Termalne paste - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.420
|
čitano: 441.267
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
athlon64 kaže...

mx3 mi je pri kraju a tribalo bi novu pastu na cpu stavit, je li mx4 jednako dobra ? ćua sam pohvale za nju.

mx-2,mx-3,mx-4- sve redom odlične paste

16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
MARKOZD15 kaže...
athlon64 kaže...

mx3 mi je pri kraju a tribalo bi novu pastu na cpu stavit, je li mx4 jednako dobra ? ćua sam pohvale za nju.

mx-2,mx-3,mx-4- sve redom odlične paste

Ako se ne varam MX-3 je lošija od MX-2 i MX-4. Zbog neuspijeha MX-3 kojim su htjeli zamijeniti MX-2 morali su izbaciti MX-4.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
13 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Je li netko koristio ovu pastu mozda, Spire SilverGreaes SP-700?!

Jeftina je, uzeo bi sutra da zamijenim na laptopu, pa ako netko ima iskustva moze podijeliti. {#}

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
jocker'86 kaže...

Je li netko koristio ovu pastu mozda, Spire SilverGreaes SP-700?!

Jeftina je, uzeo bi sutra da zamijenim na laptopu, pa ako netko ima iskustva moze podijeliti. {#}

Izrazito loša pasta. Nisam li napisao da ta pasta ne valja?

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
13 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
191x7 kaže...

Izrazito loša pasta. Nisam li napisao da ta pasta ne valja?

Istina, tek sad sam skužio {#}

Možeš li možda preporučiti neku jeftiniju pastu (20-ak kuna) i gdje ima za kupiti u Zagrebu. Hvala {#}

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
16 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Imaš u Linksu Zalamn pastu za 9 Kn:

http://www.links.hr/index.php?naziv=Termalna+pasta+ZALMAN&option=artikl&id_kategorija=05091215&id_artikl=050.912.008

 

I pastu CoolerMaster za 15 Kn:

http://www.links.hr/index.php?naziv=Termalna+pasta+COOLERMASTER+HTK-002%2C+High+Performance&option=artikl&id_kategorija=05091215&id_artikl=050.912.114

 

No to su paste mase od 1g. Za 35 Knimaš recimo Arctic CoolingMX-2 4g koja je i bolja od tih i više je ima.

A 4g ti je dovoljno za procesor na laptopu, grafičku na laptopu, proc na kompu, grafičku na kompu, za isto to od susjeda, rođaka, ...

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 19:58 (191x7).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Imas pravo, uzet ću ovu Arctic CoolingMX-2, isplati mi se kako god okrenem {#}

U opisu ove paste piše da nema gubitaka performansi s vremenom i da izdrži do 8 godina?! Laptop imam kojih godinu dana, a pasta je već poput zemlje tvrda i potpuno krivo stavljena.. Koliko često vi mijenjate pastu, na svakom čišćenju, svakih 8 godina (sumnjam da će mi laptop toliko izdrzati {#}), kad vidite da temperatura počinje rasti, .. nešto drugo?

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
jocker'86 kaže...

Koliko često vi mijenjate pastu, na svakom čišćenju, svakih 8 godina (sumnjam da će mi laptop toliko izdrzati {#}), kad vidite da temperatura počinje rasti, .. nešto drugo?

Mislim da sma i to napisao u prvom postu...

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
13 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
191x7 kaže...

Mislim da sma i to napisao u prvom postu...

Opet istina, pokrit ću se ušima i toliko od mene... idem sutra po ovu pastu, hvala još jednom {#} pozz..

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
14 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

jeb_mu nema artick mx4 kupit ni u linksa ni u adm-a :/

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
athlon64 kaže...

jeb_mu nema artick mx4 kupit ni u linksa ni u adm-a :/

kupiš mx-2, ona ti je sasvim dovoljna, ja sam jako zadovoljan, preporuka za best buy pastu, u linksa ju ima za 35kn.

15 godina
online
Termalne paste - pitanja i odgovori

Imam pitanje u vezi Zalman Thermal Grease

(ovdje moram napomenuti da je pasta kupljena u Linksu,košta 9 Kn,dao bih link ali ju ne pronalazim na Linksovom web-u)

 

Jedini podatak koji piše na zbilja maloj tubi bijele boje jest:

Da je Zinc Oxide i Thermal Conductivity od 1.2W/mK

 

Znači,nigdje ne piše koja je to u stvari pasta,nema code-a nikakvog.

 

A,kako nisam pronašao tu pastu u uvodnom postu,moje pitanje se odnosi na:

 

-Da li je ta pasta pogodna za nanošenje na GPU chip

-Da li je ta pasta dobra za CPU?

-Ili je ta pasta ništ' koristi uzevši u obzir cijenu?

 

Ako tko od kolega forumaša ima kakva iskustva s navedenom pastom ili kvalitetan link,molio bih da podjeli ovdje s nama.

P.S.: Pokušao sam Google-ati i nisam pronašao bogznašto o ovoj termalnoj pasti.

 

Koliko sam uspio "iščačkati",to bi bila pasta koja se dobije uz Zalman-ov GPU cooler

VF700-Cu-LED

To bi bila ta pasta To bi bila ta pasta
Old Insomniac
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

OK je to pasta, ne brini i slobodno nanosi na procesor. Jeftina je baš zato što na njoj ne piše takoreći ništa i zato što je mala tubica.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Trebam savjet: Moram promijenit pastu na HD 6870/3850 pa ako moze neka preporuka.

 

Hvala

I only buy INTEL sry AMD fanboys.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Lynnfield kaže...

Trebam savjet: Moram promijenit pastu na HD 6870/3850 pa ako moze neka preporuka.

 

Hvala

Nije li 6870 još pod jamstvom? Ako jest, skidanje hladnjaka poništava jamstvo.

 

Preporuka paste - Arctic Cooling MX-2.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
191x7 kaže...
Lynnfield kaže...

Trebam savjet: Moram promijenit pastu na HD 6870/3850 pa ako moze neka preporuka.

 

Hvala

Nije li 6870 još pod jamstvom? Ako jest, skidanje hladnjaka poništava jamstvo.

 

Preporuka paste - Arctic Cooling MX-2.

Hvala na preporuci. 

Znam da u slucaju skidanja hladnjaka jamstvo vise ne vrijedi. Imam samo jos mjesec dana jamstva na nju a dok to ne istekne mogu zamijenit pastu na HD 3850.

I only buy INTEL sry AMD fanboys.
16 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Zar već ima 2 godine da su HD 6000 grafe izašle?

WTF Kako vrijeme brzo leti WTF.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
191x7 kaže...

Zar već ima 2 godine da su HD 6000 grafe izašle?

WTF Kako vrijeme brzo leti WTF.

Ne, moja ima samo 1god garanciju posto me trgovac za.ebo

I only buy INTEL sry AMD fanboys.
16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Lynnfield kaže...
191x7 kaže...

Zar već ima 2 godine da su HD 6000 grafe izašle?

WTF Kako vrijeme brzo leti WTF.

Ne, moja ima samo 1god garanciju posto me trgovac za.ebo

Objasni. Ne kužim. Jamstvo ne daje trgovac već generalni uvoznik koji pak daje jamstvo od proizvođača.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
191x7 kaže...
Lynnfield kaže...
191x7 kaže...

Zar već ima 2 godine da su HD 6000 grafe izašle?

WTF Kako vrijeme brzo leti WTF.

Ne, moja ima samo 1god garanciju posto me trgovac za.ebo

Objasni. Ne kužim. Jamstvo ne daje trgovac već generalni uvoznik koji pak daje jamstvo od proizvođača.

Ovako

 

Narucio komponente kod njih, otisao da platim kad me pitali zelite li da vam mi sklopimo/inst win? Rekao pa hajde nema problema posto nisam imao vremena da ja to radim taj tjedan.

Kad me je zvao da dodem po to ja dosao i dao mi racun na kojem pise da imam pravo na 1 godinu garancije.

I only buy INTEL sry AMD fanboys.
16 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

To 1 godina garancije ti se odnosi na konfiguraciju kao cijelu vjerojatno. Svaka komponenta ti ima svoje jamstvo i ono vrijedi od datuma kupovine.

HD 6870 nema ispod 24 mjeseca jamstva (ne znam da ijedan proizvođač daje s manje od 24 mjeseca) i to ti nikakav trgovac/prodavač ne može promijeniti.

Imaš račun, na njemu ti piše datum kupovine, od tog datuma nadelje vrijedi ti jamstvo, na neke komponente po 12 mjeseci (možda takve ni nemaš u kompu), na neke 24,  na nekle 36 pa možda čak i više.

I da, na računu ne piše koliko je jamstvo već na jamstvenim listovima.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2011 17:46 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
MARKOZD15 kaže...
athlon64 kaže...

jeb_mu nema artick mx4 kupit ni u linksa ni u adm-a :/

kupiš mx-2, ona ti je sasvim dovoljna, ja sam jako zadovoljan, preporuka za best buy pastu, u linksa ju ima za 35kn.

da, sad sam zva links, imaju mx2 i nije skupa, ali ima sam do sad mx3 i bila je izvrsna, ne zelim nikako uzet nesto slabije, stvarno, platit cu i malo vise ako treba ali ne zelim gubit preformanse na yebenoj pasti, jeli mx2 jednako dobra kao mx3 i mx4??  i kakva je artick silver 5 jeli bolja od mx2?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Evo iman dva pitanja:

1. Koliko otprilike korištenja ima pasta od 3,5g ?

2. Nakon koristenja jel samo zatvorim i to je to ili triban drzat na nekim temperaturama ili nekim u nekim drugim uvjetima  ?

 

Kupia san neku Arctic Silver 5 (oko 50 kn) pa mi nije bas svejdeno da propadne.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
athlon64 kaže...
MARKOZD15 kaže...
athlon64 kaže...

jeb_mu nema artick mx4 kupit ni u linksa ni u adm-a :/

kupiš mx-2, ona ti je sasvim dovoljna, ja sam jako zadovoljan, preporuka za best buy pastu, u linksa ju ima za 35kn.

da, sad sam zva links, imaju mx2 i nije skupa, ali ima sam do sad mx3 i bila je izvrsna, ne zelim nikako uzet nesto slabije, stvarno, platit cu i malo vise ako treba ali ne zelim gubit preformanse na yebenoj pasti, jeli mx2 jednako dobra kao mx3 i mx4??  i kakva je artick silver 5 jeli bolja od mx2?

Priča je - imali su MX-2 pa su htjeli napravit nešto još bolje i napravili MX-3 koja se pokazala kao promašaj naspram MX-2 tako da su na kraju napravili MX-4 koja je eto zericu bolja pasta nego MX-2. Poanta je da je MX-3 lošija od MX-2 i od MX-4. Arctic Silver 5 je lošija od MX-2, tako su pokazala testiranja.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
12 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Što ako je na cooleru termalna pasta preaplicirana (preaplied)? Radi se o Artic cooling Freezer 13.

Jel onda treba samo ugradit cooler na procesor ili i na procesor treba stavit zrno paste (ili skinut

preapliciranu i jednostvno stavit svježu)?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
absolon kaže...

Što ako je na cooleru termalna pasta preaplicirana (preaplied)? Radi se o Artic cooling Freezer 13.

Jel onda treba samo ugradit cooler na procesor ili i na procesor treba stavit zrno paste (ili skinut

preapliciranu i jednostvno stavit svježu)?

 

 

Ostavi pastu gore, jer to je MX2.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
191x7 kaže...
athlon64 kaže...
MARKOZD15 kaže...
athlon64 kaže...

jeb_mu nema artick mx4 kupit ni u linksa ni u adm-a :/

kupiš mx-2, ona ti je sasvim dovoljna, ja sam jako zadovoljan, preporuka za best buy pastu, u linksa ju ima za 35kn.

da, sad sam zva links, imaju mx2 i nije skupa, ali ima sam do sad mx3 i bila je izvrsna, ne zelim nikako uzet nesto slabije, stvarno, platit cu i malo vise ako treba ali ne zelim gubit preformanse na yebenoj pasti, jeli mx2 jednako dobra kao mx3 i mx4??  i kakva je artick silver 5 jeli bolja od mx2?

Priča je - imali su MX-2 pa su htjeli napravit nešto još bolje i napravili MX-3 koja se pokazala kao promašaj naspram MX-2 tako da su na kraju napravili MX-4 koja je eto zericu bolja pasta nego MX-2. Poanta je da je MX-3 lošija od MX-2 i od MX-4. Arctic Silver 5 je lošija od MX-2, tako su pokazala testiranja.

onda idem danas mo jednu mx2 :D

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Dakle, procesor je Phenom II 965 BE, cooler Xigmatek HDT-S1283, a pasta Arctic Silver 5.

Kako da najbolje primjenim pastu? Velicine zrna rize u sredinu procesora pa bez razmazivanje ili?

Bilo kakav savjet je dobrodosao.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
GuitarMaster kaže...

Dakle, procesor je Phenom II 965 BE, cooler Xigmatek HDT-S1283, a pasta Arctic Silver 5.

Kako da najbolje primjenim pastu? Velicine zrna rize u sredinu procesora pa bez razmazivanje ili?

Bilo kakav savjet je dobrodosao.

zrno riže na sredinu procesora i hladnjak na to, on će ju sam razmazati.

16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
GuitarMaster kaže...

Dakle, procesor je Phenom II 965 BE, cooler Xigmatek HDT-S1283, a pasta Arctic Silver 5.

Kako da najbolje primjenim pastu? Velicine zrna rize u sredinu procesora pa bez razmazivanje ili?

Bilo kakav savjet je dobrodosao.

Pošto je hladnjak s HeatPipe Direct Touch postoje mali zazori između baze hladnjaka i toplovodnih cijevi (različit materijal, nije sve u jednom dijelu).

Stoga je preporučivo da se prvo ti zazori popune pastom. Ako se ne varam, na takve hladnjake je najbolje nanijeti pastu na sam hladnjak ili prvo nanijeti pastu da se popune šupljine na hladnjaku pa ukloniti višak paste i onda metodu "zrno riže" na procesor.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice