Praksa u tridesetim

poruka: 44
|
čitano: 15.496
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Praksa u tridesetim
Horatio_Hornblower kaže...

Da sve stoji ali zaboravljamo da u nas svi traze ljude koji su spremni radit za par tisuca kuna a da imaju par godina Iskustva... 

Zasto bi netko zaposlio nekog bez iskustva cak i da ima veliku motivaciju to je bogohulno bar u razmisljanju kod rvackog poduzetnika jer on ne zwli gubit vrime na trening tog radnika

a imaš u svakom gradu par firmi koje uzimaju isključivo studente i juniore, odmah ih se baca u vatru, pa tko se pokaže.. plaća ih se što duže je moguće što manje, ponekad neka povišica da ne odu iz firme, i to tako hoda neko vrijeme.. nakon par godina kad vide koliko puno rade za male novce, odu u neku normalnu firmu i to je to

10 godina
offline
Re: Praksa u tridesetim
Ja sam se prolomio učeći. Napravio aplikacije, webove, svašta! NITKO osim jedne firme me nije čak niti testirao a kamoli zvao na razgovor. Zašto? Jer nemam odgovarajući faks. Ja sam im došao ko neki kuriozitet. Ono o vidi lika on bi malo programirao. Firma koja me pozvala, po njihovom riječima sve sam rasturio bolje nego itko prije i svejedno me nisu uzeli. Zato nemojte davat lažnu nadu. Ali tema ionak više nije bitna jer pokretač ne čita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Praksa u tridesetim

 

@Azmo

 

Hm, frendač,....jel' misliš da je problem u poslodavcima ili ipak u tebi?

 

Tamo gdje nisam prošao, znam i svjestan sam na kojoj je strani problem. Poslodavce ne krivim za ništa. Ta, ako znaš, pa neće te oni držati na ledu, zato kaj im se ne sviđaš.

Uvijek ima boljih, al' ne nužno u tehničkim skillovima. Više ti je to od osobe do osobe.

 

Uspjeh je moj i samo. Kao i neuspjeh.

Ne odustaj. Samo rokaj. Uči još više.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
13 godina
online
Praksa u tridesetim

sve ovisi od firme do firme.. u jednoj sam bio 5 sati - upoznavao sve koji rade tamo, imao razgovore, test inteligencije, rjesavao zadatke - nisam prosao.. 10 dana kasnije bio u drugoj firmi, bio na razgovoru 15 minuta i dobio posao.. a nije da sam u 10 dana dosao od juniora do seniora

 

ali daleko od toga da IT faks ne pomaže, radno iskustvo, ili za juniore što više samostalnih projekata

 
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Praksa u tridesetim
Azmo kaže...
Ja sam se prolomio učeći. Napravio aplikacije, webove, svašta! NITKO osim jedne firme me nije čak niti testirao a kamoli zvao na razgovor. Zašto? Jer nemam odgovarajući faks. Ja sam im došao ko neki kuriozitet. Ono o vidi lika on bi malo programirao. Firma koja me pozvala, po njihovom riječima sve sam rasturio bolje nego itko prije i svejedno me nisu uzeli. Zato nemojte davat lažnu nadu. Ali tema ionak više nije bitna jer pokretač ne čita.

 Probaj samostalno otvoriti obrt i raditi kao freelancer. Ili ako nisi prestar i možeš si priuštiti neki fakultet ili višu.

Istina je da rijetko uzimaju nekoga bez faksa. U mojoj firmi svi su s diplomama.

Potpis
10 godina
offline
Praksa u tridesetim

 

Hm, u mojoj bivšoj IT kompaniji, sjedio je do mene lik bez faksa. Bio je vanjski suradnik. U toj firmi je prošao, jer su oni imali koliko sam shvatio neki natječaj, neko natjecanje, pa je on to prošao i pobijedio.

I na kraju dobio posao. Nešto Ninja u CROZ-u.

 

Za manje kompanije faks vam nije bitan, kao ni godine. Za veće traže faks, ako to imaju po svojem statutu.

Za faksa se može, bez znanja baš i ne.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Praksa u tridesetim

Sudeći po brojnim komentarima u ovoj temi, zaključujemo sljedeće: 

 

1) Seniore, jednom u generaciji, u točno određenim količinama donose transdimenzionalne rode i ostaju trajno na Zemlji, poput Supermana.

 

2) Seniori ne stare, ne oboljevaju, ne umirovljavaju se, rade 3 smjene i još malo više.

 

3) Ako nisam uspio (8000€ mjesečno) ja, koji sve znam, nećeš ni ti.

 

4) Postoje samo korporacije i konglomerati. 

 

5) Zapošljavaju isključivo studente - beskučnike i, naravno, seniore. 

 

6) Godina je gospodnja 2021., ako nisi najbolji od najboljih, uvijek možeš cijepat drva, ili se objesi za svoje omiljeno stablo.

 

 
12 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Praksa u tridesetim

Najveca tragedija su sto bi svi mi 

1 ako smo poduzetnici malo platili dobrog radnika

2 ako smo radnici malo radili ako smatramo da smo malo placeni. 

3 sve mozemo zanemrit ako imamo odgovorajucu clansku iskaznicu onda ne treba ni znat jezik u kojem radis a kamoli pokrenit program jer jbg opcina grad zupanija daje neke pogodnosti a ruka ruku mije... 

Onda i ta oraksa u 30 je nebitna ako si slisten tj mozes imat i 50 i bit cea prihvatljiv. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Praksa u tridesetim

Ako netko nema sreće pri zapošljavanju, pošaljite mi na PM CV i link na bilo što što ste nakodirali (ok je i običan kalkulator, ne treba biti ništa spektakularno, samo da se vidi otprilike na kojoj ste razini).

Preduvjet je da ste prvih 3 do 6 mjeseci u ZG-u, nakon toga možete i na mjesecu raditi ako odrađujete svoj posao fer.

Junior / senior / drvosječa - svejedno je sve dokle imate znanje.

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Moj PC  
10 1 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Praksa u tridesetim

Jeli moze hello world? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Praksa u tridesetim

Samo ako je napisan iz glave u brainfucku

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Brainfuck

15 godina
offline
Re: Praksa u tridesetim
Horatio_Hornblower kaže...

Jeli moze hello world? 

 -bukva i par dobroćudnih likova izgleda nisu čitali početni post .. lik nije programer, ne zna (ništa) .. nego bi odokativno pola godine učio uz plaću. Ideja čak nije loša..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Praksa u tridesetim

Svugdje je to normalno osim u rh. 

Ja kad sam isao za kadeta struje na brod imao sam visoku placu samo zato jer su to bili kruzeri koji su kadetima davali lipe pare...  Inace zna se navigat ko kadet di ides na 6 mjeseci i vratis se sa 0 kuna eura lipa franaka i drugih valuta. 

Ali u tih 6 mjeseci naucis i vidis jeli mozes jeli to za tebe... 

U nas je problem svi bi htjeli gotov proizvod pa cak ako i imas volju dakle ne da trazis bezobrazne place nego nesto osnovno za prezivit di mozda se moze potpisat ugovor tipa ok obucit cemo te pruzit praksu od godine dana ali za uzvrat moras odradit 3 godine kod nas puno ljudi bi pristalo jer dobivas iskustvo pumpas portfelje znanja... Ali problem je sto nasi poduzetnici tako ne vide pa minjaju radnike na mjesecnoj bazi te su im svi krivi za to... 

Nisam ja isao na brod jer to volim nego zato u dalmaciji radit nesto van broda i turizma je skoro pa nepostojeće... Znam kad sam faks zavrsio bio u lame na intervju trazili nekog sa faksom friskog ali godinu dana iskustva...  Pa koji kufer onda ne zaposljavas studente pa ih ostavi ... Ali nema veze valjda je sve dobro... 

Moj PC  
5 0 hvala 0
3 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Praksa u tridesetim
Pozdrav,već neko vrijeme razmišljam o prekvalifikaciji za elektrotehničara,pa ako je netko malo više upućen molio bih da mi objasni kako funkcionira za odrasle (imam 30).Završio sam sss poljop.tehničar,mada sam od početka težio elektrotehnici sada žalim što nisam ostao pri tome.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2024 13:58 (Xerion).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice