Programiranje aplikacija za mobilne uređaje

poruka: 7
|
čitano: 7.968
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Programiranje aplikacija za mobilne uređaje

Poz,

Trebao bih par savjeta veznaih za programiranje aplikacija za mobilne uređaje. u najnovijem bug-u sam pročitao nekako sve u teoriji, ali me zanimaju iskustva. Razmisljam o izradi diplomskog rada pa sam mislio napraviti nesto sto bi izmedju ostaloga imalo i podrsku za mob. uredje. 

 

eto ako neko ima volje me uputit bio bih zahvalan

A.D.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje aplikacija za mobilne uređaje

za uređaje na windows mobile platformi ti se to svodi na razvoj u visual studiu. imas win mobile sdk koji ti emulira uređaje i fora je za koristit. programiranje radis u bilo kojem mislim od .net jezika samo sto moras vodit racuna da kod bude moguce kompajlirati na .net compact framework, za razliku od normalnog koda koji bi isao na normalni .net fw npr 3.5 :)

 

 

Win Mobile SDK

 

Win Mobile cool stranica

 

Wikipedia

 

 

siguran sam i da za symbian postoje slicni alati.

14 godina
protjeran
offline
Programiranje aplikacija za mobilne uređaje

ako misliš raditi u flashu imaš od lynde tutorial

Sk8er Boi
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Programiranje aplikacija za mobilne uređaje

A naravno, imaš i sveprisutnu javu -> http://java.sun.com/javame/index.jsp . Točnije J2ME (Java 2 Mobile Edition)

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Programiranje aplikacija za mobilne uređaje

Hvala na savjetima kako vec imam iskustva sa c# pa bi se onda odlucio za win mobile, a druga opcija je java jer je ona sveprisutna i na nokia mob uredajima i na win mobile. Ako mi sto zapne ja cu se javit ovdje. Hvala ekipa na trudu i pomoci evo dat cu koji hvala :)

 

A.D.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje aplikacija za mobilne uređaje

Joj, kad vidim onu Javu zaslinim svaki put. Poanta managed jezika je (izmedju ostalog) portabilnost. .NET nije portabilan! A za sw za mobilne uređaje je portabilnost zapravo ključna.

 

Ako imas izbora, a cini se da imas, prijeđi na Javu, promjena ti ne bi trebala tesko pasti. Mozes napraviti sve sto i u .NETu sa plusom portabilnosti. Ali gubio bi neke cool feature koje ti donosi .NEt.. makar ih ziher i na Javi ima u ovoj ili onoj izvedbi.. Pogledaj si feature .NET frameworka 3.5 i koji od njih su dostupni na mobile frameworku. Ako tu ima nesto sto odlucis da ce ti koristiti (i ne postoji na Javi), onda koristi .NET inace je izbor jasan. Također, moras vodit racuna da neki (vecina starijih:) mobilnih uređaja ne podrzava novi 3.5 compact framework nego samo 2.0. I da ce uskoro izaci 4.0 sa Visual Studiom 2010.

 

Mene bi bas zanimalo kakvih to cool featura za mobile development ima u 3.5 i koje su mu prednosti pred javom. Pa ako to proucis bilo bi uber cool da tu postas jer meni se ne da to istrazivati :D Ali volio bi znati.

 

Pozdrav.

15 godina
offline
Programiranje aplikacija za mobilne uređaje

@haki

Nekako mislim da cu se odlucit za javu cisto zato da naucim nesto novo. Ali aplikacija nije nesto strasno uber komplicirana, samo download neke slike sa neta i pokazivanje u određenom vremenskom intervalu. Ako me put navede na .net postam ovdje napredak nema frke

A.D.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice