Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

poruka: 127
|
čitano: 32.323
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Ja kužim da se ljudi vole nagraditi i da im je to gušt ali osobno ne vidim ni jednu igru koja bi zaslužila toliko ulaganja u hardver...a ovo košta kao da svaki mjesec izađu dvije vrhinske AAA igre koje pamtiš do kraja života. IMO.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

imo get rich(er)

 

500eur za procesor te nece toliko boljeti bio na primanjima 900eur ili 2500eur mjesecno (ili 5000eur mjesecno)

 
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

 5% jači i 24% efikasniji...

cvaja997 kaže...

Derbauer je baš napravio test na 13 R5 7600 procesora gdje je vidljiva kvaliteta pojedinog čipa...

 i zato ove gore postotke od derya možemo zaboraviti, jer razlike između pojedinih 7600 procesora mogu biti poprilično velike

doduše, vjerojatno je i na intelu ista situacija, ali poanta je da linkanje recenzija može itekako zavarati, a razlike u perfomansama usporedivih konkurentskih procesora su više-manje nebitne

 

ono što jest bitno je subjektivna naklonost nas forumaša, pa će tako amdovac kupiti rajzena i zažmiriti na stevina upozorenja o brojim bugovima platforme

isto tako će intelovac kupiti intela i zaboraviti koliko se nekad rugao buldožerima za potrošnju i grijanje

 

sve je to manje-više isti klinac, pogotovo za gejmanje

sam 7800x3d je teška pušiona od kupnje, 87% više love za 0-12% više perfomansi

ali nekima, pogotovo ovdje na forumu, isplativost je ionako najmanje bitna stavka, najbitnija je zadovoljstvo kad kupiš ono što si htio i pogotovo kad to sam upogoniš

 

 

 Ako netko uzima za 1080p onda definitivno nije manje vise isto... Neda sliku ucitat, ugl. pogledat test od tomshardware

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2023 19:57 (hahhaajaads).
14 godina
online
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
Petar hw kaže...

imo get rich(er)

 

500eur za procesor te nece toliko boljeti bio na primanjima 900eur ili 2500eur mjesecno (ili 5000eur mjesecno)

Bi kad bi za jednako utrošeno vrijeme znao kako zaraditi više...ali sobzirom da znam zaraditi više jedino ako i radim više, ne bi hvala. Radije se igram po cijele dane na pet ili deset puta jeftinijem hardveru.

To sa sobom nosi i manje frustracija lošije optimiziranim softverom, jer su i očekivanja manja. win-win IMO.

 

 

 

11 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
hahhaajaads kaže...

 Ako netko uzima za 1080p onda definitivno nije manje vise isto... Neda sliku ucitat, ugl. pogledat test od tomshardware

ma i na 1080p razlike između 7800x3d i 5800x3d su minimalne

ove bedastoće 300 vs 380 ili 500 vs 600 fps fps u nekim igricama uopće ne uzimam u obzir, osim za pravdanje samom sebi što si potrošio duplo više love

 

 

12 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

 5% jači i 24% efikasniji...

cvaja997 kaže...

Derbauer je baš napravio test na 13 R5 7600 procesora gdje je vidljiva kvaliteta pojedinog čipa...

 i zato ove gore postotke od derya možemo zaboraviti, jer razlike između pojedinih 7600 procesora mogu biti poprilično velike

doduše, vjerojatno je i na intelu ista situacija, ali poanta je da linkanje recenzija može itekako zavarati, a razlike u perfomansama usporedivih konkurentskih procesora su više-manje nebitne

 

ono što jest bitno je subjektivna naklonost nas forumaša, pa će tako amdovac kupiti rajzena i zažmiriti na stevina upozorenja o brojim bugovima platforme

isto tako će intelovac kupiti intela i zaboraviti koliko se nekad rugao buldožerima za potrošnju i grijanje

 

sve je to manje-više isti klinac, pogotovo za gejmanje

sam 7800x3d je teška pušiona od kupnje, 87% više love za 0-12% više perfomansi

ali nekima, pogotovo ovdje na forumu, isplativost je ionako najmanje bitna stavka, najbitnija je zadovoljstvo kad kupiš ono što si htio i pogotovo kad to sam upogoniš

 

 

 Zašto se osjećam prozvanim :-)

 

Sad me počinje svrbjet da ipak još i prodam 3080 tei da uzmem 7900xtx . 

 

Kad te svrbi moraš se počešat...Stara forumska.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
8 godina
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

DarthMarkus, kaj se imaš kome pravdat kaj si kupio ili kako si kupio i zašto. Imaš super stvar i uživaj u njoj, pusti ove tu po forumu kaj pričaju, najčešće prepričavaju druge, a ne iz osobnog iskustva. Želim ti puno dobrih igara i zabave.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2023 16:21 (Taraba).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Zavidni mališi. Dok ovaj što je pokrenio temu ispada najači troler i njihov predstavnik. Jebote mijenjat najbolji cpu današnjice i sutrašnjice za govno samo jer je navodno"plag end pley".

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2023 16:30 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Koliko sam shvatio, nekoliko proizvođača matičnih je napravilo za*eb jer su iz lenjosti (radi lakšeg dolaska do kompatibilnosti sa većim brojem RAM kitova) stavili VDDIO na nebezbedno visoke vrednosti (valjda celih 1.4V, dok drugi uredno drže na 1.25V). Dodatni za*eb je napravio ASUS kome u se u određenim okolnostima nisu aktivirale zaštite od temperature i koji je tada čak i u očigledno već mrtve procesore nastavljao da sipa sve veću i veću struju dok zaista ne dođe do topljenja i mini eksplozije.

 

AMD-ova krivica je da, izgleda, nigde nije eksplicitno zabranio proizvođačima ploča da stavljaju te idiotske napone, a sve ostalo je do (jednog dela) tih proizvođača. Većina je do sada izdala zakrpe za BIOS. Podvlačim, suština problema nije ni u čemu što je AMD napravio (procesori su ispravni, čipseti su ispravni), već je najgori prestupnik inače vrlo pouzdani ASUS, te uz njih Gigabyte, dok su ostali uglavnom ok. Imate na Gamers Nexusu dosta korektan video (uspeli su replicirati katastrofalni otkaz pod kontrolisanim uslovima).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2023 16:42 (Ivan(4)).
Moj PC  
4 0 hvala 0
2 godine
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Neka ova tema bude "poslijepodnevna brbljaonica" odn chat tema o tome kome je dosadno, tko će izvaliti veću glupost..

Bilo bi zabavno...

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Nisam troll,. nekužim odakle vam to.

 

Al evo da svi znate, ipak sam odlučio zadržati 7800X3D exploz...ahem, procesor. Već mi je bila došla mobo (gigabytova) tako da mi se neda sve sad vraćat i mijenjat, a i žao mi gledat proc, tek sam ga kupio, po prvi put sam svojim parama uzeo neku "high end" komponentu i glupo mi je da moram vraćat bez da otvorim i probam. Teško da ću ikad više uzimat AMD nakon ovog debakla i neprovjereni hardware star mjesec dana, ali idem s ovim što imam pa šta bude bude. Nadam se da će BIOS update bit dovoljan jer nema šanse da gledam, pratim i podešavam tamo neke napone i sl, mislim da je žalosno da se konzumer mora s tim zajebavat. Ako procesor krepa nije na meni i dobivam pare natrag za intela, bmk. 

16 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
Ako uključuješ kako god da se zove AMD verzija XMPa, proveri koliki ti je VDDIO. Ako nije preko 1.3V, dobar si. Uživaj, kupio si odličan procesor. :)
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
Vddio uopće nije problem dok vsoc JE. Njega treba paziti.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
iwan997 kaže...

Nisam troll,. nekužim odakle vam to.

 

Al evo da svi znate, ipak sam odlučio zadržati 7800X3D exploz...ahem, procesor. Već mi je bila došla mobo (gigabytova) tako da mi se neda sve sad vraćat i mijenjat, a i žao mi gledat proc, tek sam ga kupio, po prvi put sam svojim parama uzeo neku "high end" komponentu i glupo mi je da moram vraćat bez da otvorim i probam. Teško da ću ikad više uzimat AMD nakon ovog debakla i neprovjereni hardware star mjesec dana, ali idem s ovim što imam pa šta bude bude. Nadam se da će BIOS update bit dovoljan jer nema šanse da gledam, pratim i podešavam tamo neke napone i sl, mislim da je žalosno da se konzumer mora s tim zajebavat. Ako procesor krepa nije na meni i dobivam pare natrag za intela, bmk. 

 Ako uzimas Intel onda moras i klokat, bar na ovom forumu Intelasi govori da svi koji imaju Intela oni i klokaju svoje procesore, ak ne znas klokat onda uzmes ovaj polu-pro... ovaj 7800X3D, 200€, ponuda stoji

7 godina
neaktivan
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
hahhaajaads kaže...
iwan997 kaže...

Nisam troll,. nekužim odakle vam to.

 

Al evo da svi znate, ipak sam odlučio zadržati 7800X3D exploz...ahem, procesor. Već mi je bila došla mobo (gigabytova) tako da mi se neda sve sad vraćat i mijenjat, a i žao mi gledat proc, tek sam ga kupio, po prvi put sam svojim parama uzeo neku "high end" komponentu i glupo mi je da moram vraćat bez da otvorim i probam. Teško da ću ikad više uzimat AMD nakon ovog debakla i neprovjereni hardware star mjesec dana, ali idem s ovim što imam pa šta bude bude. Nadam se da će BIOS update bit dovoljan jer nema šanse da gledam, pratim i podešavam tamo neke napone i sl, mislim da je žalosno da se konzumer mora s tim zajebavat. Ako procesor krepa nije na meni i dobivam pare natrag za intela, bmk. 

 Ako uzimas Intel onda moras i klokat, bar na ovom forumu Intelasi govori da svi koji imaju Intela oni i klokaju svoje procesore, ak ne znas klokat onda uzmes ovaj polu-pro... ovaj 7800X3D, 200€, ponuda stoji

 Imam i5icu iz 2014, OC od dana kad je kupljena, nikad problem imao.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
DarthMarkus kaže...
Vddio uopće nije problem dok vsoc JE. Njega treba paziti.

 Kao što sam rekao, nepazim na ništa. Ako PC nemože raditi na default postavkama bez problema, nije do mene. ja kao korisnik se uopće ne bih trebao zajebavat oko toga, ne vidim smisao. Il radiš il ne.

16 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
Da, izvini, pomešalo mi se.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
2 godine
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

ok, jel' se gubi garancija ukoliko se uključi xmp, odnosno overkloka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
notloB kaže...

ok, jel' se gubi garancija ukoliko se uključi xmp, odnosno overkloka?

 Kolko ja znam to se nemože otkriti. Moš se pravit glup i reć da nemaš pojma o tome.

12 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
Nema frke, vddio MC je na drugom dieu od cachea i povezan je s vdimmom mislim, bar kod ddr4. Ljudi su isti šikali na 1.5 i nisu imali problema. Auto loose postavke expa kod mene c30 ide na čak 1.44. Vsoc ne ide preko 1.2 sa betom. To je najbitnije. Nisam još probao smanjivati vddio mc. Budem uskoro. Mrzim memory OC kod Amda najviše na svijetu.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2023 20:38 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
iwan997 kaže...
notloB kaže...

ok, jel' se gubi garancija ukoliko se uključi xmp, odnosno overkloka?

 Kolko ja znam to se nemože otkriti. Moš se pravit glup i reć da nemaš pojma o tome.

 HAHAH, kupiš AMD i još se "moraš" praviti glupnhf morao sam!

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2023 20:30 (Boris grozni).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
Boris grozni kaže...
iwan997 kaže...
notloB kaže...

ok, jel' se gubi garancija ukoliko se uključi xmp, odnosno overkloka?

 Kolko ja znam to se nemože otkriti. Moš se pravit glup i reć da nemaš pojma o tome.

 HAHAH, kupiš AMD i još se "moraš" praviti glupnhf morao sam!

 Nikad više AMD brate...

3 godine
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
iwan997 kaže...
Boris grozni kaže...
iwan997 kaže...
notloB kaže...

ok, jel' se gubi garancija ukoliko se uključi xmp, odnosno overkloka?

 Kolko ja znam to se nemože otkriti. Moš se pravit glup i reć da nemaš pojma o tome.

 HAHAH, kupiš AMD i još se "moraš" praviti glupnhf morao sam!

 Nikad više AMD brate...

Athlon 600 prvi i zadnji, i tamo mi je puknuo "die" jer AMD od pamtivjeka radi fantastican socket dizajntada ti je trebala poluga od 30cm i jedno 50kg sile da stavis cooler i molis boga da nesto nepotrgaš

15 godina
offline
Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...

Presmiješno je što poluproizvode uzimamo kao nešto normalo u današnjem svijetu a korporacije zgrču sve veče profite i od nas konzumenata prave beta tester ovce za šišanje. 

Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
iwan997 kaže...

Nisam troll,. nekužim odakle vam to.

 

Al evo da svi znate, ipak sam odlučio zadržati 7800X3D exploz...ahem, procesor. Već mi je bila došla mobo (gigabytova) tako da mi se neda sve sad vraćat i mijenjat, a i žao mi gledat proc, tek sam ga kupio, po prvi put sam svojim parama uzeo neku "high end" komponentu i glupo mi je da moram vraćat bez da otvorim i probam. Teško da ću ikad više uzimat AMD nakon ovog debakla i neprovjereni hardware star mjesec dana, ali idem s ovim što imam pa šta bude bude. Nadam se da će BIOS update bit dovoljan jer nema šanse da gledam, pratim i podešavam tamo neke napone i sl, mislim da je žalosno da se konzumer mora s tim zajebavat. Ako procesor krepa nije na meni i dobivam pare natrag za intela, bmk. 

Nadam si da si nabavio aparat za gašenje i da ti je blizu kompa...ja na tvom mjestu ne bi baš mirno spavao.

Plug n play je ipak plug n play.

 

11 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
Ma ne prozivam te, to ja govorim za forumaše među koje ubrajam i sebe. Nisam jednom duplo platio komponentu koja mi uopće ne treba
14 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
dery kaže...

Zavidni mališi. Dok ovaj što je pokrenio temu ispada najači troler i njihov predstavnik. Jebote mijenjat najbolji cpu današnjice i sutrašnjice za govno samo jer je navodno"plag end pley".

 Čudi me da luci već do sada nije opet napravio novi akaunt samo da ti lupi thumbs UP... 🤣

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2023 21:31 (sfc_PsychQ).
2 godine
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
DarthMarkus kaže...
Nema frke, vddio MC je na drugom dieu od cachea i povezan je s vdimmom mislim, bar kod ddr4. Ljudi su isti šikali na 1.5 i nisu imali problema. Auto loose postavke expa kod mene c30 ide na čak 1.44. Vsoc ne ide preko 1.2 sa betom. To je najbitnije. Nisam još probao smanjivati vddio mc. Budem uskoro. Mrzim memory OC kod Amda najviše na svijetu.

  Ja bih to odmah ograničio, spremi si postavke prvo sa "asus user profil" na stick, asus je to fino odradio, sve ostane spremljeno, do zadnje mem latencije, čak i kod loada postavki na novu verziju biosa, isprobano nekoliko puta. Šteta jedino što nema "clear cmos" dugmeta na backpanelu tvoje ploče.

16 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
DarthMarkus kaže...
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

 5% jači i 24% efikasniji...

cvaja997 kaže...

Derbauer je baš napravio test na 13 R5 7600 procesora gdje je vidljiva kvaliteta pojedinog čipa...

 i zato ove gore postotke od derya možemo zaboraviti, jer razlike između pojedinih 7600 procesora mogu biti poprilično velike

doduše, vjerojatno je i na intelu ista situacija, ali poanta je da linkanje recenzija može itekako zavarati, a razlike u perfomansama usporedivih konkurentskih procesora su više-manje nebitne

 

ono što jest bitno je subjektivna naklonost nas forumaša, pa će tako amdovac kupiti rajzena i zažmiriti na stevina upozorenja o brojim bugovima platforme

isto tako će intelovac kupiti intela i zaboraviti koliko se nekad rugao buldožerima za potrošnju i grijanje

 

sve je to manje-više isti klinac, pogotovo za gejmanje

sam 7800x3d je teška pušiona od kupnje, 87% više love za 0-12% više perfomansi

ali nekima, pogotovo ovdje na forumu, isplativost je ionako najmanje bitna stavka, najbitnija je zadovoljstvo kad kupiš ono što si htio i pogotovo kad to sam upogoniš

 

 

 Zašto se osjećam prozvanim :-)

 

Sad me počinje svrbjet da ipak još i prodam 3080 tei da uzmem 7900xtx . 

 

Kad te svrbi moraš se počešat...Stara forumska.

 \o/\o/

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
7 godina
offline
Re: Zadržati 7800X3D ili uzeti 13700K...
tocno to i jos cudnije mi je ovo branjenje neke firme, pa ovi komentari da je pokusaj trolanja i sprdanja na racun razumnog pitanja.

nije bas neki mali bug, doslovno pucaju cipovi i izgara pcb a ploca/cpu ne registrira tako visoke temperature ni overcurrent. smanjit manualno napon u softveru nije rjesenje problema.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice