Vodič kroz matične ploče za početnike izdvojena tema

poruka: 2.016
|
čitano: 691.530
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

pozdrav. 
razmisljam promjenit matičnu i naletim na plocu na kojoj pod specikacijama naglašeno: Note: PC2100/PC1600 up to 3 DIMMs; PC3200/PC2700 up to 2 DIMMs; 1GB PC3200/2700 with 32 DDR chips up to 1 DIMM only

 

Dakle jel sam dobro shvatio da 1gb pc3200 podrzava samo na jednom slotu,znaci ako stavim jos jedan 1gb ram nece radit il sto vec??
rijec je o ovoj ploci  http://www.asus.com/999/html/events/mb/socket478/p4s800/overview.htm

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 21:14 (djuro_1990).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

mozete li mi reci koja je prosjecna temperatura maticnih ploca i u kojim granicama se krece dozvoljena temp za njih..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Trenutna temp. moje maticne je 30°C , no mislim da je do 45-50°C u granicama normale !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

pohvale za temu, di si bio prjie koju godinu ;)  evo jedan koristan članak s još više detalja  http://ahyco.ffri.hr/Seminari2008/Gradja_racunala/unutrasnjost.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2012 18:56 (tperica).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

mene zanima koja je vazna razlika izmedju asrock P67extreme6 i asrock Z77 extreme4?naravno osim podrske za procesorsku grafiku.dali mi se isplati prodat prvu i kupit drugu i kad bi prodao svoju recite mi preporuku za neku vidljivo bolju s Z chipom,tj da se isplati.imam i7 2600k.hvala

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Blade Runner31 kaže...

mene zanima koja je vazna razlika izmedju asrock P67extreme6 i asrock Z77 extreme4?naravno osim podrske za procesorsku grafiku.dali mi se isplati prodat prvu i kupit drugu i kad bi prodao svoju recite mi preporuku za neku vidljivo bolju s Z chipom,tj da se isplati.imam i7 2600k.hvala

Nista nebi dobio, dobio bi samo plocu sa manjim OC potencijalom.Integriranu grafiku ionako ne koristis a PCIE 2.0 je dovoljno propusan za GEN3 kartice.

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Vegeta kaže...

Nista nebi dobio, dobio bi samo plocu sa manjim OC potencijalom.Integriranu grafiku ionako ne koristis a PCIE 2.0 je dovoljno propusan za GEN3 kartice.

hvala,znaci mislis da je ova moja ok za normalnog korisnika?a daj mi molim te jos reci koja bi bila u rangu s mojom od ovih novijih,od asrocka ako znas

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
11 godina
protjeran
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

I vise nego dovoljna.

clock2much
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Vegeta kaže...

I vise nego dovoljna.

ok hvala,updateao sam bios i dobio cuda tamo,koda je druga ploca.pozz

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2012 17:18 (Blade Runner31).
12 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Koju matičnu za solidan klok AM3 cijena 450kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Dobar dan, zanima me koja je po vama bolja matična ASRock Z77 Extreme 6, ili ASUS MAXIMUS V GENE Z77? Gotovo su iste cijene, al mislim da je ASUS kvalitetnij izbor, ili se varam?

AMD Phenom II x 6 1090T
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
GoodAngel kaže...

Dobar dan, zanima me koja je po vama bolja matična ASRock Z77 Extreme 6, ili ASUS MAXIMUS V GENE Z77? Gotovo su iste cijene, al mislim da je ASUS kvalitetnij izbor, ili se varam?

Ne znam na što točno ciljaš pod "bolja"?

 

Bolje opremljena sa USB-ima, više SATA konektora, bolja zvučna, više faza za OC?

 

Kod Z77 serije to izgleda ovako:

 

Fatal1ty Z77 Professional - V16+8

Z77 Extreme9 - V8+4

Z77 Extreme6 - V8+4

Fatal1ty Z77 Performance - V8+4

Maximus V GENE Z77 (mATX) - V8+4

Fatal1ty Z77 Professional-M (mATX) - V8+3

 

 

Anyway, osobno smatram da je Maximus V Gene Z77 taman između Z77 Performance i Z77 Performance-M,

dok je Extreme6 klasa iznad tih ploča.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

To i ja mislim, extreme 6 nudi malo više, za iste pare. ASUS otpada, danas sam imo vremena, pa sam jednu i drugu malo bolje proučio. Definitivno extreme 6 bolji izbor, barem po meni.

AMD Phenom II x 6 1090T
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozdrav!

Jel moguće na ovu matičnu staviti još rama, ako da koliko?

Packard Bell BV Cuba MS-7301 (Socket 775)

Rami su ddr2 266MHz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Možeš staviti 2x 2GB DDR2, to je ograničenje za tu MSI ploču.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Aha, a jel ja mogu onda kupiti 3gb i dodati ih ovome jednome što imam ili moram kupiti 4gb tj da li je bitna ta kompatibilnost?

Jel puno dati 490 kn za 4gb ddr2?

Hoće li mi to računalo raditi osjetno bolje s 4 nego s 2 odnosno da li se isplati dati 245 kn više?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Sumnjam da će ti raditi bolje, nešto vjerojatno hoće, ali 4GB se stavlja jer ti otprilike 2GB treba za Windowse i još 2GB za neki gaming, pa je onda poželjno imat 4gb. Iako danas za 500 kuna, svi imaju 8GB DDR 3 memorije. Al da te utješim, svojevremeno sam za dvije 512mb DDR 2 memorije platio 580kuna, tako da ti još dobro prolaziš, jer za te pare dobivaš 4gb. Ako mene pitaš za savjet, ja ti savjetujem da kupiš još tih 2gb memorije. Nije to neka lova, a opet ako nećeš tako skoro prelazit na nešto novijeg datuma, onda se isplati uzet.

AMD Phenom II x 6 1090T
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Ok ,  a ako kupim recimo 2gb jel onda mogu ovaj jedan zadržati  u računalu ili ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike
Pozdrav svima

imam ovu plocu GA-MA780G-UD3H - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3004#sp

i planirao sam da kupim Phenom II X4 965 BE

pa me zanima da li cu imati kakvih problema sa time, mislim na to da mi mozda ploca nece podrzavati taj cpu ili slicnih problema, svaka pomoc ili savjet bi dobro dosao
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Uredno će radit samo moraš flashat zadnji bios na nju

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
ja mislim da mi je taj bios,gledo sam listu podrzanih procesora i potrebni bios za iste, i taj mi je bios
12 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

jel to to

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 20:03 (Xpider).
12 godina
protjeran
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Je .. znači paše ti ... samo ubaciš proc pa bios na defaults i to je to :)

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozdrav ekipa!

Trebao bih savjet oko odabira matične ploče za Intel i5 2500K procesor. Ploča bi trebala biti jako dobra za overclock, podržavati CrossFire, podržavati 4x4 GB rama u Dual Channelu 1600 MHz i imati USB 3.0. Molim za savjet što bolje ploče za 1000-1200 kn.

Jel ova dobra?
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_352&products_id=11082 

Hvala unaprijed! 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 14:22 (peterstern9).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

pozdrav imamm jedno pitanjce frend mi je posudio maticnu ali gledo sam i pise da podrzava samo procove od 95w a moj 965 je 125...

e sad dali ja to mogu probat stavit mmaticnu ili da ni ne pokusavam...ovo je ta maticna

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=1142&CategoryID=1&MenuID=19&LanID=0

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
peterstern9 kaže...

Pozdrav ekipa!

Trebao bih savjet oko odabira matične ploče za Intel i5 2500K procesor. Ploča bi trebala biti jako dobra za overclock, podržavati CrossFire, podržavati 4x4 GB rama u Dual Channelu 1600 MHz i imati USB 3.0. Molim za savjet što bolje ploče za 1000-1200 kn.

Jel ova dobra?
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_352&products_id=11082 

Hvala unaprijed! 

Evo ako možeš, protegni se još za 25kn link

12 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Meni treba maticna do 400kn ali da mi na nju moze stari porcesor intel pentium dok ne skupim za novi,volio bih da ima ddr3 i da je u cjenu ukljucen i 2 gb ram/a ddr3

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
lovvro kaže...

Meni treba maticna do 400kn ali da mi na nju moze stari porcesor intel pentium dok ne skupim za novi,volio bih da ima ddr3 i da je u cjenu ukljucen i 2 gb ram/a ddr3

koji točno procesor?

12 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Intel pentium4 3ghz

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice