Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.104.692
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
pqweasdyxc kaže...

Ovaj i5 11400f im je bomba. Da je situacija normalna piknuo bi njega i rtx 2060 super i imao bi sasvim solidan pc.

11400F je po meni CPU godine.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
LogicusMPS kaže...

Ljudi koja je razlika recite mi izmedju 11700K i 11900K?? Jel bolje uzimat ista iz ove generacije ili cekat Alder Lake?

Razlika je sta je 11900K skuplji, ti procijeni dal ti to opravdava dodatno ulaganje. 

 

 Gledam, i to koliko, pa koja kurceva logika? skuplji 100+ dolara MSRP radi toga šta se zove i9??

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Zato postoje recenzije, testovi, forumi da se ljudi informiraju i ne zajebu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Iako neplaniram upgrade-ati svoj 8700k, malo sam gledao nove intelove cipove i ploce. Upalo mi je u oko da vise-manje sve z590 imaju ALC4080, to nesto bolje od alc1220? Eto, nevidim da je netko pisao o tome vamo pa nek se zna da je INTEL ocito malo moderniji od AMD-a po tom pitanju.

Samo steta sto nemogu vise od 8 jezgri, ipak u danasnje vrijeme gdje je sve pozeljniji overkill, a 8 jezgri nezvuci ipak lipo ka 16.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ivan Majstorovic kaže...

Iako neplaniram upgrade-ati svoj 8700k, malo sam gledao nove intelove cipove i ploce. Upalo mi je u oko da vise-manje sve z590 imaju ALC4080, to nesto bolje od alc1220? Eto, nevidim da je netko pisao o tome vamo pa nek se zna da je INTEL ocito malo moderniji od AMD-a po tom pitanju.

Samo steta sto nemogu vise od 8 jezgri, ipak u danasnje vrijeme gdje je sve pozeljniji overkill, a 8 jezgri nezvuci ipak lipo ka 16.

 Evo jedini info na cijelom internetu o doticnom codecu, da covjek nepovjeruje koliko neke banalne informacije mogu biti u 2021g nedostupne

https://www.igorslab.de/en/the-old-alc4080-on-the-new-intel-boards-demystified-and-the-differences-from-alc1220-insider/

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
LogicusMPS kaže...

Ljudi koja je razlika recite mi izmedju 11700K i 11900K?? Jel bolje uzimat ista iz ove generacije ili cekat Alder Lake?

Evo ovako ti to dođe. Kupiš li LGA 1200 platformu kao što je Rakata ili Kometa.. možeš imati nekoliko solucija.

Jeftin CPU možda sa integrušom ili možda nekom slabijom.. pa onda kada izađe 1. 2. ili 3. generacija LGA 1700 (izgleda da će tri generacije) vući od Alder Lake, kupiš si jeftino Top-Kera tipa 10980 ili 11980 (možda F) model sa dodatnom grafičkom.

Ili kupiš sada nešto dobro i miran pola desetljeća.

Ja imam jednu Leonovo grafičku stanicu (nije ova pod MOJ PC, ali mi je draža od ove pod MOJ PC) gdje je bio najjefitniji Xeon... kasnije došao X5690 kojeg sam na ricardo-ch kupio za 4€. CPU koji je koštao 1600 USD one njigove cijene na 1000 komada. I onda još napunio ju sa svih 24 GB RAM-a (ili 48, ne mogu da se sjetim) i 13 godina (da - trinaest ili čak 14 godina) melje sve pred sobom.

Da predložiš neke svoje potrebe i novac pa da ti nađemo rješenje?

Imaj na umu da CPU polovan radi isto kao i nov (nije auto u tom smislu riječi) a sa druge strane da se ne opterećuješ 6/12 ili da li 8/16.

Sva sreća da je AMD porbudio lava koji spava i to - probudio ga je da valja.. a AMD-u neka je bog na pomoći.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Boris grozni kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Iako neplaniram upgrade-ati svoj 8700k, malo sam gledao nove intelove cipove i ploce. Upalo mi je u oko da vise-manje sve z590 imaju ALC4080, to nesto bolje od alc1220? Eto, nevidim da je netko pisao o tome vamo pa nek se zna da je INTEL ocito malo moderniji od AMD-a po tom pitanju.

Samo steta sto nemogu vise od 8 jezgri, ipak u danasnje vrijeme gdje je sve pozeljniji overkill, a 8 jezgri nezvuci ipak lipo ka 16.

 Evo jedini info na cijelom internetu o doticnom codecu, da covjek nepovjeruje koliko neke banalne informacije mogu biti u 2021g nedostupne

https://www.igorslab.de/en/the-old-alc4080-on-the-new-intel-boards-demystified-and-the-differences-from-alc1220-insider/

Daj nam objasni običnim riječnikom, ako može kolega :-D 

3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
Boris grozni kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Iako neplaniram upgrade-ati svoj 8700k, malo sam gledao nove intelove cipove i ploce. Upalo mi je u oko da vise-manje sve z590 imaju ALC4080, to nesto bolje od alc1220? Eto, nevidim da je netko pisao o tome vamo pa nek se zna da je INTEL ocito malo moderniji od AMD-a po tom pitanju.

Samo steta sto nemogu vise od 8 jezgri, ipak u danasnje vrijeme gdje je sve pozeljniji overkill, a 8 jezgri nezvuci ipak lipo ka 16.

 Evo jedini info na cijelom internetu o doticnom codecu, da covjek nepovjeruje koliko neke banalne informacije mogu biti u 2021g nedostupne

https://www.igorslab.de/en/the-old-alc4080-on-the-new-intel-boards-demystified-and-the-differences-from-alc1220-insider/

Daj nam objasni običnim riječnikom, ako može kolega :-D 

 Pa evo, u prvom odlomku kaze da se promjenio konektor od cpu-a (alc1220) na chipset(alc4080)

 

"The Realtek ALC4080, which was launched in 2020, can now be found as a sound solution on many new mid-range and high-end Intel boards without the customer really knowing what’s behind it. Exactly that I would like to change today gladly and have a suitable data sheet from a mainboard developer procured. The ALC4080 breaks with the long tradition of direct connection to the SoC via a bi-lingual interface (HD-A or I2S/I2C) and uses USB instead. Yes, you read that right, the chip moves with the connector from the CPU to the chipset. Whether you have to find that beautiful or not, remains to be seen, but it is practicable."

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
LogicusMPS kaže...

Ljudi koja je razlika recite mi izmedju 11700K i 11900K?? Jel bolje uzimat ista iz ove generacije ili cekat Alder Lake?

Evo ovako ti to dođe. Kupiš li LGA 1200 platformu kao što je Rakata ili Kometa.. možeš imati nekoliko solucija.

Jeftin CPU možda sa integrušom ili možda nekom slabijom.. pa onda kada izađe 1. 2. ili 3. generacija LGA 1700 (izgleda da će tri generacije) vući od Alder Lake, kupiš si jeftino Top-Kera tipa 10980 ili 11980 (možda F) model sa dodatnom grafičkom.

Ili kupiš sada nešto dobro i miran pola desetljeća.

Ja imam jednu Leonovo grafičku stanicu (nije ova pod MOJ PC, ali mi je draža od ove pod MOJ PC) gdje je bio najjefitniji Xeon... kasnije došao X5690 kojeg sam na ricardo-ch kupio za 4€. CPU koji je koštao 1600 USD one njigove cijene na 1000 komada. I onda još napunio ju sa svih 24 GB RAM-a (ili 48, ne mogu da se sjetim) i 13 godina (da - trinaest ili čak 14 godina) melje sve pred sobom.

Da predložiš neke svoje potrebe i novac pa da ti nađemo rješenje?

Imaj na umu da CPU polovan radi isto kao i nov (nije auto u tom smislu riječi) a sa druge strane da se ne opterećuješ 6/12 ili da li 8/16.

Sva sreća da je AMD porbudio lava koji spava i to - probudio ga je da valja.. a AMD-u neka je bog na pomoći.

 Ma znam, nisam njubara tolika :D

Nego vučem 6700K koji dere na 4.9 još uvijek, delidan i pod vodom. Pa mislim da li da upgradeam ili ne. Za high FPS na 240 Hz ili možda 360 uskoro. Planiram uzet neku 3070 prvom prilikom, možda 3080, vidit ću :)

16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ljudi, i7 10700f vs i9 10900f? Grafa je 1660ti, al će se radit upgrade samo dok se cijene srede, trenutno gledam upgrejd proca.

Proc je za duže staze korištenja.. Isplativost kupnje i9 mu baš nejde u korist, ak gledamo da je skuplji od i7, 1000kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 12:15 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zvonac kaže...

i7 dovoljan za bilo koju karticu današnjice ako je namjena igranje igara.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zvonac kaže...

Ljudi, i7 10700f vs i9 10900f? Grafa je 1660ti, al će se radit upgrade samo dok se cijene srede, trenutno gledam upgrejd proca.

Proc je za duže staze korištenja.. Isplativost kupnje i9 mu baš nejde u korist, ak gledamo da je skuplji od i7, 1000kn.

 i7, za igre će ti trajati barem koliko ova generacija konzola. Tjera i rtx 3080 ako treba.

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...

i7 dovoljan za bilo koju karticu današnjice ako je namjena igranje igara.

 A zapravo za sve, igranje je usput Za i9 sam onak usput razmišljal, dvije jezge više, 8 vs 10, s tim da je razlika u cijeni 1000kn, što smatram da ne vrijedi tolko više od i7, ak gledamo isključivo novce..

15 godina
suspendiran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Čim se misliš, znači da ti nije neki problem kupiti i9. Dakle, kupi ga, stavi najjači procesor na matičnu (u koliko nije neki low end) da ti poslije ne bi bilo krivo.
Meni je i9 bio preskup, ali opet mi je malo žao što se nisam strpio i još uštedio, pa ga onda kupio. Jer evo pitam se, hoće li isključivo 8 fizičkih jezgri biti dovoljno za igre u sljedećih recimo 5 godina? S obzirom da nove konzole imaju 8/16 procesor...
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Izzy kaže...
Čim se misliš, znači da ti nije neki problem kupiti i9. Dakle, kupi ga, stavi najjači procesor na matičnu (u koliko nije neki low end) da ti poslije ne bi bilo krivo.
Meni je i9 bio preskup, ali opet mi je malo žao što se nisam strpio i još uštedio, pa ga onda kupio. Jer evo pitam se, hoće li isključivo 8 fizičkih jezgri biti dovoljno za igre u sljedećih recimo 5 godina? S obzirom da nove konzole imaju 8/16 procesor...

 pa sad je 6 jezgri dovoljno za gejming, 8 će sigurno biti dovoljno u idućih 5 godina osim ako se neko čudo ne dogodi

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Bit ce dovoljno ali stvar je u tome sto ce ti cpu sa HT imat bolji frametime.i7 9700K je jos uvijek top cpu ne vidim neki ogroman problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Kolko sam vidio, i7 10700f ima bolji fps tj frametime od 10400f, negdje je razlika minimalna a negdje je razlika 7-8fps; dok i7 10700 vs i9 10900 ne vidim neku razliku u gejmanju, a i ak postoji, to je nezamjetna..

Overall, i7 10700f je skoro pa pun pogodak, a vjerujem da se manje zagrijava od i9 10900f. 1000kn veća cijena, donosi dvije jezgre više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zvonac kaže...

Kolko sam vidio, i7 10700f ima bolji fps tj frametime od 10400f, negdje je razlika minimalna a negdje je razlika 7-8fps

Overall, i7 10700f je skoro pa pun pogodak...

 razlika u cijeni 10400f i 10700f je skoro dvostruka

razlika u gaming perfomansama je minimalna

i7 10700f je daleko od punog pogotka

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...

 razlika u cijeni 10400f i 10700f je skoro dvostruka

razlika u gaming perfomansama je minimalna

i7 10700f je daleko od punog pogotka

 Ne sjećam se da je kod intela bilo ikad računice pogotovo dok se prelazi sa slabijeg na jači proc, cijena je veća, al od intela nisam nikad nit očekivao da tolko budu i performanse veće, stvar je više kak se veli, zalog za budućnost, pošto procesor ne mjenjam tak često, a opet pitanje je kolko ću imat dugo ovu 1660ti a na med.detaljima bi se bolje nosio i7 uz nešto veći fps neg recimo i5; naravno dodatni će boost otić gore, ukoliko nabavim jaču grafu, al pitanje je kad će tj dal će cijene opet bit prizemljene.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zvonac kaže...
picajzla0707 kaže...

 razlika u cijeni 10400f i 10700f je skoro dvostruka

razlika u gaming perfomansama je minimalna

i7 10700f je daleko od punog pogotka

 Ne sjećam se da je kod intela bilo ikad računice pogotovo dok se prelazi sa slabijeg na jači proc, cijena je veća, al od intela nisam nikad nit očekivao da tolko budu i performanse veće, stvar je više kak se veli, zalog za budućnost, pošto procesor ne mjenjam tak često, a opet pitanje je kolko ću imat dugo ovu 1660ti a na med.detaljima bi se bolje nosio i7 uz nešto veći fps neg recimo i5; naravno dodatni će boost otić gore, ukoliko nabavim jaču grafu, al pitanje je kad će tj dal će cijene opet bit prizemljene.

razliku između 10400f i 10700f ćeš jedva primjetiti u igrama, i kupuješ za budućnost...OK ali krajem godine dolazi intel 10nm sa podrškom za DDR4 pa lako prdaš cpu+mbo u paketu i pređeš na nešto što će imati smisla.

AMD najavio za iduću generaciju 25% viši IPC u odnosu na i tako brzi Ryzen 5 pa če ti taj i7 10700f biti spor ko puž kad ga usporediš sa tadašnjim Ryzenom. Također sad je teko dobiti neke novce za polovni 15 10400f sobzirom da je novi 1070 kn.

Ako izvučeš 700-800 kn super.

3 godine
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
zvonac kaže...
picajzla0707 kaže...

 razlika u cijeni 10400f i 10700f je skoro dvostruka

razlika u gaming perfomansama je minimalna

i7 10700f je daleko od punog pogotka

 Ne sjećam se da je kod intela bilo ikad računice pogotovo dok se prelazi sa slabijeg na jači proc, cijena je veća, al od intela nisam nikad nit očekivao da tolko budu i performanse veće, stvar je više kak se veli, zalog za budućnost, pošto procesor ne mjenjam tak često, a opet pitanje je kolko ću imat dugo ovu 1660ti a na med.detaljima bi se bolje nosio i7 uz nešto veći fps neg recimo i5; naravno dodatni će boost otić gore, ukoliko nabavim jaču grafu, al pitanje je kad će tj dal će cijene opet bit prizemljene.

razliku između 10400f i 10700f ćeš jedva primjetiti u igrama, i kupuješ za budućnost...OK ali krajem godine dolazi intel 10nm sa podrškom za DDR4 pa lako prdaš cpu+mbo u paketu i pređeš na nešto što će imati smisla.

AMD najavio za iduću generaciju 25% viši IPC u odnosu na i tako brzi Ryzen 5 pa če ti taj i7 10700f biti spor ko puž kad ga usporediš sa tadašnjim Ryzenom. Također sad je teko dobiti neke novce za polovni 15 10400f sobzirom da je novi 1070 kn.

Ako izvučeš 700-800 kn super.

 Mislim da ne? Intelu ce tek od 2023g Tsmc poceti raditi 10nm procesore, bila je neki dan tu objava!

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Guglaj Intel Alder Lake. Proizvode ga sami na 10 nm, i to 10nm+ do kraja ove godine. TSMC će im štancati grafičke kartice na 7nm i moguće buduće procesore ako ne riješe probleme sa fabovima.

 

https://videocardz.com/newz/exclusive-intel-12th-gen-core-alder-lake-s-platform-detailed

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 10:47 (forumaš).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

AMD najavio za iduću generaciju 25% viši IPC u odnosu na i tako brzi Ryzen 5 pa če ti taj i7 10700f biti spor ko puž kad ga usporediš sa tadašnjim Ryzenom...

u čemu će jedan 10700f bit spor kao puž?

meni je i 4core prastari haso jednako brz kao i svi ostali procesori u svakodnevnom radu, jedina razlika je u jako rijetkim igrama i još rjeđim situacijama da nemere držat lockanih 60fps sa gtx1070, nego povremeno padne na 40-50, što isto tako jedva primjetim u žaru igranja

 

razlika između 10700f i 11400f je općenito minimalna, meni na 1080p/60 doslovno će bit nepostojeća, isto tako nit sa 5600x ne bi vidio razliku jer 60/75fps drže svi ti novi procesori

prelaskom na 1440p rezoluciju ta razlika će bit još manja i jedino tko može vidjet razliku su oni što gejmaju na 240hz monitorima

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
forumaš kaže...

AMD najavio za iduću generaciju 25% viši IPC u odnosu na i tako brzi Ryzen 5 pa če ti taj i7 10700f biti spor ko puž kad ga usporediš sa tadašnjim Ryzenom...

u čemu će jedan 10700f bit spor kao puž?

meni je i 4core prastari haso jednako brz kao i svi ostali procesori u svakodnevnom radu, jedina razlika je u jako rijetkim igrama i još rjeđim situacijama da nemere držat lockanih 60fps sa gtx1070, nego povremeno padne na 40-50, što isto tako jedva primjetim u žaru igranja

 

razlika između 10700f i 11400f je općenito minimalna, meni na 1080p/60 doslovno će bit nepostojeća, isto tako nit sa 5600x ne bi vidio razliku jer 60/75fps drže svi ti novi procesori

prelaskom na 1440p rezoluciju ta razlika će bit još manja i jedino tko može vidjet razliku su oni što gejmaju na 240hz monitorima

 U tablicama koje će mo gledati po recenzijama, koji izaziva svrabež u novčaniku i depresiju trenutnim hardverom.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...
zvonac kaže...
picajzla0707 kaže...

 razlika u cijeni 10400f i 10700f je skoro dvostruka

razlika u gaming perfomansama je minimalna

i7 10700f je daleko od punog pogotka

 Ne sjećam se da je kod intela bilo ikad računice pogotovo dok se prelazi sa slabijeg na jači proc, cijena je veća, al od intela nisam nikad nit očekivao da tolko budu i performanse veće, stvar je više kak se veli, zalog za budućnost, pošto procesor ne mjenjam tak često, a opet pitanje je kolko ću imat dugo ovu 1660ti a na med.detaljima bi se bolje nosio i7 uz nešto veći fps neg recimo i5; naravno dodatni će boost otić gore, ukoliko nabavim jaču grafu, al pitanje je kad će tj dal će cijene opet bit prizemljene.

razliku između 10400f i 10700f ćeš jedva primjetiti u igrama, i kupuješ za budućnost...OK ali krajem godine dolazi intel 10nm sa podrškom za DDR4 pa lako prdaš cpu+mbo u paketu i pređeš na nešto što će imati smisla.

AMD najavio za iduću generaciju 25% viši IPC u odnosu na i tako brzi Ryzen 5 pa če ti taj i7 10700f biti spor ko puž kad ga usporediš sa tadašnjim Ryzenom. Također sad je teko dobiti neke novce za polovni 15 10400f sobzirom da je novi 1070 kn.

Ako izvučeš 700-800 kn super.

 Mislim da ne? Intelu ce tek od 2023g Tsmc poceti raditi 10nm procesore, bila je neki dan tu objava!

Intelu TSMC već danas radi nešto a sad što ne bih ti znao reći. Vjerojatno Xe DG2 i sl... šuti se o tim dogovorima.

Apple je sve kapacitete zakupio. one najmodernije 5nm i 3nm, stim treba reći da procesi nisu usporedivi.
osim toga TSMC stavlja prioritet na AutoIndustriji jer logično jedan Mercedes EQS želi 8C/16 CPU i 24 GB RAM-a a Mercedes takav će da košta 100k €

2023 ide Intelova tvornica od 20 MLRD USD u americi.
TSMC također pravi (dosta sporo) tvornicu u istoj saveznoj državi u USA. Amerikancima se neće sviđati da njima u njihovom dvorištu netko Outsorca što oni rade Kini, Indiji i Brazilu pola stoljeća... Zaključak: AMD će da bude koleteralna žrtva.

Trenutna LGA1200 je zadnja nadogradiv Intel. Tj. sa Komete na Rakete. Isto je kao i kod AMD-a. DDR4 u Alderu biti će kombo rješenje (ne preporučujem) a LGA 1700 će vuči 3 generacije CPU-ova 12. 13 i 14.

Sad najbolje mu je 10400F, kada dođe 14. generacija Intela može za bagatelu kupiti 11980 Extreme motherfuckera. ili 10980.

Treba samo u glavi skonatati za što će računar da mu služi i da se životni vijek računala dosta produžio.

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Da, alder lake dolazi ubrzo, do kraja godine. Konačno 10 nm ali pitanje opet, naravno po kojoij cijeni. Bude li puno bolji, sigurno će biti i puno skuplji. Ne nadam se jeftinom intelu budu li u vrhu performansi, pohlepni govnari kao i svi ostali.

Trenutno je 11400f zato dobar izbor, sutra tko zna...

S obzirom na Intel=najave, ja bi to ipak očekival početkom 2022 godine znatno je realnije.Cijena a bit če znatno skuplje od ovih jeftinijih Raketina, ne računajuči i9 11900K kramp kaj drugo.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

razliku između 10400f i 10700f ćeš jedva primjetiti u igrama, i kupuješ za budućnost...OK ali krajem godine dolazi intel 10nm sa podrškom za DDR4 pa lako prdaš cpu+mbo u paketu i pređeš na nešto što će imati smisla.

AMD najavio za iduću generaciju 25% viši IPC u odnosu na i tako brzi Ryzen 5 pa če ti taj i7 10700f biti spor ko puž kad ga usporediš sa tadašnjim Ryzenom. Također sad je teko dobiti neke novce za polovni 15 10400f sobzirom da je novi 1070 kn.

Ako izvučeš 700-800 kn super.

 A ovaj ipak vozi na (i7) max.taktu 4.5, a i5 na 4GHz, a i više bi se igralo na FHD gdje bi ipak dolazilo do izražaja procesorska snaga, pošto 1660ti nije baš za 2k i 60fps, odnosno je, al za neke igre, većinom lijepo gura FHD, 60+FPS..

A prelazak na 10nm je pitanje kad uopće i bude, a i ak bude u bliskoj budućnosti cijena će bit intelovska:D Comet Lake je i više neg dobar za naredne godine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 18:22 (zvonac).
9 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Za 1080p/60 je i 4c/8t i3 dovoljan. i5 je dovoljan za sve osim rtx 3090 i rx 6900 xt u 1440p/100+hz. A ako nekako igre postanu puno zahtjevnije za nekoliko godina proda se ovaj i5 i kupi i9 za 100€.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
* * * Cijena a bit če znatno skuplje od ovih jeftinijih Raketina, * * *

 

 

zvonac kaže...
* * *

A prelazak na 10nm je pitanje kad uopće i bude, a i ak bude u bliskoj budućnosti cijena će bit intelovska:D Comet Lake je i više neg dobar za naredne godine.

 

Noouuu.. biti će jeftinije.. Arhivirajte post (barem ja hoću) ako mi ne vjerujete.
Zar ste zaboravili kada sam rekao da ako AMD izda dobre procesore Intel će obarati cijene sve dok to AMD-u bude neprihvatljivo (čitaj: TSMC-u).

Zasitila se rezolucija, (4K je valjda dovoljno za naredna pola stoljeća), zasitiće se potražnja za računalima (zbog pandemije će kupiti svatko kako mu odgovara), a tržište HEDT je kap u moru Intelovog poslovanja.

Rijetko kad predvidim u nešto što nisam baš 99% siguran, pa moram stoga i ovdje.

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
zvonac kaže...

A prelazak na 10nm je pitanje kad uopće i bude, a i ak bude u bliskoj budućnosti cijena će bit intelovska:D Comet Lake je i više neg dobar za naredne godine.

 

Noouuu.. biti će jeftinije.. Arhivirajte post (barem ja hoću) ako mi ne vjerujete.
Zar ste zaboravili kada sam rekao da ako AMD izda dobre procesore Intel će obarati cijene sve dok to AMD-u bude neprihvatljivo (čitaj: TSMC-u).

Zasitila se rezolucija, (4K je valjda dovoljno za naredna pola stoljeća), zasitiće se potražnja za računalima (zbog pandemije će kupiti svatko kako mu odgovara), a tržište HEDT je kap u moru Intelovog poslovanja.

Rijetko kad predvidim u nešto što nisam baš 99% siguran, pa moram stoga i ovdje.

Da jeftinije malo morgen, ili iste puste želje večine koja je očekivala iste ili slične cijene za Zen 3.Dakle tu se radi o istom socketu, samo noviji procesori ali eto cijene su znatno skočile.Dolnji link, dakle R5 4600/R5 5600 nije niti lansiran+8/16 Zen 3 košta 100$ više+recimo da sam pogodil cijenu za R9 4900X/R9 5900X.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=567&jumpto=6058430&sort=asc&view=flat

 

Alder Lake to če bit skupo da se sve praši, pogotovo ako izabereš ddr5 memoriju koja če startat sa vrlo visokim cijenama.Za gejming+opčenito totalno neisplativo, ako igraš na 1440p rezoluciji ionako procesor polako ide u drugi plan.

 

Kad izađe Alder Lake ili Zen 4, i dalje če trajat nestašica grafa dakle nema nič od gejminga po razumnim cijenama. 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice