Kako početi s C++

poruka: 11
|
čitano: 9.623
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako početi s C++

Ovako:ovih dana počinjem učiti C++.Treba mi savjet iskusni programera za ovo:

ODMAH DA NAVEDEM:imam 15 godina,pa bi molio razumjevanje u temi!

1.Kako početi?

 

2.Da li se uvjek služiti računalom prilikom učenja

3.Kako ga je najbolje učiti?

 

Volio bih da mi na ovu temu odgovre iskusni i profesionalni programeri.

Ako moze neka netko od njih stavi svoj program u temu,bilo bi pozeljno

 

HVALA UNAPRIJED!Osmijeh

Bug Forumer
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako početi s C++

1. Počinje se ISPOČETKA. Znači, ne odmah ići preko wizarda raditi windows form aplikacije ili sl., već naučiti osnovne zakonitosti programskog jezika. U ovom slučaju C++a. Pod time mislim:

 

- Osnovna struktura "Hello world" programa gdje se treba uočiti od čega se sastoji najjednostavniji program

(funkcija main, pretprocesorska naredba include, način na koji se ispisuju podaci..)

- Tipovi podataka, logički izrazi, uvjetne naredbe, petlje

 

Ništa od ovoga nije uopće teško, ali je elementarno za nastavak učenja u C++u, jer kombinacijom elementarnih znanja tj. zakonitosti ide se dalje u učenje polja, pokazivača, funkcija, datoteka, i na kraju klasa. Moj prijedlog je da svakako uz sebe imaš nekakvu knjigu o C++u u kojoj je strukturirano tj. ispravnim redoslijedom opisano koje tematske cjeline moraš učiti tako da npr. ne učiš klase ako prethodno nisi savladao funkcije i sl..

 

2. Svakako je poželjno uvijek koristiti računalo jer češ tako najlakše testirati programe i uočiti greške koje se događaju. Zapravo, nakon što se upoznaš s teoretskim dijelom neke cjeline onda ćeš uz računalo na primjerima vidjeti kako to zapravo radi, te češ učiti kroz modificiranje i prerađivanje tih primjera iz jednostavnijih u one složenije.

 

3. Po meni je najbolje učiti na način da prvo usvojiš osnovna teoretska znanja o onome što želiš naučiti. Npr., nema smisla učiti polja ukoliko zapravo ne razumiješ čemu ona služe i u kakvim situacijama ti mogu poslužiti. Nakon toga je potrebno pogledati primjere vezane za temu koju želiš naučiti. U njima ćeš vidjeti konkretnu primjenu i način korištenja onoga što učiš. Nakon toga modifikacijom primjera pokušaj utvrditi da li su tvoja saznanja o naučenome ispravna i onda kreni na zadatke. Zadaci su zapravo dio na kojemu ćeš najviše toga naučiti. Ako znaš rješavati zadatke onda zapravo u potpunosti razumiješ i znaš primjenu onoga što si naučio. Kroz zadatke ćeš naučiti i neke specifične slučajeve, načine, algoritme, metode i sl. koji će ti poslužiti i u mnogim drugim fazama programiranja.

 

I tek kada sve ovo savladaš ćeš ići prema ozbiljnijim razmatranjima i učenjima C++a, a to su objektna paradigma tj. klase, pretvorbe, c++ biblioteke, komponente itd itd.. No to je za tebe još uvijek daleko.

 

A što se tiče programa evo nešto iz jednog dijela našeg open source projekta. Setup program koji sam radio u C++u

http://www.box.net/shared/4rb93ercdu

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2010 0:14 (Tracer).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako početi s C++

Hvala puno.Vi ste sigurno Programer'?

Bug Forumer
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako početi s C++
mario5 kaže...

Hvala puno.Vi ste sigurno Programer'?

 

cout << "Programiram, dakle jesam!";

 

Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako početi s C++

OK,ako imate facebook,da vas dodam,pa ako bi mi trebala pomoc pri ucenju da va, s obratom ako moze?

Bug Forumer
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako početi s C++

Najbolje je ovdje na forumu pitati ako ti nešto nije jasno jer ćeš tako najbrže dobiti odgovor, bilo od mene ili nekoga drugog jer ovdje ima i drugih koji jako dobro znaju programirati. No ako trebaš možeš poslati i privatnu poruku ovdje na forumu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako početi s C++

Pridružujem se Tracer-u ,kad mogu (vremenski) pomognem.  Osmijeh

Private
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako početi s C++

Hvala puno :)

Bug Forumer
14 godina
neaktivan
offline
Kako početi s C++

Na ovom linku imas jednu knjigu o c++ za pocetnike: http://e-knjiznica.carnet.hr/e-knjige/c . Vjerujem da ce ti pomoci u pocetku!

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2010 22:22 (dado993).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako početi s C++

Skinuo sam tu knjigu vec.Svakako HVALA

Bug Forumer
14 godina
offline
RE: Kako početi s C++

http://www.tutorijali.net/cpp/uvod

 

Tu imas par stvarcica za pocetak...

 

Ako si bas pocetnik u programiranju(ne C++) evo ti jedna zabavna stranica http://www.hackthissite.org/

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice