio kupnju, stabilan rad procesora i lijep rgb.... Hvala svima na preporukama.... Jos samo ostaje dic nove widowse i stavit odgovarajuce drivere jer sada sve radi na sistemu od z370 ploce 😉 lijep pozdrav svima.... 

Do nekih 400W si ok sa jednim 8 pinskim, tako da mozes jos malo clockat ;)

10 godina
neaktivan
offline
Re: CPU problem

Ma nemam potrebe, igram se na 60hz tvu u full hd rezi, sve to fino obavlja gtx 1080 tako da bas nemam potrebe clockat.... Dobio bi vece temperature i nista vise od toga.... Da je neki 1440p monitor sa vise hz onda mozda i da, ovako sam zadovoljan 😉

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice