BSOD - što, zašto i kako izdvojena tema

poruka: 3.547
|
čitano: 977.422
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Re: BSOD - što, zašto i kako

Izvrti memtest za početak.

15 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
miki_the_pirat kaže...

Izvrti memtest za početak.

 Čim dođem na PC budem.

Što bi mogao RAM biti problem? XMP mi je uključen.

15 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Memtest sam napravio jedan pass (da 4 passa traje predugo).

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: BSOD - što, zašto i kako
Point-X kaže...

Zdravo, imam problem. PC mi se nasumično resetira i izbacije grešku u event vieweru (slika).

Problem se počeo događati nakon što sam komp prebacio u novo kućište sa novim napajanjem i CPU coolerom.

Što sam probao:

 

-nove drivere za CPU

-PC bio na servisu, tamo su radili strest testove na cpu i gpu i njima se nije gasio

-novi Windowsi sa 11 nazad na 10

 

Molim pomoć ako tko zna što bi moglo biti!

Edit: opet se crashao

 Čitam na netu 0x0000007e može biti od svačega, najčešće od loših drivera do problema sa diskom, jesi li pogledao u device manageru uređaje bez drivera ili sa žutim uskličnikom, instalirao najsvježije grafičke drivere, pregledao stare uređaje koji možda nisu kompatibilni ili si priključio kakav novi uređaj nedavno pa ti je počelo sa bsodom, pogasio nepotrebnu periferiju bez koje pc može bootati, check disk... Mem test se ostavi da testira dok preko noći spavaš.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 14:27 (notloB).
15 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Prvo, hvala na odgovoru.

U device menageru sve zeleno, nema žutoga, driveri su svi instalirani.

Izbrisao sam defaut drivere koje je stavio Windows sa DDU- om i stavio na najnovije.

Svi uređaji su stari osim kućišta, napajanja i CPU coolera.

Od diskova imam jedan M2 na kojem je Windows i 2 SSDa.

Imam undervolt na grafi jedino.

 

Ps trenutno vrtim prime95 i sve radi.

14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Point-X kaže...

Zdravo, imam problem. PC mi se nasumično resetira i izbacije grešku u event vieweru (slika).

Problem se počeo događati nakon što sam komp prebacio u novo kućište sa novim napajanjem i CPU coolerom.

Što sam probao:

 

-nove drivere za CPU

-PC bio na servisu, tamo su radili strest testove na cpu i gpu i njima se nije gasio

-novi Windowsi sa 11 nazad na 10

 

Molim pomoć ako tko zna što bi moglo biti!

Edit: opet se crashao

Imaš memory.dmp, analiziraj ga i vidjet ćeš koji driver je prdnuo. Ako nema dovoljno informacija, podesi Windoze da dumpaju Complete mem dump (default je automatic).

Sve ostalo ti je u rangu gatanja.

2 godine
online
Re: BSOD - što, zašto i kako
Point-X kaže...

Prvo, hvala na odgovoru.

U device menageru sve zeleno, nema žutoga, driveri su svi instalirani.

Izbrisao sam defaut drivere koje je stavio Windows sa DDU- om i stavio na najnovije.

Svi uređaji su stari osim kućišta, napajanja i CPU coolera.

Od diskova imam jedan M2 na kojem je Windows i 2 SSDa.

Imam undervolt na grafi jedino.

 

Ps trenutno vrtim prime95 i sve radi.

 Jesi li probao kakav benč/stability/stres test za grafičku, furmark npr.? Postavi difoltan napon na grafičkoj i vidi hoće li ti i dalje rušiti sistem. Odradi check disk na sistemskom drajvu. Jesi li apdejtao bios matične? Postavi difoltne postavke u biosu i vidi hoće li se i dalje rušiti sistem.

15 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Hvala!

Kako da analiziram taj dmp file?

Napravio sam furmark na GPU sve radi. U prošlom kućištu nije bilo takvih problema, undervolt je identičan.

MBO je na najnovijem biosu.

 

Stvar je da se ruši resetira nasumično. Prođe cijeli dan i ništa onda drugi dan 2 puta u 5 minuta!

Edit:

Windbg

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 15:12 (Point-X).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Point-X kaže...

Hvala!

Kako da analiziram taj dmp file?

Napravio sam furmark na GPU sve radi. U prošlom kućištu nije bilo takvih problema, undervolt je identičan.

MBO je na najnovijem biosu.

 

Stvar je da se ruši resetira nasumično. Prođe cijeli dan i ništa onda drugi dan 2 puta u 5 minuta!

Edit:

Windbg

 

Napisao si u jednom postu:

Imam undervolt na grafi jedino.

Makni ga za početak i vrlo vjerojatno će ti problem nestati.

 

15 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Uredu, napraviti ću to. Zanima me kako je prije radilo normalno (starko kućište i napajanje)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Point-X kaže...

Uredu, napraviti ću to. Zanima me kako je prije radilo normalno (starko kućište i napajanje)?

Ako je isto napajanje kao i prije, možda se grafička lošije hladi u novom kućištu. Ili si možda dodao novog potrošača na napajanje, kojeg nisi imao u starom kućištu, svaštamože biti razlog... Ali, mijenjanjem napona tražiš upravo ove probleme koje imaš.

15 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Prijašnje napajanje je bilo ugrađeno napajanje od NZXT H1, 650w gold.

Sada je novo  Napajanje Seasonic PRIME 750, 80+ Gold.

 

2 godine
online
Re: BSOD - što, zašto i kako
Point-X kaže...

Hvala!

Kako da analiziram taj dmp file?

Napravio sam furmark na GPU sve radi. U prošlom kućištu nije bilo takvih problema, undervolt je identičan.

MBO je na najnovijem biosu.

 

Stvar je da se ruši resetira nasumično. Prođe cijeli dan i ništa onda drugi dan 2 puta u 5 minuta!

Edit:

Windbg

 

 Ukoliko već nećeš probati vratiti difoltne postavke i vrtjeti ih na par dana da vidiš hoće li se crashati probaj barem u power options pogasiti svo sejvanje energije odabirom "high performance" ili jače te disejblati power savings za PCI Express.

Moguće da radi ok u igrama i pod opterećenjem ali u idlu power savings još dodatno undervolta pa ti se crasha u idleu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 15:55 (notloB).
14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Ovo, što ti notloB govori, pogasi sva sranja koja imaju veze sa energy savingom, doslovno SVA!

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Ugasio undervolt. Sad kad ste već spomenuli. Uglavnom je reset bio u idle modu ili samo surfanje.

15 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Hvala, probati ću i navedeno za default postavke.

2 godine
online
Re: BSOD - što, zašto i kako
Point-X kaže...

Hvala, probati ću i navedeno za default postavke.

 Javi kako je prošlo, vjerojatno je napon na grafičkoj bio podešen na limitu rušenja, ukoliko na difoltu ne bude rušenja probaj vratiti undervolt ali uz gašenje power savingsa vezanih uz grafičku ili smanji undervolt, treba se igrati malo i namjestiti da se ne ruši a da grafika bude hladnija...

14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
notloB kaže...
Point-X kaže...

Hvala, probati ću i navedeno za default postavke.

 Javi kako je prošlo, vjerojatno je napon na grafičkoj bio podešen na limitu rušenja, ukoliko na difoltu ne bude rušenja probaj vratiti undervolt ali uz gašenje power savingsa vezanih uz grafičku ili smanji undervolt, treba se igrati malo i namjestiti da se ne ruši a da grafika bude hladnija...

Rađe neka si riješi hlađenje, a undervolt neka zaboravi. 750W napajanje i gaming VGA traži i propisno hlađenje, ali ne na način da spustiš napon.

2 godine
online
Re: BSOD - što, zašto i kako
neutrino kaže...

Rađe neka si riješi hlađenje, a undervolt neka zaboravi. 750W napajanje i gaming VGA traži i propisno hlađenje, ali ne na način da spustiš napon.

 Složio bih se za hlađenje ukoliko je nedovoljno ali undervolt je zakon bez obzira na hlađenje ukoliko je dobro podešen odnosno silicij podnosi odnosno stabilan, em su temperature manje, računi za struju, buka i produljuješ vijek uređaja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 16:54 (notloB).
15 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
neutrino kaže...

Rađe neka si riješi hlađenje, a undervolt neka zaboravi. 750W napajanje i gaming VGA traži i propisno hlađenje, ali ne na način da spustiš napon.

 Smješno mi je da je sve radilo uredu u NZXT H1 v1 kućištu sa slabijim napajanjem ali u Fractal Design Meshify 2 compact-u radi problem.

15 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Opet se danas restartao. Ostavio sam PC da skida W3 otišao van i on se resetirao.

Undervolt maknuo, sve opcije za power save isto!

Lud sam!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Point-X kaže...

Opet se danas restartao. Ostavio sam PC da skida W3 otišao van i on se resetirao.

Undervolt maknuo, sve opcije za power save isto!

Lud sam!

Probaj drugu verziju drivera (stariju ili noviju). Ako se dogodi ista stvar, provjeri si napajanje, konkrento dio koji napaja VGA.

14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Daj mi dumpove digni.

 

Pogledat ću ja.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Sve upućuje na GPU crasheve.

 

Dakle, obrisati drivere iz Safe Modea DDU-om, instalirati nove.

 

Ako se bude ponavljalo, probati testirati s drugom GPU.

15 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Najnoviji drieveri već jesu gore. Opet mi nije jasno zašto se sve to događa od kada sam promijenio napajanje, kućište i CPU hladnjak?

 

Edit

Vratio jedan driver ranije i sada dežuram.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2023 14:43 (Point-X).
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

To s time nema veze. Teoretski, može imati veze s napajanjem, ali imao sam slično sranje prije 7 godina. Bila kombinacija RAM-a i GPU-a.

15 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Zdravo, evo me opet. 2 dana se nije resetirao i sada pokrenem Crysis 3 (can it run Crysis, lol) i full tilt.

 

Video:

Loša slika i zvuk, isprike.

 

Edit: pokrenem Crysis 3 sada opet i radi normalno.

 

Ovo je za popizditi.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2023 20:42 (Point-X).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Opet isti kod. Ako prošli put driveri nisu maknuti DDU-om, makni ih sad i probaj.

 

Ako jesu, testiraj s nekom drugom grafikom.

 

Ako imaš više stickova RAM-a, probaj koristiti samo jedan.

 

Sistem eliminacije.

 

Bugcheckovi 100% ukazuju na GPU problem.

2 godine
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav, javio mi se bsod jucer iz vedra neba. Gasio sam laptop (Lenovo Ideapad 3) star nekih mjesec dana i javio mi se bsod s porukom CRITICAL_PROCESS_DIED i ulazi u loop i restarta se stalno. Nikakvih problema prije toga za vrijeme rada ili nesto. Mislio sam odmah da je do windowsa i krenem staviti da mi boota sa usb-a i da instaliram nove, međutim ne da mi nego ulazi konstatno u taj bsod.. tak da mislim da je do rama ili diska.. ne mogu nista napraviti, samo uci u bios i to je to. Ako ima netko rjesenje da isprobam, ako ne, da ga vozim u Links.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice