Termalne paste - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.420
|
čitano: 442.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Da sam ranije naišao na ovaj forum vjerojatno bih kupio kvalitetniju termalnu pastu, kupio sam "Spire-420" što sam i vidio da nije baš na list iboljih pasta :(

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
kunoslav kaže...

Da sam ranije naišao na ovaj forum vjerojatno bih kupio kvalitetniju termalnu pastu, kupio sam "Spire-420" što sam i vidio da nije baš na list iboljih pasta :(

Nije na listi boljih, ali jest na jednoj drugoj listi. Na listi najlošijih.

 

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
12 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Znam da je loša, u teoriji, ali ću vidjeti kakva je u praksi, možda je još lošija nego u teoriji, a sigurno je. Tek sam je stavio.

Idući put ću gledati da kupim bolju pastu, a ovu sam platio 15 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

To je nekoliko puta veće pakiranje (puno veća količina) nego što te Spire ima a pasta je neusporedivo bolja.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
13 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

Ja sam imao Arctic Ceramique pa sam poklonio a sada imam Noctuan NT-H1 koja se mnogo lakse nanosi a i mnogo je lepse pakovanje.

Posto ja pastu u tankom sloju ravnomerno nanesem na CPU sa kesom preko prsta.

 

Sada cu da uzmem Frostbite.

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
13 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori
pozdrav, trebo pi pomoć oko odabira termalne paste, vidim da ima termalnih pasti na bazi silikona, metala, keramike, trebao bih termalnu pastu za intelov stock vent, na kojoj bazi treba bit termalna pasta i jel može odma preporuka jedne. Hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
cro)kiselo_mlijeko kaže...
pozdrav, trebo pi pomoć oko odabira termalne paste, vidim da ima termalnih pasti na bazi silikona, metala, keramike, trebao bih termalnu pastu za intelov stock vent, na kojoj bazi treba bit termalna pasta i jel može odma preporuka jedne. Hvala

AC MX-2

 

best buy pasta, koristim je i nemam problema, također sam ju koristio na Intel stock cooleru.

13 godina
odjavljen
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

pozdrav ljudi,

samo da znate: probao sam testirati razliku između AC MX-2 i one Zalmanove paste od 9kn, CPU temperatura je bila niža za 3° u korist MX-2, a temperature grafe je bila 6° niža u korist AC MX-2.

toliko o razlici...

 

u loadu je razlika svega 2/3°na CPU i GPU.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2011 22:53 (MARKOZD15).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

Sto me obradova pokretac teme da je Spire Silver losa pasta, a kvragu kad kod nas kvalitetnije nema il je Spire ili Cooler Masterova, te dvije vrste samo imamo {#} Da se prebacim na Coler Master?

http://s7.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=21829
14 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

hmmm ja sam kupio neku pastu revoltec rz032 sa 10% srebra, thermal conductivity je <4.5W/m-k i thermal impedance <0.0810C-in2/W
pošto se ja ne kužim u to molio bi nekakvu procjenu, a ne bi bilo loše ni objašnjenje tog svega... naravno ako se kome da objašnjavat magarcu ko što sam ja xd 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Na laptop sam stavio arctic silver ceramique 2 na cpu, gpu i još na ostale čipove na kojima je bila ona trakica. Problem je sa gpu na kojem je mjestu heatsink malo višlji, gpu mi se previše grije, pa mi se laptop restartira. Dodao sam još paste, ali nije baš neki učinak. Što da stavim na gpu dodatno, osim paste? Hvala

Rest In Peace Steve Jobs, YOU CHANGED EVERYTHING
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
dombak1608 kaže...

Na laptop sam stavio arctic silver ceramique 2 na cpu, gpu i još na ostale čipove na kojima je bila ona trakica. Problem je sa gpu na kojem je mjestu heatsink malo višlji, gpu mi se previše grije, pa mi se laptop restartira. Dodao sam još paste, ali nije baš neki učinak. Što da stavim na gpu dodatno, osim paste? Hvala

Ti si pomjesao kruske i jabuke, termalna pasta ne sluzi za hladjenje nego za popunjavanje praznina izmedju hladnjaka i procesora ili gpu.Dodavanjem paste si samo pogorsao situaciju.

http://s7.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=21829
12 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
311008 kaže...
dombak1608 kaže...

Na laptop sam stavio arctic silver ceramique 2 na cpu, gpu i još na ostale čipove na kojima je bila ona trakica. Problem je sa gpu na kojem je mjestu heatsink malo višlji, gpu mi se previše grije, pa mi se laptop restartira. Dodao sam još paste, ali nije baš neki učinak. Što da stavim na gpu dodatno, osim paste? Hvala

Ti si pomjesao kruske i jabuke, termalna pasta ne sluzi za hladjenje nego za popunjavanje praznina izmedju hladnjaka i procesora ili gpu.Dodavanjem paste si samo pogorsao situaciju.

nisam ja ništa pomješao, ja pitam šta da stavim između gpu i hladnjak, jer ima podosta mjesta, nemogu stavit toliko puno paste, a nemam termalnih trakica...

Rest In Peace Steve Jobs, YOU CHANGED EVERYTHING
14 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

zva sam sad linksa jel mi mogu narucit artick mx4 ili mx3 i izgleda da nema ni jedne ni druge, a kako pari ni u protisa ni u adm-a, jesu li silver 5 i mx2 išta lošije?

 

EDIT: vidim da sam na prošloj stranici vec dobia sve savjete u vezi ovoga, samo sam na kraju odusta od kupnje jer sam shvatia da 6 mjeseci koristenja nije puno za mx3, ugl uzet cu mx2 kako ste i rekli.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2012 19:53 (athlon64).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
athlon64 kaže...

zva sam sad linksa jel mi mogu narucit artick mx4 ili mx3 i izgleda da nema ni jedne ni druge, a kako pari ni u protisa ni u adm-a, jesu li silver 5 i mx2 išta lošije?

 

EDIT: vidim da sam na prošloj stranici vec dobia sve savjete u vezi ovoga, samo sam na kraju odusta od kupnje jer sam shvatia da 6 mjeseci koristenja nije puno za mx3, ugl uzet cu mx2 kako ste i rekli.

MX-2 je bolja od MX-3 dok je MX-2 lošija od MX-4, inače: MX-4>MX-2>Silver 5>MX-3

14 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Artic Silver 5 je odlična pasta.

E sad gdje je u odnosu na ostale ne znam, ali znam da daje dobre rezultate!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
godo kaže...

Artic Silver 5 je odlična pasta.

E sad gdje je u odnosu na ostale ne znam, ali znam da daje dobre rezultate!

dobro nije dovoljno dobro :D, nista uzet cu mx2, ako mi se uopce bude minjalo jer su temperature sa mx3 perfektne bez obzira sta je oko 8 mjeseci stara.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Evo moje temperature, u pozadini radim sa nekoliko programa + firefox uključeno 11 tabova i ovakve su mi temperature

Ploča: 30°

Proc: 34°

 

Kad igram npr. BF3, temp mi skoči na 39° nekad zna na 40°

Ovo pišem zato kad koristim ovu lošu pastu koju svi pljujete Spire Silver, a zapravo i nije tako loša, mada vjerujem da bi mi temp bile za 3-4°C manje sa Arctic Cooling MX-2 ili MX-4,

al pošto AC u Protisu nisu imali, uzeo sam ovo čudo! {#}

Pasta Spire Silver Pasta Spire Silver
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2012 23:20 (David87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
godo kaže...

Artic Silver 5 je odlična pasta.

E sad gdje je u odnosu na ostale ne znam, ali znam da daje dobre rezultate!

da istina je, odlična je pasta samo što je jako gusta, bolje ju je prstom razmazivati jer se metodom ''zrno riže'' neće dobro ravnomjerno razmazati po procu.

athlon64 kaže...
godo kaže...

Artic Silver 5 je odlična pasta.

E sad gdje je u odnosu na ostale ne znam, ali znam da daje dobre rezultate!

dobro nije dovoljno dobro :D, nista uzet cu mx2, ako mi se uopce bude minjalo jer su temperature sa mx3 perfektne bez obzira sta je oko 8 mjeseci stara.

nećeš pogriješiti, odllična je to pasta. koristim ju od vjeke vjekova i prezadovoljan sam.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
koju biste mi kvalitetnu termalnu pastu iz linksa preporucili? i da ne bude el. provodljiva jer proc za laptop nema pokrov.
zahvaljujem :)
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
netko?
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Suddenly Psychotic kaže...
netko?

Ovisno koliko novca možeš dati?

Inače definitivno ovo:

http://www.links.hr/?naziv=termalna-pasta-arctic-silver-5&option=artikl&id_kategorija=05091215&id_artikl=050.912.007

 

Inače je boljiizbor MX-2, ali je trenutno nema u Linksa.

R.I.P Zotac 8800GT
12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
hvala ti, bas sam tu gledao. prije sam bas htio uzeti MX-2 ali su je iznenada povukli.
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
hvala ti, bas sam tu gledao. prije sam bas htio uzeti MX-2 ali su je iznenada povukli.
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Suddenly Psychotic kaže...
hvala ti, bas sam tu gledao. prije sam bas htio uzeti MX-2 ali su je iznenada povukli.

Kolega samo da ti napomenem, ovu pastu je bolje razmazivati jer je poprilično gusta, zrno riže se neće dobro razmazati po cijelom procesoru/grafičkoj.

R.I.P Zotac 8800GT
14 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

ne mogu vjerovat, kupia sam tubu artickove mx2 ( ima u splitu u chipoteci ! ) 45kn, namaza je i 2 stupnja manje nego sa starom mx3 !! sa mx3 starom 8-9 mjeseci mi je u prime 95 phenom 1055t na 3.5ghz uvatia prvo 50C pa se vent na zalman preformi zavrtia na 2000rpm i onda ga održava na 47C , kad sam namaza mx2 upalia prime doša je do 45 pa je sta na 45 neko vrime, pa je isa na 46, vent se zavrtia na 2000rpm i vratia ga na 44 lol !! neznam sad je li to zato sta je mx3 bila stara ili je mx2 stvarno bolja, evo i idle temp mi je 2C niža. kasnije cu je i na grafu namazat xd.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 12:12 (athlon64).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Kolega iznad!
Rekao sam ti već, MX-3 malo lošija od MX-2! A kvalitetne paste ne gube kvalitetu u tako malom roku vremena!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
MARKOZD15 kaže...
Kolega iznad!
Rekao sam ti već, MX-3 malo lošija od MX-2! A kvalitetne paste ne gube kvalitetu u tako malom roku vremena!

a evo istina, btw pobogu nemojte probat razmazivat pastu po procu, stavite kap i budite mirni, sad sam se ispiydia i onda skuzia da cu stavit kap i bit miran.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Najbolja pasta dostupna u linksu je Prolimatech PK-1, a mislim da je i općenito najbolja.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice