Plaće Programera svih vrsta

poruka: 8
|
čitano: 18.382
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Plaće Programera svih vrsta

Evo jedna tema koja smrdi na troll,no to nikako ne želim.

Užasno me zanima kakva su plaćanja programera(game,web,desktop,buissnes...)

Kolika je minimalna i maksimalna plaća koju programer može imat i koja grana je najmanje/više plaćena?

 

Kakav je odnos plaća u RH i vani?

Inteligencija nije znanje,već mašta
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Plaće Programera svih vrsta

Plaće su od 2800 - 80,000, ovisi o firmi.

Gdje vani?

15 godina
offline
Plaće Programera svih vrsta
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Plaće Programera svih vrsta

Što se tiče SAD-a:

What Do the Highest-Paid Programmers Make? 

 

- Programmer lead with 10-plus years of experience -- $99,666
- Technology expertise: Extranets -- $100,566
- Education: Doctorate degree -- $101,647
- State: Virginia -- $102,773
- Major metro area: San Jose -- $114,450
- Computer and mathematical occupations -- $77,230
- Computer programmers -- $74,900
- Software developers, applications -- $90,410
- Software developers, systems software -- $97,960

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Plaće Programera svih vrsta
Evo jedan zanimljiv članak koji preproučam, a vezan je za ovu temu:

http://adtmag.com/articles/2011/05/27/what-highest-paid-programmers-earn.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Plaće Programera svih vrsta

Pozdrav ljudi,

 

Koliko bi zapravo imao plaču ako sam Software Engineer i imam položenu diplomu iz cjeloukupnog managmenta( Cambridge poslovni program). U cjeloukupni menagment razumjevam BIZNIS, BUSINESS , MARKETING, MARKETING,PRODAJA, SALES,FINANSIJE I RAČUNOVODSTVO, FINANCE AND ACCOUNTING,MENADŽMENT I POSLOVNA ORGANIZACIJA,MENADŽMENT LJUDSKIH RESURSA,MENADŽMENT PROJEKATA,INFORMACIONE TEHNOLOGIJE U POSLOVANJU,ODNOSI S JAVNOŠĆU.

 

Još imam jedno pitanje a nadam se da ćete znati odgovor.

 

Želim još na to položiti na učilištu certifikat za Certified Ethical Hacker, EC-Council Certified Secure Programmer-.NET ili neki drugi koji bi obuhvatilo sve to. Da li bi to povečalo plaću za van Hrvatske znam da bi ali neznam u Hrvatskoj kakva je situacija

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2013 11:13 (mihael.santek).
 
0 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Plaće Programera svih vrsta

Ovisi o puno stvari. Koliko znaš? Koliko iskustvo imaš? 

Koliko vremena imaš da tražiš posao? Ako ti je hitno onda ćeš pristati raditi i za 5k, a ako nije onda možeš tražiti i/ili čekati neke bolje poslove, s boljom plaćom. 

Također visina plaće ti ovisi o tome kako dobro pregovaraš ili prodaš samog sebe kao nečijeg zaposlenika...

 

Uglavnom, postoji hrpetina stvari o kojima ti ovisi visina plaće. U hr početnička plaća programera je oko 5k, sukladno iskustvu raste. Neki maksimumi se vrti oko 10-12k. Na stranu plaće, većinom su to drobra radna mjesta, gdje nema previše otkaza (osim ako ga sam neda za vecu plaću, ili ne radiš posao kako treba), uvije dobre i zabavne ekipe, plaćeni prekovremeni i slično.

 

Vani plaće koliko čitam po webu i čujem po pričama su daleko veće što je i za očekivati. 

 

Edit:

A certificirnje u hr sumnjam da će ti povečati plaću pri zaposlenju. Kasnije tijekom rada možda, ali ovako na početku kada se nekom poslodavcu prijavi 20-30 ljudi, pola njih ima neke certifikate, većina diplome, on u glavi ima već određeno koliko planira plaćati zaposlenika... sumnjam. Ali opet sve ovisi kako se prezentiraš i "prodaš". Znam ljudi koji su nesposbni za ikakav razvoj softwarea, a opet su uspjeli dobiti super radna mjesta ispred raznih genija samo zato što su bili samouvijereni i uvjerljivi. A onda kada su već dobili posao, većina njih u prvih par mjeseci pohvatala sve što im je nedostajalo u znanju i iskustvu te su programirali kao i svi drugi. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2013 11:21 (Nilturion).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Plaće Programera svih vrsta

Na koji način se može doći do posla u Microsoftu, dali su potrebni projekti da te pozovu ili nešto drugo ili slično. Znamo da u Microsoftu plače su ogromno velike 20k koliko sam vidio na portalima.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice