Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.099.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Noctua je najbolji cooler koji je napravljen bolji je od 80% tih aio shit sranja
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
Friday kaže...

Letit ce kartoni ako cujem nesto lose za Noctuu...

Morao sam potegnuti za Nikon D700 samo za tvoju ljubav:

  

Imam još 4 komada.. nisam ni smio reći svojima koliko sam ih platio.

 Pa to je 10 eura venitlator, gdje noctua ima kud i kamo bolje/skuplje. Ali pored artic-a svi su oni  vise/manje losi koliko ih se plati.

https://www.caseking.de/noctua-nf-r8-redux-1800-80mm-luna-031.html?sPartner=999&wt_mc=googleads.12468209513.125372416944&gclid=EAIaIQobChMIs4zZwsb57wIVDdN3Ch1Z5QHjEAYYAyABEgJ1w_D_BwE

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 22:35 (Ivan Majstorovic).
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

lik ima 65 stupnjeva u igrama i neki mu savjetuju da kupi bolju pastu i cooler 

 

thats some next level shit

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
I to sa grijalicom :D
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Boris grozni kaže...
Rađe da si potegnuo za četkicom i nekim sredstvom za čišćenje😂loše fokusiras a i ta ljubav je upitna😁😂👍nhf

50mm f/1.8 na FullFrame.. nije se išlo na kvalitetu slike nego  zahvalu za Noctuu.

Je loše sam fokusirao i to nije upitno (loše je) a ljubav je itekako također ne upitna (bezuslovna).. 4 komad sam stavio sa onim ULVM adapterom (što ništa drugo nije do 150 Ohmski optonik na crveoj žici) i to kako bi bio nečujan.. i da, da ne budem nastran na konfiguraciji AMD Athlonu X5 5000+  i Radeonu HD4670.. Više se čulo zujanje monitora nego PC-a i sl.

Samo sam iskren i često mi dođe ideja da zajenim branmdirane (Vidi Moj PC) neke komponente (čitaj: ove ventilatore).. ali mi se ne čaprka na skoro nečujnoj konfiguraciji.

NHF. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Sada ce AoE 4 pa da se grafa malo oznoji i da se zakucaju ti silni threadovi pa cemo svi trebat 360mm AIO.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

lik ima 65 stupnjeva u igrama i neki mu savjetuju da kupi bolju pastu i cooler 

 

thats some next level shit

 

Ma da?? Ja nisam ni pratio thread, samo sam uletio zbog noctue.

Cek, a sta ocekuje covjek? Da ce pod opterecenjem imati 22 stupnja na najtoplijoj jezgri?

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Sjecate li me se drustvo?

Vratio sam se.

Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Ne po dobrome...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

A jbg, znam da sam sranja radio, bolest je previse uzela tad bila, ne samo ovde sranja, svukud sranja sam radio, i zbog toga sam se i povukao sa svih drustvenih mreza na dugo vremena poslije operacije. Nadam se da mozemo novi list okrenuti.

 

Sto se mojih tema oko benchmarka tice, ja za sad nisam spreman da to vodim, a i prestao sam ( vecinom ) se tim bavit, mozda u buducnosti uzmem teme da vodim.

Da usput ne bude off topic

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 15:21 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Leopard_st kaže...

A jbg, znam da sam sranja radio, bolest je previse uzela tad bila, ne samo ovde sranja, svukud sranja sam radio, i zbog toga sam se i povukao sa svih drustvenih mreza na dugo vremena poslije operacije. Nadam se da mozemo novi list okrenuti.

 Ajde šta ce to biti Rajzen-aš pa se prvo javlja u Intel temu da pozdravi sve, e živote

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 15:13 (Boris grozni).
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Editovao sam gore....

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Leopard_st kaže...

A jbg, znam da sam sranja radio, bolest je previse uzela tad bila, ne samo ovde sranja, svukud sranja sam radio, i zbog toga sam se i povukao sa svih drustvenih mreza na dugo vremena poslije operacije. Nadam se da mozemo novi list okrenuti.

 

Sto se mojih tema oko benchmarka tice, ja za sad nisam spreman da to vodim, a i porestao sam ( vecinom ) se tim bavit, mozda u buducnosti uzmem teme da vodim.

Da usput ne bude off topic

 

 

Daj očisti tu tipkovnicu, kako mozes gledati u to 

13 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Ocistio prije dva dana, a slikao ovo ima 10-tak dana. Kako sam u mraku vecinom sjedio, nisam ni skontao koliko mi je soba prasnjava.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Intel i7/i9 Club

Ipak je ovo i7 proc, iako je samo 35W 4/8 Mobile(430$) ili Intel Tigerlake 10nm.

 

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/196655/intel-core-i7-11370h-processor-12m-cache-up-to-4-80-ghz-with-ipu.html

 

 

Zaključna čitaba je znakovita, po defoltu laptop je konfiguriran na 35W. Sve preko toga potrošnja rapidno raste, dakle kad se procesoru da gasa onako do daske. 

 

 
 

 

Simpatična usporedba potrošnje, dakle CPU package power ili kolko struje guta samo procesor u navedenim situacijama.Možda se na fotkama dobro ne vidi(forum demolira fotke), ali to je to za provjeru pogledat video.Za usporedbu ja ču elegantno uzet svoj 65W Desktop 6/12 Renoir APU.

 

Mobile 4/8 Tigerlake, 10nm

 

- Cinebench R15, 53W

 

 

 

- Blender, 54W

 

 

 

Desktop 6/12 Renoir APU, 7nm

 

- Cinebench R15, 74W

 

 

 

- Blender, 72W

 

 

 

Napomena, za Defolt Renoir APU to je okvirno največa izmjerena potrošnja u ovim primjerima.Potrošnja u Blender testu varira, ja sam primjetil minimalno oko 60W, no večinom je tu negdje pleše oko 70W.Daljni komentar nije potreban, osim da eto Mobilni "samo 4/8 Tigar" ždere ili može požderat puno struje.

 

"Omjer cijena/potrošnja=performanse je joj, s obzirom da proc košta 430$=cijena za minimalnu naruđbu od 1000komada.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 22:39 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

* * *

 

Da ti slikovito opišem:

  

Zašto je ovo najbolja usporedva na planeti kao što to u komentaru kolega Петро Коцюба kaže "Literally the best laptop comparison that could possibly exist."?

Zato što Laptop napravljen po identičnoj konfiguraciji, da ti još jednom ponovim, po identičnoj konfiguraciji kakvu su u AMD-u prezentovali. Vrlo rijetke su prilike da se napravi laptop kakva se koristi u prezentaciji procesora (ne prestavlja Microsoft laptop nego AMD procesor) i da se napravi isti takav samo sa konkurentnim Intelovim procesorima.

O kakvoj je prezentaciji riječ? Pa o igraćem laptopu, opet da ti ponovim, o igraćem laptopu.

Nabijat ću ti ovo na nos dokle god ne naučiš da ne možeš rezultate prestavljati kako tebi odgovara (čitaj: potrošnja struje).

Kojeg gamera boli đon što mu kući dolazi 80 kuna više struje jer on po cijeli dain igra igrice?
Koga boli đon što se u i7 nalazi Intel Iris (lupam) ili u 4800H AMD Radeon Graphics kada je krucijalna stvar u čitavom ovom laptopu: RTX 2060. Gamer želi Nvidiju RTX, želi 144Hz IPS ekran, želi dobru tipkovnicu i još boljeg miša.
I još da stvar bude gora koga boli đon zove li se i7, i9, i ako je potrebno Intel će smisliti i11 ili i13.

I to što vidiš što piše Sold Out... ne neeee.. nije rasprodano nego čitaj: "ne možemo proizvest".. i tako mic po mic.. mali kojem će tatica kupiti Ryzena otišao je kući sa Intelom pod rukom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 20:18 (Envy).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Jbg bolji je amd manje trosi a vise daje nemas sanse protiv ramboxa

 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Jbg bolji je amd manje trosi a vise daje nemas sanse protiv ramboxa

 

Ma imam jašta jer kada god ne odgovori ili meni ili Petku ili ihushu, znaj da hudi i gleda u jednu tačku. Ili kada nema argumenata samo zaobiđe raspravu pa sutra sam sebi odgovara i link na link postavlja.

Spominjem od 1. 6. kada je teta Lisa Su pretavila 4800H jedno a testovi pokazali nešto sasvim drugo (čitaj: Intel brži) što je za nas juzere totalno nebitno jer je to smeće od procesora koji je tek sada dobavljiv i ključa na frapidnih 105°C.

Možeš i neki patern tu naći.. eto sada spominje ovdje kada mu je neki kolega rekao da je na apratima:
Alienware računala ponovo s AMD-ovim procesorima (Komentari članaka na Bug.hr) @ Bug.hr Forum

"alienware dell frank azor leaving for amd gaming"

Šta će čovjek iz 3. Najvećeg proizvođača računala raditi u AMD-u? Pa ugrađivati Nvidijine RTX 30 grafičke kartice. I šta on zapravo je radio u Alienwaru kao neki gejming šef? Slagao Intel i Nvidia procesore?
Znači ne možeš povjerovati šta će sve izvući kada je AMD u pitanju.

A da stvar bude gora kada sam rekao Alienware da nema AMD-a u ponudi Rambox je rekao da je Alienware precjenjeno ime u igrađoj industriji. To je bilo vrijeme kada sam, ja rekao da se do RTX-ica serije 3000 najlakše dolazi preko gotovoih konfiguracija pa onda kasnije rekao da će doći (i došlo je) vrijeme kada će laptop služiti kao desktop kanta ispod stola kao izlaz za monitor i periferiju. Svi se sjećate toga.

16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Stavio u uefiu bfb 125w, proc se zacementirao na 4.4 pod cpu stres (cpuz) ali i temp odleti na 72-78c nakon par minuta stiskanja preko stress cpu-a..

Na defaultu 65w, pod stress cpu, jezgre nakon par sekundi padnu na 3.7 i temp je manja, oko 56-60c..

Vjerojatno da imam neki malo bolji (NH D14/15) hladnjak, temp bi bile još niže na ovih 125w "otključanih".

 

https://ibb.co/YRB1rZX

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 20:31 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Molio bih kolegu envy-a da napravi novu temu vezano za nove intelove procesore. Intel ove godine prelazi na totalno novi proces, ddr5, PCIE5  i mislim da je proizvod zasluzio svoju temu.

 

 

https://www.igorslab.de/en/exclusive-data-to-intel-alder-lake-s-hot-fight-with-amd/

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 12:43 (Ivan Majstorovic).
 
0 3 hvala 1
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

ma zasto, bas jos trebamo novih tema o procesorima, i ovako su neaktvine, sa dom disperzijom

 

AMD CPU Intel CPU i ARM CPU to bi trebale bit jedine teme i mir

 

a ne ko rambox otvara posebnu temu valjda za svaki model procesora :D

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa tema i5 club bi trebala biti ovdje jer je i amd sav u jednoj temi
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

ma zasto, bas jos trebamo novih tema o procesorima, i ovako su neaktvine, sa dom disperzijom

 

AMD CPU Intel CPU i ARM CPU to bi trebale bit jedine teme i mir

 

a ne ko rambox otvara posebnu temu valjda za svaki model procesora :D

 

 Pa ok je imati 5 amd tema, ali eto intel je prvi sa pcie5 sa ddr5 i nitko to nezeli uopce spomenuti. Bolje da se forum preimenuje u Official Amd bug forum.

Cemu onda Ampere tema, Turin tema, zasto nije samo nvidia tema.

Mislim ajde budimo onda fer i pocnimo tako ili neka Bude pravedno pa i intel ima pravo na temu o Novum procesu. Ako jebitko zasluzio onda intel buduci da se 5 godina vrtio na istom node-u.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Pa otvori je, tko ti brani?

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ivan Majstorovic kaže...

Molio bih kolegu envy-a da napravi novu temu vezano za nove intelove procesore. Intel ove godine prelazi na totalno novi proces, ddr5, PCIE5  i mislim da je proizvod zasluzio svoju temu.

 

 

https://www.igorslab.de/en/exclusive-data-to-intel-alder-lake-s-hot-fight-with-amd/

Napravit ću... Alder Lake će podržavati i/ili i DDR4 i DDR5 memoriju.

Budući da nije ovo Intel i5 Club ne mogu ovdje postaviti taj gap koji ima Intel sa 10400 procesorofom. Jutros sam to čitao ali ne mogu više da nađem izvor.
A budući da si opdje koliko ono - 4 mjeseca, molba će se uzeti u razmatranje.

PS: Vjerujem da ako nisi Ri(d)iot i Stjepanj, jer ako jesi - *ebeno si pametan.

PS2: Sudar Titana je tama koju otvaram (a najavljujem ju već 2 mjeseca), pričat ćemo tu oko velikih FAB-ova, litografiji i svemu ostalnom.Ja ionako čekam 2S Xeona Alder Lake Platinum sa 4 TB RAM-a od Švicarske donacije - valjda mi u Bosni nismo bolje ni zaslužili. Kada vidim da japanci idu na 40 Gbps a ja jedva imam 1/1 GBps - dođe mi da se objesim u kakvoj državi živim.


Pravi PS: Zahtjevi za nove teme molim od sada u PP.

Uređivano: Ovo bi trebala da bude tema oko vlasnika Intela i5 a ne oko toga čiji će se djed zgrbiti ispod štapa za 2-3 godine. LGA 1700 ide na tri generacije, sve ono što je AMD bio sada je Intel, a sve ono što je Intel bio - sada je AMD, samo skuplji i nekvaliteniji, uz veliki ali baš veliki rizik da se prema seeking apha sruši kao kula od karata.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 16:25 (Envy).
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Molio bih kolegu envy-a da napravi novu temu vezano za nove intelove procesore. Intel ove godine prelazi na totalno novi proces, ddr5, PCIE5  i mislim da je proizvod zasluzio svoju temu.

 

 

https://www.igorslab.de/en/exclusive-data-to-intel-alder-lake-s-hot-fight-with-amd/

Napravit ću... Alder Lake će podržavati i/ili i DDR4 i DDR5 memoriju.

Budući da nije ovo Intel i5 Club ne mogu ovdje postaviti taj gap koji ima Intel sa 10400 procesorofom. Jutros sam to čitao ali ne mogu više da nađem izvor.
A budući da si opdje koliko ono - 4 mjeseca, molba će se uzeti u razmatranje.

PS: Vjerujem da ako nisi Ri(d)iot i Stjepanj, jer ako jesi - *ebeno si pametan.

PS2: Sudar Titana je tama koju otvaram (a najavljujem ju već 2 mjeseca), pričat ćemo tu oko velikih FAB-ova, litografiji i svemu ostalnom.Ja ionako čekam 2S Xeona Alder Lake Platinum sa 4 TB RAM-a od Švicarske donacije - valjda mi u Bosni nismo bolje ni zaslužili. Kada vidim da japanci idu na 40 Gbps a ja jedva imam 1/1 GBps - dođe mi da se objesim u kakvoj državi živim.


Pravi PS: Zahtjevi za nove teme molim od sada u PP.

 Intel teme su malo neaktivne spram amd-a buduci da MI korisnici Intela ugradimo cip i vozi, nema se tu vise sta raspravljati.

VAS sam zamolio jel ste jedini vamo koji gura malo intel naprijed tj u svijetlo dana.

Sada se svugdje pojavljuju izvori sto ce biti ovaj launch. Mislim da je zasluzeno da se novi proces stavi pod novu temu kako nebi ti korisnici morali kasnije traziti po kojekakvim temama svoj proizvod.  Jedan pregledan forum nije nista Lose, po mebi bolje nego sve nabacano u jednu temu.

A ovo tko sam i sto sam, ostavljam na Vama, gospodin picajzla je vec prije par mjeseci isto tako rekao. Vidim da ocito imate problema sa kojekakvim starim trolovima koji ocito nemaju pametnijeg nego vamo raditi nove profile. Tako da Ja netrazim nikakvu svadju, trolanje ni slicno, volio bih samo da netko nabaca vamo informacije o novim proizvodima buduci da mibje to zanimljivo.

Amd ima amd ryzen temu, amd 5000 temu, amd apu temu... mislim mogu ja i po webu traziti/citati, ali eto malo sam ljubomoran da ovi AMD-asi svugdje po forumu, a o Intel nemogu nista pametno/novo procitati.

 

 

6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ivan Majstorovic kaže...

 

 Pa ok je imati 5 amd tema, ali eto intel je prvi sa pcie5 sa ddr5 i nitko to nezeli uopce spomenuti. Bolje da se forum preimenuje u Official Amd bug forum.

Cemu onda Ampere tema, Turin tema, zasto nije samo nvidia tema.

Mislim ajde budimo onda fer i pocnimo tako ili neka Bude pravedno pa i intel ima pravo na temu o Novum procesu. Ako jebitko zasluzio onda intel buduci da se 5 godina vrtio na istom node-u.

 upravo sam rekao da mi osobno nije ok imat 5+ razlicitih tema za isti vrag, kako za AMD tako i za Intel ili za bilo sto slicno sto je isti drek drugo pakovanje

 

uostalom to je pitanje za admine, ne za korisnike

 

slobodno otvori temu, ionako ce ti se kad izadu svi prebacit u i5/7/9 teme, kao sto nitko ne pise/cita Ryzen 5000 temu vec svi raspravljaju u AMD opca tema, a to dovoljno govori kako je jedna opca tema sasvim dovoljna

 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa intel pametno nije ništa ni izbacio od 2015 godine samo su izbacili hedt platformu i krenuli dalje mjenjanjem ihs i kodnog imena procesora uz poliranje starih greški.Dodavanjem samo ++++, jedina novost od njih je sto su se ubacili u gpu segment a još uvjek je pod velom tajne kako što i gdje kotiraju.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 16:42 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ivan Majstorovic kaže...
Envy kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Molio bih kolegu envy-a da napravi novu temu vezano za nove intelove procesore. Intel ove godine prelazi na totalno novi proces, ddr5, PCIE5  i mislim da je proizvod zasluzio svoju temu.

 

 

https://www.igorslab.de/en/exclusive-data-to-intel-alder-lake-s-hot-fight-with-amd/

Napravit ću... Alder Lake će podržavati i/ili i DDR4 i DDR5 memoriju.

Budući da nije ovo Intel i5 Club ne mogu ovdje postaviti taj gap koji ima Intel sa 10400 procesorofom. Jutros sam to čitao ali ne mogu više da nađem izvor.
A budući da si opdje koliko ono - 4 mjeseca, molba će se uzeti u razmatranje.

PS: Vjerujem da ako nisi Ri(d)iot i Stjepanj, jer ako jesi - *ebeno si pametan.

PS2: Sudar Titana je tama koju otvaram (a najavljujem ju već 2 mjeseca), pričat ćemo tu oko velikih FAB-ova, litografiji i svemu ostalnom.Ja ionako čekam 2S Xeona Alder Lake Platinum sa 4 TB RAM-a od Švicarske donacije - valjda mi u Bosni nismo bolje ni zaslužili. Kada vidim da japanci idu na 40 Gbps a ja jedva imam 1/1 GBps - dođe mi da se objesim u kakvoj državi živim.


Pravi PS: Zahtjevi za nove teme molim od sada u PP.

 Intel teme su malo neaktivne spram amd-a buduci da MI korisnici Intela ugradimo cip i vozi, nema se tu vise sta raspravljati.

VAS sam zamolio jel ste jedini vamo koji gura malo intel naprijed tj u svijetlo dana.

Sada se svugdje pojavljuju izvori sto ce biti ovaj launch. Mislim da je zasluzeno da se novi proces stavi pod novu temu kako nebi ti korisnici morali kasnije traziti po kojekakvim temama svoj proizvod.  Jedan pregledan forum nije nista Lose, po mebi bolje nego sve nabacano u jednu temu.

A ovo tko sam i sto sam, ostavljam na Vama, gospodin picajzla je vec prije par mjeseci isto tako rekao. Vidim da ocito imate problema sa kojekakvim starim trolovima koji ocito nemaju pametnijeg nego vamo raditi nove profile. Tako da Ja netrazim nikakvu svadju, trolanje ni slicno, volio bih samo da netko nabaca vamo informacije o novim proizvodima buduci da mibje to zanimljivo.

Amd ima amd ryzen temu, amd 5000 temu, amd apu temu... mislim mogu ja i po webu traziti/citati, ali eto malo sam ljubomoran da ovi AMD-asi svugdje po forumu, a o Intel nemogu nista pametno/novo procitati.

 

 

Uz svoj Intel, mozes uvik uzet mali AMD apu za media centar npr nema dosade dok ima ideja.

Survivor - eye of the tiger
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

ryzen 5900x rezulat https://www.3dmark.com/spy/15911605

 

moj i9 10900k stock https://www.3dmark.com/3dm/61383768

 

Kako je moguce da imamo isti CPU score kaj nije 5900x dosta jaci od 10900k?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice