Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

poruka: 134
|
čitano: 65.592
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
GeraltTheWhite kaže...

Dovoljan je.

Hyper 212 nije toliko bolji, koliko je skuplji.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
12 godina
protjeran
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
GeraltTheWhite kaže...

Imam FX8350 sa stock hladnjakom i planiram nabaviti neki, da li je ovaj lc cc 120 dovoljan ili bi trebal na Cooler Master  Hyper 212. On je skoro duplo skuplji, zato se i dvoumim jer sumnjam da je duplo bolji.

Ja imam oba navedena hladnjaka, da je hyper bolji, jest, ima cijelo podnožje bakreno, a bakar dublu toplinsku provodljivost od aluminija, lc cc 120 ima aluminijsko podnožje, nešto razmaka na podnožju gdje idu bakrene cijevi, pa aluminij, pa cijevi.
Trebao bi ti lc biti dobar, ako ti neće, kontaktiraš me na PM i prodaš ga meni dok nabavljaš drugi :))))
Lc ima čak pametnije postavljene cijevi kroz hladnjak za 1 ventilator, ako ćeš (jako) klokirati (stavljati 2 ventilatora), hyper je bolji.. Sad je pao na 255kn, bio je 290kn, ja ga ulovio za 220kn.

 

Govorim naravno o hyper 212 EVO, za plus verziju nemoj davati duple pare..

Ako čuješ nekog da razgovara o neispravnoj grafičkoj kartici, 99,999% je sigurno da razgovaraju o ATi grafičkoj...!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2015 1:17 (skyne7).
14 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Kad bi izignorirali razliku u cijeni, koji bolje haldi, ovaj LC power 120 ili Arctic cooling Freezer 13?

 

Budući da nisam nigdje uspio pronać usporedni test.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
keyser_soze kaže...

Kad bi izignorirali razliku u cijeni, koji bolje haldi, ovaj LC power 120 ili Arctic cooling Freezer 13?

 

Budući da nisam nigdje uspio pronać usporedni test.

 

 LC je bolji od Freezera 13 za cca. 4-5C. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
keyser_soze kaže...

Kad bi izignorirali razliku u cijeni, koji bolje haldi, ovaj LC power 120 ili Arctic cooling Freezer 13?

 

Budući da nisam nigdje uspio pronać usporedni test.

 

 mislim da lc bolje hladi zvog vece povrsine heatsinka (120mm fan) i zbog bolje postavljenih heat pipova

jedina prednost artica je sto izgleda ljepse, sad, koliko ti je to vazno, neznam

aka Megatr0n_HR/MarkoCvP
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 9:07 (alien20).
14 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
alien20 kaže...
keyser_soze kaže...

Kad bi izignorirali razliku u cijeni, koji bolje haldi, ovaj LC power 120 ili Arctic cooling Freezer 13?

 

Budući da nisam nigdje uspio pronać usporedni test.

 

  mislim da lc bolje hladi zvog vece povrsine heatsinka (120mm fan) i zbog bolje postavljenih heat pipova

jedina prednost artica je sto izgleda ljepse, sad, koliko ti je to vazno, neznam

  Ma što se mene tiče hladnjak može izgledat kao Mirela Holy, samo da dobro hladi :)

 

Hvala za info.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

keyser_soze kaže...

Kad bi izignorirali razliku u cijeni, koji bolje haldi, ovaj LC power 120 ili Arctic cooling Freezer 13?

 

Budući da nisam nigdje uspio pronać usporedni test.

 

 mislim da lc bolje hladi zvog vece povrsine heatsinka (120mm fan) i zbog bolje postavljenih heat pipova

jedina prednost artica je sto izgleda ljepse, sad, koliko ti je to vazno, neznam

 

I Artic cooling daje 6 godina garancije u odnosu na 2 godine kod LC-a 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 20:31 (Toxx).
14 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Toxx kaže...

Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

keyser_soze kaže...

Kad bi izignorirali razliku u cijeni, koji bolje haldi, ovaj LC power 120 ili Arctic cooling Freezer 13?

 

Budući da nisam nigdje uspio pronać usporedni test.

 

 mislim da lc bolje hladi zvog vece povrsine heatsinka (120mm fan) i zbog bolje postavljenih heat pipova

jedina prednost artica je sto izgleda ljepse, sad, koliko ti je to vazno, neznam

 

I Artic cooling daje 6 godina garancije u odnosu na 2 godine kod LC-a 

 budimo realni, jedino kaj ti se može pokvariti je ventilator, a kod lc-a ga je lakše zamijeniti

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 10:36 (tenac).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
tenac kaže...
Toxx kaže...

Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

keyser_soze kaže...

Kad bi izignorirali razliku u cijeni, koji bolje haldi, ovaj LC power 120 ili Arctic cooling Freezer 13?

 

Budući da nisam nigdje uspio pronać usporedni test.

 

 mislim da lc bolje hladi zvog vece povrsine heatsinka (120mm fan) i zbog bolje postavljenih heat pipova

jedina prednost artica je sto izgleda ljepse, sad, koliko ti je to vazno, neznam

 

I Artic cooling daje 6 godina garancije u odnosu na 2 godine kod LC-a 

 budimo realni, jedino kaj ti se može pokvariti je ventiralor, a kod lc-a ga je lakše zamijeniti

 Istina, ali artic daje 6god garancije, tako da ako radi, nebi se trebao pokvariti, ugl. netreba opce misliti o tome, uzmes lc jer bolje hladi za manje pare i to je to.

aka Megatr0n_HR/MarkoCvP
12 godina
protjeran
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

92mm vs 120mm nema sanse, lc- 120 ovdje pobjeduje u svakom pogledu! cak i u izgledu! f13 izgleda malo nakaradno u kucistu i glasan je(imao sam ga)! novi 120mm vent kosta 29kn... na f13 trebas sve rastaviti ako ga zelis ocistiti no ako nesto pukne ode gara u k!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 18:00 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Stjepanj kaže...

92mm vs 120mm nema sanse, lc- 120 ovdje pobjeduje u svakom pogledu! cak i u izgledu! f13 izgleda malo nakaradno u kucistu i glasan je(imao sam ga)! novi 120mm vent kosta 29kn... na f13 trebas sve rastaviti ako ga zelis ocistiti no ako nesto pukne ode gara u k!

 točno to

nemam za potpis
16 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Stiže mi ovaj hladnjak za malo više od tjedan dana. Poznajući mene, dobiti ćete detaljan izvještaj.

Još si nisam odlučio hoću li ga odmah u push-pull ili tek kada nadogradim procesor (neki 6-8 jezgreni FX).

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Što kažete;

14 1 ventilator, push
0 1 ventilator, pull
2 2 ventilatora, push-pull
1 2 ventilatora, pull-pull
0 2 ventilatora, push-push
Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
191x7 kaže...

Što kažete;

 pushmepullme...

16 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Ok, bit će samo 1 vent. Ali Cooler Master Jetflo 120mm LED blue (800-2000rpm, do 95 CFM, optimiziran za tlak) umjesto LC-ovog tvorničkog. Što kažete, je li to uredu?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
191x7 kaže...

Ok, bit će samo 1 vent. Ali Cooler Master Jetflo 120mm LED blue (800-2000rpm, do 95 CFM, optimiziran za tlak) umjesto LC-ovog tvorničkog. Što kažete, je li to uredu?

 Bolje da poderes tih 100kn, nego sto ces kupiti taj vent. Beskorisno, ja sam imao na tom cooleru 2 zalman fana na 1600rpm i isto hlade kao ovaj stock u push pri 1000rpm...

aka Megatr0n_HR/MarkoCvP
16 godina
odjavljen
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
ansha kaže...
keyser_soze kaže...

Kad bi izignorirali razliku u cijeni, koji bolje haldi, ovaj LC power 120 ili Arctic cooling Freezer 13?

 

Budući da nisam nigdje uspio pronać usporedni test.

 

 LC je bolji od Freezera 13 za cca. 4-5C. 

 

Tolika razlika??? Ja imam 13 co i načelno sam zadovoljan. Ali uzeo bih ovoga ako je bolji. Kakav je što se tiče buke?

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Malo je bolji i malko bucniji na full okretajima. Ja se mislim rijesit svog Aidosa pa baci pm ako si zainteresiran...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
alien20 kaže...
191x7 kaže...

Ok, bit će samo 1 vent. Ali Cooler Master Jetflo 120mm LED blue (800-2000rpm, do 95 CFM, optimiziran za tlak) umjesto LC-ovog tvorničkog. Što kažete, je li to uredu?

 Bolje da poderes tih 100kn, nego sto ces kupiti taj vent. Beskorisno, ja sam imao na tom cooleru 2 zalman fana na 1600rpm i isto hlade kao ovaj stock u push pri 1000rpm...

 Ne kupujem, dobijam kao poklon.

I ne mozes te Zalmane porediti s CM JetFlo.

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Dobar je ovaj Jetflo što se tiče hlađenja ali što se tiče buke, užas.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
191x7 kaže...
alien20 kaže...
191x7 kaže...

Ok, bit će samo 1 vent. Ali Cooler Master Jetflo 120mm LED blue (800-2000rpm, do 95 CFM, optimiziran za tlak) umjesto LC-ovog tvorničkog. Što kažete, je li to uredu?

 Bolje da poderes tih 100kn, nego sto ces kupiti taj vent. Beskorisno, ja sam imao na tom cooleru 2 zalman fana na 1600rpm i isto hlade kao ovaj stock u push pri 1000rpm...

 Ne kupujem, dobijam kao poklon.

I ne mozes te Zalmane porediti s CM JetFlo.

Ako su 2 fana (1800rpm, 3pin konentor) imala istu pemperaturu (1-2stupnja +/-) kao stock na 1000rpm (silent u biosu), vjerojatno ti taj jetflo nece donijeti nikakav boost. Uzmimo u ozbir da su ovi zalman fanovi i taj stock fan istog oblika, tako da daju isti airflow na istim okretajima.

Mislio sam da planiras kupiti, ako ces ga dobiti tako, onda ga stavi, bar ljepse izgleda, a hladiti ce isto, jedino stavio u biosu na silent jer ce biti glasan na 1600rpm.

aka Megatr0n_HR/MarkoCvP
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2015 20:17 (alien20).
16 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Evo jedan mali unboxing ovog hladnjaka:

Twitter: @191x7
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Kupio navedeni hladnjak ima par mjeseci i hladio super stari procesor. Kako mi je riknula matična uzeo i novi proc (hladnjak ide na oba socketa). Kad ono ventilator zuji izbija uši, a ni dodatna brzina na case ventilatorima ne pomaže. Mislim se pa nebi se smio proc ovoliko grijat... Nisam ga ni clockao. Odem pogledati temperature ono 56 stupnjeva na loadu.

Vražije postavke i tko ih je radio. Odem u bios podesim brzine i sve pet.

Cooler je super za ove pare. Jedina zamjerka je dosta gruba izrada površine koja nasjeda na procesor. Umjesto da to zaglade, brazde su dosta duboke i problem je ukloniti staru pastu. Mislim da bi se tu moglo dobiti još malo performansi. Dolazim u napast da to probrusim 1/3 milimetra. Da li i vi imate te brazde?

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Evo kupio sam i ja danas ovaj cooler, no nisam ga još monitirao jer čekam ostale dijelove. Zanima me da li koristiti pastu koja se dobije sa njim ili ipak uzeti AC MX2 ili 4??
Na njoj piše samo LC POWER 12, Thermal impedance <0,185°C in2 i thermal conductivity 4W/mk

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
jurkanri kaže...

Evo kupio sam i ja danas ovaj cooler, no nisam ga još monitirao jer čekam ostale dijelove. Zanima me da li koristiti pastu koja se dobije sa njim ili ipak uzeti AC MX2 ili 4??
Na njoj piše samo LC POWER 12, Thermal impedance <0,185°C in2 i thermal conductivity 4W/mk

 Imam 4690k i radi super s tom pastom. Ali da idem clockat nabavio bi nešto bolje tipa mx4.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Ma za 45kn sam uzeo MX-4 i u full loadu temp ne prelazi 45°C sa ocim coolerom.. Čak mi se čini nerealnim, evo slike sa trenutnim temperaturama - http://imgur.com/4Qhupp1, a u sobi je 25°C.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
jurkanri kaže...

Ma za 45kn sam uzeo MX-4 i u full loadu temp ne prelazi 45°C sa ocim coolerom.. Čak mi se čini nerealnim, evo slike sa trenutnim temperaturama - http://imgur.com/4Qhupp1, a u sobi je 25°C.

 Kakve su performanse bile s LC pastom?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

@axos - nisam probavao, nisam imao strpljenja stavljat pa skidat :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
jurkanri kaže...

@axos - nisam probavao, nisam imao strpljenja stavljat pa skidat :)

 Probaj usporediti temperature sad i za 4-5 mj. Pitam jer mi prijatelj ima isto mx4, al mu se pasta jako brzo stvrdne i temperature mu odu u nebo.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Aha, ok. Hvala za info, pripazit ću pa javim tu ;)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice