Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.425.024
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Drzi ga Katana bez problema,ako moze drzati jedan 955BE na 1,4V na finim temperaturama moze i i5 2500K.Inace moj glas ide za Gaiu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 17:37 (zoharbizo).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Skidy kaže...

Evo da ni ja ne otvaram novu temu..

 

Takoder i mene zanima koji CPU Cooler je najbolje kupiti tj. koji bi bio najbolji za moje komponente pod Moj PC? Cijena nije bitna.. bitno je da je medu boljima(moze i najbolji ako stane u kuciste) i da je naravno tih..

 

Hvala unaprijed na odgovorima..

 

Imaš ovdje popis preporučenih coolera. Općenito, ako te zanima utišavanje kompa, hrpa korisnih informacija na tom site-u {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 17:41 (McVily77).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
zoharbizo kaže...

Drzi ga Katana bez problema,ako moze drzati jedan 955BE na 1,4V na finim temperaturama moze i i5 2500K.Inace moj glas ide za Gaiu.

Na primjeru svog i5 koji začas poludi na 45 - 50c idla, ja ne bi..Zamjenio ga za Freezera, isti qrc. Gledam šta ću dalje, Mugen vjerojatno..

 

Load bi mi s Katanom bio 80, ne hvala..bar 10-15 niže molit ću.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 17:43 (thedream).
13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

TheDream biraj Mugen2 ili jeftinije alternative tipa Gaia ili Hyper 212+.Normalno da bi ti load pod Katanom bio ocajan kad ga drzis na visokom naponu,previsokom.Reci tocno na kojemu?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 17:46 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav,

 

trebao bih cooler za i5 2500k. Vidim gore u navedenim postovima da spominjete xigmatek gaia i katana3. Nasao sam jos jedan u linksu http://www.links.hr/?naziv=cooler-arctic-cooling-freezer-13-s-775-1155-1156-1366-754-939-am2-am3&option=artikl&id_kategorija=05090303&id_artikl=050.903.206. Potrosio bih oko 200kn, zelio bih da je sto tise. Trenutno ne mislim OC-at.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
roky46 kaže...

Pozdrav,

 

trebao bih cooler za i5 2500k. Vidim gore u navedenim postovima da spominjete xigmatek gaia i katana3. Nasao sam jos jedan u linksu http://www.links.hr/?naziv=cooler-arctic-cooling-freezer-13-s-775-1155-1156-1366-754-939-am2-am3&option=artikl&id_kategorija=05090303&id_artikl=050.903.206. Potrosio bih oko 200kn, zelio bih da je sto tise. Trenutno ne mislim OC-at.

Dobar izbor, još je na akciji, go4it.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
roky46 kaže...

Pozdrav,

 

trebao bih cooler za i5 2500k. Vidim gore u navedenim postovima da spominjete xigmatek gaia i katana3. Nasao sam jos jedan u linksu http://www.links.hr/?naziv=cooler-arctic-cooling-freezer-13-s-775-1155-1156-1366-754-939-am2-am3&option=artikl&id_kategorija=05090303&id_artikl=050.903.206. Potrosio bih oko 200kn, zelio bih da je sto tise. Trenutno ne mislim OC-at.

Protegni se 20 kuna jer se itekako isplati.Xigmatek Gaia.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Nije bed za 20kn {#}, citam neki review za xigmatek pa pise da treba nesto pripasivati za 1155socket.. jel to istina ili?

12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
roky46 kaže...

Nije bed za 20kn {#}, citam neki review za xigmatek pa pise da treba nesto pripasivati za 1155socket.. jel to istina ili?

 

Niš ne piše na službenim stranicama. Koliko sam primjetio na jednoj od slika, dobiješ hrpu dodataka.. pretpostavljam da služe kao adapteri za različite sockete..

 

Inače, 24dba Max, gotovo nečujno.. večina Scythe-ovih hladnjaka je na preko 30 max..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 18:26 (McVily77).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Krivo sam vidio, samo treba instalirati backplate koji se dobije sa coolerom. http://www.techreaction.net/2011/07/07/review-xigmatek-gaia-sd1283/ ima ovdje review i montaza.

12 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ja sma ga sam montirao a imam 15 i pol godina {#} pa mos mislti da je jednostavno {#}

Xc
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Koji CPU cooler kupiti?

Ojme što ste svi navalili na Xigmatek gaia, koda vas plaćaju za reklamu :)

Pa ako netko ima gotovine, pronjuškajte oglase, za tih 220 kuna se da nać

i nešto sa 4 heatpipea. Evo npr. gledam ima za 150kn AC freezer extreme?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Da, i taj hladnjak je lošiji od Gaie ! Ne znači nužno da ako ima više cijevi toplovodnih  da je bolji automatski !

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2011 0:46 (itomic009).
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
sudy_freak kaže...

Budući da je u ovako kratkom roku skupilo toliko postova, a na uguB nisam vidio sličnu temu, predlažem da ovo bude sticky za odabir coolera za CPU? {#}

 

 

Odlicna ideja, al nevjerujem da ce ti stavit sticky prije negoli uredis prvi post s odgovarajucim podatcima.. svakako ovakva tema bi bila jako korisna.. samo je treba dobro urediti i onda stavit sticky.. :)

Skidy is MetalHeaD and he likes his weapon like his music.. Heavy and Metal
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
itomic009 kaže...

Da, i taj hladnjak je lopiji od Gaie ! Ne znači nužno da ako ima više cijevi toplovodnih  da je bolji automatski !

Slazem se sa tobom. Neki dan sam gledao usporedbu Gaia-e i Thermaltake coolera sa 4 cijevi i u loadu je temp na Gaia bila 46°C a na TT-u 48°C (testano bilo na i7 procu)

We ride together, we die together! BaD BoY's FoR LifE!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Gaia vam ima pajpe debljine 8mm, a kod ostalih hladnjaka su one uglavnom po 6mm, tak da ti ispadne (3 x 8 = 24 vs 4 x 6 = 24) isti vrag. Also, Gaia ima i odlicno obradjenu bazu za jedan HDT hladnjak. Best buy sto se mene tice.
16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
overhaul kaže...

Ojme što ste svi navalili na Xigmatek gaia, koda vas plaćaju za reklamu :)

Pa ako netko ima gotovine, pronjuškajte oglase, za tih 220 kuna se da nać

i nešto sa 4 heatpipea. Evo npr. gledam ima za 150kn AC freezer extreme?

A Gaia kao nije odličan hladnjak jel,{#} nađi ti bolji za 220kn no nečeš ga nač sigurno več buš našel skuplje a lošije bez greške a di smo došli onda u Grabu.{#} Mi sad tu razmatramo o novim hladnjacima, a ne onim iz oglasnika uglavnom količina Toplovodnih cijevi ti ne znaši previše več kakve su te cijevi to je bitno.{#}{#}

 

Mala usporedba Xigmatek Gaia ima tri toplovodnje cijevi, po 8mm dok njezin direktni konkurent CM Hiper 212+ ima četri toplovodne cijevi po 6mm. No Gaia ipak bolje hladi prema testovima ne puno normalno, ali je poanta jasna e sad ono najbitnije Gaia košta 220kn a kolko košta Hiper 212 Plus vidiš dole 300kn.{#}

 

Mislim ono pa o čem mi pričamo kaj čemo drugo, nego ljudima preporučit nego najbolje za određenu lovu tak se to radi ak se kupuje novo a to je Gaia Bestbuy hladnjak sigurno{#}{#}

 

http://www.jeftinije.hr/racunalna-oprema/pc-komponente/ostale-komponente/cooler-master-hyper-212-plus_-_CX0016C94A

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2011 1:23 (rambox).
16 godina
online
Koji CPU cooler kupiti?

Ma okej, ali ajmo usporedit: 220 kn kontra 150 ne?

Dobro, neznam, možda je ovih dana za tih 220 kn ako se na nekve kartice

uzima po dućanima najbolji za najmanje, sve pet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Uređen prvi post, ako imate savjeta nekih, budite slobodni pisati ih.

 

Prvi post.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2011 11:01 (sudy_freak).
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

http://www.protis.hr/products/details/xilence-cpu-cooler-xilentblade-pro-s775am2am2939940754-4-heatpipes-decoupled-92mm-p/16914  (ima li iskustva tko s tim hladnjakom?)

My way
12 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Koji cooler na X3 455,do 200 (+-20)kn?Mislio sam Gaiu,da stane u MS Srotex kućište.

Bolje džaba lezat,nego dzaba radit! xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
donator_bubrega kaže...

Koji cooler na X3 455,do 200 (+-20)kn?Mislio sam Gaiu,da stane u MS Srotex kućište.

Minimalno Scythe Katana III ili AC freezer 7. Iznad toga Freezer 13 ili bolje Xigmatek Gaia.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
donator_bubrega kaže...

Koji cooler na X3 455,do 200 (+-20)kn?Mislio sam Gaiu,da stane u MS Srotex kućište.

  Koliko ti je široko kućište? Ako ti nije problem izmjeriti.

Tiago Busques, con mucho gusto! ;-)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Caesar et Brutus kaže...
donator_bubrega kaže...

Koji cooler na X3 455,do 200 (+-20)kn?Mislio sam Gaiu,da stane u MS Srotex kućište.

  Koliko ti je široko kućište? Ako ti nije problem izmjeriti.

Evo sad ću,ostatak komponenti pod Moj PC #1.

Bolje džaba lezat,nego dzaba radit! xD
12 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Širina:19 cm

Dužina:46 cm

Visina:41 cm

Bolje džaba lezat,nego dzaba radit! xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
galinjo24 kaže...

http://www.protis.hr/products/details/xilence-cpu-cooler-xilentblade-pro-s775am2am2939940754-4-heatpipes-decoupled-92mm-p/16914  (ima li iskustva tko s tim hladnjakom?)

  Za te pare hladnjak je skroz neisplativ. Druga stvar da košta 150-tak Kn. Uzmi ovaj hladnjak, znatno je bolji.

Tiago Busques, con mucho gusto! ;-)
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
donator_bubrega kaže...

Širina:19 cm

Dužina:46 cm

Visina:41 cm

  Može Gaia, iako će biti na knap. Ogromna je vjerojatnost da bude dodirivala bočnu stranicu.

  Ako se baš hoćeš 100% osigurati da neće, uzmi ovaj hladnjak, također je super za te pare. Niži je pa ne bi bio na knap.

Tiago Busques, con mucho gusto! ;-)
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2011 15:16 (Caesar et Brutus).
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ma problem je jel ja nisam mislio i uzeo taj još prije god dana...pa reko jel ima još netko da podjeli kako kod njega radi??

My way
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
galinjo24 kaže...

Ma problem je jel ja nisam mislio i uzeo taj još prije god dana...pa reko jel ima još netko da podjeli kako kod njega radi??

  Sam po sebi, hladnjak nije uopće loš, ukoliko nisi strastveni OC-er. Nije bučan (koliko sam uspio pročitati). Samo je debelo precijenjen kao novi.

Tiago Busques, con mucho gusto! ;-)
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Koliko sam i ja skužio bolji je Full loadu nego idle...šta misliš jel bi držao na 4.0 mog phenoma..sad evo nejdu temp preko 47 u recimo bf3...

My way
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice