Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.422.313
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Jurassic Park kaže...

Samo da još pitam,zašto je dobitak performansi u igrama zanemariv s overclockom tog procesora?

Mislio sam da ću barem izvući prosječno 5 FPS-a po igri...

 Pa na toj rezoluciji kojoj igras (4K?) procesor neigra bas skoro nikakvu ulogu- zanemariva je i razlika izmedju 6,8 jezgri i takta isto 2-5% otpr.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 22:45 (HCgamingCRO).
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

da li je za 3600 dovoljan arctic freezer 34 sa single fan ili treba duo? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Naravno da je dovoljan, dovoljan je i stock, di ovaj ne bi bio.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Jakovp kaže...
Naravno da je dovoljan, dovoljan je i stock, di ovaj ne bi bio.

 pa dal ima smisla onda uzimati ista osim stocka? 

vjerojatno je nesto tisi i drzi temp stupanj dva nize? 

I believe Wi can Fi...
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Najbolje ces znati kad sam testiras stock hladnjak u radnjama za koje koristis pc. Ako si zadovoljan sa temp i bukom ostanes na stock hladnjaku i ustedis si novce.

5 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Videotape kaže...

Mislim da je Snowman T4 trenutno najbolji omjer uloženo/dobiveno. Naravno, ako nije bed kupovati na AliExpressu (meni je došao za 12 dana). Košta 105, a s poštarinom 112 kn. Wraith Stealth nisam nikada koristio nego sam odmah "nakačio" stari Arctic Freezer 64 PRO. U usporedbi s njim Snowman i bolje hladi i tiši je. U sobi u kojoj je 25 stupnjeva idle je 34C, a pod opterećenjem 70C u Cinebenchu R20 i 72C u stress testu Aide 64.

 kakav ti je nakon skoro mjesec dana?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ja prezadovoljan - tih je i dobro hladi, dakle ispunio zadaću coolera, a k tome i ludo jeftin.

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
IvanBrekalo kaže...
Jurassic Park kaže...

 Trenutno imam LC CC 120,ali su mi rekli da je taj preslab i na stocku,a kamoli za OC.

Ne namjeravam ga overclockati dok god ne bude potrebno,ali me strah da neće biti dobro hlađen sa ovim kojim imam.

 Imas i 240 verziju, dakle top topova vodeno za 500-tinjak kuna

https://www.links.hr/hr/vodeno-hladenje-arctic-cooling-liquid-freezer-ii-240-socket-2066-2011-3-115x-am4-051000057

ja sam s 120mm verzijom na intelu dogurao do 5.7ghz cisto informativno, neznam jel jos uvijek imas taj pc u potpisu ili nekaj drugo no ak imas zalemljen ryzen ili namjeravas uzeti noviji intel svakako uzmi 240mm verziju, nikakav se zracni hladnjak nemre s tim mjeriti.zz

 Daj reci, znaci dobro je to od 240mm ? Frend kupuje da klokne 8700k na 5.0, problem je jedino kaj ima govno od kucista (dark shadow, ali ne 2 nego 1 i to je jedini problem) i uopce ne znam dal pase... Tamo na MS stranici pise "supports 36cm/12cm water-cooling", znaci po ovom pase 120 i 360mm, sad da li pase ovaj od 240 ili sta...

 

Edit: izgleda da nema nit tog dark shadowa nego jos nego zesce smece, izgleda da bude isao na regnuma rg1 tg + ovo gore vodeno...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 17:53 (hahhaajaads).
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Imam Ryzena 5 2600, zanima me koji hladnjak kupiti Schyte samurai zz rev.b ili Artc freezer 34? 

Kakve su temp u odnosu na stock hladnjak?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Ako nemaš ništa protiv naručivanja s AliExpressa, baci oko na Snowman MT-4 hladnjak. Košta samo 15 dolara (+ dostava 3). Ja ga imam na 3600 i apsolutno je genijalan. Odlično hladi i jako je tih.
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Koju su temperature?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Alfredo nr.2 kaže...

Koju su temperature?

 

15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pogledao sam taj review i mnoge druge. Razmišljam da uzmem artic freezer 34 za tu cijenu.Kineza bi trebao čekati mjesec dana a nije hladniji. Ne vidim razliku između ta dva, čak mi se čini da je artic freezer hladniji.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Alfredo nr.2 kaže...

Pogledao sam taj review i mnoge druge. Razmišljam da uzmem artic freezer 34 za tu cijenu.Kineza bi trebao čekati mjesec dana a nije hladniji. Ne vidim razliku između ta dva, čak mi se čini da je artic freezer hladniji.

 Pa uzmi slobodno, ovaj je 17$ tj. 114kn dok je Freezer 34 188kn. Ako ti se neda cekat slobodno naruci freezera 

 

Edit: nije tu tolka halabuka oko samog hladjenja, znaci on je trunku topliji nego 212 evo ali dosta je tisi jer ima meni se cini phanteksov ventilator (ili kopija toga) koji kosta kao sam snowman...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 11:55 (hahhaajaads).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Alfredo nr.2 kaže...

Koju su temperature?

 Idle 32-34 stupnja, load 68-71, ovisi o temperaturi u sobi i programu (najtopliji je na stress testu Aide 64, a sve ostalo najčešće 68-69).

15 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Alfredo nr.2 kaže...

Pogledao sam taj review i mnoge druge. Razmišljam da uzmem artic freezer 34 za tu cijenu.Kineza bi trebao čekati mjesec dana a nije hladniji. Ne vidim razliku između ta dva, čak mi se čini da je artic freezer hladniji.

 Slobodno uzmi Freezer 34. Ja ga imam na R5 1600 sa laganim OC-om i u testovima je osjetno hladniji od stock coolera. A gotovo nečujan u loadu.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

jel to freezer 34 duo ili vulgaris? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ima li zamjetne razlike između freezera s jednim i dva hladnjaka osim u buci? Može li se bez problema dodati jedan hladnjak na freezer vulgaris?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Striko2009 kaže...

jel to freezer 34 duo ili vulgaris? 

 Vulgaris. Duo je bio 100-tinjak kn skuplji i nije mi se činila isplativa investicija. Da sam htio nešto bolje, išao bih na npr. Be quiet Dark Rock 4 ili nešto u tom razredu. Ovo mi se činio kao dobar omjer uloženo-dobiveno za moje trenutne potrebe.

Alfredo nr.2 kaže...

...Može li se bez problema dodati jedan hladnjak na freezer vulgaris?

 Može. Dobiješ u kutiji kopče za dodatni ventilator a i sam kabel ima dodatnu utičnicu za još jedan vent.

 

Dodatni plus je pasta MX 4 koje ima za dvije upotrebe.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Onda ce i vulgaris sa jednim ventom bito dovoljan za 3600...?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ma ja sa artic am4 hladnjakom od 61kn držim 1600x ispod 70c u full loadu a 30-ak u idleu

 

 

 

ps evo ga po 39 kn na akciji https://www.links.hr/hr/cooler-arctic-alpine-am4-s-am4-050903395

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 20:14 (dejo74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Uzeo sam Artic freezer 34 oc, dolazi za par dana. Imam tri artic hladnjaka koji su mi u kučištu pa imam u planu jedan skinut i staviti na hladnjak. Isto su 120mm. Kad dobijem ću testirat pa vidjeti što je bolje. Trenutna mi je temo 39 u idleu i kad igram 49, ali igram ne zahtjevne igre. Vijdet ćemo kako će biti s articom.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Alfredo nr.2 kaže...

Uzeo sam Artic freezer 34 oc, dolazi za par dana. Imam tri artic venta koji su mi u kučištu pa imam u planu jedan skinut i staviti na cpu hladnjak.Ventovi ostali su sto su 120mm. Kad dobijem ću testirat pa vidjeti što je bolje. Trenutna mi je temo 39 u idleu i kad igram 49, ali igram ne zahtjevne igre. Vijdet ćemo kako će biti s articom.

Popravio sam da nas ne zbunjujes, a i za ubuduce...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
8 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

lc-120cc na r5 1600 ga drzi u idleu na 32C, kod igranja 40-50C (ovisno o igri), a 60C ne prelazi ni u primeu nakon sati mucenja.....

 

I to sa silent profilom u biosu, ne cujes vent, iako nije bas neka klasa, radi se o lc rgb ventu koji dolazi sa hladnjakom....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Imam 1600 pa mi je malo teze povjerovat. To mozda za stock, ali sa bilokakvim OC-om i dizanjem napona tesko da imas takvu situaciju. Zapravo situacija ovisi i o airflowu u kucistu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 1:27 (The_Fichek).
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
The_Fichek kaže...

Imam 1600 pa mi je malo teze povjerovat. To mozda za stock, ali sa bilokakvim OC-om i dizanjem napona tesko da imas takvu situaciju. Zapravo situacija ovisi i o airflowu u kucistu.

 Upravo to isto je i meni proslo kroz glavu. Ryzeni jesi dobri po pitanju temp i lc cc 120 je dobro budzet rjesenje, ali za ovako nesto je potreban jako malo napon tj jako dobar primjerak... Tad se postavlja pitanje, ako je primjerak tako dobar zasto ga ne staviti na 4.0-4.1 ghz kad ce temperature opet biti odlicne?

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 8:28 (DonOscar).
8 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stavim ss kad dodjem kuci, da vidite temperature.... Osim ako programi ne ocitavaju pogresno.

Cpu je na 3.7, undervoltan, tocnu voltazu javim....

E sad,zasto ne vise od 3.7.... ploca je budget, los vrm bez hladjenja, i ako idem na vise od 3.8 temperatura vrm-a ode preko 90c nabrzinu, na 105c vec pocima throttlati...

Da imam bolju plocu, mozda bi dugorocno i radio na 4.0, ovako sam samo isprobao dali cpu uopce moze na tu frekvenciju.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Koju ploču imaš?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Gigabyte b350m-hd3

 

EDIT - evo, kako sam i rekao, SS-ovi iz hw monitora, kao i iz par igara.....

 

Ako ocitanja nisu pogresna, vidljivo je kako se krecu temperature, zadnji ss je nakon cca sat vremena igranja gtaV, hw je radio u pozadini, i vidljiv je max peak temperature tijekom tog vremena....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 15:19 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Dobio sam hladnjak Artic Freezer 34 CO. Stavio sam na njega još jedan hladnjak. Temp su sljedeće:

 

Prime 95 30 min cpu 3,625ghz  1,25V - max.temp. 81 stock cooler
Prime 95 30 min cpu 3,625ghz  1,25V - max.temp. 59.75 Artic freezer 34 CO duo
Prime 95 30 min cpu 4.0ghz    1,4V  - max.temp. 67.5 Artic freezer 34 CO duo

 

Kučište je otvoreno s jedne strane, ima dva hladnjaka s prednje strane.

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
3 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice