Odluka o smjeru za diplomski studij

poruka: 1
|
čitano: 2.572
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
21 mjesec
neaktivan
offline
Odluka o smjeru za diplomski studij

Pozdrav svima,

završio sam 3 godine preddiplomskog studija računarstva i trebao bih se odlučiti s kojim smjerom nastavljam iduće dvije godine diplomskog. Dvoumim se između dva smjera koji se razlikuju u 4 predmeta, ali nikako ne mogu biti 100 posto siguran u ono što želim pa bih vas molio za savjet šta je korisnije.

1. Smjer(Programsko inžinjerstvo):

  •  Metode i tehnike testiranja programske podrške
  •  Modeliranje i dizajn programskih sustava (Kolegij daje uvod iz principa modeliranja i dizajna velikih i kompleksnih programskih sustava. Većina današnjih programskih sustava zahtijeva sustavni pristup u specifikaciji i dizajnu na višem apstraktnom nivou od programskih jezika. Kolegij obuhvaća uvod u opći konceptualni dizajn, tj. softversku arhitekturu. Studentima će pružiti teorijsku bazu za dizajniranje sustava, arhitektonske definicione jezike, UML, pravila dizajniranja (design patterns), dizajn temeljen na modelima i komponentama.)

  •  Razvoj mobilnih aplikacija

  •  Osiguranje kakvoće programske podrške (Organizacija programa osiguranja kvalitete softvera. Menadžment kvalitete procesa. Kriza softvera. Standardizacija osiguranja kvalitete. Cijena kvalitete softvera. Statička i dinamička analiza primijenjena na osiguranje kvalitete. Pouzdanost softvera. Menadžment pouzdanosti softvera. Testiranje softvera. Održavanje softvera i menadžment konfiguracije.)

2. Smjer(Informacijske i podatkovne znanosti):

  •  Obrada slike i računalni vid

  •  Raspoznavanje uzoraka i strojno učenje

  •  Razvoj računalnih igara

  •  Internet objekata (Uvod u Internet objekata (engl. Internet of Things - IoT). IoT tehnologije (elementi, sklopovi, komunikacija, platforme i razvojna okruženja). IoT arhitektura i infrastruktura. Sklopovski zasnovani objekti. Prikupljanje i pohranjivanje podataka (mehanizmi, protokoli, aplikacije i usluge). Pristup podacima. Korisnička sučelja i načini prikazivanja podataka. Razumijevanje konteksta. Sigurnost u IoT sustavima. Primjena Interneta objekata: industrija, meteorologija, poljoprivreda, medicina, pametne kuće, pametni gradovi.)

 

Trenutno radim studentski kao junior backend developer, ali interesira me i strojno učenje s kojim sam do sad imao nekog doticaja. Znam da odluka najviše ovisi o meni, ali čisto da čujem i ostala mišljenja.

Hvala svima!

 

Anketu sam postavio čisto informativno.

3 Programsko inžinjerstvo
4 Informacijske znanosti
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 14:29 (perk).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice