IT posao Njemačka izdvojena tema

poruka: 1.113
|
čitano: 613.298
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
turboflash kaže...

Pa to je katastrofa jebote ako su tolike plaće... Skoro toliko tu zaradim :D

 

Svi osim amera iskorištavaju developere sa mizernim plaćama a oni se bogate...

 Ja zaradim vise. :D Preko 2k ovdje. 

 

Al ne radi se o parama. 

16 godina
odjavljen
offline
IT posao Njemačka

Jebes pare, kad vidis one ljige na TV-u sta rade od drzave. Nema tih para...

Freak Show Inc.
 
18 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Friday kaže...

Jebes pare, kad vidis one ljige na TV-u sta rade od drzave. Nema tih para...

 

kad god me ćopi nostalgija, samo malo prolistam hrvatske portale i brzo se urazumim 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
IT posao Njemačka

samo malo vi se žalite na cijene stanova vani?

 

pa bokte, u ZGu u tramvajskoj zoni 50-60 m2 stan ispod 500€ je problem naći...

 

tu cifru dati u Austriji uz bar duplo veću plaću? najmanji problem...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
IT posao Njemačka

Tih spomenutih 500 eura realno nije puno. U Dublinu za 500 eura mozes eventualno naci sharing sobe. Ako imas srece...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Stric_Jura kaže...

pa bokte, u ZGu u tramvajskoj zoni 50-60 m2 stan ispod 500€ je problem naći...

 

ja sam 30m2 u Voltinom 10 min. pješice od remize, bez režija plaćao oko 300€, što je još bila i OK cijena..

tu u njem. me 50+m2 izađe sa svim režijama 560€.. doduše tu sam na selu, pa je sukladno tome i cijena stanova manja..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 12:24 (nine).
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Friday kaže...

Jebes pare, kad vidis one ljige na TV-u sta rade od drzave. Nema tih para...

 Petko. Da zivis u Zagrebu (tj. da si zivio u Zagrebu), niti netrebas gledati televiziju. Umori se covjek jednostavno, da svaki mjesec uplati 20k kuna u proracun, pa si onda gradjanin drugog reda. 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Stric_Jura kaže...

samo malo vi se žalite na cijene stanova vani?

 

pa bokte, u ZGu u tramvajskoj zoni 50-60 m2 stan ispod 500€ je problem naći...

 

tu cifru dati u Austriji uz bar duplo veću plaću? najmanji problem...

 400 Eura, plus cca. 150-200 Eura. Naravno, placamo i pricuvu gazdi. A gazda skija i eto malo putuje s djecom, jer se moze. I eto vraga, ajde da iskoristimo to sto placamo pricuvu, jer mi se doslovce strop ljusti, po stvarima, nista se nije dogodilo. Dosao je nekakav s ulice, pogledao, i rekao da ce se javit. Evo prosla 2 mjeseca i nista se nije dogodilo. 

11 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

double

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 17:06 (turboflash).
11 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
solaris kaže...
Friday kaže...

Jebes pare, kad vidis one ljige na TV-u sta rade od drzave. Nema tih para...

 Petko. Da zivis u Zagrebu (tj. da si zivio u Zagrebu), niti netrebas gledati televiziju. Umori se covjek jednostavno, da svaki mjesec uplati 20k kuna u proracun, pa si onda gradjanin drugog reda. 

 

 

Ovo se slažem, dođe mi da se ispovraćam kada vidim omjer svoje bruto/neto plaće... 

16 godina
odjavljen
offline
Re: IT posao Njemačka
turboflash kaže...
solaris kaže...
Friday kaže...

Jebes pare, kad vidis one ljige na TV-u sta rade od drzave. Nema tih para...

 Petko. Da zivis u Zagrebu (tj. da si zivio u Zagrebu), niti netrebas gledati televiziju. Umori se covjek jednostavno, da svaki mjesec uplati 20k kuna u proracun, pa si onda gradjanin drugog reda. 

 

 

Ovo se slažem, dođe mi da se ispovraćam kada vidim omjer svoje bruto/neto plaće... 

 

A jebi ga, na velike place ti svuda drzava uzme puno.

Freak Show Inc.
13 godina
offline
IT posao Njemačka

fun fact.. kao samac bez djece ćeš za istu bruto lovu u zagrebu dobiti gotovo jednak neto kao u njemačkoj (pričamo o za hrvatsku iznadprosječnim iznosima, tipa 3k+ € bruto pa na dalje).. tko ne vjeruje, imate kalkulatore online pa računajte..

problem je ono što se u hrvatskoj za taj sav porez (ne)financira..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
nine kaže...

fun fact.. kao samac bez djece ćeš za istu bruto lovu u zagrebu dobiti gotovo jednak neto kao u njemačkoj (pričamo o za hrvatsku iznadprosječnim iznosima, tipa 3k+ € bruto pa na dalje).. tko ne vjeruje, imate kalkulatore online pa računajte..

problem je ono što se u hrvatskoj za taj sav porez (ne)financira..

 Sve to stoji, ali ajde pronađi tog poslodavca koji će ti za istu razinu znanja i iskustva dati tih 3,000€ u Zagrebu... Takvi su u promilima. Osim ako ne uspiješ nekakav super deal za remote posao ubosti.

 

Trenutno radim 10h tjedno (znači 1/4 radnog vremena) kao student u ZG-u za njemačkog poslodavca i radim remotely. Zarađujem kao prosječni RH student koji radi skoro full time.

 

Čekam samo da mi povećaju satnicu i na konju sam.

Red tuge, red bijesa
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 1:25 (Ferritin).
11 godina
offline
IT posao Njemačka

Ako nije tajna, što točno radiš 2 sata dnevno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Ferritin kaže...

 Sve to stoji, ali ajde pronađi tog poslodavca koji će ti za istu razinu znanja i iskustva dati tih 3,000€ u Zagrebu... 

 

znam podosta sys inženjera i networkingaša koji u zagrebu imaju oko 2k neto, a vjerujem da ima i podosta developpera.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
IT posao Njemačka

Tadođer, s tim se može jako lijepo živjeti u HR.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Evo ova stranica SOBE/STANOVI mi se čini dobra za pronalazak soba(rijetko cijelih stanova). Do cca 750 eura se može naći dobar smještaj u Munchenu i okolici.

Why?
 
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
nine kaže...

fun fact.. kao samac bez djece ćeš za istu bruto lovu u zagrebu dobiti gotovo jednak neto kao u njemačkoj (pričamo o za hrvatsku iznadprosječnim iznosima, tipa 3k+ € bruto pa na dalje).. tko ne vjeruje, imate kalkulatore online pa računajte..

problem je ono što se u hrvatskoj za taj sav porez (ne)financira..

 Nemoj zaboraviti da u HR se plaća ne samo bruto, nego i bruto 2. Istina, prvih 5 godina za mlade radnike poslodavac plaća samo bruto, nakon toga ide bruto 2. Npr za neto plaću od 2k eura, bruto u DE ti je oko 3k, bruto 2 u HR je 4k.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 18:10 (Noctifer).
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Noctifer kaže...
nine kaže...

fun fact.. kao samac bez djece ćeš za istu bruto lovu u zagrebu dobiti gotovo jednak neto kao u njemačkoj (pričamo o za hrvatsku iznadprosječnim iznosima, tipa 3k+ € bruto pa na dalje).. tko ne vjeruje, imate kalkulatore online pa računajte..

problem je ono što se u hrvatskoj za taj sav porez (ne)financira..

 Nemoj zaboraviti da u HR se plaća ne samo bruto, nego i bruto 2. Istina, prvih 5 godina za mlade radnike poslodavac plaća samo bruto, nakon toga ide bruto 2. Npr za neto plaću od 2k eura, bruto u DE ti je oko 3k, bruto 2 u HR je 4k.

 Isto je i u DE. Znaci, prakticki ti u DE dogovaras BRUTTO1, dok je BRUTTO2 trosak, odnosno krajnji trosak poslodavca veci od tvog dogovorenog brutta. 

14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
turboflash kaže...

Ako nije tajna, što točno radiš 2 sata dnevno?

 Oficijalno ime pozicije mi je Data Manager. Ne radim 2h dnevno nego većinom 2 dana po 5h. 

 

Radim na in house proizvodu koji prikuplja statistike i podatke o profesionalnim igračima unutar esport industrije koji se zatim koriste u ostalim in house timovima ili se prodaju 3rd party stranama (npr. kladionice).

 

nine kaže... 

znam podosta sys inženjera i networkingaša koji u zagrebu imaju oko 2k neto, a vjerujem da ima i podosta developpera.

 

Misliš da oni nebi mogli imati više od 2k neto u njemačkoj?

Red tuge, red bijesa
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 1:30 (Ferritin).
8 godina
odjavljen
offline
Re: IT posao Njemačka
solaris kaže...
Friday kaže...

Jebes pare, kad vidis one ljige na TV-u sta rade od drzave. Nema tih para...

 Petko. Da zivis u Zagrebu (tj. da si zivio u Zagrebu), niti netrebas gledati televiziju. Umori se covjek jednostavno, da svaki mjesec uplati 20k kuna u proracun, pa si onda gradjanin drugog reda. 

 

Svi pisu kako je vani lijepo a kod nas sranje a to nije bas sasvim tocno, mozda je vani "nesto bolje" no kad bi se javili svi nasi koji su tamo u govnima, mislim da bi se svi iznenadili koliko ih puno ima.

Malo je onih koji su otisli a da im je bas dobro, a dosta ih se i vratilo podvijenog repa.

Ako hoces radit i ucit bit ce ti dobro svugdje, razlika je jedino sto u HR mozes radit skoro sto hoces bez sankcija ....

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 11:11 (Glavas_ZG).
8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Glavas_ZG kaže...
solaris kaže...

Svi pisu kako je vani lijepo a kod nas sranje a to nije bas sasvim tocno, mozda je vani "nesto bolje" no kad bi se javili svi nasi koji su tamo u govnima, mislim da bi se svi iznenadili koliko ih puno ima.

Malo je onih koji su otisli a da im je bas dobro, a dosta ih se i vratilo podvijenog repa.

Ako hoces radit i ucit bit ce ti dobro svugdje, razlika je jedino sto u HR mozes radit skoro sto hoces bez sankcija ....

 

 Eh, Glavas. Da, ima nasih u govnima. I ja ih poznajem par. Ekipa popusi pricu o obecanoj zemlji, udju u kredite, kupuju se auti, mobiteli, dolazi se s tim istim autima u HR, trosi se, i pokazuje, a vecina njih radi za 1000, 1500 Eur netto. Da, takvima je lose. 

 

Da, upravo zbog toga sto u HR mozes raditi sto god hoces, ekipa odlazi van. Ja osobno odlazim iz tih istih razloga. 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
nine kaže...
Ferritin kaže...

 Sve to stoji, ali ajde pronađi tog poslodavca koji će ti za istu razinu znanja i iskustva dati tih 3,000€ u Zagrebu... 

 

znam podosta sys inženjera i networkingaša koji u zagrebu imaju oko 2k neto, a vjerujem da ima i podosta developpera.

 I ja  Znam ih i podosta koji lupaju i preko 3k netto, no to je vec rijetkost. 

13 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Ferritin kaže...

Misliš da oni nebi mogli imati više od 2k neto u njemačkoj?

 

svakako...

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
6 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
solaris kaže...
nine kaže...
Ferritin kaže...

 Sve to stoji, ali ajde pronađi tog poslodavca koji će ti za istu razinu znanja i iskustva dati tih 3,000€ u Zagrebu... 

 

znam podosta sys inženjera i networkingaša koji u zagrebu imaju oko 2k neto, a vjerujem da ima i podosta developpera.

 I ja  Znam ih i podosta koji lupaju i preko 3k netto, no to je vec rijetkost. 

 Ja znam dvojicu kojima je neto €8k, a 90% posla rade remote 

Trust nobody, become the best !
14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Ferritin kaže...

 

Misliš da oni nebi mogli imati više od 2k neto u njemačkoj?

Senior developer moze imati oko 4k neto. Naravno ako si stvarno dobar i postanes team lead ili arhitekt moze to ici i na vise. Ja nisam u DE nego u Irskoj ali sa 2 godina iskustva skoro 3k neto (nije Dublin nego Cork).

16 godina
odjavljen
offline
Re: IT posao Njemačka
Noctifer kaže...
Ferritin kaže...

 

Misliš da oni nebi mogli imati više od 2k neto u njemačkoj?

Senior developer moze imati oko 4k neto. Naravno ako si stvarno dobar i postanes team lead ili arhitekt moze to ici i na vise. Ja nisam u DE nego u Irskoj ali sa 2 godina iskustva skoro 3k neto (nije Dublin nego Cork).

 

Ne znam kako je u njemackoj ili hrvatskoj ali senior dev (dobar) u irskoj moze bez problema imati i 5+ neto. Contractori i preko 6. Meni je pred koji dan ponudjena permanent pozicija u Limericku za 70k godisnje (izadje oko 4600 neto mjesecno). To mi nije ni najmanje zanimljivo jer se trenutno ne zelim micati iz dublina a kao contractor zaradjujem dosta vise.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2019 10:30 (Friday).
5 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

U DE je 4 k netto ca. 7.5 k brutto ili sa aspekta poslodavca (t.z. brutto brutto) na grubo nekih 9k. Za laksu orientaciju.

May the source be with you.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: IT posao Njemačka
F.R.C. kaže...

U DE je 4 k netto ca. 7.5 k brutto ili sa aspekta poslodavca (t.z. brutto brutto) na grubo nekih 9k. Za laksu orientaciju.

 

To bi trebalo gurnuti pod nos svima koji zaradjuju dobre novce u HR i zale se kako im drzava uzima puno. Pa od koga da uzme - od tete sto radi u konzumu na blagajni? Svuda se velike place jako oporezuju, to tako mora biti.

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Friday kaže...

 

To bi trebalo gurnuti pod nos svima koji zaradjuju dobre novce u HR i zale se kako im drzava uzima puno. Pa od koga da uzme - od tete sto radi u konzumu na blagajni? Svuda se velike place jako oporezuju, to tako mora biti.

 

Davos ekipa dislikes this.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice