Rad od kuce - situacija

poruka: 64
|
čitano: 17.881
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Rad od kuce - situacija

Ej ljudi kakva vam je situacija u firmama sto se tice rada od kuce (vi koji mozete raditi od kuce)?

Mi smo cijelu pandemiju radili od kuce. Nismo uopce smjeli u ured, cak ni pokupiti privatne stvari koje su nam ostale. Ocekivao sam da ce nam reci da moramo jedan dan tjedno dolaziti ali na kraju je od proslog mjeseca startala politika da moramo dolaziti jedan dan mjesecno u ured. I to cak ne moramo dolaziti sinkronizirano kao tim nego svatko kad mu pase. I rekli su nam da je to za stalno. Izuzetno sam zadovoljan time.

Ispocetka je sve nekako bilo cudno - video sastanci i to. Na kraju kamere prakticki vise uopce ne palimo osim u iznimnim situacijama. Ja sam si kod kuce sredio ured bas po mjeri i ni malo mi ne nedostaje odlazak u firmu (pogotovo zbog groznih zastoja u prometu).

Kakva je situacija kod ostalih - prvenstveno me zanima kakva je situacija u Hrvatskoj jer nekako imam osjecaj da su se manje-vise svi vratili u urede. Ili mi se to samo cini?

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Rad od kuce - situacija

Znam za par firmi da se radilo cijelo vrijeme u uredu (dolazak u ured nakon mjerenja temperature kod kuće) - pod maskama, ali bez propisanog razmaka. Jedino onaj manji dio kad je baš država zabranila, onda se radilo od kuće.

16 godina
offline
Re: Rad od kuce - situacija
Friday kaže...

Kakva je situacija kod ostalih - prvenstveno me zanima kakva je situacija u Hrvatskoj jer nekako imam osjecaj da su se manje-vise svi vratili u urede. Ili mi se to samo cini?

Ako se samo fokusiraš na IT, ima svega. Od isključivog ureda, isključivog rada od kuće do hibridnog (koji mi se čini najčešći).

16 godina
odjavljen
offline
Rad od kuce - situacija

A koji je razlog inzistiranja na radu iz ureda?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Rad od kuce - situacija
Friday kaže...

A koji je razlog inzistiranja na radu iz ureda?

balkanski mentalitet

16 godina
offline
Rad od kuce - situacija

Ja sam na hibridnom, mogu kako poželim. Za sada kombiniram, kako mi se koji dan ide ili ne.

 

A i ovih nekoliko frendova što znam su isto tako u 5-6 firmi, nitko nije uvjetovan da mora ići u firmu. Možda samo ako su neki jako bitni sastanci sa vanjskim klijentima koji su došli kod njih i toeto.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rad od kuce - situacija
Friday kaže...

A koji je razlog inzistiranja na radu iz ureda?

Ima i tehnike i prodaje koja ne može raditi od doma, malo mentaliteta...

16 godina
offline
Rad od kuce - situacija

tim mi je poprilicno remote, ima nas 50ak, svi rastrkani, od bliskog istoka, afrike i po europi (EMEA u biti).

baza tima je kao u Dublinu al kolicina ljudi u timu van Dublina je postala poprilicno veca od Dublinera.

prije korone su ovi u Dublinu bili svaki dan u uredu, sad dolaze jednom tjedno i to ako im se da i ako je vrijeme ok.

ne inzistiramo na uredu, dolazi tko hoce i kad hoce (svako ima corp ured u gradu/drzavi di zivi) al prakticki je nemoguce fizicki biti sa vise od 2-3 osobe iz tima u uredu zbog rastrkanosti.

najveci izazov je zapravo u zaposljavanju.. zaposlili smo hrpu ljudi tokom korone a sa nekima se nismo vidli uzivo preko godine dana zbog situacije.

bio sam u Dublinu dvaput ove godine u corp officu i od 1000-injak stolova nisam vidio vise od 20 ljudi unutra, slicno je i u ostalim drzavama.

management na daljinu zna biti izazovan, pogotovo za nas koji smo tek usli u tu rolu i nismo navikli gledat stvari iz te perspektive.

ono kaj je zanimljivo je da hrpa ljudi koja je unutar firme promijenila timove tokom korone sad ima "virtual location" na profilu.

 

kaj se tice povratka u ured ja cu ici 1-2x tjedno cisto da protegnem noge ili bicikliram, imam 20ak minuta do tamo i soba u stanu mi tu i tamo zna ici na zivce.

 

ono kaj vidim kod frendova u hrvatskoj uglavnom su svi po uredima

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 13:59 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Rad od kuce - situacija
Poslodavac te spašava da ne moraš cijeli dan ženu gledati 😁
16 godina
odjavljen
offline
Re: Rad od kuce - situacija
Old Iggy kaže...

Ima i tehnike i prodaje koja ne može raditi od doma, malo mentaliteta...

 

Ma kuzim, da. Ali me zanima zasto oni koji mogu raditi od kuce ipak ne rade od kuce

 

nixass kaže...

tim mi je poprilicno remote, ima nas 50ak, svi rastrkani, od bliskog istoka, afrike i po europi (EMEA u biti).

baza tima je kao u Dublinu al kolicina ljudi u timu van Dublina je postala poprilicno veca od Dublinera.

prije korone su ovi u Dublinu bili svaki dan u uredu, sad dolaze jednom tjedno i to ako im se da i ako je vrijeme ok.

ne inzistiramo na uredu, dolazi tko hoce i kad hoce (svako ima corp ured u gradu/drzavi di zivi) al prakticki je nemoguce fizicki biti sa vise od 2-3 osobe iz tima u uredu zbog rastrkanosti.

najveci izazov je zapravo u zaposljavanju.. zaposlili smo hrpu ljudi tokom korone a sa nekima se nismo vidli uzivo preko godine dana zbog situacije.

bio sam u Dublinu dvaput ove godine u corp officu i od 1000-injak stolova nisam vidio vise od 20 ljudi unutra, slicno je i u ostalim drzavama.

management na daljinu zna biti izazovan, pogotovo za nas koji smo tek usli u tu rolu i nismo navikli gledat stvari iz te perspektive.

ono kaj je zanimljivo je da hrpa ljudi koja je unutar firme promijenila timove tokom korone sad ima "virtual location" na profilu.

 

kaj se tice povratka u ured ja cu ici 1-2x tjedno cisto da protegnem noge ili bicikliram, imam 20ak minuta do tamo i soba u stanu mi tu i tamo zna ici na zivce.

 

ono kaj vidim kod frendova u hrvatskoj uglavnom su svi po uredima

 

 

Kod nas slicna stvar. Dodjem u zgradu u kojoj imamo 3 kata. Realno bi tamo moglo raditi barem 700-800 ljudi (i to da bude vrlo komotno) a bude nas 5-6 doslovce. Sokiras se kad sretnes nekoga.

Moja firma je bila primorana donijeti takvu vrlo opustenu politiku za rad od kuce jer nam je izuzetno puno ljudi otislo (zbog svega i svacega). Tako da onda time ljudima ipak olaksavaju odluku da ostanu. CTO je na jednom od sastanaka rekao "svjesni smo da prijasnja politika nije donijela dobre rezultate". Tako da mi zapravo uzivamo sada. Odem u ured oko pola 10 a kuci krenem vec oko pola 1 jer ne zelim upasti u popodnevnu guzvu. I to mi se svejedno broji kao rad iz ureda. Sto se mene tice - idealno

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Rad od kuce - situacija

Kod nas je nakon lockdowna donesena odluka da tko želi može dolaziti u ured, tko ne nemora. IT sektor. 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rad od kuce - situacija
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Ima i tehnike i prodaje koja ne može raditi od doma, malo mentaliteta...

 

Ma kuzim, da. Ali me zanima zasto oni koji mogu raditi od kuce ipak ne rade od kuce

 

nixass kaže...

 

kaj se tice povratka u ured ja cu ici 1-2x tjedno cisto da protegnem noge ili bicikliram, imam 20ak minuta do tamo i soba u stanu mi tu i tamo zna ici na zivce.

 

ono kaj vidim kod frendova u hrvatskoj uglavnom su svi po uredima

 

Moja firma je bila primorana donijeti takvu vrlo opustenu politiku za rad od kuce jer nam je izuzetno puno ljudi otislo (zbog svega i svacega). Tako da onda time ljudima ipak olaksavaju odluku da ostanu. CTO je na jednom od sastanaka rekao "svjesni smo da prijasnja politika nije donijela dobre rezultate". Tako da mi zapravo uzivamo sada. Odem u ured oko pola 10 a kuci krenem vec oko pola 1 jer ne zelim upasti u popodnevnu guzvu. I to mi se svejedno broji kao rad iz ureda. Sto se mene tice - idealno

Pa ne da se baš ni svim ljudima stalno raditi od kuće. Meni je jedno vrijeme bilo OK, ali fali kontakt, te doma ili dobrim dijelom sam ili pak gnjave žena i djeca, te radi ručak kad si već doma, te u nabavku, a cijelo vrijeme (kad već radiš) balansiraj sa sastancima, telefonima, štednjakom i tak...

Ima dosta ljudi kojima rad od kuće nije prihvatljiva opcija, neovisno o potrebama posla. Isto tako, kod nas dobrim dijelom sam odlazak na posao i nazad nije toliki vremenski problem kao u večim gradovima vani.

 

Jak oje ovisno i o lokaciji. Zapadna Europa - dobrim dijelom su svi doma, neki moji kolege nisu preko dvije godine uopće vidjeli firmu. Bliski istok - ovisno o firmi, poslu, poziciji itd. Ja tu balansiram između ureda i rada od kuće (u HR), bukvalno on - off.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Rad od kuce - situacija
Old Iggy kaže...

Pa ne da se baš ni svim ljudima stalno raditi od kuće.

 

Ali poanta je da se ljudima dozvoli da rade od kuce ako hoce i kad hoce

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Rad od kuce - situacija
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Pa ne da se baš ni svim ljudima stalno raditi od kuće.

 

Ali poanta je da se ljudima dozvoli da rade od kuce ako hoce i kad hoce

Poanta je ako se hoće i može.

A sve manje firmi daje ljudima na volju. Dijelom razumijem, nisu svi poslovi isti, kao ni ljudi.

6 godina
offline
Re: Rad od kuce - situacija
Friday kaže...

A koji je razlog inzistiranja na radu iz ureda?

 Kod mene je šef izgradio novu zgradu i sada ne želi da mu uredi zjape prazni. Ako hoćeš raditi od kuće moraš proći kroz proceduru tako da na kraju izgubiš volju. 

 

Uglavnom, balkanski mentalitet, privrženost "tradicionalnim vrijednostima" i slične fore. 

 

Meni osobno hibridni sustav najviše odgovara. 

12 godina
offline
Re: Rad od kuce - situacija
Vandit kaže...
Friday kaže...

A koji je razlog inzistiranja na radu iz ureda?

 Kod mene je šef izgradio novu zgradu i sada ne želi da mu uredi zjape prazni. Ako hoćeš raditi od kuće moraš proći kroz proceduru tako da na kraju izgubiš volju. 

 

Uglavnom, balkanski mentalitet, privrženost "tradicionalnim vrijednostima" i slične fore. 

 

Meni osobno hibridni sustav najviše odgovara. 

 Ti mora da radiš kod Sušca
Moja firma je još od prije pandemije bila remote friendly... petkom imamo ručak i pivo u uredu(skraćeno radno vrijeme, ne nakon radnog vremena) pa odem kada mi druži s kolegama.

Naravno ako dolaze klijenti ili imamo nekakve bitnije sastanke, najavi se ranije pa se ode u ured.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 21:04 (INCOGNITO99).
6 godina
offline
Re: Rad od kuce - situacija

Radim od kuće za stranu tvrtku koja ima lokalni ured u HR. 

 

Od prvog trenutka recruitmenta mi je rečeno da je posao 100% remote i da će takav ostati, da neće biti prisile da radim iz ureda, ali ako želim, da mogu. Prije toga sam radio za lokalnu tvrtku i gotovo cijelu pandemiju sam pregrmio u uredu. 

 

Razlika? Jedino u tome što mi je ekipa iz teama vrhunska pa nekad nedostaje druženja, ali osim toga... nikakva. Produktivnost ista kao da sam u uredu, uvjete rada firma dijelom financira (za kućni ured, dio režija i pristup netu).

 

Dolazak u urede forsira middle management jer drugačije ne mogu kontrolirati tko što radi, tko s kim komunicira, itd. Znam taj tip i znam kako funkcioniraju i nisu mi dragi takvi menadžeri. 

4 godine
offline
Re: Rad od kuce - situacija
Friday kaže...

A koji je razlog inzistiranja na radu iz ureda?

 Gazda kupio prostor i ne želi da mu prostor bude prazan.

15 godina
offline
Rad od kuce - situacija

Evo baš se pokačio sam ženom zbog rada od kuće. Ja sam od početka korone od kuće ona se morala u ured vratiti u 9 mjesecu. Gladna sam što si skuhao, lol ništa, imam rado vrijeme. Ja da sam od kuće ja bih sebi nešto skuhala, ok rekao sam ti da tražiš rad od kuće, radi od kuće pa si kuhaj. 

 

Nađemo se ekipno jednom tjedno ali inače ja bih ovako mogao do mirovine. 

 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Rad od kuce - situacija

Na pocetku mi je rad od kuce prijao, ali sam jedno shvatio. Postao sam na kraju jedna teska ljencina. Dobio sam na kilazi, dobio sam uzasnu krvnu sliku... Ne ona klasicna krvna slika koja doslovno nista ne otkriva, nego sam isao provjeriti masnoce i jetrene eznizme. Sada pokusavam sto manje raditi od kuce i opet sto vise terati bicikl.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Rad od kuce - situacija

Sada radim kao full remote contractor. Prije toga Irska firma za koju sam radio je isla full remote radi covid-a. Sada kada se situacija smirila ideju na flex model sa full remote opcijom. Trenutna firma mislim da isto ima flex model za svoje full time radnike.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rad od kuce - situacija

balkanski mentalitet gura ljude natrag u urede ?!?!??

 

Ameri žele u urede jer mi je firmino sjedište u "fly over state" pa im je prosječni trošak mjesečni 30$ za ADSL od 4 Mb/s...

 

u sjedištu je AT&T "pipa" od 1 Gb/s x4 prema kontinentalnim središtima firme (zapravo dvije za Amerike, jedna Azija-Pacifik i jedna EMEA)...

 

njima pri radu od kuće svako malo puca veza...

 

kod nas u Hrvatskoj, idemo hibridno - 2-3 dana ured, ostalo doma (e tu je balkanski mentalitet - kavica do pol 10 vani, pa onda rad)..

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2022 8:42 (Stric_Jura).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rad od kuce - situacija
Ovisi kako koja firma. Neki su on-site, neki hibridni, a neki remote. Sve ovisi o politici firme, a tako je doslovno u cijeloj EU i US. Nismo ni iznimka ni pravilo. Koliko vidim isto tako je i u Irskoj.
Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rad od kuce - situacija
Mi smo još uvijek od doma, u ured se dolazi ako tko želi i kada zeli. Jedino je support obavezan dolaziti (barem jedan od njih). Poceli smo razgovarati o hybrid opciji koji ce vjerovatno biti 2 dana tjedno dolasci na radno mjesto ali nece poceti prije jeseni a možda ni tada. Ovo zapravo iznenađujuce dobro funkcionira. U prvim danima covida kada je rad od doma startao bilo je malo problema i uhodavanja ali se s vremenom se sve posložilo. Mi smo IT firma, 90% zaposleni su ITevci koji posao mogu obavljati i na terasi kafica na laptopu tako da s te strane nam se bilo lako prešaltati na ovo "novo normalno" režim rada.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2022 10:09 (JackIsBack).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Rad od kuce - situacija
SamoPitam3 kaže...

Na pocetku mi je rad od kuce prijao, ali sam jedno shvatio. Postao sam na kraju jedna teska ljencina. Dobio sam na kilazi, dobio sam uzasnu krvnu sliku... Ne ona klasicna krvna slika koja doslovno nista ne otkriva, nego sam isao provjeriti masnoce i jetrene eznizme. Sada pokusavam sto manje raditi od kuce i opet sto vise terati bicikl.

 Za rad od kuće moraš imati dosta samodiscipline i pazit na sebe jer se brzo usvinjiš (kilaža), lumbalni dio leđa počne jako zezati kao i vratna kralježnica... Svatko ima neki svoj ritam, pa je teško bilo što savjetovat, s čime počet dan, kako ga provesti... Ako su tu familija (roditelji), supruga, djeca pod istim krovom, onda je to jedna posebna dinamika. Ali da se, uz malo planiranja i volje.

3 godine
neaktivan
offline
Rad od kuce - situacija

Radio sam za firmu kod koje je bio hibridni model 3 dana ured + 2 dana remote. To je bio jedan od razloga zasto sam dao otkaz i otvorio obrt, imam u kuci ured i zena i ja sjedimo jedno preko puta, ona je i prije korone radila full remote. Sad je i ona dala otkaz i otvaramo content marketing agenciju koja ce biti full remote, 4 day work week i sva ostala moderna sranja :D

 

Puno sam zadovoljniji kad u 14-15 mogu zavrsiti sa poslom otici po dijete u vrtic i onda ostatak dana provoditi sa obitelji.

 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rad od kuce - situacija
zelenapaprika kaže...
SamoPitam3 kaže...

Na pocetku mi je rad od kuce prijao, ali sam jedno shvatio. Postao sam na kraju jedna teska ljencina. Dobio sam na kilazi, dobio sam uzasnu krvnu sliku... Ne ona klasicna krvna slika koja doslovno nista ne otkriva, nego sam isao provjeriti masnoce i jetrene eznizme. Sada pokusavam sto manje raditi od kuce i opet sto vise terati bicikl.

 Za rad od kuće moraš imati dosta samodiscipline i pazit na sebe jer se brzo usvinjiš (kilaža), lumbalni dio leđa počne jako zezati kao i vratna kralježnica... Svatko ima neki svoj ritam, pa je teško bilo što savjetovat, s čime počet dan, kako ga provesti... Ako su tu familija (roditelji), supruga, djeca pod istim krovom, onda je to jedna posebna dinamika. Ali da se, uz malo planiranja i volje.

 Lako se usvinjiti i mimo rada od kuce, ali eto. Nisam se usvinjio, vec sam vratio nekoliko kila koje nisam htio, a to je povuklo i krvnu sliku. Mislim, mozes biti i mrsav i imati losu krvnu sliku, ako se nezdravo hranis... Ako nista. Barem ne pusim. Na poslu se ne smije pusiti. Da sam pusac i da radim od kuce, soba bi mi vjerojatno saugala gore nego birtija.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Rad od kuce - situacija
Već kad si kod ks, kako zatražiš to, onako preventivno želiš uradit ks? Ne radim od doma, jedem sve i svašta, idem bajkom na posao (90% godine) tak da bi sve trebalo biti okej, al ono, nikad se ne zna.
5 godina
offline
Re: Rad od kuce - situacija
silvio3105 kaže...
Već kad si kod ks, kako zatražiš to, onako preventivno želiš uradit ks? Ne radim od doma, jedem sve i svašta, idem bajkom na posao (90% godine) tak da bi sve trebalo biti okej, al ono, nikad se ne zna.

 Ma ja sam imao daleko tezu bolestinu koju sam prebolio pa to dobijem kada sam zatrazim besplatno. To se uvijek vodi pod "kontrolu"

Za masnoce imas kolesterol (ldl i hdl) i trigliceride. Za dzigericu, odnosno jetru, alt, ast, alp i ggt. Ovo za jetru ggt malo povise nije problem, samo da su ostali u normali. Njega i secer zna dizati. Za masnoce, pa svaka cast onome tko ih ima u normali. Mada ne valja da su u nebesima, jer to znaci da lagano zakrcuju krvne zile.  Mislim da to sve i da sam platis kod nekog privatnika da i nije skupo. Samo pazi za tu konkretnu KKS, jer kod nas ona ne podrazumijeva masnoce i hepatogram i kalij i crp i.... Kod nas KKS podrazumijeva doslovno samo osnove, leukociti, trombociti, eritrociti, hemoglobin i manje -vise to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2022 3:02 (SamoPitam3).
15 godina
offline
Rad od kuce - situacija

Imam cca 25km do posla, nekad mi treba i do 40 minuta s autom... jednostavno sam rekao poslodavcu da mi se neda gubiti vrijeme na cesti, tim je rastrkan po cijeloj europi i kad skupi cijeli team u ured tad cu doci i ja, a do onda ostajem raditi od doma... jos kad se sjetim open office, produktivnost mi pade za 50%... tak da ja, ali i ostatak tima radi iskljucivo od kuce, tu i tamo se dogovorimo za ured kad nemamo puno posla, pa smo cijeli dan na pivam ili kavama xD uglavnom, nema nikakvog pritiska od strane poslodavca da se dolazi u ured, koliko znam zbog velikog rasta bilo je u planu uzeti jos jedan kat, ali sad se to detaljno preispituje, izgleda da su rezultati dobri i da nema potrebe za dodatnim prostorom. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice