Bučan laptop

poruka: 6
|
čitano: 11.818
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Bučan laptop

bok!

evo imam jedan veliki problem.

u 2 mjesecu kupio sam novi laptop asus f5z i od tada imam problem.

laptop kada se upali ventilator je jako glasan i tako uvijek i kada sam na internetu, ili kada pišem tekst u wordu...i tako je jako glasan i uopče se ne smiruje.

na laptopu je windows7 ultimate 32bit-a

laptop je bio na servisu odnosno odnio sam ga tamo gdje je kupljen i lik mi je rekao da je sve u redu ali več mi je dosta toga bučnoga zvuka.

molim brzi odgovor.

hvala

dajte ljudi molim vas možete li mi pomoći ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 11:58 (Tinox3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bučan laptop

Laptop ti je glasan zbog ventilatora koji radi na velikoj brzini da bi ohladio komponente!

Znači da ti je laptop ili pod velikim opterečenjem pa se pojačano grije ili ti nema dvoljan dotok zraka na donjem dijelu uzrokovano time što laptop staviš na krevet i blokiras ulaze zraka!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Bučan laptop

PROBLEM JE PRAŠINA.

Ja sam svoj nosio u servis te su mi čišćenje prašine naplatili 150kn imao sam isti problem nakon toga je sve radilo normalno!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bučan laptop

ja sam sam ispuhao laptop i očistio ga iako nije bilo praha

15 godina
neaktivan
offline
RE: Bučan laptop

Hm prijatelj je imao sličnu situaciju, njemu su se nakupile naslage prašine na procesorovom "radijatoru" do te mjere da ventilator čak ni uz max speed rondanje nije uspio hladiti dovoljno što je dovodilo do pregrijavanja i resetiranja dotičnoga. Rastavljanje i čišćenje je riješilo problem. Što se rondanja tiče, slažem se sa ostalima da ti laptop nema možda dovoljno dobar dotok zraka pa se ventilatori vrte na većim brzinama.

 

Pogledaj u linksu zalmanova ventilatorska postolja za laptope, navodno po recenzijama na netu znaju skinuti i do 15-20 stupnjeva temperature pa bi ti to možda stabiliziralo sistem.

ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati - Flegma
15 godina
neaktivan
offline
Bučan laptop

hvala vam na savjetima.

može lock teme

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 21:16 (Tinox3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice