Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.104.851
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Osvrtnik kaže...

Onda lagano skupljajte novce za gaming mašinu (Zen 3) pa ćete moći igrati nešto konkretno.

Kakvo tvoje skupljanje Riote za gaming mašinu. Da si kupio 10100 sad bi za koju godinu ub'o u isti socket 11X00 [X biraj što želiš].
Lijepo sam ti govorio.. a ti nisi slušao. O Zen 3 možeš samo sanjati.. i pričaj to u Ryzen clubu a ne u i7 Clubu.

Troolaš ili namjerno provociraš nas dežurne forumaše koje su te maknuli jedno sedamstotian triliona puta na forumu.

PS: Dođi i pomozi mi izrorivti krompit (a nema ga puno, sat-dva za jednog čovjeka), dakle pet redaka od 5-7 metara i ja ti platim sve: Prevoz, Smještaj, i na kraju Jagnje okrenemo!

9 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Odnedavno sam u vlasništvu 11700F + B560m Aorus PRO ploče. 

 

Ne znam jel am ja nesposoban, ali nikak da uspijem dobiti RAM na 3200 MHz koliko je deklariran. Konkretno: KINGSTON HX432C16FB3AK2/16 HyperX Fury, 2x 8gb

 

Sve preko 2933 uzrokuje BSOD ili uopće ne dolazi do biosa. 

 

Prema ofišl siteovima, i7/i9 11te gen. podržavaju 3200 MHz memu out-of-the-box, ploče b560 isto tako. 

 

Može neki help? Googlao sam sve živo i nisam pametan. Isprobao mijenjati u druge slotove, stickove drugim redom, ništa ništa. Čak kad upalim XMP na 3200, boota, ali ploča "izgubi" mrežnu akrticu. 

 

EDIT: Ja iskreno mislim da je ploča sje**** jer kad ovaj Adata m.2 iz potpisa stavim u PCIex 4 (ovaj pod proca) također ne mogu ni do biosa. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 10:04 (Karlek_19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Nisi me želio slušati

https://forum.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/savjeti-o-nadogradnji-racunala/164263.aspx?page=752&jumpto=6389211&sort=asc&view=flat

 

Ploča koju sam ti predložio je jeftinija, imao bi u funkciji oba M2 utora i ram bi ti također radio na 2933 mhza. Za razliku u parama si mogao kupiti barm 500gb M2 SSD. 

 

Sad pitaj jubito Stevu :D

9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Nisi me želio slušati

https://forum.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/savjeti-o-nadogradnji-racunala/164263.aspx?page=752&jumpto=6389211&sort=asc&view=flat

 

Ploča koju sam ti predložio je jeftinija, imao bi u funkciji oba M2 utora i ram bi ti također radio na 2933 mhza. Za razliku u parama si mogao kupiti barm 500gb M2 SSD

 

Sad pitaj jubito Stevu :D

 I to je razlog da memorija/ploča ne rade na rated speckama? Jer ti to nisi predložio? 

 

Odg. na boldano: I kaj bi gore stavio? U privitku mi je slika iskorištenosti diskova. Nisam napisao da PCIEX Gen 4 slot ne radi zato jer mi fali sad jedan slot, nego čisto zato, jer mislim da ploča nije 100% ispravna i zato se javljaju takvi problemi. Također možda je netko imao sličan problem, pa pomogne u identifikaciji. 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Intel platforma i problemi s memorijom?? Što to nije boljka samo AMD-a? Ne provociram već me fakat zanima.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Intel je tu tradicionalno bolji po iskustvu poznatih mi servisera i buildera. Intel naravno nije imun na sve, al ovdje problem moze bit do meme i maticne takodjer.

 

 

Survivor - eye of the tiger
9 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Vjerojatno me zadesila memorija koja ne radi na svom rated xmpu. Ali prije bih rekao da je ploca u pitanju ili cak bios jos nije kako treba. 

 

Sto je najsmesnije, sa 2 patriot viper 2666 i 2 ova hyperx sticka je radila full stabilno na 3200. Prolazilo occt ko od šale. 

 

A samo sa 2 nece ni bootat na 3200.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Karlek_19 kaže...

Vjerojatno me zadesila memorija koja ne radi na svom rated xmpu. Ali prije bih rekao da je ploca u pitanju ili cak bios jos nije kako treba. 

 

Sto je najsmesnije, sa 2 patriot viper 2666 i 2 ova hyperx sticka je radila full stabilno na 3200. Prolazilo occt ko od šale. 

 

A samo sa 2 nece ni bootat na 3200.

 jesi probao mijenjat gear 1 u gear 2 (ili obrnuto, ako ti je tako sad postavljeno)?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 16:25 (picajzla0707).
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
Karlek_19 kaže...

Vjerojatno me zadesila memorija koja ne radi na svom rated xmpu. Ali prije bih rekao da je ploca u pitanju ili cak bios jos nije kako treba. 

 

Sto je najsmesnije, sa 2 patriot viper 2666 i 2 ova hyperx sticka je radila full stabilno na 3200. Prolazilo occt ko od šale. 

 

A samo sa 2 nece ni bootat na 3200.

 jesi probao mijenjat gear 1 u gear 2 (ili obrnuto, ako ti je tako sad postavljeno)?

 Jes, probao auto, 1 i 2. 

 

Probao nafrljiti napon dram na 1.45, vccio na 1.2 i system agenta na 1.2. probao timinge na 22 22 22 45

 

Ma mislim daje do biosa, danas/jucer su qvl listu za memorije refreshali, nije je par dana bilo, a prije nije npr kao 4 ovakva kingston sticka podržavala, sad podrzava. Moguce da bude i bios novi kroz par dana. A u petak idem po jos dva sticka pa cu vidjeti.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Tvoja ploča

 

B560M AORUS PRO (rev. 1.0) Gallery | Motherboard - GIGABYTE Global

 

u kombinaciji sa destom serijom procesora imaš garantirano ovo

 

  1. 10th Generation Intel® Core™ i9/i7 processors:
    Support for DDR4 2933/2666/2400/2133 MHz memory modules
  2. 10th Generation Intel® Core™ i5/i3 /Pentium®/Celeron® processors:
    Support for DDR4 2666/2400/2133 MHz memory modules

 

 

sa 11. serijom procesora ima garantirano

  1. 11th Generation Intel® Core™ i9/i7/i5 processors:
    Support for DDR4 5333(O.C.)/ DDR4 5133(O.C.)/DDR4 5000(O.C.)/4933(O.C.)/4800(O.C.)/ 4700(O.C.)/ 4600(O.C.)/ 4500(O.C.)/ 4400(O.C.)/ 4300(O.C.)/4266(O.C.) / 4133(O.C.) / 4000(O.C.) / 3866(O.C.) / 3800(O.C.) / 3733(O.C.) / 3666(O.C.) / 3600(O.C.) / 3466(O.C.) / 3400(O.C.) / 3333(O.C.) / 3300(O.C.) / 3200 / 3000 / 2933 / 2800 / 2666 / 2400 / 2133 MHz memory modules

 

 

tako da ti XMP vjerojatno ni ne može raditi preko 2933 mhza, po nekoj logici nego moraš ručno štelati omjere, frekvenciju, napon, latencyije...U biti nemam pojma, zato sam osobno i išao na B460 sa 10. generacijom jer mi se neda zajebavati, proučavati i namještati. Po meni razlika između 2933 i 3200 mhza je jedva primjetna u gamingu.

 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

 

tako da ti XMP vjerojatno ni ne može raditi preko 2933 mhza, po nekoj logici nego moraš ručno štelati omjere, frekvenciju, napon, latencyije...U biti nemam pojma, zato sam osobno i išao na B460 sa 10. generacijom jer mi se neda zajebavati, proučavati i namještati. Po meni razlika između 2933 i 3200 mhza je jedva primjetna u gamingu.

 

 pa on i ima 11gen procesor

meni na 11400 i asusovoj b560m ploči uredno xmp hvata sa dva kingston predator sticka na 3200mhz, bez ikakvih dodatnih podešavanja

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma izgleda da sam pijan, ja cijelo vrijeme krivo gledam da ima 10700f jer mi je ostalo u sjećanju da je pitao za i7 10. generacije i B560.

 

Isprika 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 17:12 (forumaš).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Ma izgleda da sam pijan, ja cijelo vrijeme krivo gledam da ima 10700f jer mi je ostalo u sjećanju da je pitao za i7 10. generacije i B560.

 

Isprika 

 Nema, frke. Sve 5. 100kn je 11700 bio skuplji od 10700. No brainer. 

 

Nego, nije mi jasno, eco sad sa 4 sticka se pokrene na kao 3200 XMP, ali svi relevatni memory speed "očitavači" (cpuz, aida, hwinof64..) javljaju da je na 2800. Osim task manager i command prompt, javljaju 3200. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 20:14 (Karlek_19).
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

U slučaju da netko očekuje, da eto Alder Lake nudi znanto više CPU perfromansi+niža potrošnja energije.

 

https://twitter.com/_rogame/status/1423298016627224579

 

Od 35W pa sve do 165W TDP-a, maksimalno/Peak Alder Lake-S očito traži i popit če znatno više struje.

 

 

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 18:02 (rambox).
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

U slučaju da netko očekuje, da eto Alder Lake nudi znanto više CPUperfromansi+niža potrošnja enegrije.

 

https://twitter.com/_rogame/status/1423298016627224579

 

Od 35W pa sve do 165W TDP-a, maksimalno/Peak Alder Lake-S očito traži i popit če znatno više struje.

 

 

 

 

 

 

 Mi u najmanju ruku očekujemo da on proizvodi struju a ne da ju troši. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

U slučaju da netko očekuje, da eto Alder Lake nudi znanto više CPU perfromansi+niža potrošnja energije.

 

https://twitter.com/_rogame/status/1423298016627224579

 

Od 35W pa sve do 165W TDP-a, maksimalno/Peak Alder Lake-S očito traži i popit če znatno više struje.

 

 

 

 

 

 

 to su granične vrijednosti koje očito rastu kod novijeg hardvera

podsjeti se da je to krenulo kod amd-a, kad su njihove grafe izbacivale zaštite na napajanjima

 

The battle of graphics card against power supply - power consumption and peak loads demystified | igor´sLAB (igorslab.de)

 

AMD’s Vega 56/64 graphics card has a very high transient power consumption. The oscilloscope screenshot below shows the transient current when using the two Vega 56 CrossFire for FurMark test, up to 102A / 10ms, which means the power supply must withstand 1200W peak wattage. Even a single Vega 56 graphics card may have nearly 600W of transient power consumption.

dakle prema amdovim eskapadama od 600w, ovo sa intelom je još sasvim ok 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 20:12 (picajzla0707).
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

U slučaju da netko očekuje, da eto Alder Lake nudi znanto više CPU perfromansi+niža potrošnja energije.

 

https://twitter.com/_rogame/status/1423298016627224579

 

Od 35W pa sve do 165W TDP-a, maksimalno/Peak Alder Lake-S očito traži i popit če znatno više struje.

 

 

 

 

 

 

koga briga koliko trose desktop procesori , koliko se zagrijavaju i koliko jezgri imaju, jedino je bitno koliko FPS dobijes

 

evo cak necu ni reci da je intel jeftiniji, jer i cijena je nebitna, bitan je jedino FPS 

 

 

9 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Nastavno na moje torture od prije, evo nekih zaključaka sa 4x 8gb Kingston Hyperx Fury RGB 3200 CL16 sticka. 

 

1) picajzla0707  je bio u pravu, Gear je bio problem, znači iznad 2933 ne radi u Gear 1, nego je nužan Gear 2. (supprotno navodima s weba, gdje ekipa čak 3600 fura u Gear 1)

2) Najstabilnije/najbolje se pokazalo 2933 sa 16-16-16-36 1T timinzima u Gear 1. Naponi su 1.35 V DRAM, VCCIO, VCCIO2 i SA na 1.15 V.

3) Za 3200 RAM je trebalo Gear 2 i znatno znatno više napone (DRAM +/- 1.4 V, VCCIO, VCCIO2 +/- 1.27, a SA čak 1.3 V), što je previše za moj taste, a benefit je skoro nikakav, sumnjam da ću osjetiti.

4) Našao sam opciju gdje se PCIEX Gen 4 slotu može brzina mijenjat od 1 do 4, možda bi trebalo staviti na 3 ako je Pciex Gen 3 ssd nutra, ne znam, nedam i se pretjerano probavat, jer sa mrdanjem po RAMu sam Windowsima boot zeznuo pa sam imao i fresh install OS-a za nagradu. 

Ali kažem, možda prije namjestiti Gen 3 pa uštekat naknadno ssd, sa postavljenim biosom. Ako se ušteka prije promjene, ne dolazi ni do biosa (sa Adatom), ili ulazi u bios, ali ne očitava ssd (sa Intel 600p od 128gb). 

 

Čekam bios F6, pa kud koji mili moji, slijedi opet "igranje". 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 7:25 (Karlek_19).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Karlek_19 kaže...

Nastavno na moje torture od prije, evo nekih zaključaka sa 4x 8gb Kingston Hyperx Fury RGB 3200 CL16 sticka. 

 

1) picajzla0707  je bio u pravu, Gear je bio problem, znači iznad 2933 ne radi u Gear 1, nego je nužan Gear 2. (supprotno navodima s weba, gdje ekipa čak 3600 fura u Gear 1)

2) Najstabilnije/najbolje se pokazalo 2933 sa 16-16-16-36 1T timinzima u Gear 1. Naponi su 1.35 V DRAM, VCCIO, VCCIO2 i SA na 1.15 V.

3) Za 3200 RAM je trebalo Gear 2 i znatno znatno više napone (DRAM +/- 1.4 V, VCCIO, VCCIO2 +/- 1.27, a SA čak 1.3 V), što je previše za moj taste, a benefit je skoro nikakav, sumnjam da ću osjetiti.

4) Našao sam opciju gdje se PCIEX Gen 4 slotu može brzina mijenjat od 1 do 4, možda bi trebalo staviti na 3 ako je Pciex Gen 3 ssd nutra, ne znam, nedam i se pretjerano probavat, jer sa mrdanjem po RAMu sam Windowsima boot zeznuo pa sam imao i fresh install OS-a za nagradu. 

Ali kažem, možda prije namjestiti Gen 3 pa uštekat naknadno ssd, sa postavljenim biosom. Ako se ušteka prije promjene, ne dolazi ni do biosa (sa Adatom), ili ulazi u bios, ali ne očitava ssd (sa Intel 600p od 128gb). 

 

Čekam bios F6, pa kud koji mili moji, slijedi opet "igranje". 

 

 Karlek_19

Reci, a zašto se zajebavaš sa svim tim? 

Plug and play ti nevalja?

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 10:14 (hummer0).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

* * *

 

 

Ajde kolega rambox odj*ebi sa Intelovog cluba. Ovo ti govorim dobronamjerno i kolegu kojeg poštujem. Rekao ti je kolega sa Irske da te treba samo ignorisati. I ja to sada isto mislim. (A prije sam mislio da ovaj forum ne bi bio isti bez tebe - sada mislim da si: karcinom)

Nađi si neku drugu zanimaciju: Barcelona vs. Real Madrid, Crnke vs. Plavuše, Merc vs. BMW.... ali ovdje nemaš što više da tražiš. Niti pomažeš nego samo odmažeš nekome kome traži pomoć.
Ljudi koje traže informacije sami mogu otići na Tom's hardware, Videocatrs i sl. Ovako trolaš teme i postove do-zla-boga.

Fino sam te zvao na Disscordu da pričamo o... svemu (pa makar o pivama)... ali, ja ne znam koji je tvoj problem, ja ga ne mogu skontati! Ali ako Doktor ne može da ga skonta... težak si slučaj!

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ne tiraj ga da kupi Intel da sudjeluje. Ako ode, falit ce nam kad tad.

On vam je dobar kao gorak pelin za ravnotezu. :/

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...

Ne tiraj ga da kupi Intel da sudjeluje. Ako ode, falit ce nam kad tad.

On vam je dobar kao gorak pelin za ravnotezu. :/

Ma ja mu nudim Peri-Suši (perilicu) i to džaba i to najbolju na vijestu, (samo zato što me je prozvao kao "drži se veš-mašina") + Premium frižider/zamrzivač + još par kuhinjskih elementa samo da mu vidim facu.

Ali ovo već ide... u P.M. (Pelješki Most tko ne razumije ili se pravi blesav da ne razumije).

Ja mu govorim na Discord kao "javi se da pričamo o ženeskim, pivama i planetama i galaksijama", ali lik je kao da je mutav.
Dakle od mene ima 10400F samo da mu vidim facu da vidi moju poštansku marku kako ju ugrađuje u svoj PC.

Dakle da rezimiramo:10400F je još najbolji CPU na planeti i ovom kraku galaksije. Zašto 10. a ne 11. generacija? Pa logično.. Kad izađe: 14-ta ovu top-kera (Core i9) može džabalama dobiti.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Karlek_19 kaže...

Nastavno na moje torture od prije, evo nekih zaključaka sa 4x 8gb Kingston Hyperx Fury RGB 3200 CL16 sticka. 

 

1) picajzla0707  je bio u pravu, Gear je bio problem, znači iznad 2933 ne radi u Gear 1, nego je nužan Gear 2. (supprotno navodima s weba, gdje ekipa čak 3600 fura u Gear 1)

 

 jbga, valjda to ovisi od ploče

meni kingston predator 3200mhz radi bez problema sa xmp postavkama na gear1 i gear2

stavio sam na gear1 jer je nešto bolja opcija ako nisu puno veće brzine rama

 

EDIT
hm, baš sam išao provjeriti, rade i meni 3200mhz xmp postavke ali na auto modu, čim stavim 1:1 (gear1), brzina padne na 2400mhz

prije updejta biosa radilo je i na gear1

al jebat ga, neću se puno zamarati u kojem je točno modu na auto jer sve radi normalno na 3200mhz, napon je 1,36

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 14:12 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
metallic kaže...

Ne tiraj ga da kupi Intel da sudjeluje. Ako ode, falit ce nam kad tad.

On vam je dobar kao gorak pelin za ravnotezu. :/

Ma ja mu nudim Peri-Suši (perilicu) i to džaba i to najbolju na vijestu, (samo zato što me je prozvao kao "drži se veš-mašina") + Premium frižider/zamrzivač + još par kuhinjskih elementa samo da mu vidim facu.

Ali ovo već ide... u P.M. (Pelješki Most tko ne razumije ili se pravi blesav da ne razumije).

Ja mu govorim na Discord kao "javi se da pričamo o ženeskim, pivama i planetama i galaksijama", ali lik je kao da je mutav.
Dakle od mene ima 10400F samo da mu vidim facu da vidi moju poštansku marku kako ju ugrađuje u svoj PC.

Dakle da rezimiramo:10400F je još najbolji CPU na planeti i ovom kraku galaksije. Zašto 10. a ne 11. generacija? Pa logično.. Kad izađe: 14-ta ovu top-kera (Core i9) može džabalama dobiti.

Evo, kuzim te, mozda sam ja lud.

Lipo je kad se kolege pokusaju ponasati korektno i uljudno. Pa eto i taj nacin, poklon intela.

 

Mislim da bi bilo okej prihvatit tu gestu takodjer.

 

Lp

 

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...
* * *

Evo, kuzim te, mozda sam ja lud.

Lipo je kad se kolege pokusaju ponasati korektno i uljudno. Pa eto i taj nacin, poklon intela.

 

Mislim da bi bilo okej prihvatit tu gestu takodjer.

 

Lp

 

Ma x86 sve je to isto, a AMD a Intel.. sad ću ja kupiti Lenovo P620 sa AMD-om.

Ovo sa 10400F je zezancija (ali i nije kada sve zbrojiš - ruku na srce to je trenutno najbolji CPU) samo dosta toga se promjenilo, ARM + M1.... ali ovo što rambox priča je fanbojizam kakav bi zavidio i navijač Barselone koji si je istetovirao lik Messija (trenutna vijest na Indeu).

Evo vidi.. sa tobom se da pričati.. i bez problema i sa uvaženim obostranim mišjenjem.

Alli od rambox-a ni radio tišinu! Nešto nije u redu sa likom.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ma ako se mene smatra nekim, neobjektivnim kolegom, predjem ja na Intel za main sistemu lako i rado.

Mislom da bi bas taj 10400 bio, sto ga hvalis. Mozda bi i drugima pomogla promjena da prosire vidike, oba tabora naravno.

 

Volim dijalog i cijenim misljene kolega koji su u pravu. Fanbojizam slijepi je ruzna stvar i kvari zabavu, siguran sam. Kod HW posebno jer je tako slican danas, CPU npr nikad slicniji i blizi.

 

Eto.

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ne dirajte Ramboxa koji je ikona ovog foruma. Sve su protjerali sad je dosadno nemaš se sa kime borit.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

Ne dirajte Ramboxa koji je ikona ovog foruma. Sve su protjerali sad je dosadno nemaš se sa kime borit.

 Pa sa Ramboxom se i nemoš borit jer uvijek vodi monolog 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hummer0 kaže...
Karlek_19 kaže...

Nastavno na moje torture od prije, evo nekih zaključaka sa 4x 8gb Kingston Hyperx Fury RGB 3200 CL16 sticka. 

 

1) picajzla0707  je bio u pravu, Gear je bio problem, znači iznad 2933 ne radi u Gear 1, nego je nužan Gear 2. (supprotno navodima s weba, gdje ekipa čak 3600 fura u Gear 1)

2) Najstabilnije/najbolje se pokazalo 2933 sa 16-16-16-36 1T timinzima u Gear 1. Naponi su 1.35 V DRAM, VCCIO, VCCIO2 i SA na 1.15 V.

3) Za 3200 RAM je trebalo Gear 2 i znatno znatno više napone (DRAM +/- 1.4 V, VCCIO, VCCIO2 +/- 1.27, a SA čak 1.3 V), što je previše za moj taste, a benefit je skoro nikakav, sumnjam da ću osjetiti.

4) Našao sam opciju gdje se PCIEX Gen 4 slotu može brzina mijenjat od 1 do 4, možda bi trebalo staviti na 3 ako je Pciex Gen 3 ssd nutra, ne znam, nedam i se pretjerano probavat, jer sa mrdanjem po RAMu sam Windowsima boot zeznuo pa sam imao i fresh install OS-a za nagradu. 

Ali kažem, možda prije namjestiti Gen 3 pa uštekat naknadno ssd, sa postavljenim biosom. Ako se ušteka prije promjene, ne dolazi ni do biosa (sa Adatom), ili ulazi u bios, ali ne očitava ssd (sa Intel 600p od 128gb). 

 

Čekam bios F6, pa kud koji mili moji, slijedi opet "igranje". 

 

 Karlek_19

Reci, a zašto se zajebavaš sa svim tim? 

Plug and play ti nevalja?

 Pa plug and play bi trebalo biti 3200, a meni ne radi 3200, tj. nije stabilno. Nekad boota, nekad ne, češće, ne. 

picajzla0707 kaže...
Karlek_19 kaže...

Nastavno na moje torture od prije, evo nekih zaključaka sa 4x 8gb Kingston Hyperx Fury RGB 3200 CL16 sticka. 

 

1) picajzla0707  je bio u pravu, Gear je bio problem, znači iznad 2933 ne radi u Gear 1, nego je nužan Gear 2. (supprotno navodima s weba, gdje ekipa čak 3600 fura u Gear 1)

 

 jbga, valjda to ovisi od ploče

meni kingston predator 3200mhz radi bez problema sa xmp postavkama na gear1 i gear2

stavio sam na gear1 jer je nešto bolja opcija ako nisu puno veće brzine rama

 

EDIT
hm, baš sam išao provjeriti, rade i meni 3200mhz xmp postavke ali na auto modu, čim stavim 1:1 (gear1), brzina padne na 2400mhz

prije updejta biosa radilo je i na gear1

al jebat ga, neću se puno zamarati u kojem je točno modu na auto jer sve radi normalno na 3200mhz, napon je 1,36

 Meni ni sa auto nece, radi isto kak tebi sa Gear 1, crasha se i/ili pokrene, al na 2400.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 18:33 (Karlek_19).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Karlek_19 kaže...

 Meni ni sa auto nece, radi isto kak tebi sa Gear 1, crasha se i/ili pokrene, al na 2400.

 a jbga, nije prvi put da proizvođači matičnih ne uspjevaju baš najbolje primijeniti novu tehnologiju

valjda će to izbrusiti kasnije

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice