Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.103.979
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Misliš 11. ili 12.? Nije ni čudo kaj si se zeznuo, ova trenutna 11. je došla ali kao i da nije, mogli su komotno bez iste (izuzev 11400F). Jedino kaj su valjda željeli je imati PCIex 4.0 da se netko ne bi pomislio kako tehnološki zaostaju. Tome u prilog ide4 što i dalje bez problema možeš kupiti 10. generacuju koja je popularna i prodaje se.

 

 

Ja kad pišem onda pišem o uloženo/dobiveno gamingu, kad je posao u pitanju tj. kupovina alata onda bi tu cijena trebala biti u drugom planu. Ako proizvodi novac onda kupiš najblji štampač novca, IMO.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 21:46 (forumaš).
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...

baš za usporedbu, taj 11400 ima skoro triput manje keša od 5600x, pa je u gejmanju na cca 10% razlikelink

 

When compared to competing AMD parts, the 11400F is about 13% faster than the Ryzen 5 3600 and 11% slower than the 5600X, essentially slotting in between the two.

 

jedina prava razlika je što je 5600x skoro duplo skuplji za tih pišljivih 10% razlike koje niti ne vidiš u praksi

nekad je takva muda pod bubrege prodavao intel i pluvali smo po njemu uzduž i poprijeko osim intel fanboja koji su vikali 'najbolje se plaća', sad kad to radi amd, očekivano, ekipici s tobom na čelu ponestalo je hračke  

 

 Je fučkaj ga sad, pa zakaj onda ljudi masovno ne kupuju i5 11400/11400F?To je čak i meni malo čudno, ali samo kad sam pijan ko letva jel.

 

Zašto se zeleno tak slabo kupuje, iako i sam znaš odgovor na to pitanje.Dalje znaš, čak se i stari R5 3600 neusporedivo više prodaje u odnosu na zelenu robu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=920&jumpto=6410088&sort=asc&view=flat

 

Evo ti Mindfactory, dakle CPU prodaja za samo jedan dan ili današnji radni dan.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1452655319151169541

 

 

 

Amazon i zeleno, pa je tu je na 52 mjestu po prodaji.

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Computers-Accessories-Computer-CPU-Processors/zgbs/pc/229189/ref=zg_bs_pg_1?_encoding=UTF8&pg=1

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
Zašto se zeleno tak slabo kupuje,

 Zato jer su ljudi negdje nekada čuli da ryzen 3600X najbolji cpu uloženo dobiveno pa kupuju skuplji i slabiji Ryzen od i5 Intela. jednostavno nisu dovoljno informirani, ili ima neki drugi razlog?

 

 

11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Ljudi su kupovali masovno i 4core intele s 5% napretka po seriji i to u daleko većem broju od 3600 i 5600x zajedno u svakoj od skajlejk iteracija i haswella i onih ranije, pa što bi to trebalo značiti da su ti 4core bolji od rajzena

Ako pričaš o perfomansama i nekakvoj važnosti keša, a pišljivi duplo jeftiniji low end i5 s triput manje keša jedva išta zaostaje za tim, kako kažeš, kešom obdarenim gejmerskim strojem, onda ti nešto ne štima u priči

...zato se, uostalom, i hvataš prodaje na majndfaktoriju kao nekog argumenta, iako prodaja nema veze s temom, a bogme i prodaja na majndfaktoriju pokazuje drek po pitanju prodaje kad i dalje amd jedva da dođe do 20% udjela na cpu tržištu i nemre dalje od toga
9 godina
offline
Intel i7/i9 Club
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 13:08 (pqweasdyxc).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

U Hrvatskoj na to dodaš još po 50-100eura, ovisno o modelu i eto ti domačih cijena.

 

Matične ploče ista priča, primjer Gigabituša očekivano minimalne cijene 200$ ili eura+još domači harač.

 

https://www.techpowerup.com/288339/some-gigabyte-z690-motherboard-pricing-leaked-by-newegg

 

Asus skuplji modeli na Francuskom Amazonu, to ne bi štel komentirat.

 

https://twitter.com/_rogame/status/1453342615433326594

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 16:48 (rambox).
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

U Hrvatskoj na to dodaš još po 50-100eura, ovisno o modelu i eto ti domačih cijena.

 

Matične ploče ista priča, primjer Gigabituša očekivano minimalne cijene 200$ ili eura+još domači harač.

 

https://www.techpowerup.com/288339/some-gigabyte-z690-motherboard-pricing-leaked-by-newegg

 

Asus skuplji modeli na Francuskom Amazonu, to ne bi štel komentirat.

 

https://twitter.com/_rogame/status/1453342615433326594

 

 

 Nije 50-100€ nego dolar=euro i to pretvoriti u kune i dodati cca 200 kn. I nitko te ne tjera da kupiš ploču od 200+€. U Q1 2022 će i5 12600kF biti cca 2200 kn i uz to ploča za 1k kn i nema amd-a koji tu može prismrditi. 

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
pqweasdyxc kaže...

Nije 50-100€ nego dolar=euro i to pretvoriti u kune i dodati cca 200 kn. I nitko te ne tjera da kupiš ploču od 200+€. U Q1 2022 će i5 12600kF biti cca 2200 kn i uz to ploča za 1k kn i nema amd-a koji tu može prismrditi. 

Ja znam dobro kaj sam napisal, ali ti nisi shvatio pa eto isti princip(još dodaš malo kuna) prebaci na bilo kaj vezano z Alder Lake.

 

Mindfactory, R5 5600X 260eura=1960kn, u Hrvatskoj košta 2360kn=313eura najniže ako je dostupan u prodaji.

 

Alder Lake u prvom valu nije odštancan u ogromnim količinama, niti procesori a pogotovo ne matične ploče, DDR5 memoriju da ne spominjem.

 

DDR5 memorija je manji problem, s obzirom da če ljudi i dalje večinom kupovat DDR4 Alder Lake matične ploče.

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
online
Intel i7/i9 Club

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Vezano za ovu Intelovu gejming usporedbu, Ryzen komp nije imal zakrpane Windows 11 vezano za onaj Ryzen L3 Cache problem i latencije itd.Stari dobri Intel=izgubljen, kao da nitko kasnije u pravim testovima neče koristit pokrpanu ili najnoviju Windows 11 verziju.

 

https://twitter.com/CDemerjian/status/1453415848597757955

 

 

 

Vezano za DDR5 memoriju, i količinu utora+njihovu popunjenost pa onda podržane brzine.

 

"Intel shared this table with us

 

If the motherboard has two memory slots total, then the maximum support is DDR5-4800 in any configuration.
If the motherboard has four memory slots total, then the maximum support is DDR5-4400 when two slots are filled with any memory.
If all four memory slots are filled, single rank memory will support up to DDR5-4000.
If all four memory slots are filled, dual-rank memory will support up to DDR5-3600.!

 

So technically Intel listing memory support on Alder Lake as DDR5-4800 is a bit of a misdirection compared to previous launches. If we were to look at parity, two modules in a four-slot board, then really we’d be quoting DDR5-4400. Funnily enough, all of Intel’s benchmarks presented at this launch were run at DDR5-4400, as per specification. Kudos to the testing team to staying within those guidelines"

 

Dakle Intel je "probrane gejming testove" odradil sa DDR5 4400mhz memorijom.

 

Zeleno/Propisna zbrka sa DDR5 memorijom, pa ako napuniš sva četri utora na matičnoj tu je podržana DDR5 memorija do 3600mhz.Pa sad ti kupuj skupe matične ploče sa četri utora, pa u njih naguraj DDR5 memoriju i hajfaj uživaj.

 

https://www.anandtech.com/show/16959/intel-innovation-alder-lake-november-4th/4

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 22:12 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Američko dolarsko tržište, dakle u Hrvatskoj to su Euri+preračunato u kune+50-100eura više za domači harač.

 

https://www.newegg.com/p/pl?N=100007627%20601394305

 

Procjena domače cijene, najeftinija Alder Lake Z690 matična maloprodaja minimalno oko 1500-1600kn.

 

ADM je več izlistal dva Alder Lake KF proca.

 

https://www.adm.hr/cpu-intel-s1700-636/636/

 

Na istoj Američkoj stranici i5 12600KF izlistan je na 300$=1950kn.

 

https://www.newegg.com/p/pl?N=100007671%20601393085

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 14:09 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club
Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...

 Je, pa to sam istaknul prije dva dana ili 27.10, ili pogleč kaj sam ranije napisal.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2021 13:05 (rambox).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
* * *

 

rambox kaže...
* * *

 

 

 

rambox kaže...
* * *

 

rambox kaže...

* * *

 

rambox kaže...

* * *

 

 

 

rambox kaže...
* * *


Kolega moj po 'rock muzici mršavih rockerki', makni se sa troljem tema sve što je kontra AMD-a. Ko boga te molim!


Pomozi ljudima koji imaju sa poluprouvodom zvanomn Radeonom i degradiranim proizvodima zvanima Ryzen i mirna Bosna. Ovjde meni još nisi, ali ostalim forumašima i bogu i narodu si dojatio!

Govotim ti kao prijatelj - forumaš!

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2021 17:55 (Envy).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...

 Uglavnom biti će zanimljivo. Srećom igre ne napregnu sve jezgre da bi to bilo bitno, pa će gamerima i5 ili i7 po potrošnji biti normalan a vjerujem i brz CPU.

Ali da su potrošnje otišle u nebo i do apsurda, jesu. Na kraju krajeva za dobru cijenu nije problem...problem je ak se osjećaš oderanim.

14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

A sta ako su Envy i rambox zapravo ista osoba?!? Ti-nu-ni-nu... 

Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

A sta ako su Envy i rambox zapravo ista osoba?!? Ti-nu-ni-nu... 

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
Uglavnom biti će zanimljivo. Srećom igre ne napregnu sve jezgre da bi to bilo bitno, pa će gamerima i5 ili i7 po potrošnji biti normalan a vjerujem i brz CPU.Ali da su potrošnje otišle u nebo i do apsurda, jesu. Na kraju krajeva za dobru cijenu nije problem...problem je ak se osjećaš oderanim.

 Da i9 je koma/performanse po watu, ali bez natezanja do daske ne moš jedva pobidit u testovima koji zajašu sve CPU jezgre.Eto Intel je nedavno izbacio novi Bios za Alder Lake, i sad je PL1 postavka po defolt maksimum, a ne kao prije PL2 postavka za maksimalne CPU peformanse.Dakle nema više PL2, po defoltu sad PL1 gura do daske pa dokle ide.

 

https://www.igorslab.de/en/get-into-the-breaking-rod-out-of-the-lake-you-may-now-get-up-to-241-watts-permitted-yet-wherefore/

 

AlderLake i7 isto izgleda loše, dakle performanse po watu vrlo loše kad se sve nategne do daske.

 

Vezano za Twiter link, to je gotova Lenovo Alder Lake i9 PC konfiguracija.

 

https://twitter.com/9550pro/status/1454086320301568005

 

125W je stock, i kao što se vidi "za i9 12900K 35% viši Cinebench R20 rezultat moraš nagazit do daske ili tih 240W.

 

Stock R9 5950X je 105W,  u Cinebenčini R20 samo CPU vuče oko 120W strujetine za rezultat od oko 10 500.To je sve očekivano i več ranije komentirano. Novi Bios samo potvrđuje,  da je Intel Alder Lake jednostavno moral nategnut do daske.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=357&jumpto=6410174&sort=asc&view=flat

 

Svi Alder Lake procovi K oznaka, svi su pod defoltu 125W čak i i5 12600K.S obzirom da se CPU performansama uspoređuju, baš me zanima kolko točno struje vuče i5 12600K da bi u Cinebench R20 preskočio R7 5800X.

 

i5 12600K/ 125W TDP, 6500 CB R20

 

R7 5800X/ 105W TDP, za njega znamo da u Cinebench R20 samo CPU pojede 130W, 6100 CB R20

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2021 22:09 (rambox).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
forumaš kaže...
Uglavnom biti će zanimljivo. Srećom igre ne napregnu sve jezgre da bi to bilo bitno, pa će gamerima i5 ili i7 po potrošnji biti normalan a vjerujem i brz CPU.Ali da su potrošnje otišle u nebo i do apsurda, jesu. Na kraju krajeva za dobru cijenu nije problem...problem je ak se osjećaš oderanim.

 Da i9 je koma/performanse po watu, ali bez natezanja do daske ne moš jedva pobidit u testovima koji zajašu sve CPU jezgre.Eto Intel je nedavno izbacio novi Bios za Alder Lake, i sad je PL1 postavka po defolt maksimum, a ne kao prije PL2 postavka za maksimalne CPU peformanse.Dakle nema više PL2, po defoltu sad PL1 gura do daske pa dokle ide.

 

https://www.igorslab.de/en/get-into-the-breaking-rod-out-of-the-lake-you-may-now-get-up-to-241-watts-permitted-yet-wherefore/

 

AlderLake i7 isto izgleda loše, dakle performanse po watu vrlo loše kad se sve nategne do daske.

 

Vezano za Twiter link, to je gotova Lenovo Alder Lake i9 PC konfiguracija.

 

https://twitter.com/9550pro/status/1454086320301568005

 

125W je stock, i kao što se vidi "za i9 12900K 35% viši Cinebench R20 rezultat moraš nagazit do daske ili tih 240W.

 

Stock R9 5950X je 105W,  u Cinebenčini R20 samo CPU vuče oko 120W strujetine za rezultat od oko 10 500.To je sve očekivano i več ranije komentirano. Novi Bios samo potvrđuje,  da je Intel Alder Lake jednostavno moral nategnut do daske.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=357&jumpto=6410174&sort=asc&view=flat

 

Svi Alder Lake procovi K oznaka, svi su pod defoltu 125W čak i i5 12600K.S obzirom da se CPU performansama uspoređuju, baš me zanima kolko točno struje vuče i5 12600K da bi u Cinebench R20 preskočio R7 5800X.

 

i5 12600K/ 125W TDP, 6500 CB R20

 

R7 5800X/ 105W TDP, za njega znamo da u Cinebench R20 samo CPU pojede 130W, 6100 CB R20

 

 rambox

Daj i nama malo te droge što trošiš mora da je dobra.

Fakat nisi normalan.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Kada si ti kolega njemu odgovorio ON-topic ili sa tehnicke strane. Ili napisao samostalan post koji je koristan ovoj temi..?

 

Svaki post o kolegi spominjes droge i filozofiras. Ja to ne bih trpio s mod strane.

On nesto bar pise, tu i tamo pogodi, a neki samo seru, a tu su daleko krace od njega.

 

Lp, nhf.

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...

Kada si ti kolega njemu odgovorio ON-topic ili sa tehnicke strane. Ili napisao samostalan post koji je koristan ovoj temi..?

 

Svaki post o kolegi spominjes droge i filozofiras. Ja to ne bih trpio s mod strane.

On nesto bar pise, tu i tamo pogodi, a neki samo seru, a tu su daleko krace od njega.

 

Lp, nhf.

 metallic

Pa kad mi više ide na k**** sa svojim iritantnim postovima kako INTEL nevalja ništa. 

Ok shvatili smo nakon 10x kakvo je njegovo mišljenje. 

Pa ne mora svaki drugi post biti njegov kako je novi INTEL smeće.

Pa dosta mi je negative u crnoj kronici u novinama i portalima sad i ovdje moram čitati njegov RAGE o novim procesorima.

Srry ljudi na Off topic, ali mi je tip više dopizdio stavljam ga na ignor pa će biti sve ok on je prvi koji je na toj listi.

Smeta mu što vuku više struje. Pa mu smeta što su malo topliji nego njegov omiljeni AMD.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 10:53 (hummer0).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Eto, sad kuzim, i jasan si mi. Al sto ga nisi ignore opalio..? Ovako mi je bilo glupo citat i tebe a opet o njemu...

 

Jedno je ne slagat se s njim i tako, a drugo samo ruzno pisati o njemu u drogi.

 

Opet, sori samo tebi sam se obratio al ima toga jos, znam izazvani ste. Al nije rijesenje srat o njemu, nego valjda argumentirati i podrzat svoje istomisljenike.

 

 

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hummer0 kaže...
metallic kaže...

Kada si ti kolega njemu odgovorio ON-topic ili sa tehnicke strane. Ili napisao samostalan post koji je koristan ovoj temi..?

 

Svaki post o kolegi spominjes droge i filozofiras. Ja to ne bih trpio s mod strane.

On nesto bar pise, tu i tamo pogodi, a neki samo seru, a tu su daleko krace od njega.

 

Lp, nhf.

 metallic

Pa kad mi više ide na k**** sa svojim iritantnim postovima kako INTEL nevalja ništa. 

Ok shvatili smo nakon 10x kakvo je njegovo mišljenje. 

Pa ne mora svaki drugi post biti njegov kako je novi INTEL smeće.

Pa dosta mi je negative u crnoj kronici u novinama i portalima sad i ovdje moram čitati njegov RAGE o novim procesorima.

Srry ljudi na Off topic, ali mi je tip više dopizdio stavljam ga na ignor pa će biti sve ok on je prvi koji je na toj listi.

Smeta mu što vuku više struje. Pa mu smeta što su malo topliji nego njegov omiljeni AMD.

Ja sam ga imao na ignore neko vrijeme, ali je bas odlican a najvise volim kad samog sebe posere u nekom postu.Pa tako do vijeka pa mu ga ispod bubrega udaris i onda nezna sto će reci.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Daj Metallic molim te, ako je potreban mod to je da njega odstrane sa teme. I ja bi svašta napisao, ali mi je ma šit listi odavno. Od mora korisnih informacija spama tu sranja jer je heavy AMD bot. Jbte ja zatrolam 1. u pet godina, odma se uvrijediš, ovaj spama od kad je na forumu. I kako čovjeku tehnički odgovorit kad napiše 15757 puta bit će veča potrošnja ?
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 12:40 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
Daj Metallic molim te, ako je potreban mod to je da njega odstrane sa teme. I ja bi svašta napisao, ali mi je ma šit listi odavno. Od mora korisnih informacija spama tu sranja jer je heavy AMD bot. Jbte ja zatrolam 1. u pet godina, odma se uvrijediš, ovaj spama od kad je na forumu. I kako čovjeku tehnički odgovorit kad napiše 15757 puta bit će veča potrošnja ?

Okej, tebi sam se ispricao. Iznenadio si jer nisi takav inace, me pa sam regairao. zivcira i mene situacija naravno!

 

Jebote, pa i ostali smo taoci suhog prepucavanja.

 

Al na bugu ne zelim citat teske gluposti koje nemaju veze s tehnologijom, bar po ovim temama. Zato sam se opet javio.

 

ON topic, gore sam stavio okej link, koji ocrtava svaki intelov lauch zadnjih 10g, i dobio sam nikakav odgovor ili reakciju od ikog vec opet Rambox.

 

Dalje, ja se nadam dobroj Intelovoj GEN a ne marketing pumpanju brojki za budale.

 

Pozz

 

 

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Zadrti Intelovci, pa zakaj več odavno nije otvorena posebna Alder Lake tema?Ja je sigurno ne bum otvoril, i pogotovo u njoj ne bum pisal Alder Lake hvalospjeve kad za to realno ima vrlo malo razloga.

 

Činjenice su vrlo jasne i očite, na defoltnom TDP-u od 125W Alder Lake procovi jedva da mogu(Multithread) ili uopče ne mogu(zato je dodan PL1 240W) konkurirat Zen 3/105W TDP procesorima.To je realna situacija, ali to več odavno znamo Alder Lake performanse po watu=loše ili vrlo slabo.

 

Jedini procesor koji se izdvaja(koji je službeno potvrđen), i na kojeg ja ali i svi ostali internet ljudovi nemaju prigovora je i5 12400.Njegov defoltni TDP je 65W, dakle kao i R5 5600X i realno u praksi u stres testu oba proca imaju vrlo sličnu potrošnju.Dakle žuto nije rastrošno smeče kao i5 11400, ili Rocket Lake smeče kojeg Intel nije trebal niti izbacit.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=359&jumpto=6424088&sort=asc&view=flat

 

CPU performanse po watu su vrlo bitne, ili nisu bitne ako ih namjerno naguraš ispod tepiha ili potpuno zanemariš. 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

Zadrti Intelovci, pa zakaj več odavno nije otvorena posebna Alder Lake tema?Ja je sigurno ne bum otvoril, i pogotovo u njoj ne bum pisal Alder Lake hvalospjeve kad za to realno ima vrlo malo razloga.

 

Činjenice su vrlo jasne i očite, na defoltnom TDP-u od 125W Alder Lake procovi jedva da mogu(Multithread) ili uopče ne mogu(zato je dodan PL1 240W) konkurirat Zen 3/105W TDP procesorima.To je realna situacija, ali to več odavno znamo Alder Lake performanse po watu=loše ili vrlo slabo.

 

Jedini procesor koji se izdvaja(koji je službeno potvrđen), i na kojeg ja ali i svi ostali internet ljudovi nemaju prigovora je i5 12400.Njegov defoltni TDP je 65W, dakle kao i R5 5600X i realno u praksi u stres testu oba proca imaju vrlo sličnu potrošnju.Dakle žuto nije rastrošno smeče kao i5 11400, ili Rocket Lake smeče kojeg Intel nije trebal niti izbacit.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=359&jumpto=6424088&sort=asc&view=flat

 

CPU performanse po watu su vrlo bitne, ili nisu bitne ako ih namjerno naguraš ispod tepiha ili potpuno zanemariš. 

 Sad su odjednom svi AMDovci čuvari prirode i okoliša a kad im je fx 9590 trošio 250w onda je to bilo u redu. Da Alder lake troši 5w onda bi se bunili da vam font na ihsu nije po volji. 

13 godina
online
Intel i7/i9 Club

Najbolje se uopće ne obazirati, čovjek ima svoje mišljenje pa neka piše što želi sam sebi, fino opcija ignore i idemo raspravljati dalje.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 14:57 (Valentin17).
 
3 1 hvala 1
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Zadrti Zagorec

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
pqweasdyxc kaže...
rambox kaže...

Zadrti Intelovci, pa zakaj več odavno nije otvorena posebna Alder Lake tema?Ja je sigurno ne bum otvoril, i pogotovo u njoj ne bum pisal Alder Lake hvalospjeve kad za to realno ima vrlo malo razloga.

 

Činjenice su vrlo jasne i očite, na defoltnom TDP-u od 125W Alder Lake procovi jedva da mogu(Multithread) ili uopče ne mogu(zato je dodan PL1 240W) konkurirat Zen 3/105W TDP procesorima.To je realna situacija, ali to več odavno znamo Alder Lake performanse po watu=loše ili vrlo slabo.

 

Jedini procesor koji se izdvaja(koji je službeno potvrđen), i na kojeg ja ali i svi ostali internet ljudovi nemaju prigovora je i5 12400.Njegov defoltni TDP je 65W, dakle kao i R5 5600X i realno u praksi u stres testu oba proca imaju vrlo sličnu potrošnju.Dakle žuto nije rastrošno smeče kao i5 11400, ili Rocket Lake smeče kojeg Intel nije trebal niti izbacit.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=359&jumpto=6424088&sort=asc&view=flat

 

CPU performanse po watu su vrlo bitne, ili nisu bitne ako ih namjerno naguraš ispod tepiha ili potpuno zanemariš. 

 Sad su odjednom svi AMDovci čuvari prirode i okoliša a kad im je fx 9590 trošio 250w onda je to bilo u redu. Da Alder lake troši 5w onda bi se bunili da vam font na ihsu nije po volji. 

Podsjetnik!

 

Mantra svih forumasa(tipa bluemax i kompanija)u starije doba procesora je govorila bolji "perf/per watt", bolji-napredniji procesor/proizvod. Toliko su to ponavljali i srali iz dana u dan da su i ovi drugi sad prihvatili taj bullshit i poceli ga vracat u lice istima s pocetka legende.

 

Meni je to onda bilo komicno, kao i sada kad se ploca okrenula na svacije cudjenje i iznenadjenje.

 

Mislim da su se jedino performanse po cijeni uvijek pa i sada trebale gledati.

 

Ugodno popodne svima.

Survivor - eye of the tiger
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice