Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 958.178
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
agent_00klc kaže...

Kolega s posla, Poljak, je kupio kuci u okolici Dublina. Tamo negdje sjeverozapadno, izvan M50

 

Ima dosta Dublina izvan M50 

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Hehe istina, ma on je meni rekao u okolici izvan M50 tako da je za mene Dublin do M50. 

Kao i Zagreb do obilaznice 

16 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Kaj se nemre naci posel u nekoj vukojebini gdi su najmovi mali a placa ok? Kad si u Irskoj tak ti je sve jedno gdi zivis i radis ako nemas familije ni prijatelja. Da idem tam sigurno ne bi isel u fakin Dublin bez da nije lova vrhunska.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
NEW_MAN kaže...
Kaj se nemre naci posel u nekoj vukojebini gdi su najmovi mali a placa ok? Kad si u Irskoj tak ti je sve jedno gdi zivis i radis ako nemas familije ni prijatelja. Da idem tam sigurno ne bi isel u fakin Dublin bez da nije lova vrhunska.

 

Mozda sam u krivu ali nije svuda u irskoj bas bajno. Pogotovo sto se tice IT-a. Tesko je naci solidan posao izvan dublina. A i sami poslodavci znaju da su troskovi manji pa su i poslovi slabije placeni. Ako ces konobariti ili raditi u nekom pogonu onda ti je vjerojatno manje-vise svejedno.

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Evo kako ja vidim Irsku sto se tice poslova.

Mozda sa mu krivu al evo ovo je moje misljenje.

 

Dublin - puno poslova razlicitih profila.

Cork, Galway - dosta poslova razlicitog profila.

Ostalo - Nesto nize placenih poslova. Nema bas inzenjerskih i IT.

 

Ima jos nekih gradova kao Limerick, Athlone i sta ja znam gdle bi se nesto bolje naslo al ne previse.

 

Dublin je za Irsku skoro kao Zagreb za Hrvatsku.

 

U Dublinu i siroj okolici zivi trecina stanovnistva tako da je tu i izbor poslova najveci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
agent_00klc kaže...

Kolega s posla, Poljak, je kupio kuci u okolici Dublina. Tamo negdje sjeverozapadno, izvan M50. 85m2 - 300 000€. Kaze da ce placati sljedecih 30g. 900€/mj. s time da su dali neznam koliki polog.

 I sad mu je bolje nego u Poljskoj, koja i nije baš tako u ku**u kao Hrvatska ?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
loky4i4 kaže...
agent_00klc kaže...

Kolega s posla, Poljak, je kupio kuci u okolici Dublina. Tamo negdje sjeverozapadno, izvan M50. 85m2 - 300 000€. Kaze da ce placati sljedecih 30g. 900€/mj. s time da su dali neznam koliki polog.

 I sad mu je bolje nego u Poljskoj, koja i nije baš tako u ku**u kao Hrvatska ?

 

Vjerojatno. A ako se pozeli vratiti u Poljsku taj stan sigurno moze rentati za 1500 eura mjesecno. Easy money...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Valjda je, on je tu dosao prije 12g. nisam siguran.

 

To ti je ovdje veliki biznis, placas ratu kredita 900€ a najam takve kuce je sigurno debelo preko 2000€.

 

To je oblik zarade i tu nas deru.

16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Imaj na umu da ti treba pologa za takvu kuci barem 50-60 tisuca eura. Pa je zarada relativan pojam... Barem je prvih n godina nema jer samo vracas ono sto si ulozio.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Ma znam, ali tu mislim prvenstveno na agencije i razne firme koje se ovim bave, ne toliko privatne osobe.

14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Evo mene u Irskoj! Danas u grad i obaviti neke stvari.

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Noctifer kaže...

Evo mene u Irskoj! Danas u grad i obaviti neke stvari.

 

Cestitke! Samo drzi mobitel i novcanik negdje na JAKO sigurnom i ne tipkaj na otvorenom prostoru. Prosle godine je samo u Dublinu ukradeno 16.000 mobitela...

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

@Friday

 

Veliki broj razbojstva na ulici?

Jednostavno zgrabe mobitel, te opale šturu?

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
PzKpfw kaže...

@Friday

 

Veliki broj razbojstva na ulici?

Jednostavno zgrabe mobitel, te opale šturu?

 

 

Narkici kradu sta god mogu da skupe za sut. Mojoj zeni su ukrali mobitel u samom centru. Nisu to neka zestoka razbojstva. Najcesce ti samo otmu mobitel iz ruke i to je to. Iako znalo je biti i prijetnji nozem. Das im mobitel/novcanik/sta god i mir.

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

jutros se opet vratio sa zelenog otoka, ovaj put proveo 3 dana u limericku. jedno mi ne ide u glavu. 2 odvojene pipe/slavine. jedna za ledenu vodu, druga za vrelu. wtf, jel to standardna oprema u kućama ili?

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
To ti je da možeš istodobno prati suđe toplom vodom i natočit si hladnu za popit 😁
14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Vrti se slika na netu improvizacije s tim pipama. Plastična boca u kojoj se miješaju hladna i topla voda.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Hornet_93 kaže...

jutros se opet vratio sa zelenog otoka, ovaj put proveo 3 dana u limericku. jedno mi ne ide u glavu. 2 odvojene pipe/slavine. jedna za ledenu vodu, druga za vrelu. wtf, jel to standardna oprema u kućama ili?

 It's not a bug, it's a feature! 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
David87 kaže...
To ti je da možeš istodobno prati suđe toplom vodom i natočit si hladnu za popit 😁

 baš zgodno, ja sinoć krenem natočit si vode, žena pere suđe i moraš čekat da ona završi ili je gnjavit da pauzira

uglavnom, stojiš pored nje s praznom čašom i uzdišeš dok joj ne dopizdi

Friday primjerice nema tih problema 

7 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Hornet_93 kaže...

jutros se opet vratio sa zelenog otoka, ovaj put proveo 3 dana u limericku. jedno mi ne ide u glavu. 2 odvojene pipe/slavine. jedna za ledenu vodu, druga za vrelu. wtf, jel to standardna oprema u kućama ili?

 

E, to je i mene zanimalo svojedobno. Kolega je bio poslovno u Irskoj i kad se vratio pričao o tome, pa me interesiralo. Postoje pravni i sanitarno-tehnički razlozi za to, ne znam koliko su danas još aktualni.

 

https://www.buzzfeed.com/alanwhite/heres-why-britain-uses-hot-and-cold-taps?utm_term=.rleenYBG6G#.ut02JDKM5M

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Nova gradnja nema takve pipe, osim ako netko nije nostalgičan :p

Ali, kaj se tiče vode, nju sam počeo kupovati u boci.

Sad kad nekad popijem vodi iz pipe okus i miris budu odvratni

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
picajzla0707 kaže...
David87 kaže...
To ti je da možeš istodobno prati suđe toplom vodom i natočit si hladnu za popit 😁

 baš zgodno, ja sinoć krenem natočit si vode, žena pere suđe i moraš čekat da ona završi ili je gnjavit da pauzira

uglavnom, stojiš pored nje s praznom čašom i uzdišeš dok joj ne dopizdi

Friday primjerice nema tih problema 

 https://www.nabava.net/perilice-posuda__640/gorenje-perilica-posuda-gs52115w__12009061

US server keke013#2101
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Vec odavno bi to bilo u kuhinji, skupa s dvostrukim hladnjakom i svasta nesto, samo da ima mjesta...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Good day,

Thank you for taking my call earlier, attached you will find the job spec and a summary of our conversation;

6 month contract
€230 daily rate

Umbrella companies we would recommend;

Fenero
Icon Accounting
Contracting Plus

Preko telefona nisam ništa razumija o čemu se radi, sad vidim tu da biraš sam koliku ćeš si plaću isplatit ali da se računa na 40% manjeg iznosa? Isto tako, niže kopiram mail od "The Panel" agencije koju sam putem maila odbija jer me vozaju 2 tjedna s kojekakvim glupim pitanjima bez konkretnog poziva ili zvanja na intervju. I to se ponavlja već nekoliko puta s agencijama, kakva je situacija s vama?

**

Hi,

Thank you for your interest in this role – IT Administrator.

We are working with National Bank of Canada on this role.
It is a permanent position based in Embassy House, Herbert Park Lane, Ballsbridge, Dublin 4.
The salary range has changed since my last email to €30K - €35K, but would move for the right candidate.

This is great opportunity to learn and grow within a growing office in Dublin.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 12:21 (Superstar).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Pisi u fenero i trazi da ti posalju razradu za taj iznos. Tako sam ja napravio. Je, skida se jako puno poreza kad radis kao contractor ali neke ponude znaju biti stvarno jako dobre. Ugrubo, oko 40% se skida na velike iznose ali ovaj tvoj nije bas nesto velik pa ce vjerojatno biti manje.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Inace? Kak je vrijeme kod vas u Irskoj?
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

za plakati

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Mene zanima jedna stvar oko stanovanja.

Na facebook grupama kažu da ne možeš dobiti "pravi stan" ako nemaš posao, PPS i neke reference.

Ali za prvi stan se možeš krpati sa Airbnb i Homestay-om za proof of address da bi mogao dobiti PPS, Tax certificate itd.

 

Znači kada se dolazi rezervirati iz Hrvatske preko interneta neki Homestay ili Airbnb pod uvijetom da daju "proof of address" i na koliko dugo ga uzeti (dani, tjedni, mjeseci) s obzirom da PPS i ostale stvari dolaze poštom.

Ovo govorim jer ako se preselim u drugi stan, bitni dokumenti će dolaziti na moju prvu adresu i Irskoj.

 

Nadam se da ste me shvatili.

 

P.S. tu istu adresu bi mogao staviti i u CV jedno tjedan dana prije dolaska, jer iz Hrvatske prijave baš i ne vrijede.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

PPS number ti dođe unutar 5 radnih dana. Kartice i PIN iz banke su meni došli 5 radna dana nakon što sam dobio SMS sa IBAN-om. Ja sam unutar 3 tjedna sve to dobio. Moja preporuka uzmi nešto na mjesec dana i onda traži stan ili sobu.

Za PPS number moraš imati dokaz od poslodavca da si zaposlen. Taj papir uz tvoje ime, prezime i adresu treba imati i Tax registration number poslodavca. Također ti treba proof of address sa trenutnog prebivališta.

Za racun u banci ti je najbolje ako poslodavac kontaktira banku i nešto sredi. Ako ti poslodavac ne može pomoci trebaš pricekati pismo sa PPS number jer to je dozak adrese koji oni prihvacaju.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Da li se itko kuži u plaćanje poreza dok sam u Irskoj? Znam da se treba platiti rezlika u porezu dok sam prijavljen u poreznoj, ali kako se tocno to racuna? Po onome što ja gledam u Irskoj placam veći porez na plaću nego što bi to radio u hrvatskoj.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice