Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.098.402
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Kakav stock na procesoru koji je namjenjen overclocku. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 17:57 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Kakav stock na procesoru koji je namjenjen overclocku. 

 Cekam ARCTIC LIQUID FREEZER II 360 da dode,trenutno sam na corsair vodeno iz 2016/17 na 120 jednom ventu uzas je.Cim dode novo vodeno zovem nekog da mi pomogne sa OC

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
Envy kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Molio bih kolegu envy-a da napravi novu temu vezano za nove intelove procesore. Intel ove godine prelazi na totalno novi proces, ddr5, PCIE5  i mislim da je proizvod zasluzio svoju temu.

 

 

https://www.igorslab.de/en/exclusive-data-to-intel-alder-lake-s-hot-fight-with-amd/

Napravit ću... Alder Lake će podržavati i/ili i DDR4 i DDR5 memoriju.

Budući da nije ovo Intel i5 Club ne mogu ovdje postaviti taj gap koji ima Intel sa 10400 procesorofom. Jutros sam to čitao ali ne mogu više da nađem izvor.
A budući da si opdje koliko ono - 4 mjeseca, molba će se uzeti u razmatranje.

PS: Vjerujem da ako nisi Ri(d)iot i Stjepanj, jer ako jesi - *ebeno si pametan.

PS2: Sudar Titana je tama koju otvaram (a najavljujem ju već 2 mjeseca), pričat ćemo tu oko velikih FAB-ova, litografiji i svemu ostalnom.Ja ionako čekam 2S Xeona Alder Lake Platinum sa 4 TB RAM-a od Švicarske donacije - valjda mi u Bosni nismo bolje ni zaslužili. Kada vidim da japanci idu na 40 Gbps a ja jedva imam 1/1 GBps - dođe mi da se objesim u kakvoj državi živim.


Pravi PS: Zahtjevi za nove teme molim od sada u PP.

 Intel teme su malo neaktivne spram amd-a buduci da MI korisnici Intela ugradimo cip i vozi, nema se tu vise sta raspravljati.

VAS sam zamolio jel ste jedini vamo koji gura malo intel naprijed tj u svijetlo dana.

Sada se svugdje pojavljuju izvori sto ce biti ovaj launch. Mislim da je zasluzeno da se novi proces stavi pod novu temu kako nebi ti korisnici morali kasnije traziti po kojekakvim temama svoj proizvod.  Jedan pregledan forum nije nista Lose, po mebi bolje nego sve nabacano u jednu temu.

A ovo tko sam i sto sam, ostavljam na Vama, gospodin picajzla je vec prije par mjeseci isto tako rekao. Vidim da ocito imate problema sa kojekakvim starim trolovima koji ocito nemaju pametnijeg nego vamo raditi nove profile. Tako da Ja netrazim nikakvu svadju, trolanje ni slicno, volio bih samo da netko nabaca vamo informacije o novim proizvodima buduci da mibje to zanimljivo.

Amd ima amd ryzen temu, amd 5000 temu, amd apu temu... mislim mogu ja i po webu traziti/citati, ali eto malo sam ljubomoran da ovi AMD-asi svugdje po forumu, a o Intel nemogu nista pametno/novo procitati.

 

 

Uz svoj Intel, mozes uvik uzet mali AMD apu za media centar npr nema dosade dok ima ideja.

 Ma sta ce mi amd i njegive bolesti? Ajde graficke im rudare bas dobro, i gejmanje nije Lose. Ali cpu, pa stelaj memoriju, pa bsod radi neznam cega, vrati memoriju antrag...dovraga kupicu novi kit pa mozda proradi, usb problemi, relativno visoke temperature za relativno malu potrosnju.

Evo neki dan sam si sastavio gotov pc sa 3060ti i 10100, iako je bilo i ryzen opcije, ali zacudo, intel je Bio jefiniji a i bolji po meni, ima gpu sto mi treba.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Pretpostavka je cesto pogresna.

Oprez je normalan, al ti panicaris unaprijed i nabrojao si svaki moguci problem ikad.

Zao mi je, sto nisi shvatio mok post niti objektivno odgovorio.

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Intel tvrdi da je novi Tiger Lake-H CPU za laptope brži od Ryzen 5000 serije za 11 do 26%.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2021/05/intel-claims-its-new-tiger-lake-h-cpus-for-laptops-beat-amds-ryzen-5000/

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 11:17 (zzib).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

To je odlicno!

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zzib kaže...

Intel tvrdi da je novi Tiger Lake-H CPU za laptope brži od Ryzen 5000 serije za 11 do 26%.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2021/05/intel-claims-its-new-tiger-lake-h-cpus-for-laptops-beat-amds-ryzen-5000/

Kad intel kaze da su malo brzi, to obicno znaci malo sporiji uz duplu potrosnju... nazalost...

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zzib kaže...

Intel tvrdi da je novi Tiger Lake-H CPU za laptope brži od Ryzen 5000 serije za 11 do 26%.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2021/05/intel-claims-its-new-tiger-lake-h-cpus-for-laptops-beat-amds-ryzen-5000/

 Samo ti vjeruj Intelu, ili ovo nisu tablice koje bi Intel htio prezentirat, dakle opet očekivano 10nm rastrošno smeče.Vezano za dolnji link+fotke, očekivano fino se vidi da i 8/16 TigerLake na nižem TDP nudi znatno niže CPU performanse vs Zen3.

 

Obratimo pažnju na recimo 45-55W ograničenje, jednostavno nema dosta juhe za bolje CPU performanse.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=349&jumpto=6349618&sort=asc&view=flat

 

 
 
 
 

 

https://twitter.com/aschilling/status/1392153307158827012

 

Kad mu dodaš PL2 gas do daske, može povuč od 107 do 135W dakle Laptop proc.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 14:35 (rambox).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Čitaj sa razumjevanjem, napisao sam da Intel tvrdi, a ne da ja nešto tvrdim ili da u nešto vjerujem. Svejedno, meni je i dalje zanimljivo vidjeti kako Intel i dalje parira na 10 nm, odnosno kako ima dvostruko veću gustoću tranzistora u odnosu na 7 nm iz suparničkog tabora.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zzib kaže...

Čitaj sa razumjevanjem, napisao sam da Intel tvrdi, a ne da ja nešto tvrdim ili da u nešto vjerujem. Svejedno, meni je i dalje zanimljivo vidjeti kako Intel i dalje parira na 10 nm, odnosno kako ima dvostruko veću gustoću tranzistora u odnosu na 7 nm iz suparničkog tabora.

 Previše očekuješ.

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zzib kaže...

Čitaj sa razumjevanjem, napisao sam da Intel tvrdi, a ne da ja nešto tvrdim ili da u nešto vjerujem. Svejedno, meni je i dalje zanimljivo vidjeti kako Intel i dalje parira na 10 nm, odnosno kako ima dvostruko veću gustoću tranzistora u odnosu na 7 nm iz suparničkog tabora.

 Gdje si isčupal te informacije, ili realno Intel 10nm i TSMC 7nm imaju vrlo sličnu gustoču.Sve ostalo je prilično jasno, Zen 3 je bolja i znatno energetski efikasnija CPU arhitektura.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zzib kaže...

Čitaj sa razumjevanjem, napisao sam da Intel tvrdi, a ne da ja nešto tvrdim ili da u nešto vjerujem. Svejedno, meni je i dalje zanimljivo vidjeti kako Intel i dalje parira na 10 nm, odnosno kako ima dvostruko veću gustoću tranzistora u odnosu na 7 nm iz suparničkog tabora.

 pa nema dvostruko veću gustoću, nego 10-ak posto veću gustoću

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ima, govorim za isti proizvodni proces mjereno u nanometrima. To što trenutno Intel ne gura 7 nm, govori da im se nikamo ne žuri. Ali i to će se promjeniti od slijedeće godine.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zzib kaže...

Ima, govorim za isti proizvodni proces mjereno u nanometrima. To što trenutno Intel ne gura 7 nm, govori da im se nikamo ne žuri. Ali i to će se promjeniti od slijedeće godine.

 ne govoriš za isti proizvodni proces, ono što si napisao je da intel sa 10nm ima dvostruko veću gustoću od konkurentskih 7nm 

evo ti pa sam vidi dolje što si točno napisao

zzib kaže...

...Svejedno, meni je i dalje zanimljivo vidjeti kako Intel i dalje parira na 10 nm, odnosno kako ima dvostruko veću gustoću tranzistora u odnosu na 7 nm iz suparničkog tabora.

 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

A dobro kad si picajzla :) Napisao sam: Intel i dallje parira na (sa) 10 nm. Točka. To je prvi dio, odnosno 10 nm parira 7 nm. Odnosno, imaju dvostruko veću gustoću pri 7 nm u odnosu na druge. Druga je stvar što Intelu baš nekako i ne ide na 7 nm, ali opet: čemu sve dok mogu parirat na 10 nm?

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zzib kaže...

A dobro kad si picajzla :) Napisao sam: Intel i dallje parira na (sa) 10 nm. Točka. To je prvi dio, odnosno 10 nm parira 7 nm. Odnosno, imaju dvostruko veću gustoću pri 7 nm u odnosu na druge. Druga je stvar što Intelu baš nekako i ne ide na 7 nm, ali opet: čemu sve dok mogu parirat na 10 nm?

Ne mogu parirati sa brojem jezgri i potrošnjom. Na 10 nm idu sa osam jezgri+ osam malih jezgri, nešto slično mobilnim chipovima, jer ne mogu na 10 nm obuzdati potrošnju na 16 pravih jezgri. AMD može, da ne spominem Epic procesore koji su SF za Intel.

Nije samo u pitanju proizvodni proces, nego i dizajn procesora.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

OK, za servere i radne stanice, tu je AMD u prednosti. Kad slijedeće godine AMD krene na 5 nm, Intel je gotov ako ne krene na 7 nm. U suprotnom biti će: kralj je mrtav, živio kralj.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zzib kaže...

A dobro kad si picajzla :) Napisao sam: Intel i dallje parira na (sa) 10 nm. Točka. To je prvi dio, odnosno 10 nm parira 7 nm. Odnosno, imaju dvostruko veću gustoću pri 7 nm u odnosu na druge. Druga je stvar što Intelu baš nekako i ne ide na 7 nm, ali opet: čemu sve dok mogu parirat na 10 nm?

da još malo picajzlam 

nisi stavio točku nego zarez, zato si i napisao da intelovih 10nm ima duplo veću gustoću od konkurentskih 7nm

to što si mislio nešto drugo nitko nemere pogodit iz onakve rečenice

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Prijatelju, pročitaj još jednom rečenicu. U njoj je subjekt Intel, a ne 10 nm. Rečenica ima dva dijela, Intel parira na (sa) 10 nm i Intel ima dvostruko više tranzistora, usporedivo na 7 nm jer nema drugih proizvođača na 10 nm ili više (osim za grafičke i neke druge stvari) 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 23:03 (zzib).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zzib kaže...

Prijatelju, pročitaj još jednom rečenicu. U njoj je subjekt Intel, a ne 10 nm. Rečenica ima dva dijela, Intel parira na (sa) 10 nm i Intel ima dvostruko više tranzistora, usporedivo na 7 nm jer nema drugih proizvođača na 10 nm ili više (osim za grafičke i neke druge stvari) 

pročitaj je sam

zzib kaže...

...Svejedno, meni je i dalje zanimljivo vidjeti kako Intel i dalje parira na 10 nm, odnosno kako ima dvostruko veću gustoću tranzistora u odnosu na 7 nm iz suparničkog tabora.

ako stavljaš zarez, pa zatim riječ 'odnosno', samim time se u drugom dijelu rečenice sa 'u odnosu na 7 nm iz suparničkog tabora' referiraš na prvi dio

dakle nisi napisao da se intelovih i tsmc-ovih 7nm razlikuju po dvostrukoj razlici u gustoći, nego si doslovno napisao da sa 10nm ima dvostruko veću gustoću 'u odnosu na 7 nm iz suparničkog tabora'

 

znam da izgleda kao picajzlanje, ali zar je toliko teško priznati da si se krivo izrazio da i dalje insistiraš da si napisao nešto što nisi 

 

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ništa ne inzistiram,već govorim onako kako je. To što si se iz picajzle pretvorio u cjepidlaku, to je tvoj problem. Ali imaš pravo misliti ono što želiš. Onaj koji razumije tematiku, zna da nema smisla usporediti 10 i 7 nm. Inače Intel ne bi ulagao 20 milijardi dolara u nove tvornice.

 

https://newsroom.intel.com/wp-content/uploads/sites/11/2021/03/Intel-Arizona-manufacturing-15073363.pdf

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pazite kod nove serije koju ploću uzeti. 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 8:50 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

ploču

Ispravio sam ti.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Eto ga očekivano, s obzirom da je i 4/8 TigerLake Mobile itekak rastrošan proc.

 

10nm 8/16 TigerLake Mobile opet je znatno rastrošan vs Zen 3 Mobile 8/16 konjica.

 

https://www.anandtech.com/show/16680/tiger-lake-h-performance-review/2

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=349&jumpto=6349618&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=350&jumpto=6359980&sort=asc&view=flat

 

"In our benchmarks, both the Core i9-11980HK and the Ryzen 9 5980HS battle it out, sometimes with the Intel chip coming ahead, sometimes with the AMD chip leading the results. The issue with this comparison though is that we’re comparing a 45Wchip vs a 35Wchip, and more often in compute heavy workloads such as rendering or encoding, the AMD chip comes ahead even though it has a lower TDP.

Intel’s new 10nm SuperFin process had promised to finally outperform the mature 14nm node – while we couldn’t get to a definitive conclusion based on the initial 4-core Tiger Lake designs due to the smaller core numbers, here in 8-core vs 8-core scenario at their latest microarchitecture implementations, we can still see that Intel is lagging behind in terms of efficiency and AMD’s 7nm CPUs."

 

This leads us to the conclusion and question for whom the new Tiger Lake-H designs are meant for. The market in recent years has generally attempted to switch away from bulkier desktop-replacement laptops, but it’s precisely this product segment which seems to be what Intel is targeting with TGL-H. A thicker device with more robust cooling capabilities would certainly unleash the new 8-core design’s performance, but unfortunately, exactly where this performance would end up is something we unfortunately weren’t able to answer in today’s piece."

 

Dva primjera su dosta, pa ako R5 5600X/65W ždere manje struje i brži vs "Mobile 8/16 TigerLake", eto možemo i R5 5600X nagurat u laptop.

 

 
 
 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 21:55 (rambox).
Moj PC  
0 3 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zzib kaže...

OK, za servere i radne stanice, tu je AMD u prednosti. Kad slijedeće godine AMD krene na 5 nm, Intel je gotov ako ne krene na 7 nm. U suprotnom biti će: kralj je mrtav, živio kralj.

 Zašto bi to bilo tako ?

Imaš na webu bezbroj primjera gdje se ljudi žale na AMD procesore, naročito iu Laptopima gdje je taj 7 nm proizv proces donio pregrijavanja i rikavanja uređaja.

 

Ne može to smanjivanje ići u nedogled. Mora biti posljedica.

Što će donijeti 5 nm, samo nebo zna.

 

Evo, Intel je generacijom 11 dokazao da za relativno nižu cijenu može ponuditi 14 nm brz i hladan CPU.

Nije sve u veličini (kažu tehničari) 👌

2 godine
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

Pazite kod nove serije koju ploću uzeti. 

 

 Već sam se opekao.

Kupio sam i i5 11500 i po mojoj želji AsRock b460 koji ne podržava niti će podržavati 11 generaciju i sad su i CPU i matična na "servisu" (Links)

 

Kriv sam što se nisam informirao ali da takvi idioti rade u trgovini i da ne znaju da ta ploča podržava samo gen. 10 ne mogu shvatiti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 23:51 (Drazen99).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Drazen99 kaže...

 Zašto bi to bilo tako ?

AMD fanboy, samo zanemariš i produžiš dalje.

ps. po takvima bi Intel propao još odavno.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Drazen99 kaže...
dery kaže...

Pazite kod nove serije koju ploću uzeti. 

 

 Već sam se opekao.

Kupio sam i i5 11500 i po mojoj želji AsRock b460 koji ne podržava niti će podržavati 11 generaciju i sad su i CPU i matična na "servisu" (Links)

 

Kriv sam što se nisam informirao ali da takvi idioti rade u trgovini i da ne znaju da ta ploča podržava samo gen. 10 ne mogu shvatiti.

 uvijek su drugi krivi 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
GrimReaperKC kaže...

 uvijek su drugi krivi 

 Ma nemoj, ja sam kriv što sam otrčao s posla i kupio ploču i procesor.

 

Da sam ti ja šef i da radiš u Linksu pod hitno bih ti dao otkaz zbog prodaje ploče koja nema niti će imati upgrade Biosa za 11 generaciju procesora.

 

Dođe djedica koji nije vidio u životu računalo, kupiti unuku matičnu i CPU jer unuk to treba i ti mu prodao neodgovarajući komplet.

 

O T K A Z

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice