Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 965

poruka: 84
|
čitano: 6.930
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 965

Da li mi moze netko pomoci pri odluci izmedu ove 4 maticne? Please !

 

A. Matična ploča sAM3 Asrock 870 EXTREME3 - AMD 870

B. Matična ploča sAM3 Gigabyte 870A-UD3 AMD890

C. Matična ploča sAM3 Asus M4A79XTD EVO

D. Matična ploča sAM3 Asus M4A87TD EVO

 

Evo stavit cu i glasanje, ali draze bi mi bilo da svoj odabir objasnite argumentima, zasto bas ta po cemu mislite da je bolja od drugih!

Meni je bitno da ploca podrzava memoriju na 1600Mhz, da ima SATA3, USB3, 4 mem. modula, Phenoma X4 955 ili 965, i da ce trajat, trenutno nemam namjeru overclockat, eventualno nesto malo, na sigurne brzine koje bi rashladio i box fan.

 

Hvala unaprijed

33 A
2 B
4 C
4 D
www.neolit.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 965

Zašto ne ovu?

 

Jeftinija je od ostalih, ima svešto ti treba.

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_188&products_id=8655

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96

Pa nisam isao u detalje, al sam si mislio da je stariji chipset, pa ju nisam uzeo u obzir, valjda ovaj noviji chipset vrijedi tih stotinjak kunica ! ili ne?

www.neolit.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
Borin kaže...

Pa nisam isao u detalje, al sam si mislio da je stariji chipset, pa ju nisam uzeo u obzir, valjda ovaj noviji chipset vrijedi tih stotinjak kunica ! ili ne?

Po meni za x4 955 taj noviji chipset ne vrijedi toliko.

 

Radije tih 200kn (100 od matične i 100 od procesora ako uzmep x4 955) uloži u bolju grafu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 965

Pogledaj pod moj PC, ja sam prezadovoljan plocom, a imam isti proc ko ti.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96

Hm, mozda imas pravo, hvala ti na misljenju, pricekat cu par dana da vidim sto drugi kazu pa cu odluciti, a kad si vec spomenuo grafu, tu nisam jos ni uzi izbor napravio, znam samo da ne bi smjela kostati vise od 700kn eventualno 800kn ako usparam na maticnoj kao sto si naveo.

www.neolit.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
Borin kaže...

Hm, mozda imas pravo, hvala ti na misljenju, pricekat cu par dana da vidim sto drugi kazu pa cu odluciti, a kad si vec spomenuo grafu, tu nisam jos ni uzi izbor napravio, znam samo da ne bi smjela kostati vise od 700kn eventualno 800kn ako usparam na maticnoj kao sto si naveo.

Je li to komp za gaming?

 

KOliko možeš dat za cijeli komp? Da li uzimaš i monitor?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96

Leryan> Hvala na misljenju, pogotovo sto je iz osobnog iskustva.

www.neolit.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
Borin kaže...

Leryan> Hvala na misljenju, pogotovo sto je iz osobnog iskustva.

Za zahvalit imaš gumb.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
nick54312 kaže...
Borin kaže...

Hm, mozda imas pravo, hvala ti na misljenju, pricekat cu par dana da vidim sto drugi kazu pa cu odluciti, a kad si vec spomenuo grafu, tu nisam jos ni uzi izbor napravio, znam samo da ne bi smjela kostati vise od 700kn eventualno 800kn ako usparam na maticnoj kao sto si naveo.

Je li to komp za gaming?

 

KOliko možeš dat za cijeli komp? Da li uzimaš i monitor?

Za cijeli komp mogu dati max 3900kn, al to je totalni max. Monitor i periferiju ne uzimam.

Ovo su komponente koje sam vec odlucio:

 

Memorija DDR3 1600MHz 4GB (2x2GB) Corsair, CMX4GX3M2A1600C9  316,69kn

HDD SATA III 1000 GB SEAGATE Barracuda, 3.5", 7200rpm, 32MB, ST31000524AS   465,67kn

Napajanje 450W XFX Core Edition 80 - EasyRail technology - jamstvo 60 mjeseci putem registracije    395,57kn

Kućište Thermaltake V4 Black Edition     347,67kn

Procesor sAM3 Phenom II X4 955 (3.2GHz, 8MB, 125W) box    868,28 kn  

   ili  Procesor sAM3 Phenom II X4 965 BOX Black Edition, 3.4GHz, 8MB   984,83 kn to sad ovisi samo ocu tih 100kn ostavit za proc ili ce mi trebat za grafu ili maticnu.

 

 

 

 

 

www.neolit.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96

E da update: nije za gaming, vise za multtmediu, photo editing i multitasking, mozda tu i tam koja igra, meni je uvijek puno programa u isto vrijeme otvoreno.

www.neolit.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2011 12:47 (Borin).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
Borin kaže...

Ja bih to ovako za 4k. Nego dal i ti treba DVD čitač?

 

Tu imaš odličnu grafu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2011 12:48 (nick54312).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
Borin kaže...

E da update: nije za gaming, vise za multtmediu, photo editing i multitasking, mozda tu i tam koja igra, meni je uvijek puno programa u isto vrijeme otvoreno.

Onda možda bolje ovako jer ta krafička podžava CUDA i dobra je za gamingna FullHD rezoluciji.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
nick54312 kaže...
Borin kaže...

E da update: nije za gaming, vise za multtmediu, photo editing i multitasking, mozda tu i tam koja igra, meni je uvijek puno programa u isto vrijeme otvoreno.

Onda možda bolje ovako jer ta krafička podžava CUDA i dobra je za gamingna FullHD rezoluciji.

 

3900 je fakat max maximuma, znaci nikako vise od toga, adm mi ne odgovara jer nemaju placanje na american, a i uzmi u obzir da cu placati na rate tako da ne vrijede cijene za gotovinu.

Zasto memorija na 1333Mhz?

Zasto svi stavljaju taj SamsungF3 Spinpoint? Nekako me strah samsunga, neznam, Seagate mi je uvijek bio dobar dosad.

www.neolit.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
Borin kaže...
nick54312 kaže...
Borin kaže...

E da update: nije za gaming, vise za multtmediu, photo editing i multitasking, mozda tu i tam koja igra, meni je uvijek puno programa u isto vrijeme otvoreno.

Onda možda bolje ovako jer ta krafička podžava CUDA i dobra je za gamingna FullHD rezoluciji.

 

3900 je fakat max maximuma, znaci nikako vise od toga, adm mi ne odgovara jer nemaju placanje na american, a i uzmi u obzir da cu placati na rate tako da ne vrijede cijene za gotovinu.

Zasto memorija na 1333Mhz?

Zasto svi stavljaju taj SamsungF3 Spinpoint? Nekako me strah samsunga, neznam, Seagate mi je uvijek bio dobar dosad.

Složi tu konfu u Protisu pa će te doć 3900kn. S tim da Protis nema besplatno slaganje i dostavu računala tako da će te doć još više.

 

Samsung F3 1TB se uspoređuje sa WD caviar Blackom neki čak i bričaju da je brži, bolji. Znači definitivno bolji od Seagate-a.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
nick54312 kaže...
Borin kaže...
nick54312 kaže...
Borin kaže...

E da update: nije za gaming, vise za multtmediu, photo editing i multitasking, mozda tu i tam koja igra, meni je uvijek puno programa u isto vrijeme otvoreno.

Onda možda bolje ovako jer ta krafička podžava CUDA i dobra je za gamingna FullHD rezoluciji.

 

3900 je fakat max maximuma, znaci nikako vise od toga, adm mi ne odgovara jer nemaju placanje na american, a i uzmi u obzir da cu placati na rate tako da ne vrijede cijene za gotovinu.

Zasto memorija na 1333Mhz?

Zasto svi stavljaju taj SamsungF3 Spinpoint? Nekako me strah samsunga, neznam, Seagate mi je uvijek bio dobar dosad.

Složi tu konfu u Protisu pa će te doć 3900kn. S tim da Protis nema besplatno slaganje i dostavu računala tako da će te doć još više.

 

Samsung F3 1TB se uspoređuje sa WD caviar Blackom neki čak i bričaju da je brži, bolji. Znači definitivno bolji od Seagate-a.

 

Neznam i dalje se bojim samsunga, da ne bi riknuo i bye bye podaci.

Besplatno slaganje mi ne treba, slozim PC zatvorenih ociju {#} dostava mi isto ne treba, Protis mi je skoro pa usput kad idem s posla !

+ sto sve fancy kutije ostaju tebi pa ih mozes mjesec dana drzat na polici i uzivat u pogledu dok ne dosadi {#}{#}

Hvala na trudu.

Ima li jos netko kakav komentar?

www.neolit.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2011 13:48 (Borin).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
Borin kaže...

 

Neznam i dalje se bojim samsunga, da ne bi riknuo i bye bye podaci.

Besplatno slaganje mi ne treba, slozim PC zatvorenih ociju {#} dostava mi isto ne treba, Protis mi je skoro pa usput kad idem s posla !

+ sto sve fancy kutije ostaju tebi pa ih mozes mjesec dana drzat na polici i uzivat u pogledu dok ne dosadi {#}{#}

Hvala na trudu.

Ima li jos netko kakav komentar?

Ma ne trebaš se bojat Samsunga, više se trebaš bojat Seagatea.

 

Ok nisam znao, ona onu moju konfu složi u Protisu i evo ti 3900kn.

Ako ti ADM složi konfu oni ti daju i kutije. :)

 

Za zahavalit imaš gumb.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96

Čuj, ja sam sad malo slagao u protisu i meni to izade puno skuplje, neznam jesi li uzeo u obzir cijene na kredu? a ne za gotovinu?

Jer to su one cijene lijevo a desno su za keš.

 

Čini se da će grafa iapk morat biti slabija...

www.neolit.hr
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 965

pa i ne treba ti neka super duper graficka kartica ako se ne igras, bolje stavi phenom x6 i 8gb rama

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 965

Ja sam se maknuo od protisa. Prvo riknulo napajanje nakon samo 2 sata, maticna koju sam kupio pisalo da ima podrsku za moj proc na njihovoj stranici ali nema, sada nakon 3 mjeseca krepala graficka... Ono, sve 5, stvari rikavaju, ali... Nisu mi htjeli vratiti novce za napajanje, niti ga uzet pod racun za drugo, maticnu isto nisam mogao mijenjati, iako je sve u 4 dana od kupnje bilo. Treba im netko iscitirati zakon o potrosacima da malo promijene "politiku firme". A do tada se ja drzim podalje od njihovog podruma.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
overhe4t kaže...

pa i ne treba ti neka super duper graficka kartica ako se ne igras, bolje stavi phenom x6 i 8gb rama

Pa znam, i ja kazem da mi ne treba neka super grafa, medutim neznam za koju od ovih do 700kn da se odlucim.

A sto se tice phenoma X6, neznam koji uopce program moze iskoristiti tih 6 jezgri i kad ce taj proc moci biti iskoristen u potpunosti.

8 GB rama isto, neznam da li bi trenutno bili iskoristeni ili bi 40% rama skupljalo prasinu. A ako stvarno zatreba mogu lagano kasnije kupit i ubost 4 gb rama.

www.neolit.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
Ja imam Phenoma 955BE i ASUS M4A89GTD PRO/USB3 a frend ima Phenoma 965 BE i Gigabyte GA-890GPA-UD3H , obje ploce imaju podrsku za USB3 i 6 jezgrene CPU i obojica smo jako zadovoljni. Ako imas mogucnosti odaberi jednu od ove dvije (imaju identicne specifikacije) i bit ces sigurno zadovoljan. Obje ploce ispunjavaju tvoje gore navedene zahtjeve i cijena im je super.
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 965

kao što je već gore rečeno ako ćeš multitasking da zavrtiš na kompu moj ti je savet(ne preterano stručan {#}) da lepo uzmeš:

procesor: ako je AMD onda Phenom II X6 ili 1055t ili 1090t

memara: uzmi koju hoćeš(ako možeš onda corsair a ako ne tu su Exceleram. kingmax kingston itd.) možda čak 8gb iste

ploča: tu imaš više izbora, npr. Asrock 870 Extreme 3 ili neku sa 8+2 faznom regulacijom(ako nameravaš OC)

napajanje ne uzimaj neki kinez već brand-name i ne idi ispod 450W

hdd: stavi Samsung SpinPoint F3 1TB(ortaci koji ga imaju kažu da hladniji brži i tiši disk nisu imali u životu)

za ostatak para lepo neku grafu pa kasnije s obzirom da imaš sve drugo jako samo bolja karta i eto gaminga na kompu

nadam se da sam pomogao

pozdrav {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2011 15:46 (Paun).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96

Kako vidim vecina ljudi je glasovala za Asrockicu, moram priznati da me to malo iznenadilo s obzirom da su Gigabyte a pogotovo Asus daleko razvikaniji i poznatiji brendovi. Al valjda kako dugo nisam pratio trziste hardwera nisam ni znao kako je Asrock napredovao, prije samo 4-5 godina Asrock maticne su bile poprilicno lose. Pricekat cu jos par dana da vidim da li ce jos netko nesto pametno reci, pa onda idem u kupovinu, bilo bi dobro da do onda rjesim i to koju cu grafu uzet, ili bi trebao otvoriti posebnu temu za to?

www.neolit.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
Borin kaže...

Kako vidim vecina ljudi je glasovala za Asrockicu, moram priznati da me to malo iznenadilo s obzirom da su Gigabyte a pogotovo Asus daleko razvikaniji i poznatiji brendovi. Al valjda kako dugo nisam pratio trziste hardwera nisam ni znao kako je Asrock napredovao, prije samo 4-5 godina Asrock maticne su bile poprilicno lose. Pricekat cu jos par dana da vidim da li ce jos netko nesto pametno reci, pa onda idem u kupovinu, bilo bi dobro da do onda rjesim i to koju cu grafu uzet, ili bi trebao otvoriti posebnu temu za to?

Pa glasali su zato jer je najjeftinija, a za x4 proc ne treba trošit velike pare na matičnu.

 

Ako uzmeš x6 onda ti je moja preporuka ta Asrockica ili neka matična sa 8+2 fazom, za tvoje potrebe ja ti preporučam x6 proc.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
nick54312 kaže...
Borin kaže...

Kako vidim vecina ljudi je glasovala za Asrockicu, moram priznati da me to malo iznenadilo s obzirom da su Gigabyte a pogotovo Asus daleko razvikaniji i poznatiji brendovi. Al valjda kako dugo nisam pratio trziste hardwera nisam ni znao kako je Asrock napredovao, prije samo 4-5 godina Asrock maticne su bile poprilicno lose. Pricekat cu jos par dana da vidim da li ce jos netko nesto pametno reci, pa onda idem u kupovinu, bilo bi dobro da do onda rjesim i to koju cu grafu uzet, ili bi trebao otvoriti posebnu temu za to?

Pa glasali su zato jer je najjeftinija, a za x4 proc ne treba trošit velike pare na matičnu.

 

Ako uzmeš x6 onda ti je moja preporuka ta Asrockica ili neka matična sa 8+2 fazom, za tvoje potrebe ja ti preporučam x6 proc.

 

Nemam love za X6, jbg, odnosno mogo bi ga uzeti al onda bi morao uzet govno od kucista ili smece od grafe !

www.neolit.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
Borin kaže...

Dala bi se složit dobra konfa sa x6 procom, samo naravno bez grafe. Rekao si da ti ne treba.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
nick54312 kaže...
Borin kaže...

Dala bi se složit dobra konfa sa x6 procom, samo naravno bez grafe. Rekao si da ti ne treba.

 

Pa nije da mi uopce ne treba grafa, treba mi solidna, nemora vrtit neznam kakve igre, ali mora moci glatko pustat HD filmove, i moci dobro koristiti dok obradujem sliku, vektore, web stranice i to sve u isto vrijeme.

Ako mislis da mozes sloziti konfu do 3900kn a da su cijene za kredit a ne gotovinu sa 6 jezgrenim procom samo daj, ali mislim da je nemoguce, a da pri tom ne pokopas neki drugi dio konfiguracije.

www.neolit.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96
Borin kaže...

...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2011 11:41 (nick54312).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora MB za AMD PhenomX4 955 ili 96

 

Mislim da ti konfa nije dobro izbalansirana za moje potrebe, jer ova grafa kosta 1200kn sto ju cini najskupljom komponentom a racunalo nije namijenjeno za gaming, zato si ustedio na maticnoj i hdd i memoriji koja nije vise 1600Mhz, a meni nije potrebna tako jaka graficka, nego nesto slabija. Volio bih od tebe cuti izbor graficke do 700 ili 800kn, Ja sam se osobno dvoumio oko svoje konfiguracije najvise oko ploce i grafulje, po dosadasnjem glasanju vidim da najvise ljudi vjeruje u Asrock, tako da cu najvjerojatnije uzeti tu plocu, pa mi sada ostaje upitnik oko grafe?  a za grafu mi ostaje nekih 800kn. ili 700kn ako uzmem Phenoma X4 965 umjesto 955.

 

www.neolit.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice