Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 955.997
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

BTW - samo da se pohvalim. Upravo sam se vratio autom iz Hrvatske - OPET

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Zbog zašto? Koliko ti je trebalo vremena za taj pothvat? 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
tjodalv kaže...

Ja sam isto čuo priče znanaca i poznanika kako Austrijanci nisu baš blago naklonjeni auslenderima. No kao što rekoh to su priče, ne znam zaista kako oni funkcioniraju ...

 

U HR zivim u selu u kojem ne mogu smisliti 90% ljudi i ti ljudi ne mogu smisliti mene. Tako da odlazak negdje gdje me netko ne voli nije nista novo za mene

Ti bi trebao pisati blog o svom životu u Irskoj ... Ja bi ga sigurno čitao :D

King in the castle, king in the castle ...
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Pero Dinamit kaže...

Zbog zašto? Koliko ti je trebalo vremena za taj pothvat? 

meni kum radi dvaput godisnje rutu london <> varazdin sa familijom, svaka cast takvima :D
najbrze mu je 19.5h za varazdin > london.

ja sam nakon 600km vec na iglama, da zivim imalo dalje od minhena letio bi doma umjesto vozio

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
2 godine
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

BTW - samo da se pohvalim. Upravo sam se vratio autom iz Hrvatske - OPET

 opiši malo kako je prolaziti kroz podvodni Eurotunel  

znam da vas tovare u vlak, ali ukratko...zanimljivo je...

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

OK, evo malo onda informacija kako je to islo...

 

Prosle godine u travnju je ovdje u irskoj bio bas totalni lockdown. Djeca nisu isla u skolu, ja sam radio od kuce. Pitao sam zenu "sta mislis da odemo u HR i ostanemo tamo cijelo ljeto?". Pitao sam i managera da li je to OK na sta mi je rekao da mu je svejedno gdje sam dok god mogu raditi. Razmotrili smo moguce rute i odlucili se na trajekt Dublin - Holyhead, Eurotunnel do Francuske, Belgija, Njemacka, Austrija, Slovenija, Hrvatska. Trebali smo prespavati u Belgiji ali nam je u zadnjem trenu otkazana rezervacija jer nismo essential workeri pa smo onda smjestaj pronasli u okolici Kolna. Krenuli smo na trajekt iz nase dublinske kuce oko 1 u noci ako se ne varam. U smjestaj u Kolnu smo stigli oko 8 sati navecer. Pojeli smo nesto nabrzinu i legli spavati. Ujutro je polazak bio u 6. Kod kuce u HR smo bili u 9 navecer. Prvi dan smo stajali samo za toalet. Drugi dan smo stali u Austriji u mcdonalds uz autocestu. Bilo je jako jako neizvjesno jer je sve bilo oprecnih informacija. Uopce nismo znali da li cemo moci proci preko svih granica. Na kraju nas skoro nigdje nisu nista ni pitali.

Put nazad je bio slican ali smo se umjesto Slovenije odlucili na Madjarsku. Docekao nas je zastoj od 3 sata na madjarsko-austrijskoj granici. Osim toga sve drugo je proslo bez problema. Nocili smo opet u Njemackoj ali smo zbog spomenutog zastoja stigli tamo dosta kasno. Sutradan smo sve prosli bez problema. Stali smo malo iza Londona na klopu (opet mcdonalds ) jer smo vidjeli da imamo dosta vremena do trajekta.

 

Ove godine je bilo dosta drugacije. Naime, zbog kretenskih irskih pravila odlucili smo se otici iz zemlje potpuno incognito. Odvezli smo se autom u Belfast i od tamo otici trajekom za Liverpool. Izmjedju Republike Irske i Sjeverne Irske nema granice tako da Irske vlasti nisu znale da smo napustili zemlju. Francuzi su u zadnjem trenu odustali od PCR testova te su poceli prihvacati antigen testove sto nam je ustedjelo nesto novaca. Inace, u drugom mjesecu smo kolektivno imali covid ali francuzi nisu priznavali potvrde o preboljenju. Jedna od opcija je bila i to da na putu od Liverpoola do Eurotunnel ostavim zenu i djecu na avionu u Londonu i da ih pokupim u Kolnu. Karte po osobi su bile 10 eura a testovi 100. Usteda je poprilicna. Nakraju su francuzi odustali od PCR-a pa smo svi napravili antigen testove. Put od Liverpoola do nase kuce u HR je trajao 26 sati. Osim za gorivo i toalet stali smo samo jednom nabrzinu nesto pojesti (mcdonalds, naravno). Bas nigdje nije bilo nikakvih problema. Svejedno je sve bilo dosta neizvjesno. Za ulazak u Francusku smo morali ispuniti nevjerojatna 23 lista papira prije polaska. Nezamislivo! Poprilicno naporan put ali zena je vozila dobar dio pa smo uspjeli bez odmora stici.

 

U medjuvremenu su irci maknuli Francusku sa crvene liste pa smo uzeli karte za nazad iz Francuske za Dublin (trajekt, jel). Krenuli smo iz nase kuce u HR oko 12:30 u ponedjeljak. Trajekt je bio u 16:30 u utorak. Izgubili smo nekih sat i pol na slovenskoj granici. U Austriji smo naletjeli na jednu gadnu prometnu nezgodu (auto se nabio pod sleper od iza, taman su ga vatrogasci rezali da izvuku ono sto je ostalo od ljudi unutra). Predvecer oko 8 sam rekao zeni da preuzme volan da malo zmirnem prije noci. Nazalost nakon nekih sat i nesto smo naisli na veliki zastoj u Austriji. Uslijed vrlo jake kise sa planine je bio odron na autocesti. Tu smo izgubili nekih sat i pol do dva. Onda smo se zamjenili pa sam vozio do 5 ujutro (vecinom uz kisu) kad sam vec bio laganini koma. Zamjenili smo se pa je zena vozila iduca 2 sata. Nazalost, tih 2 sata je bila gusta magla pa je i ona izgorila. Ja sam uspio odspavati malo pa sam zadnjih nekih 7 sati vozio bez problema. Stigli smo na trajekt nekih 3 sata prije vremena. Boarding je prosao bez problema isto kao i put do Dublina. Ukupno trajanje voznje autom 24 sata i par minuta. Trajekt oko 18 sati.

 

Neki se cude sto idemo autom jer kao "pa jel nije jefitnije avionom?". Je, jeftinije je avionom stici u HR. Ali koliko bi kostao rentacar za 2 mjeseca po Hrvatskoj? Ne mozemo tamo biti bez auta, jebi ga. Uostalom, nitko ne mora ici tako iz komada - mozes stajati koliko god te volja i spavati ako hoces.

Eurotunnel je super stvar i definitivno nesto sto se isplati vidjeti. Jako je neobicno to sto autom ulazis u vlak. Usluga je vrhunska, sa jedne na drugu stranu dodjes u doslovce pola sata. Imaju cak i zgodnu duty free zonu sada kad je UK izvan EU. A jako su fleksibilni tako da ako dodjes ranije pustaju te odmah da ides a toleriraju cak i ako zakasnis na svoj vlak - puste te na iduci.

 

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 13:18 (Friday).
 
34 0 hvala 12
2 godine
protjeran
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Lijep tekst za pročitati, imaš dar za pisanje. Ali definitivno si cicija, vući se autom s jednog kraja Europe na drugi, radi neke uštede, nebih nikad, pogotovo jer si vjerojatno možeš to sve priuštiti.

 
3 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

OK, evo malo onda informacija kako je to islo...

 

Prosle godine u travnju je ovdje u irskoj bio bas totalni lockdown. Djeca nisu isla u skolu, ja sam radio od kuce. Pitao sam zenu "sta mislis da odemo u HR i ostanemo tamo cijelo ljeto?". Pitao sam i managera da li je to OK na sta mi je rekao da mu je svejedno gdje sam dok god mogu raditi. Razmotrili smo moguce rute i odlucili se na trajekt Dublin - Holyhead, Eurotunnel do Francuske, Belgija, Njemacka, Austrija, Slovenija, Hrvatska. Trebali smo prespavati u Belgiji ali nam je u zadnjem trenu otkazana rezervacija jer nismo essential workeri pa smo onda smjestaj pronasli u okolici Kolna. Krenuli smo na trajekt iz nase dublinske kuce oko 1 u noci ako se ne varam. U smjestaj u Kolnu smo stigli oko 8 sati navecer. Pojeli smo nesto nabrzinu i legli spavati. .....

 jbte što ti je šajba čista 

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
VonMackensen kaže...

Lijep tekst za pročitati, imaš dar za pisanje. Ali definitivno si cicija, vući se autom s jednog kraja Europe na drugi, radi neke uštede, nebih nikad, pogotovo jer si vjerojatno možeš to sve priuštiti.

 

Imas pravo, zasto bih vozio kad mogu istovariti 5000 eura za rentacar? Mozda je tebi to "neka usteda" ako ti je to tjedna placa. Meni nije, ja radim za kikiriki...

Uostalom - ja obozavam voziti i budem uzbudjen kao malo dijete zbog toga.

 

MasterG kaže...
Friday kaže...

OK, evo malo onda informacija kako je to islo...

 

Prosle godine u travnju je ovdje u irskoj bio bas totalni lockdown. Djeca nisu isla u skolu, ja sam radio od kuce. Pitao sam zenu "sta mislis da odemo u HR i ostanemo tamo cijelo ljeto?". Pitao sam i managera da li je to OK na sta mi je rekao da mu je svejedno gdje sam dok god mogu raditi. Razmotrili smo moguce rute i odlucili se na trajekt Dublin - Holyhead, Eurotunnel do Francuske, Belgija, Njemacka, Austrija, Slovenija, Hrvatska. Trebali smo prespavati u Belgiji ali nam je u zadnjem trenu otkazana rezervacija jer nismo essential workeri pa smo onda smjestaj pronasli u okolici Kolna. Krenuli smo na trajekt iz nase dublinske kuce oko 1 u noci ako se ne varam. U smjestaj u Kolnu smo stigli oko 8 sati navecer. Pojeli smo nesto nabrzinu i legli spavati. .....

 jbte što ti je šajba čista 

 

Zato sto u Walesu i Engleskoj nema bas insekata kao kod nas. Odes Slavonikom od Osijeka do Djakova i sajba kao tepih bude...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
VonMackensen kaže...

Lijep tekst za pročitati, imaš dar za pisanje. Ali definitivno si cicija, vući se autom s jednog kraja Europe na drugi, radi neke uštede, nebih nikad, pogotovo jer si vjerojatno možeš to sve priuštiti.

 Samo zato što si može priuštit ne znači da si i mora priuštit, tko bi normalan 2 mjeseca plaćao rent-a-car ako može doć sa svojim, a i sam roadtrip od IRE do HR zvuči kao dobra avantura.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
2 godine
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

OK, evo malo onda informacija kako je to islo...

 

 

 Puno hvala na opisu tvoga putešestvja. 

Svi mogu pogledati na jubitou kako se ukrcava u eurotunel ali (tvoje) osobno iskustvo iz prve ruke je nemjerljivo.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
2 godine
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
VonMackensen kaže...

Lijep tekst za pročitati, imaš dar za pisanje. Ali definitivno si cicija, vući se autom s jednog kraja Europe na drugi, radi neke uštede, nebih nikad, pogotovo jer si vjerojatno možeš to sve priuštiti.

 ajde ti troleru na permabann.

(preporuka, nisam te prijavio)

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
2 godine
protjeran
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Postoje mjesečni najmovi i cijene su daleko od ovih 5000 eura. Ak je gušt vozati se tebi i cijeloj obitelji ok, fair enough. Mada sumnjam.

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Rijec-dvije a autocestama...

 

Irska, Wales i Engleska - srednja zalost. Grub asfalt, dosta lose. Cestarine gotovo da nema nigdje.

Francuska - cist OK ali naplata cestarine svakih pola sata. Za ubit se od tih prekida. Jedna dionica je bila €1.60. Strasno!

Njemacka - vrh vrhova. Uglavnom 3 trake, dosta cesto bez ogranicenja. Potpuno besplatno

Austrija - vrlo kvalitetno ali zavojito pa umara. Vinjeta se kupuje

Slovenija - odlicno. Vinjeta

Hrvatska - odlicno. Preskupo za normalnog covjeka.

Madjarska - vise nego odlicno. Izuzetno siroke trake i duge ravne dionice. Vinjeta.

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 6
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

luka94 

Isto te mogu pitati protupitanjem, tko bi normalan vozio od irske do rvacke? Jebo ti tu avanturu kada ti treba 2, 3 dana da dođeš k sebi od umora. A i opasno je, budimo realni, voziti tako velike rute uz male odmore bez obzira što se vozači mijenjaju.

Auto možeš uzeti od staraca možda, rentati ako ideš na neko duže putovanje (more, frendovi u drugom gradu i slično). 

 

5000$ je možda auto na 2 mj, ali nije put/smještaj/gorivo/hrana na tom putovanju besplatna. Plus izgubljeno vrijeme i umor.

Ne znam, ja to ne bih radio, prevelika muka za ne znam što. Pogotovo ako si to može priuštiti, a on si može.

 

Ali to tako ide valjda, čim imaš više, više si cicija i gledaš na pare i kako što više uštedjeti (ništa osobno Frajdej, samo moje iskustvo sa frendovima koji zarađuju dobru lovu).

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 14:00 (Pero Dinamit).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
VonMackensen kaže...

Postoje mjesečni najmovi i cijene su daleko od ovih 5000 eura. Ak je gušt vozati se tebi i cijeloj obitelji ok, fair enough. Mada sumnjam.

 

Pa ne znam, iskreno. Nisam nasao nista povoljno. Koliko bi bio npr Passat ili Skoda Superb za 2 mjeseca? Sa full osiguranjem, prelascima granica i dodatnim vozacem? Proljetos sam kombi sa 8 sjedala platio 1600 eura za 8 dana.

Freak Show Inc.
2 godine
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Zaporožac kaže...
VonMackensen kaže...

Lijep tekst za pročitati, imaš dar za pisanje. Ali definitivno si cicija, vući se autom s jednog kraja Europe na drugi, radi neke uštede, nebih nikad, pogotovo jer si vjerojatno možeš to sve priuštiti.

 ajde ti troleru na permabann.

(preporuka, nisam te prijavio)

 A što si ti HDZ stožerašu sa 7 tjedana staža, da nisi jedan od cijenjenih forumaša 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 14:01 (VonMackensen).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 

Naime, zbog kretenskih irskih pravila odlucili smo se otici iz zemlje potpuno incognito.

 

 

 Mozes malo vise reci o tim pravilima, molim te?

 

E da, i drugi put molim te da najavis putovanje unaprijed kako bi dezurni mozgovi mogli na vrijeme dati misljenje o tvojem budgetiranju, potrosackim i vozackim navikama i opcenito nacinu na koji vodis svoj zivot. Krajnje nekorektno da si nas obavijestio tek po zavrsetku putovanja. </sarkazam>

2 godine
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže..

 

Pa ne znam, iskreno. Nisam nasao nista povoljno. Koliko bi bio npr Passat ili Skoda Superb za 2 mjeseca? Sa full osiguranjem, prelascima granica i dodatnim vozacem? Proljetos sam kombi sa 8 sjedala platio 1600 eura za 8 dana.

 Ne kontam što je ljudima teško provozati "tolike" kilometre automobilom kada osobno poznajem vozače autobusa koji pređu 10X više tjedno i tako staaaaalno do mirovine.

Čovjeku je to uživancija, dođe malo do moga rodnoga mjesta, malo na more, u planine, svaka ti čast.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
2 godine
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
VonMackensen kaže...

 A što si ti HDZ stožerašu sa 7 tjedana staža, da nisi jedan od cijenjenih forumaša 

 e dobro.

napisao sam relevantim osobama,( bijah na forumu od 2011 do 2014 godine)  od kada sam bio na forumu do kada, oni su to provjerili i sa mnom je ok.

tvoji smajliči su glupavi jer pišeš bez veze,zajebavaš ljude i moja preporuka je da letiš...

 

Možeš se smijati i nadalje..

Bez veze.

 

Ovo je zadnji tvoj post koji ću dječačiću (možež ti imati i 50 godina, ali imaš dječji mozak) komenirati.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 14:26 (Zaporožac).
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Za 5000 eura kupis auto u HR pa ga prodas za par mjeseci za isti novac kad se budes vracao.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 14:32 (Et_Tu_Brute?).
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Pero Dinamit kaže...

luka94 

Isto te mogu pitati protupitanjem, tko bi normalan vozio od irske do rvacke? Jebo ti tu avanturu kada ti treba 2, 3 dana da dođeš k sebi od umora. A i opasno je, budimo realni, voziti tako velike rute uz male odmore bez obzira što se vozači mijenjaju.

Auto možeš uzeti od staraca možda, rentati ako ideš na neko duže putovanje (more, frendovi u drugom gradu i slično). 

 

5000$ je možda auto na 2 mj, ali nije put/smještaj/gorivo/hrana na tom putovanju besplatna. Plus izgubljeno vrijeme i umor.

Ne znam, ja to ne bih radio, prevelika muka za ne znam što. Pogotovo ako si to može priuštiti, a on si može.

 

Ali to tako ide valjda, čim imaš više, više si cicija i gledaš na pare i kako što više uštedjeti (ništa osobno Frajdej, samo moje iskustvo sa frendovima koji zarađuju dobru lovu).

 Razumijem i to ali ima puno ljudi kojima je duži roadtrip dio odmora, proć kroz X država i vidjeti štošta je meni puno privljačnije nego letjeti avionom sat vremena pa makar i vožnja trajala 24 puta više. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 14:38 (luka94).
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
..Proljetos sam kombi sa 8 sjedala platio 1600 eura za 8 dana.

 -možeš platiti i više (ako želiš) ali i manje.. npr si kad čuo za riječ cijenkanje? ili po satu/danu ili po kilometru itd. :)) 'oženilo te' no novac služi tome. Ja recimo znam da se za trećinu može dobiti isto, pa idući put bolje (taktički) biraj kumove. :)) diverzifikacija, ne iz iste branše, tad je 'beskoristan' :))

 

Et_Tu_Brute? kaže...

Za 5000 eura kupis auto u HR pa ga prodas za par mjeseci za isti novac kad se budes vracao.

 -kul plan, osim što ga ne možeš izvesti jer ti fali par ključnih koraka.. recimo fizička ograničenja duha i tijela (biti na više od jednog mjesta u nekom trenu) kao i papirologija s potpisom vlasnika, dovoljno da to ne ide kako se pomisli na prvu.

-vjerojatno se on nije tog sjetio.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
ihush kaže...
Friday kaže...
..Proljetos sam kombi sa 8 sjedala platio 1600 eura za 8 dana.

 -možeš platiti i više (ako želiš) ali i manje.. npr si kad čuo za riječ cijenkanje? ili po satu/danu ili po kilometru itd. :)) 'oženilo te' no novac služi tome. Ja recimo znam da se za trećinu može dobiti isto, pa idući put bolje (taktički) biraj kumove. :)) diverzifikacija, ne iz iste branše, tad je 'beskoristan' :))

 

 

Nasao sam se u Madjarskoj, cekao me kombi koji sam bio dogovorio za 700 eura. Dosao lik po nas sa tim kombijem a ono prljavo za nepovjerovati. Neka ekipa rumunja iznajmljuje vozila. Sva do jednog stara i izuzetno neuredna. Nakon sat i pol natezanja sa njima i inspekcije po njihovom voznom parku trazio sam da nas sve (cijelu obitelj) vrate do aerodroma. A kako je korona vec poharala sve sto se moglo poharati tako su rentacar firme u Budimpesti uglavnom rasprodale svojih 70-80% vozila. JEDVA sam nasao taj jedan kombi koji sam dobio za 1600 eura. Gotovo nezamislivo skupo ali jebi ga. Bili smo bez ikakve alternative. U madjarsku se moglo uci samo sa boarding passom za avion tako da nisam mogao ni zvati nekoga da dodje po nas. Na kraju izbacio pare na pult i uzeo kljuc.

Tako da s obzirom na to ne bih rekao da sam cicija (mogao sam uzeti auto za upola manje novca ali sam obecao klinkama da cemo se voziti u kombiju).

Nadalje - prosle godine smo isli autom jer avioni su bili jako velik rizik. Nismo znali da li cemo se uopce moci vratiti za Irsku. Osim toga - svakako smo jos te zime bili rezervirali vilu sa bazenom u okolici Nice. Trebali smo ici 2 dana u Pariz (da srednja kci vidi Eiffelov toranj) i onda par dana u Nicu malo gustanje uz bazen. Odatle smo trebali za Rijeku kod sogorice pa tek onda u Slavoniju. Ali zbog korone je sve propalo. Bili smo se cak i pomirili da necemo uopce ici u HR prosle godine. Onda smo zvali, istrazivali, citali pravila za putovanja i odlucili se otici. Cak smo i 2 papige ponijeli sa sobom.

Ove godine smo se ipak odlucili ici autom jer smo shvatili da to nije tako strasno i da nista drugo nema smisla.

Naravno da je to opasan put jer je tako dugacak i naporan. Ali ja sam oduvijek obozavao duge voznje. Auto nam je dovoljno prostran da se klinke mogu namjestiti i koliko-toliko odmarati. Stajemo kad god nam se staje i trudimo se zabavljati cijelo vrijeme. Igramo igre u autu, imaju iza nosac za tablet pa gledaju netflix ili filmove sa naseg NAS-a, pricamo, glupiramo se...

Istina, nakon 20 sati u autu nije ti vise do nicega ali cure su toga svjesne i nisu se zalile ni prosle godine ni ove.

Da mogu naci neki pristojan auto za npr 2000 eura za 2 mjeseca vjerojatno bih ga uzeo ali cisto sumnjam da je tako nesto moguce.

Freak Show Inc.
2 godine
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Et_Tu_Brute? kaže...

Za 5000 eura kupis auto u HR pa ga prodas za par mjeseci za isti novac kad se budes vracao.

 Ne kontam ?!

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

-to je sasvim druga priča od 'normalne' .. tj sve se desi u životu pa i problemi što platiš par puta više od 'normalnog' .. no tome novac i služi, zar ne? :) + avantura, čak loša je dio svega, života (samo da nije opasno..).

-da, neki veći kombi, ''bilo bi zgodno..'' ali naravno nikad neću.. no, kad bi krenuo, tad bi takav put planirao u više dana, vozikanje od mjesta do mjesta, šteta je proći eu i ne vidjeti pola dvoraca, jesti švabske kobase i zelje, austrijsku štrudlu, talijansku pastu.. (umjesto macdonaldsa..) itd. .. pa eto, ja bi drugom rutom, drugačije, štutgart, ne minken itd. no naravno 99,999% da neću, ili da će tad biti sve suprotno od planiranog :) tj to je život i ako je samo novac tad je to ok. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Zaporožac kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

Za 5000 eura kupis auto u HR pa ga prodas za par mjeseci za isti novac kad se budes vracao.

 Ne kontam ?!

 Govorim fridayu, za te pare koliko bi ga kostalo auto rentat, moze kupit neko polovno pa kroz par mjeseci rijesit za relativno istu cijenu.

Ubi bene, ibi patria.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
...

pogotovo ljeti, gotovo je nemoguce naci neki dobar deal u hrvatskoj i okruzenju.

van sezone se moze naci neka trokolica za ispod 10e/dan (cak i od poznatih rent kuca), al to nit je za familiju niti za neku kilometrazu.

ne znam kaj se uopce i opravdavas ljudima :D

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
VonMackensen kaže...

Postoje mjesečni najmovi i cijene su daleko od ovih 5000 eura. Ak je gušt vozati se tebi i cijeloj obitelji ok, fair enough. Mada sumnjam.

 

Pa ne znam, iskreno. Nisam nasao nista povoljno. Koliko bi bio npr Passat ili Skoda Superb za 2 mjeseca? Sa full osiguranjem, prelascima granica i dodatnim vozacem? Proljetos sam kombi sa 8 sjedala platio 1600 eura za 8 dana.

 Evo ponuda koju sam trazio od ORYX dugorocni najam.

LTR PREMIUM je usluga gdje imas sve osigurano na autu i nemaš nikakvih dodatnih troškova.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
VonMackensen kaže...

Postoje mjesečni najmovi i cijene su daleko od ovih 5000 eura. Ak je gušt vozati se tebi i cijeloj obitelji ok, fair enough. Mada sumnjam.

 

Pa ne znam, iskreno. Nisam nasao nista povoljno. Koliko bi bio npr Passat ili Skoda Superb za 2 mjeseca? Sa full osiguranjem, prelascima granica i dodatnim vozacem? Proljetos sam kombi sa 8 sjedala platio 1600 eura za 8 dana.

 Passat 2.0 TDI DSG je oko u sezoni 3200€ mjesečno, ali ako pregovaraš i ugovoriš ranije (prije sezone) može oko 1000€ niže. Na dva mjeseca svejedno dosta ispadne. Jedino što izlazak iz EU niti jedan rentacar ne voli. Možda ti je opcija da platiš nekome da ti vozi auto a ti putuješ normalno. Za kombi su te oderali, Vivaro ili Vito su kakvih 80€-100€ po danu, osim ako je bila neka V-klasa AMG :-)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice