Kodovi za RSS i Chat

poruka: 6
|
čitano: 3.398
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
Kodovi za RSS i Chat
Potrebna mi je mala pomoć. Može li mi neko napisati kod za sledeće:

1. Napraviti RSS čitač, koji iz XML fajla preuzima listu adresa sa feedovima i ispunjava select (option) box tim adresama.
Odabirom određene adrese, emituje se sadržaj RSS-a koji se na njoj nalazi. Adrese su proizvoljne. (XML/PHP)

2. Napraviti chat aplikaciju u kojoj će se komunikacija između korisnika odigravati 1:1 i kompletan sadržaj razgovora biće pamćen u bazi podataka.
Korisnici moraju imati mogućnost ignore opcije koja će onemogućiti da im se određeni korisnik obraća.
Takođe, aplikacija mora imati opciju prikaza lista svih korisnika iz koje je moguće odabrati sagovornika za chat. (JavaScript/AJAX)

0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
Kodovi za RSS i Chat
Malo mi je frka sa vremenom. Ja nema šanse da uradim sve to. Svaki zadatak uradim do pola i tu zablokiram. Uradim neki obični rss ili select box, ali mi nikako ne uspeva da ih spojim. O chatu da i ne govorim.
Inače, ovo nije za nikakvu ocenu, ali moram da predam. Šefu. Da ne davim sad sa istorijom ove muke, ukratko - prisiljeni smo na do/prekvalifikaciju, a kod privatnika to malo divljije ide. Svi predajemo sve radove, bez obzira da li će nam to biti u opisu posla. Puno gradiva, a kratak rok. Uz to ja još i nemam zasad svo potrebno predznanje, pa se mučim ko isus na krstu. Bitno mi je samo ovo da ih skinem sa grbače. Zato bih bio vrlo vrlo zahvalan ako bi mi neko pomogao. može i na u2u.

U vezi prvog zadatka, dodato je par napomena:
-Jedna select kontrola koja je napunjena adresama feedova.
Kada odaberete neku adresu, pozadinski kod (php) preuzima feed sa te adrese,
parsira ga uz pomoć nekog xml parsera i prikazuje na strani.
U xml fajlu treba da se nalaze adrese feedova. Samo adrese. Na primer: http://www.mojfeed.com/rss.xml...
Treba napraviti program koji će da prođe kroz taj xml fajl i na osnovu njega iscrta select kontrolu.
Kada korisnik odabere neku od adresa, treba da preuzmete sadržaj i pročitate ga uz pomoć nekog xml parsera (dom ili simplexml) i prikazete na izlazu.

0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
Re: Kodovi za RSS i Chat
venov kaže...

Ima nas više koji provode noći pred računalo, da imam vremena, rado bih ti uskočio.

12 godina
Kodovi za RSS i Chat

Zar nas ima još koji u ove sate radimo :) (još pišem kolokvij iz matematike za par sati, a treba završiti plugin).

Eh, slatke muke 

WordPress <3
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2012 5:10 (OriginalEXE).

1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
Kodovi za RSS i Chat

Što se tiče spavanja, ja sam u zadnjih 10ak dana obrnuo dan za noć. 

Puno posla, a onda još i mozganje oko ovih zadataka. {#}

0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
Kodovi za RSS i Chat

aaaaaaaaaa pa zar baš nikoga nema ko zna ovo?  {#}

0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice