Algoritam za navođenje auta

poruka: 4
|
čitano: 3.047
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Algoritam za navođenje auta

nemam ideju od koje bi počeo, znači snimim određenu rutu, i sad želim pustiti da on to sam odvozi. jel dovoljno samo snimati koordinate ( imam priličnu točnost), ili da snimam i prema kuda je auto okrenut..? i onda pak dolazi reprodukcija snimljenog, kako da znam prema kuda treba skretati?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Algoritam za navođenje auta

Nisi bas dovoljno definirao zadatak. Ali problemi gdje se trazi od auta da vozi sam, vrlo cesto se rjesavaju genetickim algoritmima. Tocnije moj projekt je radio tako da imam kao male "senzore" na autu i on se sam nauci voziti po bilo kakvoj ruti. Nazalost nije mi se nikad dalo napraviti GUI. Ako imas samo neke zapreke i treba autic doci od tu do tu.. onda ti je mozda dovoljan A*. Ali ne znam sto tocno zelis, mozda ovo jest sto ti treba mozda nije.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Algoritam za navođenje auta

snimim rutu (kordinate svakih 0.1 s) i onda prema tome treba voziti. treba upravljati samo volanom. ne treba paziti na nikakve prepreke i slično.

počeo sam pisati neki algoritam koji uzima trenutnu poziciju, poziciju  prije 0.1 s i najbližu poziciju koju ima ranije snimljenu u datoteci (najbližu trenutnoj).

od te tri točke dobijem zapravo trokut, i onda preko kosinusovog poučka računam kut gdje treba skretati. nisam još sve napisao i prilagodio, no ubiti to je moja ideja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Algoritam za navođenje auta
I would love to change the world, but they won't give me the source code
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice