Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 957.506
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

irelandija nije porezno najprivlačnija.. sasvim drugi (real-politički) razlozi uvjetuju lokaciju, ujko-sem ili usa+uk dvorište, ponekad kao nato, jurisdikcija i kontrola.

-porezno je rumunjska povoljnija, no tamo su farme svinja i kupusa, interes-biz.

 

-podsjetnik nije google plaćao normalan porez nego cca 50% tj razliku koju je trebao platiti .. potiho oprošteno, brexit, tj ne može eu kažnjavati ujku, može 'ali'..

-pravno, ujko mora (želi) imati mailserver izvan dosega svojeg pravosuđa, kao guantanamo (kojeg je obamac obećao zatvoriti pa ništa).. dok velesile kontroliraju sve bitne čvrorove, npr girbraltar sa minifarmom servera.. tj sve pod neformalnom vlašću ujke ali izvan formalnog dosege njihivog pravosuđa, koje naravno ne može biti ni pod nečijim tuđim kao eu pravosuđem mada kao dio eu irelandja je .. no po oporštenoj kazni vidimo da nije, tj postoji jednakost a postoje i jednakiji ili jači-viši interesi, kao i ''granica'' između irelandije i UKja.. smijeh tj bilo bi zanimljivo da eu postavi neku prepreku, tj makarončić kao neki eu predstavnik prije mjesec je izgledao ako osoba koja bi to možda u ime eu mogla reći, no par dana nakon tog je jednostavno dobio čvrgu od ujke (sad imenom biden..) i mahnuo repom dok lizne ručicu u znak uobičajene podložnosti šefu.

 

-nema promjene, nema razloga za promjenu, tj ništa bitno se ne mijenja tj irelandija s formalnih 12.5% ili sad globalno 15%.. tj do sad je google plaćao cca 5,5% a to je u nekoliko godina 'samo' 13 milijardi razlike po izračunu eu-suda-kazne tj razlike koju je irelandija trebala naplatiti od googlea (a ovaj već imao novac na izdvojenom računu.. paradox, irska neće novac, time rizik sankcija eu + kazna.. no naravno zbog velesila-interesa toga nema a eu se onako kao lijepa (pametna) princeza pravi da ništa ne vidi-ne zna.. jer što će..). Hoće li sad u budućnosti google plaćati 5%, 12% ili 15% .. možda, kako-kome.. ili par ključnih ljudi možda dobije kofer, formalno se to objasni kao interes irelandije (radna mjesta) pri čemu se prešuti da tih par tisuća radnih mijesta godišnje manje koštaju nego samo porez koji irelandija poklanja googleu.. ... a nije samo google, nego sve soft su na otoku, glavni mail server npr microsofta, tj nije u texasu, nije u californiji, nije u woshingotinu.. jer bi tad bilo teritorij usa, nije u londonu, jer bi bilo uk .. i time pod kontrolom njihovinih poreznih službi, kao i suda, tj kazni.. tj prvi postulat svakog kriminala (organiziranog) je ''ne u svom dvorištu.'' .. i pametni znaju pametno voditi svoj biz, dok s trilijardama nema poštenja, morala, etike ili ustava-zakona koji bi bio iznad, tj kao sav ostali kriminal, npr droga, da se želi bio bi iskorjenjen, ne želi se jer šefovi ubiru benefite, tj nije više alcapone krimos s ulice nego su to sad korporacije koje plaćaju zaštitu ujki .. tj plaćaju porez, nešto, dio, kako-kome.. tj ako platiš ujki, ostalima ne moraš, jer ujko je the-šef, ne makarončič ili 'kolinda' (beligijanka) itd. dok dojčland nema 'pravo glasa' nego je samo kasica-prasica .. ostali su samo neki čudni nazivi za ujku koji vjerojanto ne zna nabrojati ni 5 država eu, kao što se čude za npr eurosong ili prosječan amer nikad čuo za amsterdam-roterdam itd.. do te mjere da nisu sigurnu na kojem su kontinentu ti (ne znaju ni to) gradovi..

 

-usa, tromeđe zaleđa političkih sjedišta, nacionalni parkovi itd.. tj zbog lokalne jurisdikcije + fbi problem kad netko želi kontrolu nad nekom državnom farmom servera.. 'nitko nadležan', a nalazi se u srcu usa, no ovo su exteritorijalne vode, na sigurnoj distanci koja eliminira i slučajnu-mogućnost nečeg takvog (kontrole, kazne..) jer ujko, mada je glavni mafijozo, ipak drži do nekih formalnosit kao prava, ustava, zakona.. tj formalno je sve po pe-esu, kao što je i nrp trumpek uredno platio usa porez i to kao simbol-predsavnik tj us-prezidente, koji se time i hvali 'kako je pametan', poslovno.. tj ne krši zakon nego ga (zlo)upotrebljava, .. pa sad s ostalim du-d-math.. tj primijenite trumpekov postulat na google, ms, oracle, amazon, ibm, intel, ostale.. samo u ITu, a pod istim (boljim) kriterijima ide audio-filmska ind, slično ostatak ali je ostatak manje važan, tj traktore, japanke i sl rade kinezi, mexikanci, njemci, ovo je važno-glavno, kao i financijske institucije-osiguranja ili kuće kao morgan .. oni koji drmaju trilijarde a kad se nešto desi porezom pokrije pučanstvo svijeta, jer su svi porezni obveznici ujke, neovisno o jurisdikciji formalnoj, tj sve što je u dometu tomahawka je njegovo... dok mu jedine mrlje na globusu predstavlja ostatak tj kina-rusija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 1 hvala 1
11 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

EU zemlje sa zanimljivim poreznim politikama pogodnim za korporacije su - Republika Irska, Luxembourg, Nizozemska.

Trenutno se priča o Irskoj, jer nitko ne želi taknuti Luxembourg. Za karijernog političara to bi bio harakiri.

 

Ono što Irska može potegnuti kao zadnje oružje protiv EU jest klauzula o "poreznoj neovisnosti".

Protiv SAD-a nemaju ništa učinkovito osim interesa postojećih korporacija za što jeftinijim pristupom u EU.

Pošto se ovdje preklapaju interesi nekoliko sila, u najboljem slučaju na kraju će postojati formalni propisi i oni neformalni po kojima korporacije nastavljaju dalje.

Hoće li se to prelomiti preko fiktivnih državnih poticaja ili drugačijim prelijevanjem iz šupljeg u prazno, pokazati će vrijeme.

Tada bi ispalo kako je ovo sada šepurenje političara, jedne strane friško nakon izbora, druge strane da pokažu kako nisu beskorisne niškoristi. I to će pokazati vrijeme.

 

Osim poreza, korporacije ovdje nisu zbog klime i maslaca, nego i zbog nepostojećih sindikata.

 

Najveća greška prethodnih vlada bila je što sredstva u zadnjih par desetljeća nisu preusmjerena u infrastrukturu i razvoj domaćih srednje-velikih tehnoloških tvrtki.

Ono gdje germanske zemlje šiju ostale je gomila specijaliziranih tehnoloških tvrtki koje zapošljavaju kvalificirane ljude.

Kada lupi kriza, one će i dalje biti u stanju zadržati mozgove jedno vrijeme.

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Djuro von Prekoplotovich kaže...
 

Najveća greška prethodnih vlada bila je što sredstva u zadnjih par desetljeća nisu preusmjerena u infrastrukturu i razvoj domaćih srednje-velikih tehnoloških tvrtki.

 

Zato sto moraju drzati jebene narkice i alkoholicare na drzavnoj sisi a to kosta puste milijarde svake godine. Da ne spominjem stotine tisuca ljudi koji primaju socijalu i ne zele raditi. Drzava im placa sve - ukljucujuci i stanarinu koja je enormna.

Koliko samo nasih ljudi ima u irskoj koji nemaju prakticki dana radnog staza a vec godinama tamo zive kao bubrezi u loju. Mene bi bilo sramota samog sebe.

Bolnice su u katastrofa stanju, ceste uzasne, broadband nedostupan ogromnoj kolicini ljudi... A oni pale milijarde na sljam koji nema ni stida ni obraza.

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Djuro von Prekoplotovich kaže...
 

Najveća greška prethodnih vlada bila je što sredstva u zadnjih par desetljeća nisu preusmjerena u infrastrukturu i razvoj domaćih srednje-velikih tehnoloških tvrtki.

 

Zato sto moraju drzati jebene narkice i alkoholicare na drzavnoj sisi a to kosta puste milijarde svake godine. Da ne spominjem stotine tisuca ljudi koji primaju socijalu i ne zele raditi. Drzava im placa sve - ukljucujuci i stanarinu koja je enormna.

Koliko samo nasih ljudi ima u irskoj koji nemaju prakticki dana radnog staza a vec godinama tamo zive kao bubrezi u loju. Mene bi bilo sramota samog sebe.

Bolnice su u katastrofa stanju, ceste uzasne, broadband nedostupan ogromnoj kolicini ljudi... A oni pale milijarde na sljam koji nema ni stida ni obraza.

 

Tvrtke "onog kojeg se ne smije javno imenovati" pojedu puno više od toga na napuhanim fakturama.

Dječja bolnica ići će debelo preko dvije milijarde. Samo oprema za tu bolnicu koju proizvodi tvrtka u kojoj radim i koja je potpuno nebitna u cijeloj priči košta u milijunima, a naručioci stalno nešto mijenjaju zahtjeve i još ne znaju bi li prije piškili ili kakili.

Računaj i s time da se poklopila efektivna nezaposlenost od preko 60% prošle godine (PUP) i smanjenje prihoda od nameta korporacijama još u 2019. godini.

Zbog toga ove godine dižu poreze na plaće.

 

Država plaća stanarine jer su glavonje u dogovoru s tvrtkama-iznajmljivačima i preko toga izvlače pare iz proračuna.

Nedavni cirkus oko masovnog kupovanja nekretnina je dio toga.

Stanovanje kako je riješeno u Nizozemskoj bi im skresalo troškove za barem 30%.

No, tu nema političke volje, jer tada vlasništvo i briga o nekretninama prelaze na općine ili zadruge/udruženja.

Kao i u Britaniji sada tjeraju ljude natrag u urede, jer još jedna godina praznih poslovnih zgrada znači da pajdašima propada biznis iznajmljivanja, kao i privatni mirovinski fondovi koji to sve financiraju.

 

Naši su budale, jer su Njemačka, Nizozemska i Švecka puno bolje za parazitiranje na socijali.

 

Norveška radi na onome što sam spomenuo maloprije. U zadnjih 10 godina puno njemačkih inženjera odselilo se tamo ili u Švicarsku.

Fejsbuk u Irskoj ima oko 5000 ljudi. Da sutra nestane ta tvrtka, ne bi se zapravo ništa promijenilo osim gubitka tih 5000 radnih mjesta.

Da nestane Apple, ne bi se ništa promijenilo. Netko drugi bi štancao digitalnu bižuteriju, nešto malo bi se usporio razvoj LLVM-a i to je to.

Istovremeno da nestane norveški Kongsberg, koji ima oko 11000 ljudi, to bi u Europi unazadilo razvoj tehnologije za trgovačku i vojnu mornaricu, kao i tehnologije za vađenje nafte i plina.

Ovi tudumi ovdje to tek trebaju shvatiti, iako im već nekoliko utjecajnih biznismena i savjetnika govori nešto slično.

 

Ah sure, it'll be grand.

Joj!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 13:06 (Djuro von Prekoplotovich).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 

Zato sto moraju drzati jebene narkice i alkoholicare na drzavnoj sisi a to kosta puste milijarde svake godine. Da ne spominjem stotine tisuca ljudi koji primaju socijalu i ne zele raditi. Drzava im placa sve - ukljucujuci i stanarinu koja je enormna.

Koliko samo nasih ljudi ima u irskoj koji nemaju prakticki dana radnog staza a vec godinama tamo zive kao bubrezi u loju. Mene bi bilo sramota samog sebe.

Bolnice su u katastrofa stanju, ceste uzasne, broadband nedostupan ogromnoj kolicini ljudi... A oni pale milijarde na sljam koji nema ni stida ni obraza.

Ma nije toliko loše momci. 

U Njemačkoj se najviše parazitira na sjeveru. Ljudi koji su godinama na socijali. Ali mislim da je Irska ovdje velikodušnija.

Njemački "inženjeri" sa Sjevera Njemačke idu jako često na jug i u Švicarsku. To je tako godinama. Neće vam Inženjer iz Stuttgarta ili Minkena za Zurich.
Ali onaj iz Hamburga i Hannovera hoće.
Previše je i tih sjevernih Njemaca na jug doselilo. Znaći skoro svi (sjever, zapad, istok) slijevaju se na jug i zagušuju neki normalni promet kadra.

 

BTW.

Kakvo je stanje sa hrvatima u Irskoj? Jel nas vise ili manje sada nakon Corone?

14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
unknown kaže...

Kakvo je stanje sa hrvatima u Irskoj? Jel nas vise ili manje sada nakon Corone?

 Ja sam se vratio jer cijena kuca i dalje ide gore. Ali sam uspio dobiti remote posao koji radim za Irsku iz Hrvatske.

10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

@unknown

 

Gle, ak' oš šljkati, IRE je obećana zemlja.

To kaj je manje tamo ekipe iz HR, Balkana, ne utječe na tebe. 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Zašto ići u Irsku, da ne kažem zabit, pored Austrije i Njemačke?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Znam samo pitam opčenito.
Nemam saznanja kakva je situacija sa dijasporom tamo sada :D
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
izzy007 kaže...
Zašto ići u Irsku, da ne kažem zabit, pored Austrije i Njemačke?

 Jezik? Mislim da puno više ljudi zna engleski njego njemački. Opušteniji ljudi općenito, manji porez ako si samac itd. Ne kažem da je općenito bolje nego u Njemačkoj ali definitivno postoje razlozi zašto bi netko odabrao Irsku pored Njemačke.

 

@unknown - Ovdje gdje sam ja vidim dosta novih Hrvata koji su se doselili, ali su neki i otišli. Tako da je manje - više isto kao prije par godina.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 15:34 (antimadridista).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
antimadridista kaže...

 Jezik? Mislim da puno više ljudi zna engleski njego njemački. Opušteniji ljudi općenito, manji porez ako si samac itd. Ne kažem da je općenito bolje nego u Njemačkoj ali definitivno postoje razlozi zašto bi netko odabrao Irsku pored Njemačke.

 

@unknown - Ovdje gdje sam ja vidim dosta novih Hrvata koji su se doselili, ali su neki i otišli. Tako da je manje - više isto kao prije par godina.

 Odkuda se najviše doseljavaju?
Ja bi rekao Zagreb zar ne?

16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ima nas odasvud - slavonaca, purgera, dalmatinaca, rjecana...

 

Ja aktivno razmatram selidbu u Austriju. Cekam da mi iz human resources jave jel mogu raditi iz Austrije. Irska nije losa ali je po mnogocemu drlog. Zdravstvo, skolstvo, infrastruktura... Sve je poprilicno lose. Isprva se cinilo OK ali s vremenom neke stvari isplivaju na povrsinu. Da ne bi bilo zabune - financijski mi je odlicno, cak i supruga ima svoj biznis sa tortama. Ali neke stvari su bas jebeni uzas. Nije mi uopce super bitno da odem ali ako mogu ostati raditi za istu firmu i za istu placu - otisao bih u Austriju.

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Doma si za sekund,mudro zboris,nadam se da ces uspit u naumu!!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
volegradele kaže...
Doma si za sekund,mudro zboris,nadam se da ces uspit u naumu!!

 

Ma krivo mi je sada otici odavdje gdje sam vec stekao uvjete za drzavljanstvo a fali mi relativno malo do mirovine. Ne znam, skroz sam u razmisljanju o tome...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ufff mirovina..imam jos klipsat do toga..tek 22 godine staza..😜
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
volegradele kaže...
Doma si za sekund,mudro zboris,nadam se da ces uspit u naumu!!

 Avion?

Friday kaže...
volegradele kaže...
Doma si za sekund,mudro zboris,nadam se da ces uspit u naumu!!

 

Ma krivo mi je sada otici odavdje gdje sam vec stekao uvjete za drzavljanstvo a fali mi relativno malo do mirovine. Ne znam, skroz sam u razmisljanju o tome...

 Jel mozes napisati koji su uvjeti za dobivanje drzavljanstva? 

Mirovina? Mislis na prijevremenu? Ako se sjecam postao si svoju sliku jednom na forumu,pa ne bih rekao da si relativno "star". 

 

 

15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 

Ma krivo mi je sada otici odavdje gdje sam vec stekao uvjete za drzavljanstvo a fali mi relativno malo do mirovine. Ne znam, skroz sam u razmisljanju o tome...

 aj, ne budi ti teško, napiši koja je dobna granica za posao tamo. bez zajebancije, pitam za frenda koji se sav u bazama podataka (od oracle pa nadalje) i u stalnim konfliktima s "privatnim informatičkim poduzetnicima" kojim je forma bitnija od sadržaja. njemu je nekih 50-ak i kuhan je i pečen u toj branši. tenks. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 19:14 (Ajar).
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Kolacic kaže...

 Jel mozes napisati koji su uvjeti za dobivanje drzavljanstva? 

Mirovina? Mislis na prijevremenu? Ako se sjecam postao si svoju sliku jednom na forumu,pa ne bih rekao da si relativno "star".  

 Mislim da čika Petko misli na uvjete za mirovinu, da kada jednoga dana ode može dobivati irske pare. Iako ne kužim zašto bi to netko napravio kada je rvacka mirovina skroz dovoljna 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 

 Irska nije losa ali je po mnogocemu drlog. Zdravstvo, skolstvo, infrastruktura... Sve je poprilicno lose.

 

hm.. sto te konkretno smeta u skolstvu u Irskoj?

dokvalifikacije i prekvalifikacije su masno sufinancirane (https://springboardcourses.ie/), tko god da je nezadovoljan sa poslom/lovom ima sansu za unapredjenje i vjestina i znanja.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
MrsMassacrirovitch kaže...
Friday kaže...

 

 Irska nije losa ali je po mnogocemu drlog. Zdravstvo, skolstvo, infrastruktura... Sve je poprilicno lose.

 

hm.. sto te konkretno smeta u skolstvu u Irskoj?

 

 

Osnovne i srednje skole su sprdacina malo zesca. A kako cujem - i fakulteti isto. Imam troje djece (jedno u osnovnoj, dvoje u srednjoj) pa govorim iz iskustva. Apsolutno sve u skoli je podredjeno tome da se djeca slucajno ne bi oko necega sekirala ili zabrinjavala. Sve se smatra uspjehom - kakav god rezultat dijete dobije na testu. Poglupljuje ih se do krajnje granice samo da nitko ne bi bio pod stresom.

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Ima nas odasvud - slavonaca, purgera, dalmatinaca, rjecana...

 

Ja aktivno razmatram selidbu u Austriju. Cekam da mi iz human resources jave jel mogu raditi iz Austrije. Irska nije losa ali je po mnogocemu drlog. Zdravstvo, skolstvo, infrastruktura... Sve je poprilicno lose. Isprva se cinilo OK ali s vremenom neke stvari isplivaju na povrsinu. Da ne bi bilo zabune - financijski mi je odlicno, cak i supruga ima svoj biznis sa tortama. Ali neke stvari su bas jebeni uzas. Nije mi uopce super bitno da odem ali ako mogu ostati raditi za istu firmu i za istu placu - otisao bih u Austriju.

Zašto onda ne odeš odma u hrv. raditi?

zašto u Austriju?

 

12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
unknown kaže...
Friday kaže...

Zdravstvo, skolstvo, infrastruktura... Sve je poprilicno lose.

Zašto onda ne odeš odma u hrv. raditi?

zašto u Austriju?

 

Odgovor ti je u poruci gdje pitaš.

Ubi bene, ibi patria.
10 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

 

 

Kada ideš vani iz HR, onda se na vraćaš u nju, sem turistički ili onako malo po mado. Ne odlazi ekipa sa familijama van, samo tako, onako na 2 metara dana da se vidi kako je recimo u Dublinu ili Norveškoj, nego se tamo odlazi da se započne jedan bolji, kvalitniji život, nego kaj HR nudi. 

 

Možeti netko pričati o ne znam čemu, o ne znam kakvom mjestu, al' dok ne odeštam, niš od toga. Recimo, CA dobra? Pa, idi i vidi.

Za HR svatko zna da nije baš zemlja po mjeri poštenog čovjeka, sem vucibatina, zločinaca, kriminalaca, klošara, itd....

U IT je lijepo, al sve oko njega je crno. Govorim za HR. 

 

Friday je recimo iz Graza do Ravnice, za svega par sati, a iz IRE nije baš tako jednostavno. IT ekipa svagdje u pravilu bolje živi od prosjeka, a sada je percepcija "boljega od HR" nečega ovisi od slučaja do slučaja, imali netko familiju, jel samac, rješeno stambeno pitanje, itd, itd.....

 

Generalno, brodo je da ljudi sami iskuse na svojoj koži da postoji nešto bolje od Hrvatske, i onog što poznaješ ovdje. Ako imate potomke, ne radi se samo o vama, nego i o njima i kvaliteti života koju će imati u HR, a koji recimo u AT ili CA.

 

Jednostavno je divno i prelijepo drugačije razgovarati sa našim Zapadnjacima koji su otišli iz Hrvatske i rade teške fizičke poslove, te vidjeti kako oni razmišljaju i kako su se odvojili sebe i emacipirali od balkanskog mentaliteta, pomirenja sa sudbinom, da ne želi biti uhljeb, ne želiš u stranku, ne želiš u kriminal, itd....Jedan radi u Ca, a drugi u IRE, sada opet uskoro nazada ide. Teško su radili tu i tamo, a poanta je da od HR nemaš baš puno, nego kao zamorac po cijele dane vrtiš onaj kolut, malo spavaš, jedeš, te opet tako u krug na onaj kolut raditi svoj posao kao rob, sluga i kmet zločinačkoj buržoaziji koja se obogatila na tuđoj nesreći i pljački radničke klase.

 

Problem je Balkana što je bagra postala elita, a elita bagra. Srozavanje vrijednosti na Balkanu od '90 , na ovamo je glavni problem odlaska ljudi. Kada prođe gužva sa C-19, eto opet iz HR pola milje ljudi ide koja se nikada više neće vratiti. 

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Nije tako sve crno ovdje u HR,ne zive samo uhljebi i kriminalci dobro nađe se i postenog svita koju dobro zive..da bi zaradili vise van HR da ,ali nije sve u parama!
Ja radim u HR za jednu DE firmu i ima solidna primanja,zena ima svoj obrt i duplo vise zarađuje od mene,radi se poprilicno ali i zivimo poprilicno dobro i ne gledamo oko sebe kao kad sipa pusti crnilo!
Tko zeli i ima volje moze se i u HR kvalitetno zivjet sve ovisi o pojedincu i njegovoj ljestvici koju sam sebi postavlja!!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2021 14:21 (volegradele).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
volegradele kaže...
Nije tako sve crno ovdje u HR,ne zive samo uhljebi i kriminalci dobro nađe se i postenog svita koju dobro zive..da bi zaradili vise van HR da ,ali nije sve u parama!
Ja radim u HR za jednu DE firmu i ima solidna primanja,zena ima svoj obrt i duplo vise zarađuje od mene,radi se poprilicno ali i zivimo poprilicno dobro i ne gledamo oko sebe kao kad sipa pusti crnilo!
Tko zeli i ima volje moze se i u HR kvalitetno zivjet sve ovisi o pojedincu i njegovoj ljestvici koju sam sebi postavlja!!

 Baš to hoću reći.

Austrija nije Švicarska ili Njemačka. Druga stvar je isto jezik. Ne idu djeca bas sa Engleskim ili Hrvatskim jezikom u Njemačke škole.
Prije bi mu preporučio da ostane u Irskoj. Nije idealno, ali može i gore.
A i Austrija je dosta čudna po pitanju škole i faksa. Da ne govorim da Njemački jezik nije Engleski,  ali i nijemci nisu Englezi da puno toleriraju i normalnog čovjeka stranca koji ima par mana. 

Druga stvar, svejedno mu je jer ionako će mu uplačivati mirovinu u Irskoj i plaća će mu biti Irska u Hrv. Znaći nekih 40,000kn

14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
unknown kaže...

 Baš to hoću reći.

Austrija nije ... ili Njemačka. 

 pa to joj je velika prednost :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
loky4i4 kaže...
unknown kaže...

 Baš to hoću reći.

Austrija nije ... ili Njemačka. 

 pa to joj je velika prednost :)

 Ako ti je samo to bitno onda naali narode. :)

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
unknown kaže...
Friday kaže...

Ima nas odasvud - slavonaca, purgera, dalmatinaca, rjecana...

 

Ja aktivno razmatram selidbu u Austriju. Cekam da mi iz human resources jave jel mogu raditi iz Austrije. Irska nije losa ali je po mnogocemu drlog. Zdravstvo, skolstvo, infrastruktura... Sve je poprilicno lose. Isprva se cinilo OK ali s vremenom neke stvari isplivaju na povrsinu. Da ne bi bilo zabune - financijski mi je odlicno, cak i supruga ima svoj biznis sa tortama. Ali neke stvari su bas jebeni uzas. Nije mi uopce super bitno da odem ali ako mogu ostati raditi za istu firmu i za istu placu - otisao bih u Austriju.

Zašto onda ne odeš odma u hrv. raditi?

zašto u Austriju?

 

 

Zato sto situacija u HR jos uvijek nije bolja nego kad sam odlazio u irsku prije skoro 6 godina.

 

unknown kaže...

 Baš to hoću reći.

Austrija nije Švicarska ili Njemačka. Druga stvar je isto jezik. Ne idu djeca bas sa Engleskim ili Hrvatskim jezikom u Njemačke škole.
Prije bi mu preporučio da ostane u Irskoj. Nije idealno, ali može i gore.
A i Austrija je dosta čudna po pitanju škole i faksa. Da ne govorim da Njemački jezik nije Engleski,  ali i nijemci nisu Englezi da puno toleriraju i normalnog čovjeka stranca koji ima par mana. 

Druga stvar, svejedno mu je jer ionako će mu uplačivati mirovinu u Irskoj i plaća će mu biti Irska u Hrv. Znaći nekih 40,000kn

 

U austriji postoje skole koje nude full nastavu na enleskom jeziku. To bi recimo bilo zgodno rjesenje za nekakav srednji period dok ne pohvataju njemacki.

Znam masu ljudi koji zive u njemackoj i austriji i nitko od njih mi se nije pozalio da je domace stanovnistvo netolerantno.

Ako odem raditi za austrijsku podruznicu onda to vise nije irska firma i nemam veze vise sa irskim mirovinskim sustavom

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Ja sam isto čuo priče znanaca i poznanika kako Austrijanci nisu baš blago naklonjeni auslenderima. No kao što rekoh to su priče, ne znam zaista kako oni funkcioniraju ...

King in the castle, king in the castle ...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
tjodalv kaže...

Ja sam isto čuo priče znanaca i poznanika kako Austrijanci nisu baš blago naklonjeni auslenderima. No kao što rekoh to su priče, ne znam zaista kako oni funkcioniraju ...

 

U HR zivim u selu u kojem ne mogu smisliti 90% ljudi i ti ljudi ne mogu smisliti mene. Tako da odlazak negdje gdje me netko ne voli nije nista novo za mene

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice