Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 7.269
|
čitano: 1.327.853
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
Djuro von Prekoplotovich kaže...
CalvinRi kaže...
Nisam izbildao, niti pokrenuo ali odoka gledano, imas dosta bugova :)

int niz[5] //5 fiksnih elemenata

Ne vidim da dalje u kodu igdje imas provjeru da li si prekardasio sa indexom:

1. u do/while petlji 

niz[i] = neparni_broj;//tu ce vrisnut nakon 5 unesenih

2. for petlja kasnije ima takodjer neki cudan uvjet:

for(int i =0; i<niz[i]; i++)

plus si mogao stavit break kad nadjes najveci...

al vidim da se OP ne buni, valjda je njemu ok :)

Probaj unijeti broj manji od 0.

Ne treba niti niz. Dovoljan je jedan integer za spremanje najveće vrijednosti i jedan za spremanje trenutnog unosa.

Iako autor to tvrdio, rješenje nije valjani "C" kod.

Kompajlira se bez prijavljivanja tog upozorenja (GCC 10.3, -Wall, -Wextra, -fpedantic) , izvršava se bez rušenja, ali pedantni će lako vidjeti gdje je problem.

Prijavljena upozorenja:

Po mom skromnom mišljenju, a pošto je ovo C++ tema, najbolje rješenje uključivalo bi barem jedan template (npr. "veći-od"), lambdu i Boost za parsanje inputa.

U prethodnom prijedlogu nisam se dovoljno potrudio.

Ja volim koristit std c++ strukture, npr std::set bi to automatski posortirao unesene po velicini, a ja bi kod inserta samo gledao jel neparni. A bas jos i boost ukljucit za ovo je mozda mali overkill :) ...iako u stvarnom zivotu bi ga koristio.

The best thing about having a penis is sharing it with people who don&#39;t
9 godina
neaktivan
CalvinRi kaže...

Ja volim koristit std c++ strukture, npr std::set bi to automatski posortirao unesene po velicini, a ja bi kod inserta samo gledao jel neparni. A bas jos i boost ukljucit za ovo je mozda mali overkill :) ...iako u stvarnom zivotu bi ga koristio.

Za srednjoškolske radove ponavljača gradiva moraš obavezno imati boost i stvari iz zadnje verzije standarda. Na faksu za slične zadatke zadnji Qt.

Joj!
6 godina
ACPWinters kaže...

Pozdrav ekipa, skinuo sam C++ Builder i ne radi mi intellisense iliti code insight. Jel ima neki fix za to? Ne radi na najobicnijem primjeru tipa gumb u groupboxu sa Edit1. Kad napisem Edit1-> ne izbacuje nista ni kad stisnem ctrl + space. Na google nisam nasao nista od pomoci, jel ima netko nekakvu ideju?

Cisto ako nekom treba, rjesio sam problem, otisao sam pod Project -> Options -> C++ Compiler i stavio "Use Classic compiler" na True.

11 godina
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Imam ovako zapravo općenito pitanje. Evo naučio sam principe objektno orijentiranog programiranja, imam to neko temeljno znanje iz programiranje općenito, što je sljedeći korak. Ovi neki zadaci pronađi ovaj onaj, ovakav sort onakav sort itd. su mi prelagani, a kad pokušavam naći neke kodove nečeg kompleksnijeg tu pak ništa ne razumijem, bih li sam trebao smisliti neki projekt na temelju svog znanja pa ga onda proširivati, ne znam, nemam nekih ideja.

0 0 hvala 0
7 godina

@Hazar

Samo kroz praksu uči. Kao i matematiku. 

Proučavaj tuđe kodove.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
11 godina

Smisli neki projekt koji želiš raditi i izradi ga, tako ćeš najbolje učiti - kad sam udariš u problem. Dobri startni projekti su ti nešto npr. todo lista, vremenska prognoza i sl. Ako imaš neki hobi probaj isprogramirati nešto vezano uz to, motivacija će biti jača. Imaš i po netu ideja za startne projekte, npr. https://codeburst.io/starter-project-ideas-for-developers-760b5def1793 Usput pročavaj malo oblikovne obrasce, najbolje prakse, načela u razvoju i slično. Gledaj tuđe projekte na githubu.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
11 godina
Hazar kaže...

Imam ovako zapravo općenito pitanje. Evo naučio sam principe objektno orijentiranog programiranja, imam to neko temeljno znanje iz programiranje općenito, što je sljedeći korak. Ovi neki zadaci pronađi ovaj onaj, ovakav sort onakav sort itd. su mi prelagani, a kad pokušavam naći neke kodove nečeg kompleksnijeg tu pak ništa ne razumijem, bih li sam trebao smisliti neki projekt na temelju svog znanja pa ga onda proširivati, ne znam, nemam nekih ideja.

Kad ljude uče principe objektno orijentiranog programiranja, vrlo često im se zaboravi reći da postoje tkz. oblikovni obrasci. To su jednostavno "načini" kako se koristi OOP za rješavanje nekih problema, pa kroz njihovo učenje, i implementiranje u kodu, barem stekneš neki osjećaj kako koristiti OOP.

Ovo je klasična knjiga:
https://en.wikipedia.org/wiki/Design_Patterns

Naravno, postoje jasne kritike na njih (možeš ih overuseati, neke stvari se rješavati drugačije, itd.), ali zasada se ne zamaraj tim, već kreni čisto od njih, konkrentnije od klasničnog primjera uređivača teksta (koji se analizira već u prvom poglavlju te knjige). 

Pogledaj zadatak 2. ovdje http://www.zemris.fer.hr/~ssegvic/ooup/ooup3lab.shtml (zadatak 1. zanemari ako te ne zanima C dio), i ovo http://www.zemris.fer.hr/~ssegvic/ooup/ooup4lab.shtml

Ovo je tema o C++-u, pa pretpostavljam da to radiš u C++-u, onda se ne bi bilo loše upoznati kako se oop u praksi implementira (da razumijes sto su virtualni pozivi i sl), pa onda pogledaj i ostale lab vjezbe i gradivo: http://www.zemris.fer.hr/~ssegvic/ooup/

9 godina

Početnicima u Pythonu obično dam da naprave Blackjack.

Zgodno je što započne relativno jednostavno (napravi jedan špil karata i promiješaj ga), a onda se progresivno dodaje sve više i više elemenata (praćenje uloga, više špilova karata, double-down, split).

11 godina
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Hvala ljudi! Puno ste pomogli.

1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice