IT posao Njemačka izdvojena tema

poruka: 1.113
|
čitano: 612.532
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

 

@GRozni_Zabac

 

Kao što ti je već rekao kolega foruma ministar, jednostavno se "staviš na tržšte rada", te vidiš koliko vrijediš. Ovako, odokativno, da ima posla za tebe. Po samoj logici stvari. Naime, DE/AT, odnosno svim zemljama fali ICT ekipe. od tehničara, do inžinjera, te ostalih struka. Jer, je 50% pozicicija za posao unutar IT nema veze sa developanjem.

Samo trebaš biti uporan u traženju posla i nikada ne odustati. Čekao ti i duže vrijeme. Za jezike (njemački) ne brini, naučiti ćeš.

Bitno je kolko-tolko znaš engleski. I, da godine nisu presudne (21, 41, 51, ili pak 61. godine života....). 

 

Svojedobno sam puštao probne balone prema tim zemljama, ništa ozibljno,  pa je bilo interesa sa druge strane.

 

Stoga, samo naprijed. Uporan budi do kraja.

Suerte!

 

 

---------

Well, za DE/AT/CH zemlje nije bio problem što su imali radne dozvole za HR, jer u IT se to lako riješi. Čak i ako Vaša zemlja nije u EU.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
LinkedIn + headhunteri je najgori mogući savjet. Ja sam izgubio mjesece zbog tog pristupa. LinkedIn ne služi jebeno ničemu kad je traženje posla u pitanju. Headhunteri su svi od reda debili koji ne razlikuju programski jezik od kvake na vratima. Prva stvar koju sam napravio je bilo zatvaranje LinkedIn profila da bi smanjio hedahuntere koji me ganjaju i samo mi troše vrijeme. Također tada prestaješ aplicirati na LinkedIn oglase, jer ni na jednu prijavu nisam dobio odgovor nikada. Većina tih oglasa su fake oglasi posrednika za zapošljavanje koji filaju bazu kandidata.
Druga stvar koju sam napravio je blokiranje svih hesdhuntera. Tražio sam vezano uz GDPR brisanje mojih podataka iz njihovih sustava. Zatim sam u zemlji u koju sam odlučio otići našao lokalnu verziju moj-posao weba i tamo krenuo tražiti poslove, ali isključivo poslove koji imaju direktne veze s mojim prethodnim iskustvom i znanjem. Tada su padali intervjui, testiranja i posao je uletio samo tako.
LinkedIn ni danas nemam, niti ću ga ikad više imati.
16 godina
offline
IT posao Njemačka

Slično sam i ja uradio prije 4 godine. Ugasio LiN, pobrisao podatke i pretplate sa masu stranica gdje se objavljuju oglasi. Ostavio samo Stackoverflow i Xing, gdje svako malo dobijem upite, svakako daleko kvalitetnije na SO.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 21:14 (Nix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Pozdrav forumasi, vec dugi niz godina nisam bio aktivan na forumu.

Imam jedno jako vazno pitanje za iskusne clanove foruma, koji imaju i iskustva,

i znanja u IT-u. 

U posljednje vrijeme se bavim pitanjem, vrijedi li se preorijentirati odn. prekvalificirati u karijeri i zapoceti od samog

pocetka u IT-u. Iako sam u srednjim 30tim, i radim u Njemackoj, volio bi se okusati u vodama programiranja i IT-a.

Samo je problem, ne znam, od cega bi poceo. Sto bi ste vi iskusni zapoceli sada proucavati i gdje bi vam bio

main focus ako bi ponovo pocinjali u IT-u. 

Mislim da mogu na internetu doci do navedenih informacija, ali nekako mi je bug zajednica bila uvijek bolji izvor informacija kada se radi 

o IT svijetu. 

 

Govorim jako dobro eng i njemacki, i s racunarima sam proveo mnogo vremena. Problem je sto se to vrijeme vecinom koristilo jako neproduktivno.

 

U danasnjem vremenu globalizacije, i jakog porasta informacijskih tehnologija, ne zelim biti taj koji ce ovaj vlak rasta i razvoja propustiti, i s 50-60godina starosti,

lupati glavom o stol, zasto nisam pokusao. Konvencionalna struka, tj. struke u realnoj ekonomiji polako ali sigurno odumiru, sto se covjek vise 

i brze prilagodjava i prati trendove, veca je sansa za opstanak u danasnjem svijetu. Zbog toga bi poceo svoju energiju ulagati u IT. 

 

Hvala unaprijed na odg. Pozz

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
IT posao Njemačka

moj novi kolega je bio kuhar i odradio je prekvalifikaciju u "Fachinformatiker für Systemintegration"..

s obzirom na ogroman deficit radne snage, prekvalifikacija je definitivno moguća.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Nikad nije kasno, u bivsoj firmi (prije cca 5-6) godina dobili smo kolegu "juniora" od 45 godina koji se tek tada poceo baviti razvojem softwera. Ne mogu se sjetiti sto je prije radio ali nešto nevezano za IT i tehnologije. Što odabrati??? Predložio bih ti da sam procijeniš i odlucis s cim bi se bavio u IT-u. IT experti u svim oblastima dobro zarađuju a mislim da bi ti bilo bolje da radiš ono što želiš i voliš.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 19:08 (JackIsBack).
14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

@neutrino

Ne bi se slozio da su Linkedin i headhunteri najgori moguci savjet.
Ja sam osobno prvi posao u Irskoj dobio preko headhuntera. Opcenito sam ukljucen u interview process u svjoj trenutnoj firmi (Njemacka) i mogu rec da dobivamo jako puno aplikanata preko headhuntera (Iako je kvaliteta kandidate iznimno losa u tom slucaju, tu i tamo se nadje koji dobar). 

Preko Linkedina sam dobio 2 ili 3 posla, samo sta sam uvijek isao na direktne oglase od kompanije, ne preko headhuntera. Imate vece sanse dobit posao ako niste preko headhuntera jer firma onda ne placa proviziju njima. No ako se vi sami ne zelite baviti trazenjem posla i gledanjem oglasa u tom slucaju su headhunteri ok.

Ja preoprucujem trazenje posla preko Linkedina i Stackoverflowa. Za XING nemam iskustva jer to targetira iskljucivo germanske markete i vecinom su oglasi za posao na njemackom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 11:35 (Zhawk).
8 godina
offline
IT posao Njemačka

Ima li kakav IT posao u Njemačkoj a da nije programiranje? Imam samo u Algebri završeno osposobljavanje "stručnjak za računalnu tehničku podršku" i Microsoft MTA 98-366 networking fundamentals certifikat. Njemački ne znam. Engleski skoro pa savršeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Zhawk kaže...

@neutrino

Ne bi se slozio da su Linkedin i headhunteri najgori moguci savjet.
...

Ja preoprucujem trazenje posla preko Linkedina i Stackoverflowa. Za XING nemam iskustva jer to targetira iskljucivo germanske markete i vecinom su oglasi za posao na njemackom.

 Pa tema se zove "Posao u Njemačkoj".

15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

DuxCro 

Zašto ne bi bilo? Si gledao poslove network engineer-a? Oni koriste xing koliko mi je poznato za traženje poslova pa vidi tamo ako već nisi.

Pa nije sve samo u programiranju, ima hrpa drugih poslova vezanih uz IT branšu.

 

I mislim da ti neznanje njemačkog nije preveliki minus, u dosta IT firmi se priča engleski. A i naučit ćeš ga s vremenom.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 9:48 (Pero Dinamit).
16 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
DuxCro kaže...

Ima li kakav IT posao u Njemačkoj a da nije programiranje? Imam samo u Algebri završeno osposobljavanje "stručnjak za računalnu tehničku podršku" i Microsoft MTA 98-366 networking fundamentals certifikat. Njemački ne znam. Engleski skoro pa savršeno.

 pp

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Mali update situacije uz par mojih opservacija kao dosta iskusan ukucavatelj koda iliti sada već 'senior software architect', lii kako bi moj non-IT frend rekao 'programator'

 

Svijet je globaliziran i digitaliziran. Što znači potražnja je velika ali i ponuda. Što opet znači ako si osrednji tvoje IT radno iskustvo neće se puno razlikovati od onog koji radi u tvornici, bilo u RH ili u Minhenu. Osrednje nitko ne traži, oni su tu da odrađuju kao i ljudi na traci u tvornici. Svi traže top (iako često ne bi platili ali jbg sad).

 

Naravoučenije: ako stvarno i zaista ne voliš taj posao ne prilazi mu ni blizu jer ćeš od života napraviti mizeriju. Samo ako ovo jako voliš dobrovoljno ćeš prihvatiti da stalno treba učiti nove vještine, nove metode (nekad i besmislene ili redundantne), nova znanja, često ne lagana, često i više sati svakodnevno,sub/ned. Lova ti treba biti na trećem mjestu.

 

Zato mi koji ovo volimo nemamo problema jer znam da ovi koji ne vole naprosto nemaju dovoljnu snagu volje da nas prate. Potpuno razumljivo, i ja bi tako da ovo ne volim. Kada ti gradivo jako dobro znaš to se vidi, to se osjeti u razgovoru, to se osjeti uživo. Poslodavac osjeti i dobivaš bolje ponude. Pošto dobivaš bolje ponude nije ti toliko stalo i to druga strana vidi i tako u krug.

 

Mene zovu u Irsku headhunteri na tjednoj bazi. 4K EUR neto ali stan 1200 + režije + baljezgarije i eto me na zaradi kao ovdje u Zgb. Zovu me headhunteri (rjeđe) iz NL, uvjeti vrlo dobro 4K EUR + daju ti stan i financiraju benzin za prijevoz u firmu. Primamljivo ali ne da mi se jer i ovako nije loše. Javim se tu i tamo na oglase vani i daju relativno dobru ponudu ali kad oduzmeš stan u Minhenu i troškove ne isplati se.

 

Master naravoučenije: nije bitno gjde odeš raditi nego KOLIKO SI DOBAR. A dobar nikada nećeš biti AKO TO NE VOLIŠ. Dakle rješenje je LJUBAV :))

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 21:57 (Dagg).
 
9 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Senior software architect i 4k love? Neto nadam se. Nest tu ne valja.

Malo love za tu poziciju. Za tu poziciju bilo gdje vani ne bi ni razmisljao o lovi. Jer bi trebao imati jako dobru plaću.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

4k eur neto je u irskoj za programere direkt s faksa u boljoj firmi.

senior software arch u firmi koja ne daje takvu titulu olako je 10k+.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 23:05 (sHOCKRE).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
sHOCKRE kaže...

4k eur neto je u irskoj za programere direkt s faksa u boljoj firmi.

senior software arch u firmi koja ne daje takvu titulu olako je 10k+.

Oprosti, ali dali govoris iz prve ruke?

Mozda sam ja neinformiran ali dok sam zivio u Irskoj median je bio neznatno manji nego sto je sada naveden na payscaleu:
Senior Software engineer -> 63K (3600 neto)
Senior Software architect -> 92K (4800 neto)

Ako si u Dublinu mozes pisat gore 10-20% ali po mom iskustvu ne puno vise. 

To je jos uvijek daleko od tvojih navoda. Istina je da FAANG daje bolje place koje bi se priblizile tome ali su jos uvijek daleko od toga.
Kolega u Googleu je s faksa krenuo sa 2700 neto.

13 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Zhawk kaže...
sHOCKRE kaže...

4k eur neto je u irskoj za programere direkt s faksa u boljoj firmi.

senior software arch u firmi koja ne daje takvu titulu olako je 10k+.

Oprosti, ali dali govoris iz prve ruke?

Mozda sam ja neinformiran ali dok sam zivio u Irskoj median je bio neznatno manji nego sto je sada naveden na payscaleu:
Senior Software engineer -> 63K (3600 neto)
Senior Software architect -> 92K (4800 neto)

Ako si u Dublinu mozes pisat gore 10-20% ali po mom iskustvu ne puno vise. 

To je jos uvijek daleko od tvojih navoda. Istina je da FAANG daje bolje place koje bi se priblizile tome ali su jos uvijek daleko od toga.
Kolega u Googleu je s faksa krenuo sa 2700 neto.

 

iz prve ruke, da. u Dublinu sam, radim u jednoj od FAMG (nema netflixa tu, ali ima microsoft) firmi. pod "boljoj firmi" sam mislio na te firme i top startupe koji konkuriraju tim kompenzacijama.

 

ne znam na kojoj je poziciji krenuo tvoj frend s faksa u Googlu, ali sigurno nije na Software Engineer poziciji. 2700 je rang customer support i slicnih rola.

 

https://www.levels.fyi/Salaries/Software-Engineer/Ireland/ , sort od najveceg prema najmanjem. Gledaj Google E5 = Facebook IC5 = Amazon L6.
To je senior engineer rola, kompenzacija je ~160-210k eur, sto je ~7500-9500 mjesecno neto (ovisno o cijeni dionica posto je dio kompenzacije u dionicama).
U svim firmama ide to jos gore sa Staff/Principal, pa Senior Staff/Principal rolama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 18:19 (sHOCKRE).
14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
sHOCKRE kaže...
Zhawk kaže...
sHOCKRE kaže...

4k eur neto je u irskoj za programere direkt s faksa u boljoj firmi.

senior software arch u firmi koja ne daje takvu titulu olako je 10k+.

Oprosti, ali dali govoris iz prve ruke?

Mozda sam ja neinformiran ali dok sam zivio u Irskoj median je bio neznatno manji nego sto je sada naveden na payscaleu:
Senior Software engineer -> 63K (3600 neto)
Senior Software architect -> 92K (4800 neto)

Ako si u Dublinu mozes pisat gore 10-20% ali po mom iskustvu ne puno vise. 

To je jos uvijek daleko od tvojih navoda. Istina je da FAANG daje bolje place koje bi se priblizile tome ali su jos uvijek daleko od toga.
Kolega u Googleu je s faksa krenuo sa 2700 neto.

 

iz prve ruke, da. u Dublinu sam, radim u jednoj od FAMG (nema netflixa tu, ali ima microsoft) firmi. pod "boljoj firmi" sam mislio na te firme i top startupe koji konkuriraju tim kompenzacijama.

 

ne znam na kojoj je poziciji krenuo tvoj frend s faksa u Googlu, ali sigurno nije na Software Engineer poziciji. 2700 je rang customer support i slicnih rola.

 

https://www.levels.fyi/Salaries/Software-Engineer/Ireland/ , sort od najveceg prema najmanjem. Gledaj Google E5 = Facebook IC5 = Amazon L6.
To je senior engineer rola, kompenzacija je ~160-210k eur, sto je ~7500-9500 mjesecno neto (ovisno o cijeni dionica posto je dio kompenzacije u dionicama).
U svim firmama ide to jos gore sa Staff/Principal, pa Senior Staff/Principal rolama.

 
Ti se referiras samo na top kompanije i to na iznimno mali uzorak. Payscale ima puno veci uzorak. 

Realnost je da ne rade svi u tim firmama, vecina ipak radi u "onim drugim" firmama gdje nema kompenzacije u dionicama i gdje base salary nije 6-znamenki.
Zasto se samo referiras na Google, Facebook i Amazon... pogledaj kolike place ima IBM recimo, cak i na tim tvojim stranicama. Nemoj zivjet u bubbleu, ako vec radis u jednom. 

Uostalom pogledaj Google na PayScaleu (https://www.payscale.com/research/IE/Employer=Google%2C_Inc./Salary), za stranicu koju si ti postao nisam cuo da se koristi kao relevantniji izvor informacija o placama.
Dok sam bio gore vecinom se gledao PayScale i Glassdoor

Ja sam se odselio iz Dublina prije 3 godine i situacija nije bila ni priblizna onome sto ti opisujes. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Zhawk kaže...
sHOCKRE kaže...
Zhawk kaže...
sHOCKRE kaže...

4k eur neto je u irskoj za programere direkt s faksa u boljoj firmi.

senior software arch u firmi koja ne daje takvu titulu olako je 10k+.

Oprosti, ali dali govoris iz prve ruke?

Mozda sam ja neinformiran ali dok sam zivio u Irskoj median je bio neznatno manji nego sto je sada naveden na payscaleu:
Senior Software engineer -> 63K (3600 neto)
Senior Software architect -> 92K (4800 neto)

Ako si u Dublinu mozes pisat gore 10-20% ali po mom iskustvu ne puno vise. 

To je jos uvijek daleko od tvojih navoda. Istina je da FAANG daje bolje place koje bi se priblizile tome ali su jos uvijek daleko od toga.
Kolega u Googleu je s faksa krenuo sa 2700 neto.

 

iz prve ruke, da. u Dublinu sam, radim u jednoj od FAMG (nema netflixa tu, ali ima microsoft) firmi. pod "boljoj firmi" sam mislio na te firme i top startupe koji konkuriraju tim kompenzacijama.

 

ne znam na kojoj je poziciji krenuo tvoj frend s faksa u Googlu, ali sigurno nije na Software Engineer poziciji. 2700 je rang customer support i slicnih rola.

 

https://www.levels.fyi/Salaries/Software-Engineer/Ireland/ , sort od najveceg prema najmanjem. Gledaj Google E5 = Facebook IC5 = Amazon L6.
To je senior engineer rola, kompenzacija je ~160-210k eur, sto je ~7500-9500 mjesecno neto (ovisno o cijeni dionica posto je dio kompenzacije u dionicama).
U svim firmama ide to jos gore sa Staff/Principal, pa Senior Staff/Principal rolama.

 
Ti se referiras samo na top kompanije i to na iznimno mali uzorak. Payscale ima puno veci uzorak. 

Realnost je da ne rade svi u tim firmama, vecina ipak radi u "onim drugim" firmama gdje nema kompenzacije u dionicama i gdje base salary nije 6-znamenki.
Zasto se samo referiras na Google, Facebook i Amazon... pogledaj kolike place ima IBM recimo, cak i na tim tvojim stranicama. Nemoj zivjet u bubbleu, ako vec radis u jednom. 

Uostalom pogledaj Google na PayScaleu (https://www.payscale.com/research/IE/Employer=Google%2C_Inc./Salary), za stranicu koju si ti postao nisam cuo da se koristi kao relevantniji izvor informacija o placama.
Dok sam bio gore vecinom se gledao PayScale i Glassdoor

Ja sam se odselio iz Dublina prije 3 godine i situacija nije bila ni priblizna onome sto ti opisujes. 

 
referirao sam se na top kompanije jer sam se nadovezao na Dagg-ov komentar kako ga headhuntaju za senior architect pozicije koje placaju 4k sto je smijesno za takvu titulu/scope posla. jasno mi je da ne rade svi u tom bubbleu koji sam opisao, ali isto tako taj bubble i nije bas tako mal. top firme zaposaljavaju tisuce inzenjera u Dublinu. 

u boljim firmamam senior inzenjer/architect/stagod nije pozicija koju se dobiva samo zato jer radis X godina. to je pozicija koja se dobiva na osnovu znanja i impacta koji si napravio. ljudi rade po 15-20 godina pa ne dobiju takve pozicije. firme koje olako daju takve titule na osnovu godina iskustva i placaju u skladu s tim.

IBM je opcenito poznat kao firma koja ne placa bas dobro. nisu cutting edge. glassdoor za senior engineer pozicije u googlu/amazonu dublin ce ti pokazati slicno kao levels.fyi.
google zaposaljava hrpu ne software inzenjer rola u Dublinu i one su placene puno manje, sto se i vidi na payscale linku.

prije mjesec dana je jedan bivsi intern krenuo u firmi u koju radim na full time pocetnoj poziciji software engineer za 65k + 15k stocks godisnje, uz to ce bit jos 5-8k oncall bonusa i dodatni perkovi kao osiguranje, penzija itd sto ce doc na kraju na ~90k.

14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Dagg kaže...

Osrednje nitko ne traži, oni su tu da odrađuju kao i ljudi na traci u tvornici. Svi traže top (iako često ne bi platili ali jbg sad).

 Osrednje nitko ne traži ali ovisno o plaći dobiju i slabije od osrednjeg, što je normalno, nema te logike po kojoj bi svi imali top developere.

Kao što ne mogu svi biti next Zuckerberg, tako ne mogu svi biti ni top devovi, jer onda ne bi postojali (svi bi bili isti xd) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 19:20 (loky4i4).
10 godina
offline
IT posao Njemačka

 

Graz? AT?

-koliko dođe hrana po čovjeku dnevno koji je tamo ? Mislim, koliko čovjek mora potrošiti na hranu ako se nalazi tamo poslovno?

Okay, ovisi gdje i što, ali mislim neki prosjek?

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
IT posao Njemačka

Znam da je ova tema za IT posao u Njemačkoj ali vidim da se spominju i opcije u drugim državama, pa postavljam pitanje tu. Imam neku ponudu za posao u Oslu, Norveška (software dev) pa me zanima jel ima netko od forumaša da živi i radi tamo pa da podijeli svoja iskustva.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
IT posao Njemačka

Znam da nije Njemacka, ali u Microsoftu u Pragu trenutno imamo hiring event. Prag kao development centar raste ubrzano zadnjih nekoliko godina i tu imamo veliki development za Microsoft Teamse, .NET Core, ostale core servise i Dynamics. Trenutno je jedan od najvecih Microsoft centara u Europi.

Lista slobodnih pozicija je ovdje https://careers.microsoft.com/professionals/us/en/l-prague pa ako ste zainteresirani pingajte me na PM za referral i vise detalja :) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 9:35 (Ad4pt3r).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

E da je remote bilo bi savršeno...

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
4 godine
offline
Re: IT posao Njemačka
Pero Dinamit kaže...

E da je remote bilo bi savršeno...

 

Možda sam krivo skužio, ali mjesto sa najzgodnijim ženama na globusu bi ti na remote. Indija je savršena za rad ne remote, ne ovo.

15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Ma nije to za tebe (kaze moja puno ljepsa polovica). Hehe!
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
10 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

 

 

@josip12

 

Hm,....

Kolko ljudi tolko lijeph žena.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
13 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
PzKpfw kaže...

 

Graz? AT?

-koliko dođe hrana po čovjeku dnevno koji je tamo ? Mislim, koliko čovjek mora potrošiti na hranu ako se nalazi tamo poslovno?

Okay, ovisi gdje i što, ali mislim neki prosjek?

Malo mi je tvoje pitanje cudno, ti mislis putovati svaki dan-tjedan pa koliko ces tamo pojesti? Cijena gotovih jela varira, imas gablece po 6eur i ovisno sto jedes svaki obrok ce te kostati 5-15 eur, ako uzmas steakove 20-30eur.

Dostava:

10e Becka snicla sa pommesom.

13e velika pizza.

 

Ako imas neki posteni deal u procesu, uopce se nebi trebao zamarati cijenom hrane, to bi ti trebao biti zanemariv trosak.

 

Kill or be killed!
15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
janiq kaže...
PzKpfw kaže...

 

Graz? AT?

-koliko dođe hrana po čovjeku dnevno koji je tamo ? Mislim, koliko čovjek mora potrošiti na hranu ako se nalazi tamo poslovno?

Okay, ovisi gdje i što, ali mislim neki prosjek?

Malo mi je tvoje pitanje cudno, ti mislis putovati svaki dan-tjedan pa koliko ces tamo pojesti? Cijena gotovih jela varira, imas gablece po 6eur i ovisno sto jedes svaki obrok ce te kostati 5-15 eur, ako uzmas steakove 20-30eur.

Dostava:

10e Becka snicla sa pommesom.

13e velika pizza.

 

Ako imas neki posteni deal u procesu, uopce se nebi trebao zamarati cijenom hrane, to bi ti trebao biti zanemariv trosak.

 

 Pa čovjek pita jer svatko malo netko govori kako je hrana vani jeftinija nego kod nas, ali kad dođeš sam ''gore'' vidiš  da to nema veze s pričama po raznoraznim mrežama, forumima i slično.....

 ''Jeftino'' je ako gablec uzimas po raznim trgovačkim centrima Hofer i slično..... sve ostalo su priče za malu djecu.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
kostolomac kaže...
janiq kaže...
PzKpfw kaže...

 

Graz? AT?

-koliko dođe hrana po čovjeku dnevno koji je tamo ? Mislim, koliko čovjek mora potrošiti na hranu ako se nalazi tamo poslovno?

Okay, ovisi gdje i što, ali mislim neki prosjek?

Malo mi je tvoje pitanje cudno, ti mislis putovati svaki dan-tjedan pa koliko ces tamo pojesti? Cijena gotovih jela varira, imas gablece po 6eur i ovisno sto jedes svaki obrok ce te kostati 5-15 eur, ako uzmas steakove 20-30eur.

Dostava:

10e Becka snicla sa pommesom.

13e velika pizza.

 

Ako imas neki posteni deal u procesu, uopce se nebi trebao zamarati cijenom hrane, to bi ti trebao biti zanemariv trosak.

 

 Pa čovjek pita jer svatko malo netko govori kako je hrana vani jeftinija nego kod nas, ali kad dođeš sam ''gore'' vidiš  da to nema veze s pričama po raznoraznim mrežama, forumima i slično.....

 ''Jeftino'' je ako gablec uzimas po raznim trgovačkim centrima Hofer i slično..... sve ostalo su priče za malu djecu.

 

ja kad kazem "hrana" ja se referiram na shopping u ducanima i hranu za kuhanje.

restorani i gableci nemaju veze sa "hranom", bar ne bi trebali imati.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
13 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
nixass kaže...
kostolomac kaže...
janiq kaže...
PzKpfw kaže...

 

Graz? AT?

-koliko dođe hrana po čovjeku dnevno koji je tamo ? Mislim, koliko čovjek mora potrošiti na hranu ako se nalazi tamo poslovno?

Okay, ovisi gdje i što, ali mislim neki prosjek?

Malo mi je tvoje pitanje cudno, ti mislis putovati svaki dan-tjedan pa koliko ces tamo pojesti? Cijena gotovih jela varira, imas gablece po 6eur i ovisno sto jedes svaki obrok ce te kostati 5-15 eur, ako uzmas steakove 20-30eur.

Dostava:

10e Becka snicla sa pommesom.

13e velika pizza.

 

Ako imas neki posteni deal u procesu, uopce se nebi trebao zamarati cijenom hrane, to bi ti trebao biti zanemariv trosak.

 

 Pa čovjek pita jer svatko malo netko govori kako je hrana vani jeftinija nego kod nas, ali kad dođeš sam ''gore'' vidiš  da to nema veze s pričama po raznoraznim mrežama, forumima i slično.....

 ''Jeftino'' je ako gablec uzimas po raznim trgovačkim centrima Hofer i slično..... sve ostalo su priče za malu djecu.

 

ja kad kazem "hrana" ja se referiram na shopping u ducanima i hranu za kuhanje.

restorani i gableci nemaju veze sa "hranom", bar ne bi trebali imati.

 

Ja se slazem s tobom ali pogledaj njegovo pitanje, izgleda kao da ce putovati svaki dan do Graza samo zbog posla, nece tamo zivjeti. Gdje da kuha? U firmi? Ako radis, ko ima vremena kuhat tokom dana? Mozda koja vecerica vamo tamo.

Kill or be killed!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice