Asus Rog Strix B450F Gaming 2

poruka: 38
|
čitano: 6.839
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Probao sam telefonski sa objasnit sta i kako gdje problem saslusa me ali imam osjecaj da skloni slusalicu 10 metara od uha da ne cuje sta pricam jer im se neda sa tim ubadat. Cak sam i mail im pisao da imam problem sa maticnom plocom dobio samo onaj automatskimail od njih da su primili moj mail i da ce odgovorit u sto kracem mogucem roku. 9.januara im pisao danas je 17.januar do danas nisam dobio nikakav odgovor mislim da su mi time rekli da ih ne zanima i da moram trazit neku drugu pravnu pomoc. Sto se tice CMOS_CLEAR i to sam probao probao sam i bateriju izvadit i na pola sata i opet probat i sa Ramom i bez Rama gori zuta lampica tako da ne znam stvarno sta bi jos mogao probat uradit da bi saznao zasto nece da se pali. Jedino kupit neki tester za Maticnu i provjerit jos sam da se uvjerim... 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Minneyar da me ne bi pogresno shvatio ja se ne pravim pametan ili nesto slicno dosao sam ovde da trazim pomoc ako mi ko moze pomoci s obzirom da sam dugo na Bug.hr znam da ima stvarno strucnjaka koji ce ti reci gdje lezi problem.

Sta se tice zute lampice ja nisam izmislio sam da zuta lampica znaci ram ili ramslot to su mi rekli direktno iz asusa. Ja samo govorim ono sto sam pokupio informacije istrazivajuci moj problem sto u shopu, sto direktno sa asusom. Ako oni sami iz asusa ne znaju sta mu znaci zuta,crvena i koja vec lampica na maticnoj onda ne mogu ni ja znat jer ne radim tamo i nisam strucnjak za kompjutere da znam kako maticna dise 

12 godina
offline
Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Prvo:Kolega problem ti nazalost nece nitko telefonski rjesit , niti ovdje online na forumu jer nismo carobnjaci sa magicnom kuglom, nesto nije u redu dok maticna ne daje sliku sa 3 razlicite radne memorije.Ova prva Corsair radna memorija ti se nalazi na QVL listi i trebala bi radit bez problema.Ako ti kazes da u pocetku nije radila "iz prve" vrlo vjerovatno da je sama maticna DOA tj.slot.

 

Drugo:"U shopu mi govore da imam neku tamo xy staru maticnu plocu od asusa i da se ne cudim jer nece pc da pokrene sa ramom od 3000MHz ako pokrene sa 1600MHz da budem zadovoljan. Stvarno ne znam ko je tu retartiran ja ili oni." Ovog prodavaca ne bi zvao vise za pomoc nikakvu jer kako Ansha kaze nemaju pojma.Ja bi im za ovo stisnuo lijep review.

 

Trece:"Minneyar da me ne bi pogresno shvatio ja se ne pravim pametan ili nesto slicno dosao sam ovde da trazim pomoc ako mi ko moze pomoci s obzirom da sam dugo na Bug.hr znam da ima stvarno strucnjaka koji ce ti reci gdje lezi problem." Nisam ni ja strucnjak, nisi ni ti , ovdje ima strucnjaka kao Ihush na primjer , nemoj se hvatat nikakvih testera ni gluposti jer ces jos skurit maticnu plocu.Imas dvije opcije:1.Ukoliko imas koga od prijatelja/poznanika da donese bilo kakvu ispravnu AM4 plocu i da isprobate tvoj CPU i RAM.Eventualno probat flashback na stariju verziju.2.Najbezbolnija opcija poslat maticnu natrag i trazit povrat novca.

 

Zanemarimo zutu lampicu ali tebi je grafa sa monitorom spojena na nekakav VGA konverter (slika dolje) ? Ja bi ovo sve spakovao i poslao Zelji da se on igra s time.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2

MGloc 

Sto se tice shopa i prodavaca trazili su cak i 100€ da ustanove kvar pa jos na to kojih 100€ na popravak...

Ja sam sa prodavacem danas stupio ponovo u kontakt jer su dobili mail od paypala da sam prijavio citavu situaciju i ponudili su mi povratak novca i da mogu drugu maticnu plocu izabrat kod njih ili kod nekog drugog prodavaca.. S obzirom da imam tu vec AMD Ryzen 7 2700X, od Corsaira Ram, Sta bi vi preporucili kao sledecu maticnu plocu da podrzaje trenutni cpu i ram.. 

Jeste imam monitor sa prikljuckom HDMI probao sam crna slika onda sam probao preko TV-a i hdmi opet je crna slika onda sam nasao neki stari monitor u podrumu da isprobamo i njega i onda sam taj VGA adapter imao vecu pa sam cak i probao sa njim probat mozda je do prikljucka, cak sam i graficku ubacio u svoj stari kompjuter i probao i preko hdmi i preko VGa konektora povezat hdmi i graficka je radila onako kako mora jos mi je ostalo da probam u kinu da spojim moram samo vidit koji je tamo prikljucak i onda znam da sam sve isprobao.

12 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Najbolja B450 je msi Tomahawk navodno , a hvaljena je isto i pro-max.

12 godina
neaktivan
offline
Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Gledam takodjer MSI X470 Gaming Plus Max..

Sta vi mislite ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Graficka: MSI Nvidia Rtx 3060ti ocv 1 8 gb gddr6
Procesor: intel i7 9700k 3,6ghz octacore
Maticna: MSI Z390-A PRO
RAM: ddr4 Hyper x fury 2x8 gb 3200 mhz cl16
Monitor: alienware 240hz 1ms FHD

Zanima me misljenje na ovaj setup da li je moguce imati maks postavke s njim u novijim igricama poput bf 2042 i warzone...S obzirom da sam imao probleme zbog prijasnje maticne asrock h370 pro4 jer je podrzavala rame do 2666mhz i nije imala xmp opciju...slobodno javite sta bi ste mjenjali po vasem kako bi se grafa mogla maks iskoristit s obzirom na njene mogucnosti...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus Rog Strix B450F Gaming 2

Nema teorije natjerat RTX 3060ti na 100% u igri kao BF2042 koja je sama po sebi zbugana do bola sa procesorom bez hyperthreadinga i to na full hd rezoluciji.

Najjednostavnije je da uzmes 4k monitor.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2022 0:09 (MGloc).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice