Nikako ne mogu naći posao izdvojena tema

poruka: 996
|
čitano: 547.372
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...
Pislje kaže...

Pa zasto si sapunjo macora dvije godine? mogo si nesto nauciti barem web dizajn. Moras shvatiti da i nakon skole ili fakulteta moras prosirivati svoje znanje i strucnost koliko god mozes. i nemoj biti ljen sramota je biti besposlicar a ne raditi kao konobar ili smetlar. i daj polozi vozacki kad to nemas misle da si maluoman.

Ja nemam ništa protiv smetlara, pogledajte koju sam ja struku završio. Jedino mogu raditi na crno, a to neću.

ostavi ono sta si napisao nemoj mijenjat postove napravi edit u poruci ak oces jos nes napisat

xDDD
14 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Mislin da je najveća greška odustat od školovanja prije završenog fakulteta, naravno ako se za njega ima novaca i četverogodišnja srednja škola. 
Mislin šta je teško u tome da se školuješ. Samo sidiš i čitaš, pamtiš. 

Ovako kad čitan ovakve teme i postove stvarno mi se još više uči i ostaje u školi, samo zbog nemogućnosti traženja posla.

Šta se tiče teme. Odbaci sve predrasude u vezi poslova. Nikoji posa nije sramotan ako ga se obavlja časno i odgovorno. Bolje bit dobar smetlar nego loš programer. (malo glupa usporedba al eto....)

 

Na svon primjeru to mogu potvrdit. Prije 2 godine san tražija posa za priko lita amo reć "tehničke" prirode (kompjuter i tako to). Uglavnom odbija san ikakav fizički rad (nošenje kovčega, konobarenje, pranje prozora na pumpi...) i to mi se osvetilo, nisan naša ništa za radit.
Ove godine san tražija bilokakav posa i naravno naša san, ka pomoćni radnik u coca-cole (pra san pod, nosija kutije i takve stvari) i naravno da san se umorija i naradija ali barem san uživa u zarađenom novcu.

Znan da iman samo 17 godina al govorin po svome nevelikon iskustvu i svoje mišljenje.

Sretno sa pronalaskom!

If God made everything, God must be somewhere in china.
Moj PC  
18 0 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...
Pislje kaže...

Pa zasto si sapunjo macora dvije godine? mogo si nesto nauciti barem web dizajn. Moras shvatiti da i nakon skole ili fakulteta moras prosirivati svoje znanje i strucnost koliko god mozes. i nemoj biti ljen sramota je biti besposlicar a ne raditi kao konobar ili smetlar. i daj polozi vozacki kad to nemas misle da si maluoman.

Da li se može ići na fakultet sa slabim ocjenama?

Po meni je sramota što si odbio sve što ti se nudilo, a onda se žališ na forumu...

Slavonija u ♥ ;;;---;;; Ako se dogode 2 faila istovremeno, dali se oni međusobno poništavaju?
15 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

znate vi koliko ovakvih tema ima na drugin forumima, mali milijun.

koliko je sada u hrv. ljudi nezaposleni i zaposleno a ne primaju placu? 300k?

 

daj budi sritan ako nadjes bilo sta, zasto bas moras nac posao u svojoj struci... skupi novce nekako, posudi i polozi vozacki ispit pa ces lako vratit kad dobijes posao.

 

moras se nekako zrtvovat da bi uspija, ulozi trud, puno truda, ili aj ca iz Hrvatske, ako imas tetu ili nekoga van zemlje. virujen da znas baren engleski jezik.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

Po meni je sramota što si odbio sve što ti se nudilo, a onda se žališ na forumu...

Ja nemam ni dan radnog iskustva.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 17:19 (računalac).
16 godina
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

A cuj, shvati da je kriza, i da bas nema posla. Ako te ista tjesi, FER, 5 godina radnog iskustva, Zagreb, i mjesecima bezuspjesno trazim posao. Na svaki oglas koji se javim (a ima ih vec nekoliko desetaka), javi se jos 20 ljudi, i jbga.. netko izgleda ima bolji CV od mene :)

 

Think locally, act globally...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

zas nemos?ko te drzi?ako ti nude smjestaj sta te briga ko sta kaze

 

14 godina
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Meni je problem kad nemam ni vozačku.

Nije problem što nemaš vozačku, nego je problem što ništa ne činiš da to promijeniš.

14 godina
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
SupremeCommander kaže...

A cuj, shvati da je kriza, i da bas nema posla. Ako te ista tjesi, FER, 5 godina radnog iskustva, Zagreb, i mjesecima bezuspjesno trazim posao. Na svaki oglas koji se javim (a ima ih vec nekoliko desetaka), javi se jos 20 ljudi, i jbga.. netko izgleda ima bolji CV od mene :)

 

E ovo je stvarno zalosno :-(

14 godina
odjavljen
offline
Nikako ne mogu naći posao

- Nema vozačke.

- Htjeo bi posao u struci, a o struci ništa nezna.

- Htjeo bih plaću min. 4000kn

- Htjeo bih gospodski posao; Da se ne namuči nimalo.

 

 

Najbolje predaj upit sa zivotopisom za presjednika hrvatske, ili ministra zdrastva etc.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 17:24 (Weky).
Moj PC  
36 0 hvala 4
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
jojo_surf kaže...

znate vi koliko ovakvih tema ima na drugin forumima, mali milijun.

koliko je sada u hrv. ljudi nezaposleni i zaposleno a ne primaju placu? 300k?

 

daj budi sritan ako nadjes bilo sta, zasto bas moras nac posao u svojoj struci... skupi novce nekako, posudi i polozi vozacki ispit pa ces lako vratit kad dobijes posao.

 

moras se nekako zrtvovat da bi uspija, ulozi trud, puno truda, ili aj ca iz Hrvatske, ako imas tetu ili nekoga van zemlje. virujen da znas baren engleski jezik.

Nije problem u novcima, nego me je strah voziti auto.

14 godina
protjeran
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...
jojo_surf kaže...

znate vi koliko ovakvih tema ima na drugin forumima, mali milijun.

koliko je sada u hrv. ljudi nezaposleni i zaposleno a ne primaju placu? 300k?

 

daj budi sritan ako nadjes bilo sta, zasto bas moras nac posao u svojoj struci... skupi novce nekako, posudi i polozi vozacki ispit pa ces lako vratit kad dobijes posao.

 

moras se nekako zrtvovat da bi uspija, ulozi trud, puno truda, ili aj ca iz Hrvatske, ako imas tetu ili nekoga van zemlje. virujen da znas baren engleski jezik.

Nije problem u novcima, nego me je strah voziti auto.

LOL

pa ak imas novaca zas onda trazis posao

znam da je vozacki jako skup

xDDD
13 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
danfa123 kaže...
računalac kaže...
jojo_surf kaže...

znate vi koliko ovakvih tema ima na drugin forumima, mali milijun.

koliko je sada u hrv. ljudi nezaposleni i zaposleno a ne primaju placu? 300k?

 

daj budi sritan ako nadjes bilo sta, zasto bas moras nac posao u svojoj struci... skupi novce nekako, posudi i polozi vozacki ispit pa ces lako vratit kad dobijes posao.

 

moras se nekako zrtvovat da bi uspija, ulozi trud, puno truda, ili aj ca iz Hrvatske, ako imas tetu ili nekoga van zemlje. virujen da znas baren engleski jezik.

Nije problem u novcima, nego me je strah voziti auto.

LOL

pa ak imas novaca zas onda trazis posao

znam da je vozacki jako skup

Mogu položiti vozački ispit i završiti fakultet, ali bi isto teško našao posao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 17:30 (računalac).
15 godina
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...

Po meni je sramota što si odbio sve što ti se nudilo, a onda se žališ na forumu...

Ja nemam ni dan radnog iskustva.

nemas ni dan radnog iskustva, omFg. Svima je PRVI PUT. a ca ti ocekivas.

 

off topic.

ja da budem iskren, ja nisan trazio posao, posao je nasa mene. od rodaka otac je cua da nista ne radin, da samo izlazin,jeden, spavam, zderen i uzivan i meni je odgovaralo, nisan niti malo trazia posao. ali onda me je jednom nazva od rodaka otac da jeli mi triba posao. ja san reka da ne triba ali da bi bilo cool nekako izgubit vrime pa san se odlucia da moze. nazva me gospodin koji je sef te firme i reka da doden. ja san dosa, 1 minutu popricali i nisan mora radit ni nikakvu molbu ni nista, samo mi je reka da mu dan broj mobitela i to je to. nazva me, pita me ocu li radit, ja reka da ocu i eto, dan danas sam jos u toj firmi.

14 godina
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...
jojo_surf kaže...

znate vi koliko ovakvih tema ima na drugin forumima, mali milijun.

koliko je sada u hrv. ljudi nezaposleni i zaposleno a ne primaju placu? 300k?

 

daj budi sritan ako nadjes bilo sta, zasto bas moras nac posao u svojoj struci... skupi novce nekako, posudi i polozi vozacki ispit pa ces lako vratit kad dobijes posao.

 

moras se nekako zrtvovat da bi uspija, ulozi trud, puno truda, ili aj ca iz Hrvatske, ako imas tetu ili nekoga van zemlje. virujen da znas baren engleski jezik.

Nije problem u novcima, nego me je strah voziti auto.

Imaš totalno krivi pristup. Ako te je strah, to ne znači da moraš odustati od toga. Uvijek postoji način.

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...
danfa123 kaže...
računalac kaže...
jojo_surf kaže...

znate vi koliko ovakvih tema ima na drugin forumima, mali milijun.

koliko je sada u hrv. ljudi nezaposleni i zaposleno a ne primaju placu? 300k?

 

daj budi sritan ako nadjes bilo sta, zasto bas moras nac posao u svojoj struci... skupi novce nekako, posudi i polozi vozacki ispit pa ces lako vratit kad dobijes posao.

 

moras se nekako zrtvovat da bi uspija, ulozi trud, puno truda, ili aj ca iz Hrvatske, ako imas tetu ili nekoga van zemlje. virujen da znas baren engleski jezik.

Nije problem u novcima, nego me je strah voziti auto.

LOL

pa ak imas novaca zas onda trazis posao

znam da je vozacki jako skup

Mogu položiti vozački ispit i završiti fakultet, ali bi isto teško našao posao.

 

Zasto? Meni se sadasnji poslodavac javio da dodem raditi kod njih kad diplomiram dok sam bio apsolvent jos (i ne, nije preko veze). Jasno, to ti se nece dogoditi ako dajes ispite sa dvojkama, ali ako se stvarno primis posla i budes dobar na faksu, lako ces naci posao
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 17:42 (Grgapm).
15 godina
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

računalac, ...

 

ili si običan trol ili stvarno jedisntven slučaj.

U oba slučaja, savjet, ne-seri.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

Netraži se za svaki posao vozački  i nemoj se izvlačit na tu kartu.

Zadnje dvije godine da si radio bilokoj posao čak i za naprimjer 2500 kn sad bi imao 60 000 kuna u džepu, 2 godine radnog iskustva, a isto, tebe nitko nebrani da dok radiš tražiš posao.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

t

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...
Pislje kaže...

Pa zasto si sapunjo macora dvije godine? mogo si nesto nauciti barem web dizajn. Moras shvatiti da i nakon skole ili fakulteta moras prosirivati svoje znanje i strucnost koliko god mozes. i nemoj biti ljen sramota je biti besposlicar a ne raditi kao konobar ili smetlar. i daj polozi vozacki kad to nemas misle da si maluoman.

Da li se može ići na fakultet sa slabim ocjenama?

Kako ne. Poljoprivredni fax može svatko upisati. Zatim i u upravni i u trgovina se isto lako upada.

Možeš čak i na FOI ali svoje loše ocjene moraš kompenzirati znanjem na prijavnom.

Moj savjet: upiši fax i kritike shvati pozitivno.

13 godina
protjeran
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

ti si qurton a ne računalac,jakog računalca imas srednju skolu.tako i ja mogu reci da sam u toj struci jel eto PC mi hobi.računalci su oni sa FER-a.momićiću ti budi sretan da pocmes sa konobarenjem kao prvim poslom,mani se ćorava posla

16 godina
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
računalac kaže...
danfa123 kaže...
računalac kaže...
jojo_surf kaže...

znate vi koliko ovakvih tema ima na drugin forumima, mali milijun.

koliko je sada u hrv. ljudi nezaposleni i zaposleno a ne primaju placu? 300k?

 

daj budi sritan ako nadjes bilo sta, zasto bas moras nac posao u svojoj struci... skupi novce nekako, posudi i polozi vozacki ispit pa ces lako vratit kad dobijes posao.

 

moras se nekako zrtvovat da bi uspija, ulozi trud, puno truda, ili aj ca iz Hrvatske, ako imas tetu ili nekoga van zemlje. virujen da znas baren engleski jezik.

Nije problem u novcima, nego me je strah voziti auto.

LOL

pa ak imas novaca zas onda trazis posao

znam da je vozacki jako skup

Mogu položiti vozački ispit i završiti fakultet, ali bi isto teško našao posao.

 

U cemu je problem onda? Kreni na fax i nadi neki posao preko student servisa, npr u t-comu javljaj se na telefone, koliko znam 20kn je sat ako se nije nesto promjenilo.. Smijeh

14 godina
odjavljen
offline
Nikako ne mogu naći posao

Tema se dosta rashuktala vidim,veliki je problem neangažiranost,a i svi bi nekakve gospodske poslove,ja bih osobno bio i trgovački putnik,a sa IT-om bih se bavio u slobodno vrijeme i nadograđivao svoje znanje,dok ne bih postao konkurentan na tržištu rada i poslova.Također ne posjedujem vozačku dozvolu(meni novci jesu problem,jer je vozačka dozvola nažalost postala investicija.)

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Nikako ne mogu naći posao

Nije da je meni posao blizu,sad zavrsavam 4 godinu u srednjoj za tehnicara za el strojeve sa primjenjenim racunalstvom...I poslje toga mislim na faks barem 3 ako ne i 5 godina na veleuciliste rijeka - poslovna informatika....Samo se bojim da bi mi to bilo uzalud da necu nac posao sa 5 godina faksa ... :/

Erik
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Moj savjet ti je ili radi ili se skoluj najgora opcija ti je dugo traziti posao iz snova. najbolja i najteza opcija ti je radi i skoluj se, jebiga treba se ustat iz kauca obrisat igrice probudit. . . . tesko je ali valjda ce se jednog dana isplatiti

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nikako ne mogu naći posao

čitajući ovu temu zaključio sam da se u hrvatskoj nemože naci posao ako nam kum,rođak,teta itd nisu na nekom viskom položaju!

Da si dr.sc opet nebi mogao naci posao nego samo preko veze!

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 19:32 (zeroname).
 
4 3 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
zeroname kaže...

čitajući ovu temu zaključio sam da se u hrvatskoj nemože naci posao ako nam kum,rođak,teta itd nisu na nekom viskom položaju!

Da si dr.sc opet nebi mogao naci posao nego samo preko veze!

  Možeš nać kakav takav posao ako imaš diplomu.

 

A problem ovog lika je što želi visoko pozicjoniran posao i visoku placu, a ništa nezna i nerazumije se u to.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
15 godina
offline
Nikako ne mogu naći posao

Daj ne cjepidalači uhvati se posla, pokaži da se nebojiš ni jednog posla i poslodavci če sami dolaziti.

 

Kod mene je situacija takva da sam ove godine završio srednju školu(agro-turistički vodič), imam 19 godina, a počeo sam raditi sa 13 nažalost sve je to na crno ali i sada, sada radim u vinogradu (berbe), ali radio sam kao zidar segrt električara, u kuhinji kuhar, konobario... Uglavnom uhvati se posla kojeg nađeš pa ako dođe nešto bolje uzmi to. Ja čekam da me momentalno jedan poslodavac zaposli poslje berbe(oko 11. mj.) i to nakon 4.g. što sam radio kod njega a plača bi bila 2.500 kn ja sretan i zadovoljan, roditeljima za režije i hranu 1000 kn, a meni 1500kn više nego dovoljnoSmijeh.

 

Nemaš ženu, djecu, roditeljima najvjerojatnije nečeš davati novce, a hrana krov nad glavom imaš, što se buniš i na manju plaču od 4000 kn.Neodlučan

 

Ako nečeš da radiš takve poslove, uhvati se knjige zagri stolicu, put fakultetu i uči, drugo nemaIzlanuo se

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 19:36 (ivan262).
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao

moja sestricna je u losoj financijskoj situaciji upisala medicinu i zavrsila! konbarila je uz faks kad god je mogla da bi zaradila nesto i uz stipendiju! sad je doktorica i bez veza je dobila posao odmah kako je zavrsila staz! sad ce jos ici na specijalizaciju! Sve se moze kad se hoce bar ja tako mislim ako ne u svom mjestu u hrvatskoj negdje sigurno!

My Life Is A Very Serious Game...
14 godina
protjeran
offline
RE: Nikako ne mogu naći posao
bugonja kaže...

ti si qurton a ne računalac,jakog računalca imas srednju skolu.tako i ja mogu reci da sam u toj struci jel eto PC mi hobi.računalci su oni sa FER-a.momićiću ti budi sretan da pocmes sa konobarenjem kao prvim poslom,mani se ćorava posla

Blento to nema veze sa fakultetom. Po tebi ako završiš FER ili FOI automatski si programer?

 

Znanje iz računalnih znanosti samo i SAMO ovisi o osobnom zanimanju za struku. Kao i učenjem.

 

Fakultet te neće učiniti ni stručnjakom ni sposobnim.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_strin
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice