Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

poruka: 71
|
čitano: 16.858
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
CalvinRi kaže...

Evo mali tutorial kako sloziti Eclipse da pokrece projekt:

 

1. checkout sa google-a: https://noraxidium.googlecode.com/svn/trunk
2. u eclipse instalirati maven plugin: http://m2eclipse.sonatype.org/sites/m2e

3. dodati u eclipse novi java application, na temelju koda, zadati folder na disku
4. desni klik na noraxidium->maven->enable dependencies
5. desni klik na noraxidium->run as->maven package
6. desni klik na noraxidium->run as->run configurations
    Tu treba dodati novu konfiguraciju pod java application, te treba staviti pod arguments tab:
    Program arguments: -showCrashDialog:true -startingMap:maps/prototype.tmx
    VM arguments: -Djava.library.path=target/natives
7. desni klik na noraxidium->run as->java application

Ovo meni pokrene aplikaciju u Eclipseu, prikaze mapu, to je valjda to, s tim da kad dvokliknem na jar onda dobijem Failed to load Main-Class manifest attribute gresku, to nee znam kako srediti.

 

Neka me netko nadopuni i ispravi ako sam nesto propustio

 

Ja dobijem ovakav ekran : 

Eclipse ? Eclipse ?
 Meni ovo ne izgleda kao dobro.

 

http://www.woodgamesfx.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2010 11:00 (woodgamesfx).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
woodgamesfx kaže...
CalvinRi kaže...

Evo mali tutorial kako sloziti Eclipse da pokrece projekt:

 

1. checkout sa google-a: https://noraxidium.googlecode.com/svn/trunk
2. u eclipse instalirati maven plugin: http://m2eclipse.sonatype.org/sites/m2e

3. dodati u eclipse novi java application, na temelju koda, zadati folder na disku
4. desni klik na noraxidium->maven->enable dependencies
5. desni klik na noraxidium->run as->maven package
6. desni klik na noraxidium->run as->run configurations
    Tu treba dodati novu konfiguraciju pod java application, te treba staviti pod arguments tab:
    Program arguments: -showCrashDialog:true -startingMap:maps/prototype.tmx
    VM arguments: -Djava.library.path=target/natives
7. desni klik na noraxidium->run as->java application

Ovo meni pokrene aplikaciju u Eclipseu, prikaze mapu, to je valjda to, s tim da kad dvokliknem na jar onda dobijem Failed to load Main-Class manifest attribute gresku, to nee znam kako srediti.

 

Neka me netko nadopuni i ispravi ako sam nesto propustio

 

Ja dobijem ovakav ekran :  Meni ovo ne izgleda kao dobro.

 

Jao, nemoj me krivo shvatiti, ali da li ti uopce znas razliku izmedju compiliranog filea i sourcea???

I zar se nisi ti javio da bi bio artist?

 

Error koji se pojavljuje je spomenut vec nekoliko puta u proslim postovima - potrebno je pokrenuti maven compiler makar jedanput, da ekstrahira tocne native libove.

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2010 14:47 (Deus ex machina).
15 godina
offline
Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

Napravio sam jednu mapu (malo ovak za zezanciju i da se upoznam sa alatom za izradu mapa), pa evo da ne ideš na prazno dok pokrećeš igru

 

http://rapidshare.com/files/405931806/map1.tmx

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
dado2202 kaže...

Napravio sam jednu mapu (malo ovak za zezanciju i da se upoznam sa alatom za izradu mapa), pa evo da ne ideš na prazno dok pokrećeš igru

 

http://rapidshare.com/files/405931806/map1.tmx

Hm, rapidshare?? :-D :-D :-D

A, ovaj, kako bi bilo da ono, stavis file u 'maps' direktorij i commitas :-D :-D :-D? Tako da ja samo updateam i sve radi :-D?

 

Btw, kako ti se svidja Tiled? Opisi iskustva i ideje, trebali bi malo razglabati o tom alatu da pronadjemo najbolji nacin za implementirati gameplay u mape...

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2010 15:28 (Deus ex machina).
15 godina
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
Deus ex machina kaže...
dado2202 kaže...

Napravio sam jednu mapu (malo ovak za zezanciju i da se upoznam sa alatom za izradu mapa), pa evo da ne ideš na prazno dok pokrećeš igru

 

http://rapidshare.com/files/405931806/map1.tmx

Hm, rapidshare?? :-D :-D :-D

A, ovaj, kako bi bilo da ono, stavis file u 'maps' direktorij i commitas :-D :-D :-D? Tako da ja samo updateam i sve radi :-D?

 

Btw, kako ti se svidja Tiled? Opisi iskustva i ideje, trebali bi malo razglabati o tom alatu da pronadjemo najbolji nacin za implementirati gameplay u mape...

Hehe, znam, bez brige, ali uspio sam Tiled prešvercati na posao (stick), a sve ostalo mi je zabranjeno (dobro da bug radi:)) i radi rapidshare (ali mogu samo uploadat i skidat "ne executables" datoteke :)), pa sam drbao samo po njemu dok mi je bilo dosadno :)) na poslu

 

Inače mi se alatka sviđa, ruši se ako radiš na mapi i istovremeno probaš editirati "tileset sliku" (vrlo bitno jer ja sam to probao već na skoro gotovoj mapi i onda mi je sje..b cijelu SPREMLJENU mapu, pa sam morao ispočetka, niti sam neznam kako je to sve uspio). Potrebno je prvo sve pozatvarati, pa onda editirati sliku. I sa onim "tileset-ovima" koje smo dobili od deus-a je nabolje raditi na 32x32 "tile size" inače je teško odabrati pojedine elemente (preklapaju se jedan preko drugog). A ovak sve u svemu je simpa alat, koristan, za brzu izradu mapa...

 

EDIT:

I da sviđaju mi se layer-i. Nadam se da se ti layer-i kasnije daju "upotrijebiti" u kodu. Ima i neke "object elemente", to još moram malo isprobavati kak funkcioniše....

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2010 15:37 (dado2202).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
dado2202 kaže...

Hehe, znam, bez brige, ali uspio sam Tiled prešvercati na posao (stick), a sve ostalo mi je zabranjeno (dobro da bug radi:)) i radi rapidshare (ali mogu samo uploadat i skidat "ne executables" datoteke :)), pa sam drbao samo po njemu dok mi je bilo dosadno :)) na poslu

 

Inače mi se alatka sviđa, ruši se ako radiš na mapi i istovremeno probaš editirati "tileset sliku" (vrlo bitno jer ja sam to probao već na skoro gotovoj mapi i onda mi je sje..b cijelu SPREMLJENU mapu, pa sam morao ispočetka, niti sam neznam kako je to sve uspio). Potrebno je prvo sve pozatvarati, pa onda editirati sliku. I sa onim "tileset-ovima" koje smo dobili od deus-a je nabolje raditi na 32x32 "tile size" inače je teško odabrati pojedine elemente (preklapaju se jedan preko drugog). A ovak sve u svemu je simpa alat, koristan, za brzu izradu mapa...

 

EDIT:

I da sviđaju mi se layer-i. Nadam se da se ti layer-i kasnije daju "upotrijebiti" u kodu. Ima i neke "object elemente", to još moram malo isprobavati kak funkcioniše....

Ah, OK, nisam znao :-) Onda cu je ja skinuti s rapida i dodati.

 

Tiled je OK, da, ali moglo bi se jos raditi na njemu. Source je dostupan, ali ja se ne bi upustao u to.

Layeri su inace nacin da kroz kod pronadjes 'specijalne' stvari, primjerice, jedan layer odredis za izgled svijeta (tj. ono sto crtamo s tileovima), drugi za collision detection (primjerice, kuda player ne moze proci i gdje se moze sakriti), i treci layer za interactive objects. ID tilea na tim layerima se u kodu moze iskoristiti za buildanje objekata s kojima player interaktira, a collision detection, naravno, za odredjivanje s cime player vrsi interakciju.

 

Danas cu probati kratko popraviti build da radi na dvoklik, dodati osnovni input handling i osnovni collision detection. Tako da imamo bazicni foundation za prototipiziranje igre.

Calvin je preporucio da popricamo o kodu, apsolutno se slazem - bilo bi OK da se danas uhvatimo svo troje na konferencijskom chatu i malo popricamo o planovima, etc...

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
15 godina
offline
Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

Ok, odmah dok dođem s posla, budem te ubacio u msn (moram ga prvo instalirati, jer sam nedavno formatirao disk). Pa moram nešto obaviti u gradu, možete me ubaciti u konverzaciju, dok se vratim budem pročitao i prokomentirao, ako se s nečime neću slagati ili ako budem imao neki prijedlog

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2010 15:50 (dado2202).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

ako trebate photoshop designera slobodno me kontaktirajte ;)

kokolo
15 godina
neaktivan
offline
Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

Kao i za ostale - probaj napraviti nekakav cyberpunk-style tileset, vecinina tileova 32x32... iskoristi upute iz jednog od ranijih postova da checkoutas projekt iz SVN-a, i pogledaj artbible/moodpieces da dobijes ideju kakav feeling to treba imati.

Takodjer, upravo sam dodao direktorij za art production i dodao GIMP template za tilesetove.

 

I jos nesto, da ne zaboravim.

Pod jedan, molio bi da vecina konverzacija ide u ovom topicu, umjesto na privatnim PM, jer onda ja moram relayati informacije svima uokolo. PM koristite samo za osjetljive stvari (kojih ionako uopce nema trenutno).

Pod dva, dok su programeri aktivni, i javljaju se s idejama, sredjuju projekt, etc artisti su mi nesto sutljivi. Cak sutljivi do te mjere da sam jutros ja napravio gameplay tileset. Volio bi da se artisti jave na topic i izjasne oko toga sto ih koci, pa da to razrijesimo i krenemo u produkciju.

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2010 16:15 (Deus ex machina).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
Deus ex machina kaže...
woodgamesfx kaže...
CalvinRi kaže...

Evo mali tutorial kako sloziti Eclipse da pokrece projekt:

 

1. checkout sa google-a: https://noraxidium.googlecode.com/svn/trunk
2. u eclipse instalirati maven plugin: http://m2eclipse.sonatype.org/sites/m2e

3. dodati u eclipse novi java application, na temelju koda, zadati folder na disku
4. desni klik na noraxidium->maven->enable dependencies
5. desni klik na noraxidium->run as->maven package
6. desni klik na noraxidium->run as->run configurations
    Tu treba dodati novu konfiguraciju pod java application, te treba staviti pod arguments tab:
    Program arguments: -showCrashDialog:true -startingMap:maps/prototype.tmx
    VM arguments: -Djava.library.path=target/natives
7. desni klik na noraxidium->run as->java application

Ovo meni pokrene aplikaciju u Eclipseu, prikaze mapu, to je valjda to, s tim da kad dvokliknem na jar onda dobijem Failed to load Main-Class manifest attribute gresku, to nee znam kako srediti.

 

Neka me netko nadopuni i ispravi ako sam nesto propustio

 

Ja dobijem ovakav ekran :  Meni ovo ne izgleda kao dobro.

 

Jao, nemoj me krivo shvatiti, ali da li ti uopce znas razliku izmedju compiliranog filea i sourcea???

I zar se nisi ti javio da bi bio artist?

 

Error koji se pojavljuje je spomenut vec nekoliko puta u proslim postovima - potrebno je pokrenuti maven compiler makar jedanput, da ekstrahira tocne native libove.

 

Ljudi držim Vam fige i zbilja Vam želim uspijeh u realizaciji projekta.

 

PS.

Imam par sugestija :

Prvo :

Pošto vidim nekih sličnosti između ovog projekta i Cocos2D frameworka predlažem Vam da probate integrirati dobar dio Cocosa u Vaš projekt. Osobno radim s Cocosom i mogu reć da je izvrstan framework , usput budi rećeno imate već integriran Box2D physic framework u obliku Cocos tamplate-a tako da Vam to može uvelike pomoći. Postoji i Android verzija Cocosa , a koliko znam ta verzija je bazirana na Javi ( istina bog da isti radi katastrofično pod Android simulatorom te nije niti do koljena Xcode verziji  ). Pošto sam ja Java tudum  dalje o tome ne bih išao ( dovoljno sam se izblamirao sa Eclipse integracijom lol  ).

Drugo:

Pošto koristite tmx file ( koji je po strukturi u biti nativni XML ) za učitavanje tile mapa , Cocos vam ima integriran "čitać" istih.

Treće 

Jedna mala sugestija budite oprezni s brojem layera jer znaju zakomplicirat stvar ( znam iz osobnog iskustva ) , moj prijedlog vam je da koristite dva jedan za koliziju s podlogom, a drugi za koliziju s "ostalim" objektima. Ostale objekte probajte izvest preko array listi objekta i menađera array listi, meni je to logičnije i pokazalo mi se lakše. Naravno Vi radite kako mislite da je najbolje. 

 

 

 

 

 

 

http://www.woodgamesfx.com
15 godina
protjeran
offline
Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
DeusExMachina - zbunjen sm jer neznam koji mi je točno zadatak sada :S i tko je još artist osim mene?

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

To bih trebao biti ja :) 

http://www.woodgamesfx.com
15 godina
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
Deus ex machina kaže...

 

Edit:

kako sam napomenuo prije, bilo bi super kad bi svatko posvetio vremena Tiledu i napravio jednu malenu prototip mapu. Slobodno dodajte platforme, ili neke 'objekte' - sve ce se to kasnije iskoristiti za prototipiziranje, a svatko mora znati koristiti toolse.

  Pa rekao vam je, evo vam zadatak.

 

Inače samo tako nastavite, pratim projekt...

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
14 godina
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

Jucer navecer sam bio zauzet, nisam se stigao javiti, a trebalo bi se dogovoriti, pa da se nadjemo online i prodjemo programerske teme. Meni je najbolje vrijeme navecer, poslije 21, jer ovako kroz dan uvijek mi nesto uleti i ometa, ali ako se dogovorimo za neki termin, isplanirati cu si i biti slobodan.

15 godina
neaktivan
offline
Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

Good morning.

 

Ok, s obzirom da je projekt malen i kratak, R&D time je gotovo, vrijeme je za produkciju - ie. pocinjemo odbrojavanje, danas je dan 1.

Vidim da nitko nije taknuo source preko vikenda, tako da cemo onda uvesti pravilo da vikendom odmaramo, a deadline produziti na 40dana. Dakle, za 39 dana smo gotovi :-).

 

Ne znam zasto je tako nemoguca misija uhvatiti sve ljude odreda na konferencijski chat, da izorganiziramo posao kako treba, ali ocito se treba prilagoditi pa cemo to napraviti ovdje. Svi koji su trebali moj MSN za quick&dirty pitanja su ga dobili, i svi koji ga jos trebaju, javite se.

 

 

Code features:

- Ucitavanje Tiled mapa preko argumenta aplikacije (po defaultu ucitava 'prototype.tmx'), validacija mape

- Primitivno procesiranje inputa

- Collision detection preko rect boundarya (cisto da napomenem, collision detection i collision response su dva povezana, ali razlicita koncepta)

- Generalni koncept GameObject modela i support oko istog

- Fino arhitekturiran core framework oko singleton aplikacije, support serviceova, resource management, crash handling (sa mail-devs :-D)

 

 

Art:

- zapoceti art bible, koji jos nitko nije nadopunio s dodatnim inspirativnim konceptima - ohrabrujem svakog da doda svoje moodpieces (po mogucnosti ne prevelike slike), pa cemo zajedno odabrati nekakav artstyle

- dva testna cyberpunk tileseta, oboje za rendanje, i jedan gameplay tileset (logicki) - osjecajte se slobodno nadopuniti gameplay tileset, trenutno ima cetiri 'markera' - collision, stealth, info object i player start position. Koristiti common sense, molim :-)

- jedan non-animated sprite za testiranje auto-collision-boundova i opcenito reprezentaciju dok se ne rijese animacije

- tri animirana avatara

 

 

Design:

- tri levela, od kojih se trenutno samo jedan da ucitati; razlog tome je validacija mapa, i stroga crash&burn pravila koja krse aplikaciju, ako mapa ne zadovoljava format (objasnjeno nize)

 

 

 

Za prototipno vrijeme razvoja, nije lose. Moglo bi i bolje, ali 4 out of 5 stars :-).

 

 

 

A sad, pravila ;-)

 

Code:

- organizirati se. Nitko ne zna sto se radi, niti kada, niti su postavljeni ikakvi rokovi. Treba nam nekakav konferencijski chat da to rijesimo asap. Probajte pronaci vremena jer ne bi trebalo trajati predugo, a moramo svo troje to iskomunicirati

- pod dva, pod tri, i pod sve ostale brojke, trebao bi navesti featureove koji su prioritetni, ali s obzirom da nismo rijesili tocku 1, tj. organizirali se, nemam nista za navesti. To pokazuje koliko je 1 bitan.

 

 

Art:

- Isto kao i za code: potrebno je prvo odluciti koliko ste stvarno zagrizli, jer mi se cini da su koderi zagrizli malo jace od artista. Pronadjite vrijeme kad vam odgovara da prochatamo i organiziramo posao.

- kao i za code, bez planiranja nema taskova :-( u medjuvremenu, nauciti kako se rade tilesetovi je vrlo dobar odabir.

 

 

Design (nemamo dedicated designera pa se ovo odnosi na sve):

- isprototipizirati glavne gameplay elemente iz pitcha, i vidjeti da li su zabavni

- NAUCITI KORISTITI TILED

- procitati WIKI dokument na stranicama projetka, koji objasnjava pravila prilikom izrade mapa.

 

 

 

Moj posao za danas:

- [DONE] napisati taj wiki dokument koji sam spomenuo

- napraviti collision response koji blokira movement

- [DONE] dodati composite collision bound (ie. boundary sastavljen od vise boundarya)

- po mogucnosti, prochatati s coderima i artistima...

 

 

 

Cheers!

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2010 18:35 (Deus ex machina).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

Evo, danas sam uhvatio nesto vremena, pa sam poceo raditi na ispisivanju info teksta, koji bi obavjestavao o raznoraznim stvarima na mapi. Usput mi je pala ideja da to mozda bude neki prostor na dnu ekrana, gdje bi bile razne stvari vezane za igru i igrača, osim infa, npr. inventory, gdje bi bile prikazane neke stvari koje bi nas igrac skupio po putu i sl.

Screenshot Screenshot
 

 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

Odlicno, izgleda jednostavno! Probaj progooglati u potrazi za nekim skinom i dobrim fontom, i uglavi ih.

Sto se tice inventara i cijelokupnog guia - nemoj feature creepati. Uopce nismo sigurni da li ce player ikada skupiti kakav predmet. Fokusiraj se na svoj task, taj InfoWindow jednom kad bude gotov, idealno uopce vise ne bi trebali dirati, jer je feature zadovoljen.

Sto se tice koda, sve sto si dodao u NoraxidiumGame.render, ispod // test komentara spada u InfoRenderer...

 

 

Svaka cast na inicijativi, napokon commit koji nije dosao od mene :-D

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

Mislio sam da ce mozda neki kljuc morati pokupiti ili sl...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
CalvinRi kaže...

Mislio sam da ce mozda neki kljuc morati pokupiti ili sl...

Mozda i da, no kad dodje do toga, onda cemo isplanirati kako napraviti inventar ;-)

Trenutni neophodni feature je info window... jer moramo nekako prikazati playeru informacije... bez toga, igra ce bit jadna, dakle prioritetno je... ako ne budemo imali vremena za inventar, jednostavno cemo odsjec taj feature vani i gotovo...

 

 

BTW, moje delo za danas:

- zavrsiti exit vector kalkulacije za rect2rect collision response

- probati popraviti build da radi na dvoklik

 

 

Artisti se jos uvijek ne javljaju. Ukoliko uskoro ne dobijem neki feedback, pocet cu uklanjati s projekta.

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2010 15:59 (Deus ex machina).
14 godina
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

Koja rezolucija igre ce biti? 1024*768? Ili promjenjivo?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
CalvinRi kaže...

Koja rezolucija igre ce biti? 1024*768? Ili promjenjivo?

Hm, dobro pitanje. Za igru ovakvog profila promjenjiva rezolucija bi mogla nastetiti gameplayu.

Gradi za promjenjivo, tako smo sigurni. Nije puno vise posla. I javi se na MSN da ne razmjenjujemo ove minijaturne informacije preko foruma.

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
14 godina
offline
Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

svu sreću želim! sorry na spamu, ali nisam mogao odoljet! ja bi pomogo kao programer ali nisam dosta dobar... možda složim jednog dana taj tile set, onako iz dosade

 

 

 

i još nešto: ako bi mi mogao objasnit šta mogu s tim tiled-om na pm. skinuo sam ga i čini se jako cool samo mi kaži dali ga mogu u npr. c++ igrama koristit, ali na pm

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 0:25 (King of Games).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
Dečki kako napredujete, dugo se ne javljate..
15 godina
neaktivan
offline
Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

Preko vikenda se ne radi :-P

 

Ja sam stao na collision response, a Calvin dovrsava info prozor.

Svi ostali su odustali :-D

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
Ja nemam vremena, mislio sam da ču imat , ali nemam iskrsnula dva posla , sorry dečki :)
http://www.woodgamesfx.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
woodgamesfx kaže...
Ja nemam vremena, mislio sam da ču imat , ali nemam iskrsnula dva posla , sorry dečki :)

Da nije slucajno problem cinjenica da si se uvrijedio jer sam te pitao da li raspoznajes compilirani binary file od sourcea? I onda na jednoj drugoj temi lagao kako ja nemam tolerancije prema tudjem neznanju iako je ovo hobi projekt, i kako ti samo nisi znao podesiti Eclipse? Link...

 

Mislim, decko... svaka cast na neznanju, nitko ne zna sve, ali lagati na taj nacin je prvo vrlo bezobrazno, a onda ekstremno egoisticno. Prvo zato jer ja nisam ovaj projekt pokrenuo radi sebe, drugo zato jer ako si nesto htio nauciti, moga si se iskreno javiti i reci "Nemam pojma o Javi ali bi zelio programirati". A ne se javiti kao artist, pa onda pokusavati programirati unutar binary filea i kad ti objasnim razliku, uvrijediti se...

 

No, sto ljudi sto cudi...

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 16:04 (Deus ex machina).
16 godina
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
Dragi moj Deuse, a sta sam ti ja rekao kada smo prvi puta pricali o ovoj temi?
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
Deus ex machina kaže...
woodgamesfx kaže...
Ja nemam vremena, mislio sam da ču imat , ali nemam iskrsnula dva posla , sorry dečki :)

Da nije slucajno problem cinjenica da si se uvrijedio jer sam te pitao da li raspoznajes compilirani binary file od sourcea? I onda na jednoj drugoj temi lagao kako ja nemam tolerancije prema tudjem neznanju iako je ovo hobi projekt, i kako ti samo nisi znao podesiti Eclipse? Link...

 

Mislim, decko... svaka cast na neznanju, nitko ne zna sve, ali lagati na taj nacin je prvo vrlo bezobrazno, a onda ekstremno egoisticno. Prvo zato jer ja nisam ovaj projekt pokrenuo radi sebe, drugo zato jer ako si nesto htio nauciti, moga si se iskreno javiti i reci "Nemam pojma o Javi ali bi zelio programirati". A ne se javiti kao artist, pa onda pokusavati programirati unutar binary filea i kad ti objasnim razliku, uvrijediti se...

 

No, sto ljudi sto cudi...

 

OK ovako dva puta se ne dam vrijeđati, a i u redu je da malo razjasnim ovo.

Prvo :

Za projekt sam se javio pod referencama da znam ponesto Blender i da znam programirati u C#-u i da bih mogao u vidu istoga nesto napraviti i doprinjet istom,pošto si ti rekao da ne znaš C# i da ne želiš prelaziti tj počinjat učiti isti odabrao si javu kao jezik u kojem će se preogramirati. Jel bilo tako ? Jesam li te upitao odmah na početku jel je problem to što po drugom platformom razvijam nešto slično ? I rekao si da je to u redu i da nema problema. Ti sam si me predložio za artista, pošto sam vidio da ne mogu stić kvalitetno odraditi posao i da sam imam sada obaveza oko vlastitih projekata, jel to u redu ?

Drugo:

Da jesi me "popljuvao" iz razloga što eto bože dragi ne znam javu toćnije nisam znao podesiti sve alate te sam čisto prirodno tražio pomoć kolega koji rade na projektu da mi pomognu podesiti alate i prateći njihove sugestije nisam uspio pokrenuti projekt, te sam pitao u čem je kvaka, jer meni ne radi. Nisam to želio iz razloga da se "guram" na poziciju programera već da ako nešto radim da mogu isti projekt pokrenuti i vidjeti u kojoj je fazi razvoja, jel to u redu ?

Treće :

Da sugerirao sam sam kolegi s foruma koji ima želju napraviti računalnu igru da se priključi ovom projektu i da će mnogo naućiti. Da i napisao sam da ja imam "loša" iskustva od strane voditelja projekta , toćnije tebe u smislu razumjevanja na neznanje, a da je temelj tog ne razumjevanja u tome što eto čudom božjim ne znam javu i nisam se koristio alatima koje si ti predložio da se koriste. Jel to istina ?

 

 

Ispravi me ako sam što pogrešno napisao ,te reci mi što sam ja iz toga lagao , postavio se egoistično i bio bezobrazan , a da recimo nije egoistično okarakterizirati nekoga ,koga uopće ne poznaješ , programerskom žargonu rećeno ekvivalentno usporedbi da  ne zna niti  abecedu,  te reć da sam se javio kao artist, a činjenica je da sam rekao da znam ponešto Blender i C#  ?

 

I sada što se ćudom čudiš i pridodaješ mi epitete lažova i egoiste iz razloga što sam svoje impresije napisao u objašnjenju funkcioniranja projekta drugom kolegi na forumu, a činjenica je da si ti prvi ljepo se postavio prema meni ? 

 

I za kraj da ti dokažem da nisam takav konj kakovim si me okarakerizirao i da je činjenica da sam puno prije tebe sugerirao sličnu stvar ljudima, (naravno neki od nas ne mogu dobiti stick na forumu ma što da predlože dok neki eto mogu , ironija tome neki dan objavim vijest da postoji generator aplikacija za Android i to prođe onak kao da ništa nije , a recimo još prije mjesec dva Bug je uz Vip i Carnet organizirao natjecanja za izradu Android aplikacija, mislim tko je tu lud ) , i da sam dao općoj populaciji cjeli source kod ( na kojem sam eto cjelo prošlo ljeto sam radio te je isti nastao kao produkt učenja koji sam podjelio s drugima ) za izradu 3D aplikacije, projekt sam nazvao "prototip game engine-a" , gdje su mi se neki ljudi javili i rekli da im je taj kod pomogao i da isti koriste u poslovne svrhe , za učenje itd.... Da sam cjeli jedan Unity projekt dao isto tako apsolutno free ljudima na korištenje, da uće iz njega itd....  

 

I sada za kraj ti mene prozivaš. 

 

 

 

 

 

 

http://www.woodgamesfx.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana
woodgamesfx kaže...

OK ovako dva puta se ne dam vrijeđati, a i u redu je da malo razjasnim ovo.

Prvo :

Za projekt sam se javio pod referencama da znam ponesto Blender i da znam programirati u C#-u i da bih mogao u vidu istoga nesto napraviti i doprinjet istom,pošto si ti rekao da ne znaš C# i da ne želiš prelaziti tj počinjat učiti isti odabrao si javu kao jezik u kojem će se preogramirati. Jel bilo tako ? Jesam li te upitao odmah na početku jel je problem to što po drugom platformom razvijam nešto slično ? I rekao si da je to u redu i da nema problema. Ti sam si me predložio za artista, pošto sam vidio da ne mogu stić kvalitetno odraditi posao i da sam imam sada obaveza oko vlastitih projekata, jel to u redu ?

Drugo:

Da jesi me "popljuvao" iz razloga što eto bože dragi ne znam javu toćnije nisam znao podesiti sve alate te sam čisto prirodno tražio pomoć kolega koji rade na projektu da mi pomognu podesiti alate i prateći njihove sugestije nisam uspio pokrenuti projekt, te sam pitao u čem je kvaka, jer meni ne radi. Nisam to želio iz razloga da se "guram" na poziciju programera već da ako nešto radim da mogu isti projekt pokrenuti i vidjeti u kojoj je fazi razvoja, jel to u redu ?

Treće :

Da sugerirao sam sam kolegi s foruma koji ima želju napraviti računalnu igru da se priključi ovom projektu i da će mnogo naućiti. Da i napisao sam da ja imam "loša" iskustva od strane voditelja projekta , toćnije tebe u smislu razumjevanja na neznanje, a da je temelj tog ne razumjevanja u tome što eto čudom božjim ne znam javu i nisam se koristio alatima koje si ti predložio da se koriste. Jel to istina ?

 

 

Ispravi me ako sam što pogrešno napisao ,te reci mi što sam ja iz toga lagao , postavio se egoistično i bio bezobrazan , a da recimo nije egoistično okarakterizirati nekoga ,koga uopće ne poznaješ , programerskom žargonu rećeno ekvivalentno usporedbi da  ne zna niti  abecedu,  te reć da sam se javio kao artist, a činjenica je da sam rekao da znam ponešto Blender i C#  ?

 

I sada što se ćudom čudiš i pridodaješ mi epitete lažova i egoiste iz razloga što sam svoje impresije napisao u objašnjenju funkcioniranja projekta drugom kolegi na forumu, a činjenica je da si ti prvi ljepo se postavio prema meni ? 

 

I za kraj da ti dokažem da nisam takav konj kakovim si me okarakerizirao i da je činjenica da sam puno prije tebe sugerirao sličnu stvar ljudima, (naravno neki od nas ne mogu dobiti stick na forumu ma što da predlože dok neki eto mogu , ironija tome neki dan objavim vijest da postoji generator aplikacija za Android i to prođe onak kao da ništa nije , a recimo još prije mjesec dva Bug je uz Vip i Carnet organizirao natjecanja za izradu Android aplikacija, mislim tko je tu lud ) , i da sam dao općoj populaciji cjeli source kod ( na kojem sam eto cjelo prošlo ljeto sam radio te je isti nastao kao produkt učenja koji sam podjelio s drugima ) za izradu 3D aplikacije, projekt sam nazvao "prototip game engine-a" , gdje su mi se neki ljudi javili i rekli da im je taj kod pomogao i da isti koriste u poslovne svrhe , za učenje itd.... Da sam cjeli jedan Unity projekt dao isto tako apsolutno free ljudima na korištenje, da uće iz njega itd....  

 

I sada za kraj ti mene prozivaš. 

Fino si slozio to objasnjenje. Steta sto nisi makar 1/10 potrosio na citanje ovog topica, prije nego si se krenuo zaliti i osjecati uvrijedjen.

Prvo: ja sam te predlozio za artista jer nam artista fali, i zato jer se radi u Javi. Pored toga, dan  prije nego sto si ti poslao poruku, napisao sam u samom topicu da je code team kompletiran. Kasnije se preko tvoje greske, boze tvoj, i mojeg odgovora boze moj vidi da bi bilo dovoljno da si procitao topic, kao sto sam zatrazio, i znao bi kako pokrenuti aplikaciju.

Drugo: nisam te uopce popljuvao, pitao sam te da li znas razliku izmedju binary filea i source filea. Moja greska je ta sto nisam zapisao negdje tko je tko i tko se s cime bavi, pa sam izgubio nit i jednostavno pomislio da si se ti javio kao programer. No ovaj dio mi je jasan, velika vecina programera imaju tu notu egoisticnosti oko vlastitog (ne)znanja, pa cim ih se pikne, umjesto da krenu uciti jer je google besplatan, uvrijede se. Nista osobno, izgleda da je to osobina struke.

Trece: nepoznavanje jave uopce nije bitno za setup projekta, jer sam naveo u ovom topicu nekoliko puta cinjenicu da build nije spreman, i rekao da se artisti trebaju koncentrirati na Tiled i tilesetove. Ako nisi zelio raditi kao artist, zasto nisi tako rekao?

 

Ostatak, pridodajem ti epitete lazova i egoiste jer si se nasao uvrijedjenim iste sekunde kad ti nesto nije pasalo. Odgovor na svoje pitanje takodjer si dobio odmah u istom postu, koji je upucivao na nekoliko postova od prije.

Svaka cast na tome sto si podijelio svoj android kod s drugima, a to sto je topic stick, bit ce stick samo jos slijedecih 21 dan, da si priupitao moderatora da ti postavi stick na topic - dobio bi ga.

 

Ovo je moj prvi i zadnji komentar ovakve vrste na ovom topicu, uopce se ne zelim prepucavati s tobom oko cinjenice da si se uvrijedio jer si pokusao setupirati projekt u IDE-u koji ne poznajes sa platformom koju ne poznajes...  ako se smatras ostecenim jer sam te nazvao lazovom, oprosti, i nek zavrsi to tu.

 

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 23:14 (Deus ex machina).
16 godina
offline
Hobi projekt - napraviti igru u 30 dana

Ostavimo ovu temu za sam projekt. Nesuglasice i nezadovoljstva riješite privatno.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
5 0 hvala 3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice