Butanje Windowsa

poruka: 7
|
čitano: 2.447
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Butanje Windowsa

Dal je moguče koristiti smarfon kao usb disk za butanje Windowsa? 

Ako da kako?

Nemam usb stik.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Butanje Windowsa
mravojed10 kaže...

Dal je moguče koristiti smarfon kao usb disk za butanje Windowsa? 

Ako da kako?

Nemam usb stik.

 tu ti piše kako. guglaj prvo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Butanje Windowsa

-ne. .. tj time bi 'ubio' os-soft na mediju, dok teoretski svaki medij može biti bootabilan.. no ovo nije samo medij ili sam usb.. i ne može se za to koristiti.

-može recimo sd-kartica naravno ako imaš čitač-adapter..

 

 

-no uz dovoljno znanja.. može i to, može sve. Ali to opet traži neki drugi boot medij (koji nemaš) tj floppy-cd-dvd.. hdd, usb.. bilo što, dok smartić može služiti za storage iso-installera recimo kao mrežni disk. No time nisi riješio problem što nemaš usb-medij za boot.. pa ne možeš tako, tj da bi to mogao 'pravom mrežom' mobač bi morao biti mrežni-server, win-server s waik-om.. i tad može mrežni boot-install bez da na računalu imaš medij (jer tad ide preko mreže-lan-a..) no tako naravno nećeš povezati mobač čak i da ga pretvoriš u winserver.. :)

.. i realan odgovor ostaje ne, ne možeš..

 

edit: .. ajarov primjer, to može kad već imaš funkcionalan win-os.. a time i kvaka-22, tj tad već imaš win :) .. ima smisla za reinstall ili clean ili nadogradnju.. no baš nikakve posebne logike da to tad ne napravimo iz tog samog win, bez mobača... skine se iso itd.

-kad nemamo funkcionalan win ili bilo koji os, čisto računalo.. tad to ne možemo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 11:57 (ihush).
13 godina
offline
Butanje Windowsa

To su sve neke eksperimentalne metode za koje treba puno znanja, koje mnoštvo ljudi nema. Moj savjet—odi do trgovine i kupi USB stick, nisu skupi. Dakle, treba ti USB s najmanje 8 GB prostora. 

 
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Butanje Windowsa
Marko :D kaže...

To su sve neke eksperimentalne metode za koje treba puno znanja, koje mnoštvo ljudi nema. Moj savjet—odi do trgovine i kupi USB stick, nisu skupi. Dakle, treba ti USB s najmanje 8 GB prostora. 

Ili da se uhvatimo posla? Meni ovo zvuči kao izazov :-D 

13 godina
offline
Re: Butanje Windowsa

Sve je to lijepo i krasno, ali... ne da mi se. 😎

15 godina
offline
Re: Butanje Windowsa
Envy kaže...
Marko :D kaže...

To su sve neke eksperimentalne metode za koje treba puno znanja, koje mnoštvo ljudi nema. Moj savjet—odi do trgovine i kupi USB stick, nisu skupi. Dakle, treba ti USB s najmanje 8 GB prostora. 

Ili da se uhvatimo posla? Meni ovo zvuči kao izazov :-D 

 -nema tu 'posla'... (i već napišem plahtu texta ipak nema smisla, obrisano).. :)

 

-može se (sve) kad imaš znanje + nužni 'alat'.. pitanje kreće od osobe koja nema potebno znanje (snalaženje) i nema usb-stikić.. Tad takva osoba to može samo ako netko drugi sve pripremi, npr kad bios podrži takvu mogućnost.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice