Koliko serviseri naplaćuju instalaciju Windowsa?

poruka: 67
|
čitano: 22.529
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koliko serviseri naplaćuju instalaciju Windows
OpPlsNerf kaže...

Ugradnja klime je 1600kn, to su samo ruke. I onda mi ugrade krivo, voda se nakuplja u vanjskoj jedinici i curi iz rupe koja nije za to predviđena.

Pretpostavljam da tu otpadne para na crijevo, nosač, šarafe... al da ga jebeš 1000kn mora bit zarada.

 

 

 

Meni je trebalo samo premjestiti unutarnju jedinicu iz jedne u drugu sobu, moj materijal njegove samo ruke i plin trazio 280e s tim da se ogradio da ne garantuje da ce sve raditi kao sto je prije (klima toshiba 18, stara 3 godine tj. 2019 god., kupili stan proslog ljeta pa malo preuredili i nije nam odgovarala njena pozicija i zato premjestanje). Reko hvala i dovidjenja, javio se kolega sa posla za koga uopste nisam ni znao da radi klime i sve to uradio za 60e (iako sam mu davao vise nije htio ). To je bilo u 9 mjesecu, klima za sada radi ko nova a i on sam rekao ako bude nekih problema samo da mu javim.

On topic, razgovarao sam sa poznanikom koji vec 20g prodaje hw i njegove rijeci su da danas skoro da i nema zarade u pojedinacnoj prodaji  nego da skoro svi kupuju na akcijama u velikim tc-a gotove kofiguracije. 

15 godina
offline
Re: Koliko serviseri naplaćuju instalaciju Windows
Ne treba podcjenjivati svoj rad i znanje. Sad kad je sve otislo gore instalacija windowsa , drivera minimalno ali minimlano 35 eura pa na vise.
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koliko serviseri naplaćuju instalaciju Windows
Horned Reaer kaže...
Ne treba podcjenjivati svoj rad i znanje. Sad kad je sve otislo gore instalacija windowsa , drivera minimalno ali minimlano 35 eura pa na vise.

 Kad si zadnji put instalirao neki driver kod obicnog korisnika ;)

15 godina
offline
Re: Koliko serviseri naplaćuju instalaciju Windows
Horned Reaer kaže...
Ne treba podcjenjivati svoj rad i znanje. Sad kad je sve otislo gore instalacija windowsa , drivera minimalno ali minimlano 35 eura pa na vise.

 

Cuj, ~200kn po instalaciji Windowsa sam naplacivao kucnim korisnicima jos 2000-tih i nisam ih se mogao rijesiti (tada sam imao dosta firmi s kojima sam radio odrzavanje i obim posla/naplata se nije mogao mjeriti sa kucnim korisnicima).

 

Iskreno cu ti reci , kao netko tko zivi od informatike vec skoro 30 godina, 35 eura danas je absolutno podcjenjivanje svog rada i znanja.

 

Znam da ce ti biti tesko razumjeti, kao sto je i meni bilo onomad, ali ako sam ne cijenis sebe nece te nitko drugi cijeniti. Dakako, ovo govorim sve pod uvjetom da svoj posao odradjujes korektno.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
2 godine
offline
Koliko serviseri naplaćuju instalaciju Windowsa?

To je posao za nezaposlene ljude (u smislu da nemaju sttalni posao).

 

Možeš uzeti i 60€, ali ako si dobar lik, postaneš rob te obitelji kojoj si digao windowse i ostalo, jer će te zvati za svaki kujac i usred noći, a naknadni rad naplatiti njima nije logično, jer su oni "već sve platili", kako kažu.

合氣道
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko serviseri naplaćuju instalaciju Windows
Zaporožac kaže...

 

Možeš uzeti i 60€, ali ako si dobar lik, postaneš rob te obitelji kojoj si digao windowse i ostalo, jer će te zvati za svaki kujac i usred noći, a naknadni rad naplatiti njima nije logično, jer su oni "već sve platili", kako kažu.

 

Ovo je misao toliko istinita, a toliko previdjena od sve mladje generacije koje se pocinje profesionalno baviti informatikom, da mi ih je vec unaprijed zao sto ce sve proci, jer eto i ja sam to prosao (vjerujem i Zaporozac takodje).

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
7 godina
online
Re: Koliko serviseri naplaćuju instalaciju Windows
syncmaster245b kaže...
Zaporožac kaže...

 

Možeš uzeti i 60€, ali ako si dobar lik, postaneš rob te obitelji kojoj si digao windowse i ostalo, jer će te zvati za svaki kujac i usred noći, a naknadni rad naplatiti njima nije logično, jer su oni "već sve platili", kako kažu.

 

Ovo je misao toliko istinita, a toliko previdjena od sve mladje generacije koje se pocinje profesionalno baviti informatikom, da mi ih je vec unaprijed zao sto ce sve proci, jer eto i ja sam to prosao (vjerujem i Zaporozac takodje).

Svi smo.

Kad se samo sjetim...

 

Zapravo sreća da kućna računala izumiru.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice