Windows -

poruka: 5
|
čitano: 3.454
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Što s Windows currency na 01.01.2023

Prvo pitanje pa ću onda naširoko:

Što će se desiti na Windows currency na 01.01.2023.

 

Sad malo naširoko:

Misli li Microsoft na nas male pa će nam automatki promjeniti valutu u Windowsima ili ćemo morati svako računalo u državi ručno promjeniti.

Trebam prepraviti nekakvu staru Access aplikaciju da radi s Euro. Naravno da je sad kaos u aplikaciji. Neka polja su generalno formatirana kao currency (ta će se formatirati po Windows currency) neka su ručno foramatirana u Kune, a na nekim mjestima je to kroz raport riješeno. I eto ti veselja. Stoga bi mi ova informacija puno začila jer ako Microsoft neće ovo ažurirati morat ću ja neku registry skriptu napravit. Vjerujem kako nisam jedini koji se susreče s ovim pitanjem ovih dana.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što s Windows currency na 01.01.2023

-zanima te što će se dogoditi u budućnosti 1.1. .. možeš i bez čarobne kugle, promjeniš datum i vidiš.

-ali nije baš tako jednostavno, tj ovisi kad ms ažurira poneki update, tako da ne mora sad biti uključena nova definicija.. (jer je tek nedavno službeni datum promjene valute, inače su to normalne stvari kao i državni praznici i ostale regionalne postavke, rutina...).

 

-stare accessice.. ako nisi sudjelovao u razvoju.. no zvučiš kao osoba koja će to ipak uspješno riješiti.. pa preskačem 'sretno'.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što s Windows currency na 01.01.2023

Nisam sudjelovao u razvoju. Pristao sam krpat. Krpam dok ide. Za sad ide. Više od samog problema s Accessom brine me što imam puno jako puno računala ručno prebaciti ako to Microsoft ne ažurira sam.

15 godina
offline
Re: Što s Windows currency na 01.01.2023

-možeš i sad promijeniti oznaku valute.. umjesto Kn, euro-€ ... ako je na nivou osa.

-ako je u app, tj client-frontendu (često se tako radi, neovisno o bazi-mdb...) tad jedino nova app-front.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows -

nekak mi se čini da bu MS tu moral opako "ažurirati" jer nije samo promjena oznake, već i konverzijski tečaj, odn. nove cifre. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice