Termalne paste - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.420
|
čitano: 441.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
dj_renny kaže...
MARKOZD15 kaže...

http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8072000040

 

jeli ova pasta bolja od zalmanove? jeli može i na gpu?

ima li je dosta za bar 10 nanošenja?

uzmi si radije ovu...ja je koristim na procu i grafi i sasvim je ok

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Termalna+pasta+PROLIMATECH+PK-1+Nano+Aluminium%2C+1g&option=artikl&id_kategorija=05091215&id_artikl=050.912.106

nije dostupna u zadru, a hitno mi treba. kakva je ova podebljana?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
MARKOZD15 kaže...

nije dostupna u zadru, a hitno mi treba. kakva je ova podebljana?

vjerojatno loša čim je noname brand

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

To je jako loša pasta. Imao sam Konig podlogu za miša i nije mi bila loša prvih nekoliko mjeseci dok se nije stanji gel (naslon za ruku) i otpao.

Nemoš porediti takvo nešto s Zalmanom...

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
191x7 kaže...

To je jako loša pasta. Imao sam Konig podlogu za miša i nije mi bila loša prvih nekoliko mjeseci dok se nije stanji gel (naslon za ruku) i otpao.

Nemoš porediti takvo nešto s Zalmanom...

ništa ni od jedne ni od druge, kupio AC MX-2.

16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
MARKOZD15 kaže...
191x7 kaže...

To je jako loša pasta. Imao sam Konig podlogu za miša i nije mi bila loša prvih nekoliko mjeseci dok se nije stanji gel (naslon za ruku) i otpao.

Nemoš porediti takvo nešto s Zalmanom...

ništa ni od jedne ni od druge, kupio AC MX-2.

I nisi pogriješio. Bolja je sigurno od tih što si spominjao Toliko dobra d aju čak i ja koristim. xD

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
191x7 kaže...
MARKOZD15 kaže...
191x7 kaže...

To je jako loša pasta. Imao sam Konig podlogu za miša i nije mi bila loša prvih nekoliko mjeseci dok se nije stanji gel (naslon za ruku) i otpao.

Nemoš porediti takvo nešto s Zalmanom...

ništa ni od jedne ni od druge, kupio AC MX-2.

I nisi pogriješio. Bolja je sigurno od tih što si spominjao Toliko dobra d aju čak i ja koristim. xD

čist cooler+mx-2=10° manje temperature. sa 40° u idleu na 30°.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
191x7 kaže...
MARKOZD15 kaže...
191x7 kaže...

To je jako loša pasta. Imao sam Konig podlogu za miša i nije mi bila loša prvih nekoliko mjeseci dok se nije stanji gel (naslon za ruku) i otpao.

Nemoš porediti takvo nešto s Zalmanom...

ništa ni od jedne ni od druge, kupio AC MX-2.

I nisi pogriješio. Bolja je sigurno od tih što si spominjao Toliko dobra d aju čak i ja koristim. xD

kada sam nanosio pastu mislim da sam je stavio malo previše, u trećem vide-u po redu na ovom tutorialu mi se isto čini malo puno(ja sam stavio malo više).

kako se razmazuje ova mx-2? jeli potrebno prstom razmazati ili je dovoljno staviti malo po sredini pa hladnjak na to?

16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
MARKOZD15 kaže...
191x7 kaže...
MARKOZD15 kaže...
191x7 kaže...

To je jako loša pasta. Imao sam Konig podlogu za miša i nije mi bila loša prvih nekoliko mjeseci dok se nije stanji gel (naslon za ruku) i otpao.

Nemoš porediti takvo nešto s Zalmanom...

ništa ni od jedne ni od druge, kupio AC MX-2.

I nisi pogriješio. Bolja je sigurno od tih što si spominjao Toliko dobra d aju čak i ja koristim. xD

kada sam nanosio pastu mislim da sam je stavio malo previše, u trećem vide-u po redu na ovom tutorialu mi se isto čini malo puno(ja sam stavio malo više).

kako se razmazuje ova mx-2? jeli potrebno prstom razmazati ili je dovoljno staviti malo po sredini pa hladnjak na to?

1. Zašto dva posta zaredom? Ne znaš da postoji opcija za uređivanje posta?

2. Da, u onom videu stavi dost paste (zrno graška), no to je zato što je hladnjak HDT (heatpipe direct touch) i ima više zazora.

Tebi je dovoljno zrno riže nasred i da hladnjak pritisne (da se pasta raširi). Razmazivati ne treba pošto su jezgre procesora uvijek na sredini, nema potrebe da se cijeli heatspreader procesora prekrije pastom.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
15 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Ja ju i dalje razmazujem, prvo sam stavljao "pravilno" no ovako mi je bolje, a razlike u temperaturi nema.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

I ja inače razmazujem pastu, pošto sam nekak najsigurniji tak:) Mada bum sad probal metodom, zrno riže.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.9.2011 9:33 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

kada stavite malo u sredinu i stavite hladnjak na to, hladnjak sam razvuce po povrsini procesora koliko treba...

kupujem sve pomalo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
dombak1608 kaže...

kada stavite malo u sredinu i stavite hladnjak na to, hladnjak sam razvuce po povrsini procesora koliko treba...

Nikad nije razvukao kak treba i zato tu metodu ne koristim.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
14 godina
moderator
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Hyperion kaže...

Nikad nije razvukao kak treba i zato tu metodu ne koristim.

tako je i meni...

koristim mx-4 i nekako je pretvrda da bi se lijepo raširila pa ostane predebeli sloj u samoj sredini

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
15 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

koja je najbolja pasta koja se kod nas moze kupit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
XXX-Man kaže...
koristim mx-4 i nekako je pretvrda da bi se lijepo raširila pa ostane predebeli sloj u samoj sredini

Ako ostane predebeli sloj u samoj sredini znači da ti je velik razmak između procesora i hladnjaka na tom mjestu odnosno da ti nešto od to dvoje ima udubljenje.

Sumnjam da je pasta toliko tvrda da udubi procesor ili hladnjak.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
12 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

onda vam nesto ne valja, ako vam ostane u sredini, probajte vidjet dali ste dobro stavili hladnjak...

kupujem sve pomalo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
dombak1608 kaže...

onda vam nesto ne valja, ako vam ostane u sredini, probajte vidjet dali ste dobro stavili hladnjak...

slažem se, i ja ju stavim na sredinu i raširi se kako treba.

15 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Za one koji pitaju za zalmanovu pastu, imam je ja, igrom slučaja sam došao do 2 komada, i mogu reći da nije loša.

Evo ja hladim grafu vodenim hlađenjem, i stavljanjem ove paste, a skidanjem one jeftine spire paste, temp je pala za 3 stupnja...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
191x7 kaže...

Ako ostane predebeli sloj u samoj sredini znači da ti je velik razmak između procesora i hladnjaka na tom mjestu odnosno da ti nešto od to dvoje ima udubljenje.

Sumnjam da je pasta toliko tvrda da udubi procesor ili hladnjak.

dombak1608 kaže...

onda vam nesto ne valja, ako vam ostane u sredini, probajte vidjet dali ste dobro stavili hladnjak...

Sve je u redu s bazom hladnjaka i bazom procesora jednostavno se ne raširi kako treba. Arctic Silver 5 je jako gusta pasta.


Iovako ionako se nesjećam da se ikad raširila kako treba i samo mi treba da curi van na rubovima ako se previše stavi ili ako se premalo stavi da se procesor više grije. Razmazivanje prstom je daleko bolje meni.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2011 22:04 (Hyperion).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Hyperion kaže...
191x7 kaže...

Ako ostane predebeli sloj u samoj sredini znači da ti je velik razmak između procesora i hladnjaka na tom mjestu odnosno da ti nešto od to dvoje ima udubljenje.

Sumnjam da je pasta toliko tvrda da udubi procesor ili hladnjak.

dombak1608 kaže...

onda vam nesto ne valja, ako vam ostane u sredini, probajte vidjet dali ste dobro stavili hladnjak...

Sve je u redu s bazom hladnjaka i bazom procesora jednostavno se ne raširi kako treba. Arctic Silver 5 je jako gusta pasta.


Iovako ionako se nesjećam da se ikad raširila kako treba i samo mi treba da curi van na rubovima ako se previše stavi ili ako se premalo stavi da se procesor više grije. Razmazivanje prstom je daleko bolje meni.

zbog čega se mx-2 jako loše razmazuje?, kada idem prstom po njoj sve mi ostane na prstu i neće se nikako razmazati, zato koristim metodu zrno riše;)

15 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
MARKOZD15 kaže...

zbog čega se mx-2 jako loše razmazuje?, kada idem prstom po njoj sve mi ostane na prstu i neće se nikako razmazati, zato koristim metodu zrno riše;)

Neznam stari, meni se normalno razmazuje prstom.

Uvijek mi ovako bude(nisu moje slike, ali tako i kod mene izgleda):

- procesor bez paste - procesor sa razmazanom pastom

- cooler bez paste - cooler sa razmazanom pastom

 

Kao prema PCEkspertovom primjeru.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Hyperion kaže...
MARKOZD15 kaže...

zbog čega se mx-2 jako loše razmazuje?, kada idem prstom po njoj sve mi ostane na prstu i neće se nikako razmazati, zato koristim metodu zrno riše;)

Neznam stari, meni se normalno razmazuje prstom.

Uvijek mi ovako bude(nisu moje slike, ali tako i kod mene izgleda):

- procesor bez paste - procesor sa razmazanom pastom

- cooler bez paste - cooler sa razmazanom pastom

 

Kao prema PCEkspertovom primjeru.

meni isto tako bude kad razmazujem arctic ceramique, ali kada idem razmazati mx-2, neće nikako :(

16 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Pa ako razmazujete prstom normalno je da ostane paste na prstu...

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

pozdrav svima, jedna mala informacija kad se mjenja pasta na gpu a šta sa onim trakicama(termo traka) sto bude na memoriji oko gpu-a, i gdje ih ima za kupiti?

Bockavis love u all...xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Bockavis-CrOs kaže...

pozdrav svima, jedna mala informacija kad se mjenja pasta na gpu a šta sa onim trakicama(termo traka) sto bude na memoriji oko gpu-a, i gdje ih ima za kupiti?

chipoteka

http://www.chipoteka.hr/

http://www.youtube.com/watch?v=QsLjkDkWhtU
12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

znam za nju ali nigdje nisam nasao to na njihovoj stranici.....

Bockavis love u all...xD
16 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Je li moguće da pasti istekne rok trajanja (ishlapi otapalo, pretpostavljam)? Jučer sam stavljao Arctic-silver-nešto, nova tek kupljena, i bila je nerazmaziva, mogao sam samo mijesiti grudice. Stavio sam onda umjesto nje Thermaltakeovu neku koja je došla s coolerom, ta se dala normalno razmazati.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
DigiMagic kaže...

Je li moguće da pasti istekne rok trajanja (ishlapi otapalo, pretpostavljam)? Jučer sam stavljao Arctic-silver-nešto, nova tek kupljena, i bila je nerazmaziva, mogao sam samo mijesiti grudice. Stavio sam onda umjesto nje Thermaltakeovu neku koja je došla s coolerom, ta se dala normalno razmazati.

 

kada staviš neku kvalitetnu pasu, ona može trajati dugi niz godina.

sve imaš napisano u tutorijalu :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
MARKOZD15 kaže...
DigiMagic kaže...

Je li moguće da pasti istekne rok trajanja (ishlapi otapalo, pretpostavljam)? Jučer sam stavljao Arctic-silver-nešto, nova tek kupljena, i bila je nerazmaziva, mogao sam samo mijesiti grudice. Stavio sam onda umjesto nje Thermaltakeovu neku koja je došla s coolerom, ta se dala normalno razmazati.

 

kada staviš neku kvalitetnu pasu, ona može trajati dugi niz godina.

sve imaš napisano u tutorijalu :)

Pa i htio sam staviti kvalitetnu pastu, jednu od spomenutih u tutorijalu, međutim nova-novcata je već izgleda sasušena, zato mi je čudno...

 

14 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

mx3 mi je pri kraju a tribalo bi novu pastu na cpu stavit, je li mx4 jednako dobra ? ćua sam pohvale za nju.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice